Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dinnye sztereotípiám fórum

Dinnye sztereotípiám (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. aug. 1. 08:20
Bless,az én véleményem csak ennyi:如果甜,甜瓜是好的
39. tsfmvk (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2019. aug. 1. 08:03

Ezek a mai dinnyék már nem olyanok, mint 30 éve volt pl. a "szigetcsépi", a tök zöld hajú.

Túl vannak nemesítve, hogy bírja a szállítást, pulton lehessen tartani stb.

Valamint sokat fejlődött a termesztéstechnológia is. Régen elvetették, kiültették, locsolták.

Most elvetik, beoltják pl. tökbe, hogy ellenállóbb legyen a gyökere. Kevés szabadgyökerű van, mert már nem bírja a földet.

Ott van a talajtakaró, csöpögtető. A paraszt keni orrba-szájba műtrágyával (tisztelet a kivételnek), hogy jóóóóóó nagy legyen, mert súlyra fizetik, ugyi.

Tehát veszel egy szarrá locsolt, műtrágyázott dinnyét, amit kb. 80% éretten szednek le. Mire eljut hozzád vagy utánérik, vagy nem.

Röviden.

2019. aug. 1. 06:34
Köszönöm a véleményeiteket, de még mindig nem kaptam választ a kérdésemre:)
37. df1e1c376c (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. aug. 1. 04:48

Ugy 15 eve egyszer 200 km-t utaztam egyutt sraccal, aki dinnye termeszto csaladbol jott, es maga is azt csinalta, es volt valami fiu meg lany, amire nem emlekszem.


Anyam mindig hulyenek nezte apam gyerekkoromban, hogy mennyit hallgatja a dinnyeket, de apam soha nem vett szottyadt, kasas dinnyet. Es amugy tok logikus, hogy a hangzasa mas egy vizes testnek, aminek mas a szerkezete.

36. Guruljka (válaszként erre: 33. - Tsfmvk)
2019. júl. 31. 21:15

Végül is nekem mindegy, nem eszem semmilyen dinnyét, hacsak ide nem hozza valaki.

Majd holnap, ha lesz erre energiám a munka után, kiderítem, honnan szedik a német oldalak a fiú- és a lány dinnyét.

35. tsfmvk (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2019. júl. 31. 21:06
Na, pont így érti a fajtaleíró.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2019. júl. 31. 21:03
Nem kerek/ovális, hanem kerek-ovális. Vagyis az én értelmezésemben a gömb és az ovális közti kerekded forma. Amúgy van az a tényleg hosszú fajta, ami már nem is ovális.
33. tsfmvk
2019. júl. 31. 20:29

A kerek és a hosszúkás nem ugyanolyan fajta.

A fajtaismertetőben a hosszúkás nem az oválisat jelenti.

32. Guruljka (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2019. júl. 31. 20:14

Vetőmag-kataológus:

"Bostana F1 - Syngenta - 1 000 szem


Mennyiség:

Görögdinnye vetőmag. A korai fajtacsoportba tartozó, kerek-ovális újdonság. 5-8 kg-os méretével a tartályládás méretigényt elégíti ki. Hazai szupermarket és export értékesítésre kifogástalan árut lehet vele előállítani. Markáns, üdezöld héjszín jellemzi. Sötét- piros húsú, amely magasabb minőséget jelent ebben a korai időszakban. IR=Co 1 / Fon 1"


Tehát kerek vagy ovális. Ugyanaz a fajta.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. júl. 31. 20:08
Nincs semmi baj a krumpli héjával. Ahogy mondjuk az uborkáéval sem. Ja nem, nem a műanyag fólia a héja. Abba leszedés után csomagolják. De vannak, akik húsból is csak a mellfilét eszik meg, mert a többi része undi mócsingos.
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. júl. 31. 20:02
Szerintem a kerek és a hosszúkás egyszerűen más fajta. Mi mindig azt nézzük, hogy a foltja sárga legyen. Ez vagy bejön, vagy csak nagyon mázlisták vagyunk.
29. Guruljka (válaszként erre: 26. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 19:58

Biztosan nem ártalmasabb a gyári chips-nél.

Rendes népek úgyis megmossák a krumplit hámozás előtt.

Szokás héjastul is sütni krumplit, ilyenkor az ember óhatatlanul eszik a héjából is.

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2019. júl. 31. 19:56

Akkor nem a virágokon múlik, bocs.

És köszönöm az infót.

Majd a következő életemben, vagy ha valaha dinnyét veszek, kipróbálom, hogy ugyanabból a fajtából a kerekdedebb vagy a hosszúkásabb az édesebb-e.

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. júl. 31. 19:53
A dinnye egylaki és kétivarú. Vagyis a virágja, amiből a dinnye termés lesz, egyszerre fiú (porzó) és lány (termő). A termés mindig a termőből lesz. Egyivarú fiú virágból nem lesz termés. Pl a barka ilyen. Csak szórja a pollent, hogy az eljusson a lány virághoz. Egy termés meg sosem fiú vagy lány. A mag, ami a termésben van, a megtermékenyítésből származik. Ha úgy tetszik, az már az új növény embriója. Ha lennének fiú és lány dinnye termések, akkor a fiú dinnyének oda kéne gurulnia a lány dinnyéhez, hogy annak magjaiból kisdinnyék lehessenek.
26. bozsu55 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. júl. 31. 19:49
Akinek erre van gusztusa,egyen sokat
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 19:31

Miért, a krumplinak nem a héja-haja alatt van a legtöbb vitamin?


Miért ne lehetne a lehámozott héját-haját megsütni? Úgysem hámozódik mindig elég vékonyan. Mondhatnám, véknyan.


Vannak szó-változatok ám.

24. Guruljka (válaszként erre: 16. - Tuskoledi)
2019. júl. 31. 19:29

Igen. Mert a fiú-dinnye hosszúkás és kevésbé édes.

Aszerint, hogy milyen ivarú virágból nőtt, ha jól értem.


Német oldalon találtam a dinnyevásárlási tippek között.


"Ab sofort kannst du weibliche von männlichen Wassermelonen unterscheiden! Es gibt wirklich männliche und weibliche Wassermelonen – die männlichen Exemplare sind länglicher und haben einen etwa centstückgroßen Ring auf der Unterseite. Bei den weiblichen Wassermelonen ist dieser Ring größer und die Wassermelonen sind insgesamt runder und dicker. Weibliche Wassermelonen schmecken süßer und haben weniger Kerne als die männliche Fraktion. Du kannst dich also bewusst entscheiden, ob du eher einen frischen oder einen süßen Gechmack möchtest."

23. bozsu55 (válaszként erre: 19. - Ariana)
2019. júl. 31. 19:19

Tegnap láttam olyan videót, ahol a meghámozott krumpli hulladékot szépen tepsibe rakta, megsütötte, chips helyett ették.

Itt azért nem tartunk,szerintem.

22. bozsu55 (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2019. júl. 31. 19:13
Tudtam, tudtam.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Ariana)
2019. júl. 31. 19:04
Ez jó! Akkorát röhögtem, hogy talán még a szomszédban is hallották.
2019. júl. 31. 19:03

💇‍♀ 💇‍♀ 💇‍♀


Vágjuk le gyorsan!

19. ariana (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2019. júl. 31. 19:01
Na az is elgondolkodtató, hogy hogy néz ki a krumpli, aminek haja van. :D
18. aileron44 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2019. júl. 31. 18:57

[link]


Bár neked biztos nem lesz jó, mert nem hajából van :D

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Aileron44)
2019. júl. 31. 18:56
Ez az, hogy nálunk is. Csak akkor valahogy másként reagált az agyam, azóta is eszembe jut, ha ilyet olvasok. :D
16. tuskoledi (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 31. 18:47

Lány-dinnye??


Ez kész...röhögőgörcs😂🤣

2019. júl. 31. 18:42
Hmm, nálunk a krumplinak héja van :D
14. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 18:39

Ez a héja szó is eléggé becsapós. Nekem.

Amikor valahol azt olvastam, hogy "a krumplit főzzük meg héjában..." és rögtön az jutott először eszembe, hogy hol a fenébe kapok én ehhez egy héját???? Mire ezt végig gondoltam, rögtön beugrott, hogy nem héjában, hanem hajában kell megfőzni.:))

Hát itt se héja-lekvárt, hanem adinnye hajából lekvárt. Nem tart az olyan sokáig, 1x azért lehet, hogy megpróbálom.

13. Bless the child (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 31. 18:33
Lány dinnye???
12. Bless the child (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 18:33
Azzal a ráéréssel van problémám😂
11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 31. 18:32

Hogy mindig tanul az ember. Sohasem hallottam, hogy a dinnyék között is van lány és fiú!!

És a többi gyümölcsnél is???

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook