Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duciterhesség és szülés fórum

Duciterhesség és szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Duciterhesség és szülés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. jún. 2. 16:43

Hali mindenkinek!


Úgy látszik nemcsak nekem voltak zűrös napjaim, hanem másnak is, mert nem igazán nagy a forgalom errefelé.


De az is lehet, hogy minden kismami/ leendő kismami lefogyott és már csak én tartozom ide!??

80. ea9bff1b44 (válaszként erre: 79. - Albertin)
2008. máj. 28. 10:57

Ti pegíg használjatok ki minden együtt töltött pillanatot! Vigyázzatok magatokra, ha hazaérsz, írj!

Puszi

2008. máj. 28. 09:33

kedves siti és békafül!

kösz a jótanácsokat,nálunk sajna vérre megy a játék..

kevesen vagyunk ,levették a létszámot,ráadásul reggeltől-estig vagyunk bennt.tudom h a törvényben az áll h aki meddőségi kezelére jár biztositaniuk kell a távollétet,de amikor már a saját kollegáid is huzzák a szájukat ..hát nem könnyü.most táppénzen voltam majd egy hónapig,ezt most titokban fogom csinálni,csak a bibi az,h millióan vannak a központban és nekem 8 .30-kor elkezdődik a munkaidöm,lehetetlen lesz összehozni.oké,azt ő is tudja h nem mondhat fel nekem mert a törvény véd,de ha ez sem sikrül akkor,valamit talál vagy kifogásol,de most még nem gondolok rá.holnap elutazunk,kivánok nektek is kellemes hetet és hétvégét

78. békafül (válaszként erre: 75. - Albertin)
2008. máj. 27. 17:29

Nagyon sok kitartást kívánok nektek, és remélem, minden rendben fog menni!


A főnököddel kapcsolatban: Ugye tudod, hogy a törvény téged véd? Nem mondhatnak fel neked, amíg emberi reprodukciós eljárásban veszel részt (hű, de csúful hangzik!)!!! Tolerálnia KELL, ha nem teszi, menj el táppénzre, ha pedig teherbe esel, akkor szintén védettséget élvezel, plusz a vizsgálatok ideje alatt nem kötelezhetnek munkavégzésre, plusz nem lehetsz éjszakás és kérhetsz könnyített munkarendet is (pl. hogy csak később kelljen bemenned, vagy otthon is dolgozhass - ha lehetséges).

Hej, nem is gondoná az ember, mennyi előnye van egy pocaklakónak! Nagyon szorítok, hogy hozzátok is "beköltözzön"!!!

77. ea9bff1b44 (válaszként erre: 75. - Albertin)
2008. máj. 27. 13:19

Szerintem aki ezeket a dolgokat nem tudja tolerálni, az nem ember (vagy legalábbis nem gyerekszerető) Én tiszta szívből kívánom, hogy ne veszítsétek el pároddal a reményt, és derűsen induljatok újra neki a nagy "csatának"!

Puszi

2008. máj. 27. 13:03

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Egészen véletlenül nincs meg valakinek a Rubint Réka Légy Bombajó Kismama dvd-ről az étrend? A tornát sikerült megszereznem, de sajnos az étrend lemaradt.

Előre is köszi ha tud valaki segíteni.

75. albertin (válaszként erre: 74. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 27. 09:30
köszönöm,most is nagyon bizakodó vagyok,de a munkahelyemen már nem tolerálják,ezt most titokban kell végigcsinálnom,nem tudom hogyan fogom megoldani a uh -vizsgálatokon való megjelenést,de már arra is felkészültem h munkahelyet változtatok a cél érdekében
2008. máj. 26. 18:09
Őszintén örülök annak, hogy újra bizakodó hangú üzenetet olvashatok tőled! Csak így tovább!!:-))
2008. máj. 26. 16:47

sziasztok csAJOK!


ma nagy öröm ért engem,voltam dokinál és már ma elkeztük a stimut,a 3-dik inszemet.azt még nem tom h fogom a fönökömnek beadni,de most az egyszer nincs idöm azzal foglalkozni h a második sem sikerült.csütörtökön utazunk szilvásváradra,:tehát most rozsaszinben látom a világot.

és nagyon szép boldog napokat kivánok nektek is .

2008. máj. 25. 10:28

sziasztok lányok!


mindenkinek köszönöm h befogadtatok köreitekbe és mindenki vigasztal!


békafül.gratulálok én is akis fiadhoz,remélem én is egyszer átélhetem a babavárás örömeit.

a fogyoval az a baj h az én férjem pék és mindennap hoz haza forró illatos kenyeret,aminek nagyon nehéz ellenállmi.a másik h reggel 8 30-tól este 18.30-ig dolgozom-hétvége kivétel-és napközben nem érek rá enni csak este.de akkor a hütőt is megeszem:))))))))))

2008. máj. 25. 09:50
Előre is szívből gratula a kis fütyishez!!!
2008. máj. 25. 09:13

Lányok, ne utáljatok ki, de nagy lelkesedésemben, hogy bepótoljam az elmaradásomat, a legfontosabbat nem írtam le: szóval pénteken voltunk UH kontrollon, ahol hálistennek mindent rendben talált a doki, és miután kimerevítette a nagyközelit pindur aljzatáról, bizony egyértelműen láthattuk, ahogy fityiszt, ja, nem fütyit mutat nekünk, szóval fiunk lesz. Nagy az öröm...


Megint elmondta, hogy már rég el kellett volna mennem cukorterhelésre, és akkor most azonnal, de 3 hét múlva amúgy is mennem kéne, plusz 2 hete csinálom a szénhidrát diétát (mondtam már, hogy köszi, Gyöngyös?), cukrommal sosem volt bajom, így én úgy döntöttem, hogy majd akkor megyek amikor alapból kéne. Védőnő ismerősőm is mondta, hogy ha diétázok, akkor igazából kicsit fölöslegesnek tűnik, mert max diétára fognak... Nem nyavajgásból, és nincs köze a vérvételhez, de úgy utálom ezt a rengeteg vizsgálatot, és tartom magam ahhoz, hogy bár túlsúlyos vagyok, de attól ez még egy normális terhesség! Nagyon hülye vagyok?

69. békafül (válaszként erre: 53. - 363d535da9)
2008. máj. 25. 09:04
Hát tudom én azt, hogy az ember lánya mindent kibír, de azért jó, hogy itt a te pozitív példád, hogy túl is lehet élni :)! Nekem végső esetben (mindkét karból kétszeri próba után) kínjukban a csuklómból szoktak venni, na, az embertelenül bír fájni, de ha muszáj... És hát Pocokért mindent...
2008. máj. 25. 09:00

Sziasztok lányok, bocs, hogy így eltűntem, de kicsit sűrűek voltak az elmúlt napok...


Albertin, nagyon nagy szia, és jó, hogy idetaláltál! Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a baba, de nem szabad feladni!!! Aki ennyire szeretné, annak sikerülni fog, én ebben teljesen biztos vagyok. Én is 100 kg voltam, mikor teherbe estem, ez nem volt akadály, de én előtte (tavaly ősszel) lefogytam kb 15 kilót, ez viszont biztosan segített. Lehet, hogy csak egy keveset kell fogynod, és már azzal segítesz a szervezetednek. Gyöngyös által leírt szénhidrát diéta nagyon jó (mégegyszer köszi érte!!!), ha nem is figyelsz ennyire gondosan az adagokra, de elhagyod a cukrot minden formában, a tésztát, a kenyeret, a krumplit és csak ritkán eszel rizst, akkor már majdnem ott vagy (főleg, mert nem sok más dolog marad, amit megehetsz). Én emellett amíg terhes nem lettem, nem ettem húst sem, most is csak halat, cs.mellet és gyulai kolbászt... (Az utóbbit a bébi akarja, nem én!)

Szóval, ha bíztatás kell, vagy kérdeznél, gyere bátran, segítünk!

67. ea9bff1b44 (válaszként erre: 66. - Albertin)
2008. máj. 24. 08:59
Kitartás!!!!
2008. máj. 24. 08:16

sziasztok

tegnao megjőtt.sajna.fogy a remény.

65. albertin (válaszként erre: 62. - 363d535da9)
2008. máj. 22. 10:55
magát a ciklus.hu megtaláltam,de a babavárok 3 nam .hol keressem?
2008. máj. 21. 19:36
köszi csajok nagyon édesek vagytok,hétfön minden kiderül a dokinál...csak lenne már egyszer pozitiv
63. ea9bff1b44 (válaszként erre: 61. - Albertin)
2008. máj. 21. 17:01
Szorítunk neked, ne add fel!!
62. 363d535da9 (válaszként erre: 61. - Albertin)
2008. máj. 21. 15:29

Először is: Ezt az utolsó mondatodat meg sem hallottam.


Szívesen adnék tanácsot, de nem ismerem a történeted előzményeit. Ha ilyenkor szokott megjönni, de nem jön meg, akkor 2 nap múlva ismételd meg a tesztet. Szoktál hőmérőzni? Tudod, hogy mikor van peteérésed? Hány napos a luteális fázisod? Figyeled a hüvelynyákodat? Használsz ovulációs tesztet? stb. Ezek mind fontos információkat adnak.

Kukkants be a ciklus.hu-n a Fórumban a "Babát szeretnénk3. topikba. Én is sokat jártam oda. Nagyon sok mindent megtanultam ott, pedig már nem vagyok kezdő.

Ahhoz még túl fiatal vagy, hogy belefáradj! Fel a fejjel!

61. albertin (válaszként erre: 60. - 363d535da9)
2008. máj. 21. 09:51
szia gyöngyös.a tesztem negativ.belefáradtam mindenbe.2 éve kinozom magam hormonokkal,injekciókkal,és mindig falakba ütközöm.30-dik napon vok.még nem jött meg.eddig nem voltam hormonzavaros de most már tuti h azzá lettem.
60. 363d535da9 (válaszként erre: 59. - Albertin)
2008. máj. 21. 09:15

Na?????????


Van jó hír??????


Ha véletlenül most mégsem jött össze, akkor se add fel! Egy másik oldalon a lányok mindig azt mondták: Új hónap, új remény!


Mióta próbálkoztok? (Illetve remélem már csak múlt időben kell kérdezni!)


????????????????????

59. albertin (válaszként erre: 58. - 363d535da9)
2008. máj. 20. 19:51
mit nem adnék ha én is 19hetes lennék .!ezer gratula.tudjátok h mi lesz?kislány kisfiú?áááááááááááá.nagyon görcsölök és szur oldalt,ha reggelre megjön nem tesztelek.szorits kérlek.
58. 363d535da9 (válaszként erre: 56. - Albertin)
2008. máj. 20. 16:38

Ha ilyen goromba az orvosod, akkor inkább keress másikat. A terhesség során ezer kérdés felmerülhet, amire megnyugtatóan csak az orvos tud válaszolni. Nagyon fontos, hogy maximálisan megbízhass benne, hiszen nemcsak a saját, de a bébid életét is rábízod!!!!!!!!!

Keress olyan orvost, aki nem tesz megjegyzéseket a súlyodra stb. Biztos van ilyen a ti környéketeken is! :)

57. 363d535da9 (válaszként erre: 55. - Albertin)
2008. máj. 20. 16:35

A vérvétellel kapcsolatos élményeim 5 évesek. :)))

Most a 19. héten járok és remélem a diétával már eleve elkerülöm már a magas terheléses cukor esélyét is. :)


Málnalevél teát bármelyik gyógynövény boltban lehet kapni. A palástfű teát nehezebb beszerezni. Tapasztalataim szerint eldugott kis patikákban hamarabb kapni, mint központi helyen.

A málnalevéllel viszont vigyázni kell, mert vérbőséget okoz, és terhesség idején nem szabad fogyasztani csak a betöltött 37. héttől (állítólag beindítja a szülést.)!!! Tehát csak akkor kezdd el inni, ha megjött a menzeszed, és - a teszted!

De erre neked már nem lesz szükséged!!!!!!! :)))))

2008. máj. 20. 15:40
kedves siti!köszönöm h lehetőséget kapok ,beszélgetésre.és a biztatást is köszönöm.nagyon aranyosak és jószivüek vagytok .kérdésem még lesz,ezer is (csak aztán ki ne utáljatok)mert a dokim nagyon goromba tőle nem kérdezhetek-olyan jó sorstársakkal beszélgetni.holnap jelentkezem .szép napot neked!:)))
55. albertin (válaszként erre: 52. - 363d535da9)
2008. máj. 20. 15:16

még azt szeretném megkérdezni h a málnalevél teát .amiről irtál,hol lehet beszerezni?köszönöm.

ja .igen az étrend is kiváló.köszönjük szerintem sok kismamának segitettél

54. albertin (válaszként erre: 52. - 363d535da9)
2008. máj. 20. 15:09

szia gyöngyös,


köszönöm válaszoda dm-ben nem volt olyan teszt-clearblue-amilyet szerettem volna.gyogyszertárba gabriellt ajánlottak.remélem +++ lesz,holnap reggel kiderül.


átérzem a helyzetedet te szegény.hogy birod ki,ezt a szadizást?nem hiszem el,h kismamáktól nem lehet vákummal vért venni,és egyáltalán felháboritó ez az egészségügy..ezt csak azért irom,mert engem párszor elkezeltek ,kikapartak méhenkivüli elött nem csináltak átjárhatoságit(azért ágyazodott be rossz helyre),de teljesen igazad van .mindent kibirunk a cél érdekében.megnézem a táblázatot.ez általános?nem személyre szabott?

kivánok neked boldog babaváros napokat,már alig várom a holnap reggelt,de az eredménytől nagyon parázok...

2008. máj. 20. 12:53

Az előző terhességemnél 12 hét alatt pont 23x vettek vért! Mindig csak a bal karomból, hogy a vénák a jobb karomon épek maradjanak a szülés idejére. Úgy néztem ki, mint egy narkós. Volt olyan nővérke, aki meglátta a karomat és mielőtt elkezdte levenni a vért becsukta a nővérszoba ajtaját, hogy senki se lássa hanyadik szúrásra sikerül. (Ha az első kettő nem sikerül és mégegyszer megszúr, nem pedig segítséget kér, akkor addig kell próbálkoznia amíg nem sikerül. :(((( ) Volt olyan , aki kapásból azt mondta: Na, én ehhez ugyan hozzá nem nyúlok!


A végén már tudtam, hogy ki az aki gond nélkül leveszi, és ha ügyetlenebb volt ügyeletben, akkor a patológiáról felmentem a szülészetre, vagy a nőgyógyászati osztályra levetetni.


Na, de ezt nem ijesztgetés képpen írtam, csak azt akartam illusztrálni, hogy az ember mindent kibír, és 5 év távlatából csak mosolyog ezeken a dolgokon!

:)

52. 363d535da9 (válaszként erre: 49. - Albertin)
2008. máj. 20. 12:45

Szia!


Először is nagyon-nagyon-nagyon drukkolok, hogy + legyen!!!!!!!


A szénhidrát diéta a legegyszerűbb a súlytartásra. (Lejebb leírtam). Ezt javasolják az orvosok is.


Várom a fejleményeket!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook