Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dr. Oetker / Karácsonyi sütemények - Almatorta, hogyan készül? fórum

Dr. Oetker / Karácsonyi sütemények - Almatorta, hogyan készül? (tudásbázis kérdés)


27. levendula6 (válaszként erre: 26. - Psycheee)
2010. febr. 7. 21:25

Sajnálom, de nem. :( Nem is hallottam róla..


A tortát nem azért kerestem, mert liszt nélküli, hanem mert kipróbáltam már, és finom volt.

26. psycheee (válaszként erre: 25. - Levendula6)
2010. febr. 7. 20:37

Eleinte én is, de sejtettem, hogy akad valaki, aki a magáénak titulálja a receptet.

Te is segíthetsz nekem, ha tudsz. Ha nem, az sem baj! Tudsz valamit a fehérítetlen lisztről?

25. levendula6 (válaszként erre: 24. - Psycheee)
2010. febr. 7. 16:29

Látod, nekem nem volt ennyi eszem. Mindig ragaszkodtam a Dr Oetker-hez is, azért nem találtam meg..

Még egyszer köszönöm!!

24. psycheee (válaszként erre: 21. - Levendula6)
2010. febr. 7. 15:24

Itt: [link]

Végső megoldásként beírtam a Google-ba, hogy "almatorta mogyoró". :)

El is döntöttem gyorsan, hogy legközelebb én is elkészítem.

Örülök, hogy segíthettem! :))

23. levendula6 (válaszként erre: 20. - Psycheee)
2010. febr. 7. 13:29

Ez a torta egyébként fenséges! Ajánlom mindenkinek! Ja és ne ijedjetek meg, amikor a tészta hozzávalóit keveritek, ugyanis először olyan kemény, hogy szinte betonkeverő kell hozzá. :)

De a végeredmény.. főleg másnapra.. nyammmmi!!

22. levendula6 (válaszként erre: 20. - Psycheee)
2010. febr. 7. 13:26
Most néztem a fényképed. Hasonlítunk egymásra! :)
21. levendula6 (válaszként erre: 20. - Psycheee)
2010. febr. 7. 13:25

DE EZ AZ!!!

Te milyen ügyes vagy? Hol a manóban találtad?

Köszönöm! Nagyon aranyos vagy!!! :DDD

20. psycheee (válaszként erre: 19. - Levendula6)
2010. febr. 7. 08:29

Szia! Sajnos, hiába töltök le bármit, nem találom. De! találtam valamit a neten! Csak nem ez az? :)))


Almatorta:


Hozzávalók:

A bevonathoz és a díszítéshez:

40 dkg marcipánmassza

15 g porcukor

10 dkg sárga, piros marcipán (A marcipánt színezhetjük ételfestékkel is.)

A tésztához:

8 tojás

20 dkg cukor

30 dkg darált mogyoró

5 dkg étkezési keményítô

A töltelékhez:

5 alma

15 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

1 dl citromlé

1/4 l tej

1 dl tejszín só

1/2 dl Calvados vagy rum

1 vaníliarúd

2 tojássárgája

1 dl tej

30 g finomliszt


Elektromos habverôvel verjük 2-3 percig a tojásokat lassan adagolva a cukrot. Keverjük a mogyorót és az étkezési keményítôt a felvert tojásokhoz. Öntsük bele a tésztát egy kivajazott, kilisztezett sütôformába, majd 170 fokra elômelegített sütôben süssük kb. 1 órán át. Az almákat vágjuk apró darabokra, 10 dkg cukor, a vaníliás cukor és a citromlé hozzáadásával pároljuk 5-6 percig, végül keverjünk bele egy kis Calvados-t vagy rumot. Egy edényben melegítsünk tejet, tegyünk bele egy kis cukrot, egy csipet sót és a vaníliarudat, de vigyázzunk fel ne forrjon. Ha a tej már meleg, vegyük ki a vaníliarudat, kaparjuk a tejbe a közepét. Keverjük össze a tojássárgáját, a keményítôs lisztet és a tejszínt, majd öntsük bele a meleg tejbe és fôzzük krémmé az egészet. Ha a krém kihûlt, keverjük a párolt almához. A kihûlt piskótalapot vágjuk két lappá és töltsük bele az almás krém felét, a maradékot pedig kenjük a tetejére. A marcipánmasszát és a porcukrot gyúrjuk össze és nyújtsuk vékonyra, majd borítsuk be vele a tortát. Hajtsuk le a széleit az oldalára, végül vágjuk körbe a torta alján. Díszítésnek a piros-sárga marcipánból készíthetünk csillagokat, almákat és porcukorral meghintve tálalásig a hûtôbe tesszük.

19. levendula6 (válaszként erre: 18. - Psycheee)
2010. febr. 6. 21:00
Nagyon kedves vagy! Köszönöm!
2010. febr. 6. 20:56
Nem felejtem e a keresést, ha megtalálom, írok! Eddig 3 könyvet töltöttem le, azokban nem volt (Könnyű gyümölcsös sütemények, Gyümölcsös sütemények, Tortakülönlegességek sütés nélkül).
2010. febr. 6. 20:25
Van egy Almás sütemények című könyve is. Nincs meg véletlenül? Abban a Marcipános almatorta nem egyezik a leírtakkal?
2010. febr. 6. 20:21
Nem ez volt. :( Mert vagy 10éve sütöttem azt a tortát, ez pedig 2003as kiadás. Hacsak nem újra kiadták. Nem ilyen volt az eleje..
15. psycheee (válaszként erre: 14. - Levendula6)
2010. febr. 6. 20:12

[link]


Ez volt az a könyv? Mert ez itt van a kezemben és ebben nincs. De keresem még, megteszem, amit tudok.

14. levendula6 (válaszként erre: 13. - Psycheee)
2010. febr. 6. 20:07

Nem tudom, hogy több van-e.

Az biztos, hogy a torta alapja az alma, a krémben van Calvados, a tetején marcipán (még almákat is formáztak rá belőle), a tésztája pedig darált mogyoróból készült, nem lisztből.

Na és Dr.Oetker.

2010. febr. 6. 20:02
Nekem megvan ez a receptkönyv! Melyik tortáról írhatok neked? Mert én nem találok almatortáról receptet. Talán több ilyen könyv van?
12. levendula6 (válaszként erre: 11. - Kacsa mama)
2010. febr. 6. 17:15
Bár ez nem AZ a torta, amit kerestem, azért majd ezt is kipróbálom. Köszönöm szépen! :)
2010. febr. 6. 16:18

Alma torta


Hozzávalók:

6 tojás,20dkg porcukor,1csomag vaniliás cukor,10 dkg búzadara,15 dkg darált mogyoró,4 közepes alma,

1csomag sűtőpor.


Krém: 3 tojás,15 dkg porcukor,2 evőkanál kakaó,30 dkg vaj.


A tojások sárgáját a cukorral kikeverjük,majd hozzáadjuk a vaniliás cukrot és a búzadarát.Fél órát pihentetjük majd belekeverjük a darált mogyorót és a reszelt almát,és óvatosan beleforgatjuk a felvert tojás fehérjét.Kivajazott-lisztezett tepsibe simitjuk és kisütjük,ha kihűlt,kettévágjuk.


A krémhez a tojást,cukrot,kakaót gőz fölött habosra verjük.Ha kihült,hozzáadjuk a habosra kavart vajat,egy keveset félre teszünk a kész krémből.

A kisült tésztát 3 felé vágjuk,majd meg töltjük a lapokat a krémmel,ezután a maradék krémmel körbe és a tetejét is bevonjuk a tortának, aki szereti az marcipánnal is be vonhatja a kész tortát..(én karácsonyra szoktam csak)

10. levendula6 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:43

Minden megoldás érdekel! :)

Egyszer réges-régen elkészítettem ezt a tortát és isteni volt! De a könyv elveszett. :(

2010. febr. 5. 21:37
szia azt hiszem én tudom honnan lehetne letölteni e-book formátumba de nem akarom elkibálni, ha meglesz szólok és szívesen elküldöm
8. levendula6 (válaszként erre: 6. - Kacsa mama)
2010. febr. 5. 20:24
Ja és jobbulást!! :(
7. levendula6 (válaszként erre: 6. - Kacsa mama)
2010. febr. 5. 20:23
Húú, de jó lenne, ha az a bizonyos recept lenne! Türelmesen várok! Köszönöm! :)
2010. febr. 5. 20:21
De én találtam neked 1-et,de már csak holnap irom le mert el kapott az influenza.Most megyek aludni.
2010. febr. 5. 20:17
Senki? :(
2010. febr. 5. 06:39

Almatorta .... nyamm-nyamm ....

Én is nagyon szeretném! :)

2010. febr. 5. 03:28
erre én is kiváncsi lennék:)
2010. febr. 5. 00:06

Megvan valakinek ez a könyv?

Van benne egy karácsonyi almatorta recept. Marcipánnal van bevonva a torta, a tésztája nem liszttel, hanem mogyoróval készül.


Leírná valaki hogyan készül?

2010. febr. 5. 00:04
Dr. Oetker / Karácsonyi sütemények - Almatorta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook