Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel mizéria - Mit lehet tenni, ha az ügy már átkerült végrehajtóhoz? fórum

Diákhitel mizéria - Mit lehet tenni, ha az ügy már átkerült végrehajtóhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
36. babszibobó (válaszként erre: 35. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 20:14
Azt írtad a régi címeden van megbízott aki a leveleketet étveszi, hivatalosan volt vele meghatalmazva?, mert ha igen, akkor az ajánlottakat is átvehette...illetve gondolom folyamtosankaptál elszámoló levelket, ami nem ajánlott, azokat is átvette gondoom és odaadta?, mert azért először szimpla levélben is szokták írni, hogy hali figyu gebasz van és csak utána küldnek ajánlottat...akkor ezek szerint a sima levelekt sem kaptad meg?
35. Strandi Manó (válaszként erre: 33. - Babszibobó)
2013. okt. 13. 20:09

Igen, valóban meg kellett volna adnom a címem, bár az a kérdés is felmerül bennem (szerintem jogosan), hogy egy ilyen kaliberű ügyről miért nem ajánlott levélben tájékoztatnak? Azt ugyanis megkaptam volna, mert a régi címünkön van megbízott, aki ezeket a leveleket a mai napig átveszi. Nem magamat akarom fényesre mosni, segítséget kértem, hogy mi módon tudnám a fiatalon, megfontolatlanul felvett hitelt (amin az egyetemi éveim alatt nem buliztam, hanem a tankönyveimet vettem meg) plusz a ráhalmozott kamatot úgy visszafizetni, hogy az életem megtakarításokkal és újraütemezve, de megy tovább.

Köszönöm a segítséget azoknak, akiktől kaptam! :)

Holnap már én is okosabb leszek.

34. Boszy28 (válaszként erre: 32. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 20:00
Pontosan így van!
33. babszibobó (válaszként erre: 32. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:57

Így, hogy a NAV-nál van azt jelenti, hogy már a NAV "megvette" a tartozásodat, tehát a Diákhitel központ visszakpat a pénzét, kamatostókl, most aNAV azt pöröli vissza a saját számításaival.


Talán meg kellett volna adnod a címed, meg néha rákérdezni, hogy merre, hogy állsz a tartozással....más más hitele mikatt van hasonló helyzetben...és sajna marhára nem érdekli őket, hogy ki miből eszik, ha fizeti amit fizetnie kell

32. Strandi Manó (válaszként erre: 31. - Babszibobó)
2013. okt. 13. 19:53
Persze, ez így van, viszont ugye közben is kamatozik (napról napra), ráadásul ha azt a 33%-ot levonják a fizetésemből, nem nagyon lesz mit ennünk. De ez már egy újabb kérdés. Van visszaút a NAVtól, mert a Diákhitel Kp szereti elhúzni a törlesztéseket éppen a napi kamatozás miatt.
31. babszibobó (válaszként erre: 30. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:48
Ha már a NAV-nak van adva,akkor nincs visszaút....szépen lassan a fizud 33%-nak utalgatásával ki fogod egyenlíteni...fölösges részketfizetsét kéri, hisz ez is egy részletfizetési mód, csak megkerülve téged, hisz így a munáltatód köteles tenni az utalásnak, különben ha nem tenné őt is megbüntetnék....hogy, meddig fog tartani...ki tudod megközelítőleg számolni, mennyi a tartozásod...és utána számoldo mennyi a fizud 33%a---és mennyi hónap míg letelik...
30. Strandi Manó (válaszként erre: 29. - Babszibobó)
2013. okt. 13. 19:44
Nem tudom, ez nem velem történt meg, itt még nem tart a dolog, és éppen ezt szeretném elkerülni.
29. babszibobó (válaszként erre: 26. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:40
Nem igazán értem mire gondolsz...addig vonogatják, vagyis utalgtja a munkáltatód a 33%-ot oda ahova kérik, míg azok fel nem oldják a kérsét, tehát akár évekig is eltarthat, amig ki nem egyenlítődik az összeg amit vissza kell fizetbni...minek tiltanék le a nagy semmiket, vagy a maradékot, ha tiltásokkal 33%-kkal beszedegetik szépen lassan....
28. kisj (válaszként erre: 10. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:37

Ha már letiltáson van, akkor az az egyetlen módja, hogy kifizeted azt az összeget, amire a letiltást kezdeményezték.

Egyébként vonni fogják a fizetésedből.

27. Strandi Manó (válaszként erre: 25. - Sálálálá)
2013. okt. 13. 19:35
jaja, ezen én sem. Tudom ám, hogy hibás vagyok, bár a telefonszámom 8 éve változatlan, és olyanokat hallok, hogy valaki még smst is kapott a DH Központtól...
26. Strandi Manó (válaszként erre: 24. - Sálálálá)
2013. okt. 13. 19:33
nem vagy ugyanott, mert a munkáltatód a béred 33%-át közvetlenül a NAV-nak utalja át, még csak súrolva sem érinti a te bankszámládat. A maradék lett hónapokkal később zárolva másoknál, valószínűleg azért, mert olyan alacsony volt a jövedelmük, hogy az a 33% vajmi kevéske volt a tartozáshoz képest.
25. sálálálá (válaszként erre: 17. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:33
ezen mondjuk nem csodálkozom, ha nem adtad meg az új elérhetőségeidet...
24. sálálálá (válaszként erre: 21. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:31

az inkasszálás azt jelenti, hogy zárolják a számlád, és ami ráérkezik jóváírás, annak a törvényben meghatározott részét átutalják annak, akié a követelés, a maradék összeget kiveheted. ennyi.

tök ugyanott vagy, mintha a jövedelmedből vonnák le...

23. Strandi Manó (válaszként erre: 20. - 4740439ec6)
2013. okt. 13. 19:31
Igen, más. De sokan mondták, hogy vonták a fizetés 33%át, majd egyszercsak az illető nem tudta a maradék kis fizetését felvenni, mert az egyenlege 0 ft volt...Hm. ezért szeretném, hogy visszakerüljön a DH Kp-hoz, bár ők meg ugye napról napra csak hízni fognak tőlem...
2013. okt. 13. 19:31
Én is felvettem, de fizetem is vissza ahogy tudom, pedig még tanulok. Utána is lehet nagyobb összegben. Első egy évemben ezt fogom csinálni amint dolgozom
21. Strandi Manó (válaszként erre: 18. - Sálálálá)
2013. okt. 13. 19:29
Ha nem igaz, annak csak örülünk. :)
20. 4740439ec6 (válaszként erre: 15. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:27
Hát persze,az én bankszámlámat is inkasszózták.Meg is szüntettem. De más az,hogy inkasszót raknak rá és más az,hogy a fizetésed 33%-át vonják.
19. Boszy28 (válaszként erre: 13. - 4740439ec6)
2013. okt. 13. 19:26
Nekem sem volt semmi per előtte, csak jött a levél a NAV-tól.
18. sálálálá (válaszként erre: 15. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:24

mondjuk ez nem igaz, mert csak a jövedelmed 33%-a terhelhető maximum, de mindegy :)

bankban dolgozom, hallottam én már ennél különb sztorikat is, kár, hogy a 99%-a nem igaz :)

17. Strandi Manó (válaszként erre: 13. - 4740439ec6)
2013. okt. 13. 19:24
Sajnos hozzám sem levél, sem telefonhívás nem jutott el. Mint derült égből villámcsapás jött a hír pénteken.
16. Strandi Manó (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2013. okt. 13. 19:23

Kiskapu arra, hogy ne egészben kelljen kifizetnem, mert akkor a lelkemet is el kell adnom. :) Jah, csak azért mosolygok, mert az első sokkon már túl vagyok, az egész hétvégém erre ment rá, hog ezen paráztam, mostanra lenyugodtam és próbálok gondolkozni.

Köszi!

15. Strandi Manó (válaszként erre: 12. - 4740439ec6)
2013. okt. 13. 19:22
Még nem vonják, elvileg a következő fizetéstől vonnák, viszont sok olyan esetet olvastam, hogy az adós elfogadta ezt a döntést, nem volt fellebbezés, és aztán néhány hónap múlva inkasszózták a bankszámláját.
14. 2104cc91e8 (válaszként erre: 11. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:22

Idézet tőled:


" De tudom, hogy van kiskapu, és én éppen erre vagyok kíváncsi. :)"


A kedves mosolyból arra következtetek, hogy

komolyan gondolod!


Sok szerencsét kívánok a részletfizetéshez!!

2013. okt. 13. 19:22
Egyébként a saját tapasztalatomból kiindulva,kellett,hogy legyen valami per előtte,hogy eljusson a végrahajtóhoz az ügy.
2013. okt. 13. 19:21
Ha már vonják a fizudból,akkor nem mindegy?
11. Strandi Manó (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2013. okt. 13. 19:20

Kedves fiti48! :)

Ahogy már néhány posztomban említettem, eszem ágában sincs kibújni alóla, de egy összegben ha beleszakadok sem tudom kifizetni. Köszönöm az építő jellegű, kedves hozzászólást. :)

10. Strandi Manó (válaszként erre: 8. - Sálálálá)
2013. okt. 13. 19:19

Nem is gondolom, hogy elfelejtik, elég okosak ők ott fent.

Tudom, hogy lehet részletfizetést kérvényezni, csak a módjára vagyok kíváncsi. Reggel megyek a DH központba, de jól jönne valami jótanács, hogy felkészüljek. :)

2013. okt. 13. 19:18

A "kiskapun" akarsz kibújni a fizetés alól??

Ez jóó!

8. sálálálá (válaszként erre: 6. - Strandi Manó)
2013. okt. 13. 19:17
informatívabb csak a diákhitel központ tud lenni veled, ők tudják megmondani, hogyan tudtok megegyezni. nem tudom milyen kiskapura gondoltál, de az eladott nagyösszegű tartozásokat nemigen szokták "elfelejteni"...
7. Strandi Manó (válaszként erre: 4. - Boszy28)
2013. okt. 13. 19:16
NAV-hoz, mint végrehajtóhoz. Köszi. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook