Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühös vagyok, mert a szomszéd átdobálta a mi diófánkról... fórum

Dühös vagyok, mert a szomszéd átdobálta a mi diófánkról... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. syria (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2023. jan. 2. 16:28

Szabályok? Az az idő sajnos elmúlt, amikor önkormányzat kötelez bárkit a telkén álló fa kivágására.

Legalább tíz éve szenvedek a szomszéd 3, a telekhatártól 1 méteren belül álló hatalmas fenyői miatt. A terasz járólapja ragad a gyantától, nem győzzük seperni a tűleveleket, tobozokat, nagyobb szél után a letört ágakat. A tűlevelek eldugítják az ereszcsatornákat, elfolyókat, az ágak karcolják a zsindelytetőt. Képtelenség annyit takarítani kint, hogy ne hordjuk be a lakásba a tűleveleket, ezért nálunk egész évben karácsony van. (Köszszsz az ilyet.) Az önkormányzat széttárja a kezét, mert a fák nem betegek. Hogy rádőlhetnek a házunkra? Jövőben bekövetkezhető eseménnyel nem foglalkoznak.

Közterületen álló, a gyökereikkel az ingatlanokban, vízvezetékekben kárt okozó fát se vágják ki, mert az a hárs 230.000-et ér és fasorban áll. Nevetséges érv, közel, s távol alig van fa az utcában, nemhogy fasor. Az ingatlanok tulajdonosai meg költsenek százezreket a gyökerek által károsított kerítés, ház alapzatának helyreállítására, a járdában okozott kárról nem is beszélve. (A sok levél eltakarításáról ne beszéljünk, az természetes munka, azzal nem is volna baj, hiszen ahol fa van, ott hullanak a levelek. Nagyon kellenek a fák, de mindennek van határa.) Kb. 5 éves huzavona után állítólag január 31-ig ki lesz vágva, de csak azért, mert a gyökerek már háromszor okoztak csőrepedést, és a villanyvezeték is többször volt veszélyben. (Az ilyen fákból pedig lehetne szociális tüzelő.) [link]

27. semleges (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 08:18
Hát azt én sem viselném el, hogy az ember ne tudjon kiülni a bűz miatt, a megengedhetetlen.
26. elbb (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 13:15

Nem rátok értettem, hogy titeket mi zavar, hanem a szomszédra. Őt zavarja valami veletek kapcsolatban. Akár csak az, hogy pl nektek rendezettebb az udvar. Az ilyennek akármit csinálhatsz, fejed tetejére is állhatsz, akkor is beléd fog kötni, mert. És tényleg csak ennyi a válasz a miértre. Azért mert.

Ha nagyon élhetetlen lesz a helyzet, akkor tényleg el kell gondolkodni a törvény biztosította lehetőségeken, csak éppen hogy lesz-e valami foganatja, az a nem biztos :(

25. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Elbb)
2022. dec. 28. 13:12
nem éppen.egy fám sincs kint az út mellett.de a szomszédét idefújja a szél.most,hogy hajolni nem tudok,hát nem tudom mi lesz vele.amúgy jóban vagyunk,mikor még termett valami,adtunk egymásnak ezt-azt.én mentettem meg a fia házát a leégéstől.már füstölt a garázs,mikor észrevettem.
24. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. dec. 28. 13:06
én lepermetezem,az akácot teljesen kiviszi,a bodza nehezebb.
23. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2022. dec. 28. 13:05
az biztos,az öreg szomszéd ültetett nekem egy ringlót,az apám eljött ,kiásta,messzebb tette.ki tudja ki lesz utánuk a szomszéd,jobb a vitát elkerülni.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Elbb)
2022. dec. 28. 12:12
Mi eddig hallgattunk. De talán azért, mert több időt tudunk itthon tölteni, jobban zavar, hogy pl. nem tudunk a teraszunkra kiülni, mert olyan bűz jön át a tyúkudvarból. A helyi állattartási törvény engedi a kisállattartást, de nem 80-at! És gondolom, azért rendet is kellene tartani körülöttük.
21. globus
2022. dec. 28. 11:23
Ugyan nálunk nem volt hasonló vita, de férjem megoldotta úgy, hogy az összes fának levágta a szomszédig átnyúló ágait. Szél még átfújhatja, de az övét is hozzánk, nincs mire rugóznia.
20. K-né Zsóka (válaszként erre: 10. - L.Anikó2)
2022. dec. 28. 11:14
Miért vegye észre magát? Felajánlották, hogy átmennek és összeszedik, de ez nem volt a szomszédnak jó.
19. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 10:39

Vannak szabályok, melyik növényt milyen legkisebb távolságra szabad ültetni a telekhatártól. Ez lehet, hogy kicsit más minden településnél. Minél magasabbra nő a fa vagy a bokor, annál messzebbre kell ültetni a telekhatártól. Nemcsak a falevelek számítanak, hanem az is, hogy árnyékot vet a szomszéd telkére (az örökzöld is).

Menjetek be az önkormányzathoz, kérjetek tanácsot a diófa és a fenyő ügyében is !

Ha a fenyőt veszélyesnek ítélik, ők kötelezhetik a szomszédot a kivágatásra.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - L.Anikó2)
2022. dec. 28. 10:16
Nekem ez soha nem jutna eszembe!
17. L.Anikó2 (válaszként erre: 16. - Semleges)
2022. dec. 28. 09:04
🤣
2022. dec. 28. 08:29
Az enyém akart az enyémbe ültetni, de leállitottam:)
15. L.Anikó2 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:26
Csak próbáltam az Ő fejével gondolkodni. Nálunk a pofátlanság határtalan. Ennél csak az lenne rosszabb, ha az én kertembe ültetne😅
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - L.Anikó2)
2022. dec. 28. 08:18
Hátha még takarítaná! 🙂 De nem, sajnos ha el akarnánk adni, az ő kuplerájos telkük, udvaruk, gondozatlan állataik miatt kb. 10-15 százalékkal kevesebbért tudnánk értékesíteni. És az itt, (majdnem a leggazdagabb faluban) nagyon sokat jelent.
2022. dec. 28. 07:55

Nekünk is tele az udvar a szomszéd diófája miatt levelekkel ès dióval.

Felszedjük,kidobjuk.

A dió sem kell.

Engem jobban idegesít,hogy minden èvben ágaznunk kell mert különben rálóg a mi tetőnkre.

12. elbb (válaszként erre: 11. - Highlander73)
2022. dec. 28. 07:47
Aki ennyire kekec, annak a levél csak eszköz. Valószínűleg más is zavarja/zavarta, de nem volt mibe belekötni. Most van. Én az ilyen élhetetlen gyökereket száműzném a Marsra. Ott elég nagy a hely, talán elfér.
11. Highlander73 (válaszként erre: 10. - L.Anikó2)
2022. dec. 28. 07:39

Azért ez nem így megy!Kertes házban bizony előfordul gyakran hogy a szél (mint ami tegnap is volt) behordja a leveleket az udvarba.Nos, ettől még nem kell hisztizni! Falevél,nem szemét!Speciel engem jobban zavart amikor a hungarocell darabokat hordta át a szomszédból!Az szemét!De akkor sem hisztiztem hanem felszedtem!

A "kedves" szomszédnak a dió jó volt!Csak a levél zavarja!

2022. dec. 28. 07:17
Elég neki a saját fája után takarítani. Jelzés, hogy vedd észre magad...
2022. dec. 28. 07:16

Most már nem tetszik nekik hogy beteg a termés? Szóval eddig nem volt baj,mert gondolom szépen fekszedték a sok diót!De utálom az ilyen embereket!

A fa nem beteg,csak az utóbbi években a dióburokfúrólégy miatt fekete a termés.Ha a beteg diokat felszedik akkor azzal csökkenthető a következő évi legyek száma.Nekünk tavaly nagy része beteg volt, idén 90%-a egészséges.

Egyébként van erre jogszabály hogy hány méterre lehet a fa a kerítéstől.

Én a fórum indító helyében bemennék a helyi önkormányzathoz megérdeklődni ezt!

Ha a szomszédnak nem tetszik,akkor jelentsen fel,de magamtól nem vágnám ki a fát!

Viszont ha feljelent és ki kell vágni akkor én is feljelentést tennék a fenyő miatt.Ha valóban veszélyes akkor neki is ki kell vágnia!

Sajnálom hogy nem lehet vele beszélni! Ilyenkor csak jogi úton lehet tárgyalni!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2022. dec. 28. 07:04
Természetesen kivágatjuk, ha ez ekkora problémát jelent, bár nagyon sajnáljuk. Sajnos ezek keskeny telkek, de amíg szép termést hozott nem zavarta őket🙂. Ami fáj, hogy nem lehet velük megbeszélni dolgokat.
7. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 06:45
Valószínű rossz helyre lett ültetve a fa,akàrki is tette.A probléma gyökere itt kezdődik.
2022. dec. 28. 06:34

Hál istennek hogy normális szomszédjaink vannak!

Amúgy meg nem is értem az ilyen miért költözik kertes házba ha zavarja a falevél???

2022. dec. 28. 06:22
A diót is visszadobálta ami áthullott?
2022. dec. 27. 23:32
Mifelénk, ami áthullik, az a szomszédé. Mi se dobáljuk vissza a diólevelet, pedig a dió sem jó semmire.
3. libikóka (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 27. 22:51

Jó termése van a fának?

Mit csinál vele?

2022. dec. 27. 21:31
Egyezséget ajánlottunk: kivágatjuk a fát, ha ők is ezt teszik a fenyőfájukkal, ami már veszélyt jelenthet egy nagy viharban. Ettől teljesen elzárkóznak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook