Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Voltál már disznóvágáson? fórum

Voltál már disznóvágáson? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. tumbo2 (válaszként erre: 112. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 5. 17:55
milyen élményekről maradtál le.
119. globus (válaszként erre: 117. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 5. 17:37

🤣🤣🤣

Mondjuk az igaz, hogy nap fénypontja az esti fürdés. Amikor végre zsír-füstszagon kívül valami mást szimatolhatunk.

2023. febr. 5. 17:32
Sokszor voltam, nekem kellett fogni a farkát már 4-éves koromban. Naaaaagy segítség voltam én.....
2023. febr. 5. 17:30

Gyerekkoromban nagyon sokszor. Ma már szép emlékként él bennem, de akkor nem nagyon élveztem. Nagyszüleim minden év telén, halálra csiklandoztak egy disznót. A lakhelyünktől 5 km-re, nagyapám örökölt, üresen álló, falusi házában volt mindig a szertartás. Nagymamámmal, minket korán, már 6 óra előtt elvitt oda nagyapám. ( Mikor a kakas még a másik oldalára fordult ). Amíg ő a rokonság -akkor még csak félig részeg- férfi tagjait, autóval összeszedte és elmentek megharcolni a disznóval ( szerencsére mindig ők győztek ), addig próbáltunk meleget csinálni a házikóban, úgy, hogy korábban az ezt megelőző disznóvágáskor volt ott fűtve. Valamint, vizet melegítettünk, amit volt, hogy a pár száz méterre lévő közkútról, vödörrel vittem oda, mert természetesen a víz el volt fagyva a házban... Illetve, apróbb simításokat végeztünk még a lakásban. A felszedett szőnyeg helyére a magunkkal vitt Népszabadság hegyeket laponként leterítettük, ezzel próbáltuk a padlót attól megvédeni, hogy a nép a disznósz@ros és sáros gumicsizmával összejárja.

Reggel 7 és 8 óra között megérkezett a hulla, a népes csapattal és megindult a hadd el had. (A rokonságot mindig erősítette, nagyapám húgának pár barátnője, akik véleményem szerint a szomszéd falu, de lehet a megye legpletykásabb asszonyai voltak. Lehet elég lett volna, előző este a malacka mellé zárni őket és az állat magával végzett volna reggelre...) Pörzsölés, közben a vér megsütése, reggeli, vágás, szeletelés, bélmosás, darálás, töltés, sütés, főzés, estebéd. ( Húsleves, sült hús, sült hurka, sült kolbász).

Majd ezt követően nagyapám hazaszállította, a ,,segédmunkásokat" akik közül néhányan, az autóig is alig tudtak kivánszorogni úgy elfáradtak a nagy munkába és a pohár emelgetésbe. Közben mi nagymamámmal romokat takarítottunk. Újság felszedés, szőnyeg leterítés, asztalok, székek helyére pakolása. Majd mikor minden és mindenki a helyére került, végre mi is hazajutottunk. Ekkor már nagyjából a főműsoridőben sugárzott film a végéhez közeledett. Otthon, este a nap fénypontja következett, mikor a disznóölés szagot és a zsírt lemoshattam magamról. A meleg víz az utolsó energiát is kiszívta belőlem, bedőltem az ágyba és már aludtam is.

Ma már valószínű jobban élvezném, de már nincsenek nagyszülők, akik így felnőtt fejjel rájöttem, hogy a családot összefogták és a kis falusi hideg házikó is valaki más tulajdonát képezi.

116. Channa* (válaszként erre: 112. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 5. 16:43

Óóóó, kimaradtál sok jóból!


Voltam disznóvágáson, de én nem dolgoztam sosem, csak ettem valamit ami ízlik;)


Voltam vidéki lagziban. Engem halálra idegesít a vőfély.


Voltam búcsúban is. Mi az Imrei búcsúba jártunk, mert a 18. kerületben laktunk, illetve hasonló rendezvények vannak/voltak a Városligetben is, illetve a kerületünkben is, csak már nem búcsú a neve;)


Na, kollégiumban én se laktam és nem is vágytam rá sosem.

115. globus (válaszként erre: 114. - Gigi>)
2023. febr. 5. 16:09
Ez ilyen tájegységes dolog, akárcsak a májas hurka készítése.
114. gigi> (válaszként erre: 110. - C7e2a207e8)
2023. febr. 5. 16:01
Azt meg minek?
113. globus (válaszként erre: 110. - C7e2a207e8)
2023. febr. 5. 16:00
Jól emlékszel. Rizs, mindenféle abált zsírosabb "cafat" darálva, többféle fűszer, só, zsemle, leszűrt vér.
2023. febr. 5. 15:16

nem voltam disznóvágáson.

nem voltam vidéki lagziban.

nem voltam búcsúban.

nem éltem kollégiumban.

lakodalomban sem jártam még.

111. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Globus)
2023. febr. 5. 14:17
pedig finom.persze gusztus dolga,a lányom most szörnyűködik,miket etettem meg vele.akkor nem panaszkodott.a kacsavért az apám egy tálba csurgatta,az is finom volt hagymásan.amilyen húsos vagyok,inkább füvet legelnék,de egy állatnak nem tudnám elvágni a nyakát.
2023. febr. 5. 14:05

Gyerekkoromban sokszor.

Emlékeim szerint nálunk a hurkába felkockázott zsemlét tettek.

109. ,zumba (válaszként erre: 89. - Józsibirka)
2023. febr. 5. 13:15
Én, mint tősgyökeres falusi "lyány", gyerekkorom óta résztvevője voltam. Először nézelődőként, majd a munkák részeseként. Bélmosástól sem rettenek meg, és a többi feladattól sem. Abált fül: imádom. Reggelire hagymás vér....nyami!
108. globus (válaszként erre: 103. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 11:06
A vért igy meg nem tudnám enni, pedig sokan szeretik. Hurkát félkészen csak addig kóstolgatom, míg zsíros lében főtt rizs, fűszerek vannak benne. Ha ráöntik a vért, onnantól férfiaké a terep.
107. Teráz
2023. febr. 5. 11:02
Igen , voltam .
106. tumbo2 (válaszként erre: 105. - Józsibirka)
2023. febr. 5. 11:00
az apámnak is az volt a kedvence.mikor mondtam a lányomnak,hogy te is megetted a jó finom pörzsölt bőrkét,nem akarta elhinni.én viszont az abaléből kiszedett húsokat,májat szerettem.
2023. febr. 5. 10:54

En a fülét is megettem, jó sósan,ojan jó vót!

A gyerekek meg a disznó körmét is, szerették lehúzogni, oda adták a kutyának azt is, játszottak vele!

104. tumbo2 (válaszként erre: 103. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 10:52
vagyis én.az anyám a közelébe sem jött-
103. tumbo2 (válaszként erre: 101. - Globus)
2023. febr. 5. 10:51
azt nem szerettük,csak a májasat.a vért hagymával sütöttük meg.
102. gigi>
2023. febr. 5. 10:46
Gyerek koromban sokat.
101. globus (válaszként erre: 97. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 10:44

Nálunk csak véres hurka. Májat reggelire megsütjük. Finom leves, káposzta, szaftos sült húsok ceklával, nyami. Reggeli után már unalmas a rizst, zsírt kevergetni, füstben ácsorogni az udvaron, üstöt sikálni, úgy kell felfogni, hogy ez egy "befőzés" egész évre.

Azért mióta 2 katlan van, haladósabb. Teljesen befejettnek tekinteni, hogy eltűnjön minden, még a szaga is, több nap.

100. pencil
2023. febr. 5. 10:35
nem
99. tumbo2 (válaszként erre: 97. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 10:08
de végül is szerettem.
98. tumbo2 (válaszként erre: 91. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 10:07
kevesebb.
97. tumbo2 (válaszként erre: 67. - F047cd7294)
2023. febr. 5. 10:06
szerette a jó nyavalya,aztán még hájast is kellett sütni,húsleves,töltött káposzta,hurka,kolbász,mindenkinek csomagolni,elvitték a fél disznót.
96. globus
2023. febr. 5. 10:01
Voltam, vagyok, leszek.
95. tumbo2 (válaszként erre: 94. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 09:59
aha,hizlalt ivartalanított jérce.
94. tumbo2 (válaszként erre: 91. - Tumbo2)
2023. febr. 5. 09:55

szóval a vasárnapi kaja,ala Vízvári Mariska.pirított kappanaprólékleves,puffadt tojás,pourland borban,orosz saláta,mogyoró parfé.

vacsora,sertésmáj pástétom,sonka,vaj,mézes dó.de mifene az a pourland?

2023. febr. 5. 09:53
Igen, gyerekkoromban. Rossz volt.
2023. febr. 5. 09:52
Sajnos igen, még gyerekkoromban 😖
91. tumbo2 (válaszként erre: 89. - Józsibirka)
2023. febr. 5. 09:48
én ugyan nem voltam parasztlány,de disznónk mindig volt.a gyártelepen meg hazahoztuk a paradicsommaradékot,meg hasonlókat.meg mivel a téeszben dolgoztam,sok kukoricát kaptam.a disznóvágást élveztem,kivéve,mikor levágták,akkor bent maradtam,a fülem befogva.talán 14 éves koromtól én mondtam,meg,mit,hogyan csináljanak,mert az anyámnak halvány gőze sem volt a disznó részeiről.a vesét kimentettem,hát ugye azt is én tudtam jól megcsinálni,másnap vesevelőnek.hát ugye én a Vízvári Mariskán szocializálódtam,de hát kezesebb a pénzem,meg a fantáziám is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook