Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diákkoromban néha szólt hozzám az egyik fiú és azóta is... fórum

Diákkoromban néha szólt hozzám az egyik fiú és azóta is... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. nov. 2. 21:39
Alsó tagozatban volt egy lány osztálytársam (felsőben már nem jártunk egy osztályba) Nem voltunk rosszban de nem is beszéltünk túl sokat, teljesen közömbös volt. Azt se tudom mi lett vele általános után. De mióta felnőttem, időről időre megjelenik az álmaimban mindenféle hülye kontextusban. Ha az iskolás évekről álmodom, akkor tuti jelen van de olyan álmokban is megjelenik amik nem köthetők a sulihoz... Van, hogy hónapok vagy akár fél év is eltelik két ilyen álom között. Már azon voltam, hogy megkeresem a lányt valamelyik közösségi oldalon, de persze nincs fenn vagy legalábbis nem az eredeti nevével. Fogalmam sincs mi okozza, hogy pont ő szerepel az álmokban...
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. nov. 2. 21:27

Ez dal nekem is eszembe jut, amikor így mondják, írják.

De a dal szerint nagyon boldog is lehet a pasi, mert mellette is van, meg róla is álmodik. :)

Na meg ugye, vele alszik el, és vele is ébred.

9. globus (válaszként erre: 5. - Enissa)
2023. nov. 2. 20:20
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 2. 18:48
Én madártejről szoktam mostanában álmodni...
7. Enissa (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2023. nov. 2. 13:38

Nálam ez olyan egy példával, mint amikor vele beszélek, vagy róla beszélek. Igaz, hogy a többség úgy használja, ahogy FI és Te is.

Számomra morbid, amikor valaki azt mondja pl. az elhunyt rokonáról, vele álmodott, holott ebben az esetben már, tényleg csak róla tud.

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Enissa)
2023. nov. 2. 13:15
Lehet, hogy így helyes, de ettől még nem így szokták használni. "Álmomban róla álmodtam." Na ez így biztos, hogy nem. Maximum akkor, ha azt álmodtam, hogy éppen álmodom. Mint az Eredetben :D
5. Enissa (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2023. nov. 2. 12:43

Nincs jelentősége, de megkerestem a Bing-et, mert nekem is a róla a logikusabb, ezt írja a témáról.

"Szia! A helyesírás szempontjából a róla a helyes, mivel ez a szó a “róla szóló” kifejezés rövidítése. A veleálmodtam helyett inkább az álmomban róla álmodtam kifejezést használnám. Remélem, segítettem! 😊" A mosoly is a Bing mosolya.

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Titkoskert)
2023. nov. 2. 11:50
Szerintem úgy szokták használni, hogy ha vele álmodik, akkor szerepel az álmában. Ha pedig róla álmodik, akkor álmodozik róla, ábrándozik.
3. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 2. 11:39
Amennyiben vele álmodsz, ott van melletted, minden rendben. Amennyiben róla, az más, de az sem rossz, mert legalább álmodban jó érzés tölt el, hiszen a vallomás gondolom azért született.
2023. nov. 2. 06:33
Ennek már hány éve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook