Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dolgozhatok ilyen feltételek mellett? fórum

Dolgozhatok ilyen feltételek mellett? (beszélgetős fórum)

nov. 15. 21:56

Ez nagyon speckó kérdés mindenképpen ezzel foglalkozó hatóságot, ehhez értő szakembert keress.


De.


Oké, nem tudod mozgatni a lábad. Ezt leszámítva viszont kifejezetten okos, értelmes fiatalnak tűnsz. Valószínüleg, ha tanulsz, lesz jó állásod, vagy home office-ban, vagy akadálymentes munkahelyen. És sokkal jobban fogsz keresni, mint az ápolási.


Szóval a jövő az, hogy Te dolgozol, és anyukdád is mert már nem jár majd utánad ápolási. Erre neki is jó felkészülnie, akár csak lélekben, akár felfrissítve a korábbi tudását, vagy újat tanulva.


Amúgy nincs kerekesszéked? Tippem szerint fiatal lehetsz, jó lenne nem csak otthon ülnöd, hanem kimozdulni kortársak közé és keresni barátokat, szerelmet.

nov. 15. 21:37

Bocsi, nem olvastam a második hszedet, az első meg nem volt egyértelmű, pontos.


Hát, ennyi erővel akkor amiatt is elvehetik, mert nappalin tanulsz, bár gondolom ezt az egyéni tanrend miatt nem piszkálják.


A megbízási szerződésbol is beveteled keletkezik, nem csak attól lesz munkaviszony egy együttműködés, h munkaszerződés van ráírva a dokumentumra, amit alairsz.


Kérdezz utána, hogy lehetne ezt kijátszani, de ne itt, az biztos.

nov. 15. 11:10
Én könyvelő vagyok, bérszámfejteni is szoktam, de nem tudok erre válaszolni, mert speciális eset. Szerintem is hívd fel a NAV-ot, vagy a NEAK-ot.
20. Bichi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 15. 08:23

Egyébként komolyan egy itteni iromány alapján akarsz jogi dolgokat megtudni? Ha azt mondja itt az "akárki", hogy igen, akkor el fogod hinni? Mert hát van itt jó pár önjelölt mindent is tudó, aki olyan határozottsággal írja, az általa vélt igazságot,hogy ha nem tudja az ember a konkrét ellentétjét simán elhinné.

Igaza van Alnisának, egy telefon, és hivatalos helyről tudod meg a választ...

19. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 15. 08:15
Az, hogy mi az itteni neved...
18. Alnisa (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 15. 07:58
Kérdezz meg egy könyvelőt, nagy a NAV munkatársát.
17. ikres_anyu (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 22:11
Sok sikert. Dolgozhatsz szerintem.
nov. 14. 21:57
Pl. ha az önkormányzatnál akarok dolgozni akkor a munkáltatóval köthetek megbízási szerződést? Nem lesz gond az ápolásival?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ikres_anyu)
nov. 14. 21:45
Home office állásra gondoltam nem tudom mozgatni a lábam le bénult amikor születtem. Csak gondoltam én is érhetek valamit a munkaerőpiacon…
14. Csillagszem38 (válaszként erre: 10. - Timycat)
nov. 14. 21:44
Így is úgyis burkolt jogviszony🤣 de sztem mehet így
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 21:43

Megbízási szerződést szoktak erre kötni:) igen lehet így persze


De lehet vállalkozási szerződés is, ha konkrét feladatot kapsz, konkrét hataridovel

12. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 21:26
Nem lehet, mert amit neked kifizetne azt vagy bérként, vagy számla ellenében teheti meg. Mindkettőnek van meg vannak a szabályai.
nov. 14. 21:22

Azért egy ápolási felülvizsgálaton ilyen aktív ápolt nem biztos hogy megkapja a szükséges pontszámot.

De ez nyilván csak a magánvéleményem.

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 21:13

Egy munkaviszony nem attól lesz munkaviszony, hogy az aláírt papírra az van írva, hogy munkaszerződés.


Együttműködési megállapodás nekem megbízási, vállalkozói szerződést sejtett, persze ott is vannak sarokpontok, hogy ne minősüljön burkolt munkaviszonynak.


Saját vállalkozásban gondolkodsz?

nov. 14. 21:05
Pl. együttműködési megállapodást kötünk, hogy alkalmaz x összegért és x napon utalja nekem az összeget. Nem munkaszerződésben ugye az ismert indokok miatt. Ilyet lehet vagy butaság amit írok?
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 21:00
Együttműködési megállapodás? Ezt így hogy érted?
7. Charlize (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 20:26
Azért a homeofficehoz le kell tenni vmit az asztalra legtöbbször, ritkán kezdenek úgy új munkavállalók, hogy full homeoffice. Hogy tanul be? Hogy kérdez? Nálunk pl. csak betegség miatt pár napra engedik.
nov. 14. 20:18
Mi egyértelmű?
5. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 20:10
Hát erről meg rajta kívül senki nem tudna nyilatkozni. Egyébként saját neveden is kiírhattad volna, annyira egyértelmű...
nov. 14. 19:43
Az, hogy így alkalmazna-e a munkáltató ilyen feltételekkel.
3. Bichi (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 19:42
Nem igazán értem a kérdést, de ha tudod, hogy így nem vonják meg az ápolásit, akkor mi a kérdés?
nov. 14. 19:23
UI: azért dolgoznék együttműködési megállapodással, mert ha bejelentett munkaviszonyom lenne megvonnák az ápolásit a kettő üti egymást.
nov. 14. 19:22
Egyetemen tanulok nappali tagozaton de online van a teljes képzés rá érnék dolgozni, mert hétvégente vannak óráink. Sajnos beteg is vagyok ezért van egyéni tanrend kérve az egyetemen, s ezért tanulok itthon. Anyukám ápolási díjat kap rám, és ugye a nappali tagozatos hallgatói jogviszonyban tanulok így dolgozhatok együttműködési megállapodással? Home office munkára gondoltam amit itthonról tudok végezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook