Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Voltál már disznóvágáson? fórum

Voltál már disznóvágáson? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
30. vigyefene (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2020. júl. 24. 01:12
Most elolvastam a hozzászólást, ők nem vágtak, hanem vették a fél disznót, tehát belük egyáltalán nem volt.
29. vigyefene (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2020. júl. 24. 01:08

Lehetett venni műbelet, ami néha büdös volt. Akik akartak sok hurkát/kolbászt csinálni.

Azokat kifordították és áztatták egy darabig ecetes vízben.

Szerintem arra gondolhatott.

28. Lávli* (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2020. júl. 24. 01:03
Ezt én is meg akartam kérdezni, csak közben elfelejtettem 😀
27. Amaunet (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2020. júl. 24. 00:58

"Nálunk pár nappal disznóvágás előtt már tisztították a beleket."


Ezt hogy?

2020. júl. 24. 00:03

Gyereknek nincs helye disznóvágáson.

Az én első élményem az volt, mikor 18 évesen pályakezdőként az égett kisgyerekeket kellett ellátni, meg holtan látni, mert leforrázták őket meg beleestek a földre tett abalébe.

Az egyik 2 éves volt, a másik 4.

Mi rokonhoz voltunk meghívva párszor, a gyerekeim végig bent a házban lehettek csak és a Szandi filmet nézték egyfolytában videóról.

Nekem hányingerem volt a pálinka - és zsirszagtól, meg kísértett a múlt emléke.

Én is jobban szeretem a csirke mellet.

2020. júl. 23. 23:46
Évente 2x-3x szoktunk vágni. Tanyán lakunk. En mindent meg csinalok a disznovagaskor 26 évesen is 😂 es elotte is mindig. A a nagyobbik fiam is csinalgatja pedig csak 4 eves 😊 es ami a legjobban meg maradt bennem a hagymás ver plusz a Pálinkaaa 😂 igaz miota gyerek van azota nem szoktam inni ilyen alkolmmal sem 😃😂 imádom a vert a friss sült hust a kolbász hust egy szoval mindent. 😂😋
2020. júl. 23. 22:29
Fórumnyitó, te beteg vagy!! Jesszusom és medve anyám....
23. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 23. 22:26

A "kincsek" :D


Nekem a csiripiszli sütés volt mindig a haláli fáradság élménye. De annyira jó, hogy megvolt!


A nagyszüleimmel a közeli faluba mentünk nagyapám szulohazaba. Egy klasszikus, nád fedeles valyoghazba, ahol egy csap volt a spájzban, azt sem tudom, mikor építettek be utólag.

Udvaron át a másik helyiségbe, ahol a kemence volt, mellette volt valami raktár féle, utána pár beálló a kocsinak. Az árnyék szék valahol hátul... Gémes kút a másik irányban.


Én nagyon örülök, hogy ilyeneket megélhettem, nem egy skanzenben lattam csak.

2020. júl. 23. 22:14
Kb 50-et végigcsináltam gyermekkoromtól fiatal felnőtt korig. Meló és kész. Az ölés nem túl felemelő, de azt is meg kell csinálni valakinek. Már vagy 15 éve nem voltam, de őszíntén szólva nem is hiányzik. Ha jó a társaság akkor nem rossz buli. Amúgy csak munka.A sült hús es a resztelt máj frissen mindig a nap fénypontja volt. Meg a hajnali lopakodás a disznóól mellett. 😂😂😂
21. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - 8d00a82c06)
2020. júl. 23. 22:13
Én 15 körül pucoltam csirkét a nagymamának. A vágással csak ott voltunk, kifolyatas után pucolastol a belezesig, darabolasig megcsináltuk. Véres, a szaros bél szaros, macerás. De a főtt étel finom volt. Megéri. Én örülök, hogy oreganyammal csináltam ilyet.
20. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 22:09
Én gyerekkorom óta várom a süthus ízű ragot :D
2020. júl. 23. 22:08
A nővérének tartanak állatokat vágásra. Az unokaocsem egyszer sírt, hogy "szétszerelték a malacomat".
18. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 21:56

Én kisgyerekként voltam, szóval semmiben nem segítettem.

Nagyon megragadt a fejemben, ahogy a fellogatott disznó koponyáját ütik szét. De nem rossz emlékként, csak érdekes volt. A koponya baromi kemény.


Ahogy főtt a toportyu, undorító volt, de előtte sem ettem toportyut (végül 20 évre rá megszerettem a Csokolica után).


A legmélyebb emlékem az volt, hogy hideg volt, és találtam egy elvesztett, rozsdás kulcsot az udvaron, amivel jatszottam, aztán elaludtam kesobb a tv előtt, és utána nem találtam.


Én szívesen mennék vágásra, mert soha nem ettem sült vért, és a véres hurka az egyik kedvenc eledelem.

17. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 21:55

Voltam 4-éves kortól olyan 14-ig.

Gyerekkorom egyik fénypontjai voltak, a lakoldalmakkal együtt.

16. globus
2020. júl. 23. 21:48

Évente egyszer biztosan, néha másodszor is vendégként. Remélem, idén sem marad el. Kedvencem a zsírsütés, de végig tudok asszisztálni minden fázist.

Mondjuk odabent ha lehet, főzzön más 🙂

2020. júl. 23. 21:48

Gyerekkoromban minden évben voltam. Én kevertem a vért. Meg pörzsölés után kapartuk a bőrt. Na azt utáltam.

Amit nagyon vártam, hogy hurkakészítéskor mindig vettek ki nekem a szívből egy jókora darabot.

2020. júl. 23. 21:46
Igen
2020. júl. 23. 21:44

Minden évben többször Voltam disznóvágáson gyermekkoromban.

Mikor leszúrták elbújtam és befogtam a fülem, hogy ne halljam a visítást.

A bélmosásban mindig részt vettem, télen a hidegben is, emlékszem mennyire fázott a kezem.

A nap fénypontja a közös reggeli volt a frissen sült hagymás vérrel.

2020. júl. 23. 21:23

Gyerekkoromban minden évben volt a családban disznóölés telente. Emlékszem, hogy korán keltünk, talán 5 óra körül. Nagyapám örökölt házában volt a procedúra, ami a lakhelyünk melletti faluban volt. A ház egész évben fűtetlenül állt. Minket mamámmal reggel nagyapám odavitt, ő pedig ment az emberekkel a disznóért, amit rendszerint ott szúrtak le ahonnan vettük. Mamám és én pedig befűtöttünk, vizet melegítettünk és vártuk, hogy érkezzen a dög. :)

Egész estig tartott a munka, mert általában nem képzett hentes volt, aki feldolgozta az állatot, hanem a családból valaki, aki képzettebb volt, mint a többiek, ezen a téren. :))

Ahogy mi érkeztünk először úgy mi is távoztunk, már teljesen sötétben, este 8 óra körül. Addigra már tele volt mindenem zsírszaggal. Nekem valahogy sosem jelentett élményt a sült hús, kolbász és tepertő.

Csak azt vártam, hogy hazaérjek, hajat moshassak és megfürödhessek.

Ami bennem megmaradt élményként, hogy testvéreimmel és unokatestvéreimmel felmentünk a ház padlására napközben, mert mindig láb alatt voltunk és ott ,,kincseket" találtunk, amit mindig valahogy hazacsempésztünk, szüleink, nagyszüleink hatalmas örömére. :)))


Később mikor már a húszas éveim elején jártam akkor volt az utolsó családi disznóölés. De ekkor már egy igazi hentes volt, aki vezényelte az egész műsort./ Együtt kézilabdáztunk, én kértem, hogy segítsen./ Vele délután 13 órára mindennel együtt végeztünk, mert aznap még mennie kellett pár helyre vágni. Itt már én sem kincseket kerestem, hanem kivettem a részem a munkából.

2020. júl. 23. 21:16
Voltam már néhányszor, de én nem szoktam semmit csinálni, csak enni. Felnőttként enni és pálinkázni;)
2020. júl. 23. 21:14

Gyerekkoromban volt mikor 11 disznót vágtunk. Most mit mondjak 🤷‍♀️ hús párti család vagyunk.

Gyerekkorban persze csak azután merészkedtem ki miután a szagosabb dolgok levonultak.

Nálunk pár nappal disznóvágás előtt már tisztították a beleket. Utáltam.

Felnőtt fejjel pár éve vágtunk utoljára anyósoméknál.

Imádom a disznósajtot, a friss tepertőt. A véres hurkát kolbászt, a paprikás lisztben sütött tüdőt májat friss fokhagymával,sok savanyúsággal.

Férjemmel fél disznót szoktunk venni vágóhídról amit mi darabolunk csomagolunk a hűtőbe.

2020. júl. 23. 21:10
Igen.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 20:54
Rengeteg disznó vágáson voltam. Szüleim minden évben vágtak, de felnőtt koromban is anyósékkal együtt csináltuk. Mindig, mindenkinek megvolt a saját reszortja. Persze még gyerekként max. fát hordunk az üstház alá, meg a kútról a hideg vizet, később már komolyabb munkákat. Mondhatom én is (bélmosáson kívül) minden munkafolyamot végig csináltam. Az előző napi előkészületekkel kezdtük, (rizs főzés, hagyma pucolás,) a hurka-kolbász töltésig, zsírt sütni, ami jött! Ebédet főzni, mosogatni,... jó volt, szép volt, csak betyár fárasztó!
7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 20:54

De, voltam. Nem is egyen .

Mindegyiken ez volt.

Onnantól kezdve pedig süthetik a pecsenyét, nekem a belem kifordul.

Alapjáraton sem eszek nagyon húst.

Csak csirkemellet eszek meg.

Undorodom tőle.

Talán pont a gyerekkori disznóvágások miatt.

6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 20:52

Igen voltam,kb 10éves korom óta aktív részese is. Ölésen túl bármit megtudnék csinálni.


7 éve nem vágunk.

Gondolom az előttem szólók vegetáriánusok.

5. Garabonciás (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. júl. 23. 20:43

Soha nem voltál még egy igazi jó hagyományos disznótoron. :D

A disznóvágások nem ilyenek. Tény, hogy kell hozzá gyomor, pláne az első szakaszhoz, amikor leölik a disznót, de utána már Hawaii, dizsi, napfény :D Meg egyedül a disznóbél mosás, ami nagyon megterhelő a szervezetnek, de hát manapság már műbéllel dolgoznak a legtöbb helyen.

A sülő kolbász, hús, tepertő illatánál jobb a világon nincs. Ha ezt az illatot egyszer parfűmbe zárnák, tuti vevő lennék rá. :D Sajna már én is csak emlékezem, mert nem most volt hogy utoljára disznót vágtunk, hentesnél vásárolunk már mi is, de ha megtehetném én minden héten levágnék egy disznót. :D

4. Ildi
2020. júl. 23. 20:38
Gyerekként. Viszont a házban voltam, nem akartam látni belőle semmit.
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 20:35
Egyszer voltam, gyerekkoromban, akkor is befutottam a házba, mert randa és büdös volt.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 20:31

Maradandó élmény?

Az, hogy felváltva dobjuk ki a taccsot a férjemmel.

Nyakig úszunk a zsírban.

Étvágyunk elmegy egy hónapra.

2020. júl. 23. 20:18

Mi volt a maradandó élményed disznóvágáson? Hány éves voltál?

Ha volt ilyen egyáltalán, mit szoktál csinálni disznóvágáson?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook