Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Duci a kiskamasz lányom!Segítséget kérek! fórum

Duci a kiskamasz lányom!Segítséget kérek! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 21. 17:22

A napi 5*-6* étkezés nem hülyeség, gyorsítja az anyagcserét, mivel már az emésztés folyamata is energiát használ fel.

Nagyon sok embernél jól beválik a szétválasztó diéta (90 napost kisgyereknek nem lenne jó csinálni, de a Testkontroll jó lenne, ártani mindenestre nem fog semmiképp.)

Megpróbálhatjátok az almaecetet, de vigyázni kell, nehogy gyomorégést okozzon, vagy egyéb panaszokat, és ihat minden étkezés után egy pohár zöld teát, kivéve a vacsorát, mert akkor nem fog tudni aludni.

Esetleg új mozgásformát is kipróbálhat. Ha egyhez hozzászokik az izomzat, már kevésbé érzi megterhelőnek.


Még picit lehet abban is reménykedni, hogy ha nőni fog, akkor "eloszlik" jobban, de erre sincs garancia, lehet hogy már csak pár centit nő. Az is eredmény lenne, ha nem hízik tovább.


Háziorvos tud adni beutalót dietetikushoz, neki az a szakmája, hogy segítsen ilyen esetben. Nyugodtan keressétek fel, veszteni ezzel sem lehet semmit.


De az lenne az első lépés, ha összeírnátok egy héten keresztül, hogy egészen pontosan mit eszik és mit iszik egy nap. Ezzel a dietetikus is könnyebben tud nektek segíteni.

29. ad65f28ec1 (válaszként erre: 24. - Kata75)
2009. nov. 21. 17:15

Az egy másik kislány, ha jól értem. Ez meg ez.

Az orvost tökön kell szúrni, mert olyan nincs, hogy minden 100% OK, és a gyerek anyagcseréje meg nem jó.

Az is egy betegség, csak könnyebb vele nem foglalkozni.

A család helyében addig keresnék az orvosok között, amíg találok olyat, aki elismeri, hogy a rossz anyagcsere (és a nagy túlsúly, ami így kialakul) BETEGSÉG.

28. afb21f7623 (válaszként erre: 19. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 21. 17:11
Nem egy 11 éveshez képest eszik a gyerek sokat,hanem önmagához képest.Lelassul az anyagcserefolyamat
27. afb21f7623 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2009. nov. 21. 17:08
erre a kérdésre azt válaszolnám,hogy igen sokszor a kicsi is túl sok..meg kell nézni egy napot és pontosan leírni a bevitt mennyiségű ételt,megnézni a napi mozgást ,tehát ki kell számolni hogy az energiabevitel és az energialeadás közötti egyensúly meg van e.
26. afb21f7623 (válaszként erre: 4. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 17:03

Szia!!!

Én tudom min megy át a gyermeked,én most 150 vagyok:((((Nálam is megvolt minden,,kivizsgálás,kórházi fogyókúra...Ki kell találni valamit,hogy mit ????a magam 33 évével még most sem tudom.Leáll az anyagcsere,és a kicsi élelemre is éppúgy rááll a szervezet,mint a sokra,Mindíg az az elég amit adott pillanatban eszik a gyerek...Mindenképpen fogynia kell,nem olvastam a hozzászólásokat még el rendesen,de próbáltátok a napi 5-x-i étkezést???Én már a világon mindent kipróbáltam.kicsi korom óta fogyókúrázom,állandóan mozgásban kell tartani az anyagcserét..én aug.17.óta fogyókúrázom,zöldséget eszem,nyersen,napi 5x,és kezd működni......meg kellene valahogyan tudni,hogy mennyi a gyerek energiafelhasználása,és kiszámolni neki egy kalóriamennyiséget és azzal próbálkozni...Vegyétek komolyan,te mint szülő felelősséggel tartozol a gyereked iránt,kicsi korom óta túlsúlyos vagyok,tudom mit kell kiállnia egy gyereknek lelkileg,minden nemű bántást elviselni...A kislány nem szokott panaszkodni,hogy bántják????Én 76 kg 7.osztályban voltam,a szakmunkásképzőbe már 109 kg-val kerültem..életmódot kell váltani,magamon tapasztalom,rendszeresen ,időben étkezni.Én is tanulófélben vagyok.......Nézd meg a "Az ideális testsúly tanulható"szponzorált cikket,és nézd meg olvasd el a hozzászólásokat,és kérdezz,érdemes megpróbálkozni.Ne hagyd veszni a gyereked,nem hiszik el milyen keveseket eszünk..és mégis mekkorák vagyunk!!!!!!Még nem késő kitalálni a baj okát...mazsi

25. Kata75
2009. nov. 21. 16:43

Még annyit, hogy kisebbik lánykája meg szinte nem eszik semmit, mégsem sovány......bár így sem akkora, mint a nővére volt ebben a korban.

Barátnőm nagyon szép, vékony/normál alkatú, a férje családjában viszont több duci van, és ráadásul magasak is.

24. Kata75 (válaszként erre: 19. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 21. 16:38

Értem, hogy mit mondassz, de barátnőmék ugyan ebben a cipőben járnak, így van némi rálátásom a helyzetükre.

Édességet szinte semmit nem eszik, szénhidrátokat minimálisra csökkentve, emellett este már csak gyümölcs, max zöldség kis húsival. A mennyiséghez pedig, hogy ha ennél kevesebbet enne, az tényleg nagyon apró lenne.......így is majd fele annyi, mint az én kislányomé, aki alulról veri a lécet.


Kivizsgálás minden irányban megvolt, mozgás is van elég.

2009. nov. 21. 16:34

Vidd el egy vérvételre. Lehet, hogy hormonális problémák vannak a háttérben. Nézess pajzsmirigy működést TSH-t.

A pajzsmirigy elégtelen működésére a hizás, súlyfelesleg jellemző.

22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 18. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:34

Egyébként beírod a google-ba, hogy alapanyagcsere kalkulátor, és ki tudod számolni te is. Szerintem durván 1600 kcal lehet, több nem hinném.

Ami nem sok!!!

Egy szendvics reggelire, egy diétás ebéd, és egy kis joghurt, leves, vagy hasonló vacsorára, napközben gyümölcs, és hopp, ennyi volt az 1600. :( Nem nehéz "túlszaladni" rajta. Napi 200 kcal többletbevitel évi 5-6 kilós (vagy több!) hízást is okozhat.

21. ad65f28ec1 (válaszként erre: 18. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:31

Ebben nyugodtan kérheted a doki vagy az iskolaorvos (védőnő) segítségét.

El kell kezdeni számolni a kalóriákat. Minden falatot!!! bele kell számolni.

(Egy falat sajt pl. 200 kcal is lehet, minden számít, ami lecsúszik!) Reálisan kell nézni, és kiderül, most mennyit eszik.

Ezt csináljátok egy hétig. Aztán valamivel kevesebb kalóriát kap, és nem árt számolni a szénhidrátot is! Amikor elkezd lassan fogyni, akkor OK.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:26
bocsánat, de szerintem áltatod magad. egy közös ebédnél nekem bőven feltűnne, hogy a gyerek többet vagy annyit pakol a tányérjára, mint a férjem.
19. ad65f28ec1 (válaszként erre: 16. - Kata75)
2009. nov. 21. 16:23

Tudod, én a másik oldalról látom a dolgokat. Nekem is mindig volt egy kis túlsúlyom, már kisgyerekként is. Aztán kamaszkorban rettentő hirtelen hízni kezdtem, és mire anyámék észbekaptak, hogy jjjéééé, kövér ez a gyerek, én is 75 kg voltam a nem egészen 160 cm-hez. Azóta se nőttem, és lefogyni sem sikerült, soha nem voltam M-es, vagy S-es ruhákban. 160 cm-el!

Tehát elhiszem, hogy csak hízik a (jelenleg a topikban említett) kislány, de ha a vérképe és az egészsége rendben van, akkor igenis sokat eszik egy 11 éveshez képest.

2009. nov. 21. 16:20
Nehéz mgítélni, nincs összehasonlítási alapom,mennyit eszik egy hasonló korú gyerek.Ő ráadásul jóval magasabb is a többieknél.
17. Kata75 (válaszként erre: 16. - Kata75)
2009. nov. 21. 16:19
Mármint a barátnőmék a lassan 10 éves kislányukkal.
16. Kata75 (válaszként erre: 12. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 21. 16:18
Mint lentebb írtam, nem feltétlen......bármit csinálnak egyszerűen nem fogy a kislány! Mindenféle kivizsgáláson voltak már, és nem is egyszer.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:16
ez nem ad választ az alapkérdésre: több ételt fogyaszt-e, mint amit eléget a szervezete?
14. Kata75 (válaszként erre: 11. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:16

A barátnőm kislányánál szintén ez van, és minden utat végig jártak már......lehet tényleg csak alkati kérdés az egész.


Ők is sokat mozognak, odafigyelnek az étkezésre, édességet szinte egyáltalán nem is szereti a kislány, és mégis elég duci.

2009. nov. 21. 16:16
Szerintetek kb hány kilónak kellene lennie?
2009. nov. 21. 16:14

Alapos kivizsgálást kérni a háziorvostól. Pajzsmirigy, horomonháztartás, anyagcsere, mindent, ami létezik.

Ha nincs semmi gond az egészségével, akkor túl sokat eszik.

Meg tudod nézni neten, hogy egy ilyen magas 11 évesnek mennyi az energiaszükséglete, és valamivel kevesebbet, hogy lassan, de biztosan fogyni kezdjen.

Aki túlsúlyos, az MINDENKÉPPEN többet eszik az energiaszükségletéhez képest.

Valahogy be kell "lőni" egy olyan kalóriatartományt, amivel havi 2-3 kilós fogyást el tudtok érni. Lassú fogyás=tartós fogyás. Fejlődő szervezet, így nem maradhat ki semmilyen tápanyag.

:( Nem lesz könnyű. Sok sírás lesz mindkét részről, mire eredményt értek el. De arra kell gondolnod, hogy az élete hátralévő részében, egész felnőtt életében hálás lesz érte, és egészségesebb, fittebb, csinosabb.

2009. nov. 21. 16:14
Voltunk vérvételen minden rendben.Doktornéni azt mondja ,bár minden gyereknek ennyi baja lenne,és hogy várjuk meg amíg kamaszként megnyúlik.Csak félek,mi lesz, ha nem?
10. Kata75 (válaszként erre: 7. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 16:10

Szia!


Nem lehet, hogy esetleg valami más egészségi ok van az elhízás mögött?

2009. nov. 21. 16:08
Nincs tesó,sok-sok felnőtt veszi körül.Jár táncolni atlétikára,kézilabdázni.
2009. nov. 21. 16:05

ujjuj ez nagyon sok. rá kell szoktatni a játékos sportra. játékos! nem órákig futni körbe-körbe, mert azt csak megutálja. tessék beszerezni vagy akár apuval csináltatni egy pingpongsasztalt, vagy a falu szélén felfesteni, kijelölni egy teniszpályát, egy doboz fehér festék meg egy háló, két faütő és labda nem kerül olyan sokba. és játszani vele! a felnőtteknek is jót tesz (érdekelne, lát-e túlsúlyos-túlevő mintát a családban). és nem kétszer venni a kedvenc ebédből...


egyébként biztosan neki is probléma már, el kellene menni a háziorvoshoz, és megkérni, beszéljen a kislánnyal, tudatosítsa benne, hogy ez igenis probléma (de nem összeszidni, hanen csak beszélgetni), és aztán otthon is kicsit beszélgetni a dologról, mert nagyon nehéz kamaszkora lesz, pont most akar majd tetszeni a fiúknak, és folyton szégyellős lesz meg zavart. mennyit eszik a kislány és mit? rendszeresen többet, mint a testvérei?

2009. nov. 21. 16:05
Soha nem tömtük nassokkal,cukros üdítők nincsenek itthon.Talán a mennyiségekkel volt a gond, de mindig nagyon gyorsan fejlődött.
2009. nov. 21. 16:01
Egészségesen főzök,sok zöldséget,gyümölcsöt eszik,hetente 3-4-szer 1órát sportol.Annyit értünk el,hogy már nem hízik tovább.Lehet,később jobb lesz?
5. ad65f28ec1 (válaszként erre: 4. - 03d5dbb509)
2009. nov. 21. 15:59

Ez bizony sok!

Utálni fogsz, de előbb kellett volna kapcsolnod! Egy 10-11 éves gyerek nem igen szokta saját maga megválogatni az étrendjét, és bizony van rajta felesleg rendesen. Nem szabad hagyni, hogy egy kisgyerek meghízzzon, mert élete végéig fog küzdeni a túlsúlyával, és az örökös fogyókúrákkal.


Honnan tudom? Tapasztalat. Sajnos.

2009. nov. 21. 15:56
Kis faluban élünk,11 éves az imádott kislányom.Pici kora óta kisebb-nagyobb súlyproblémával küzd.Most 160cm 75kg...
2009. nov. 21. 15:56
életmódváltás,és sport.
2009. nov. 21. 15:55
Jó, jó, de mi a konkrét probléma, és miben kérsz segítséget? :)
2009. nov. 21. 15:52
11
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook