Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel? Inkább ne! fórum

Diákhitel? Inkább ne! (beszélgetős fórum)


22. playsa
2013. ápr. 3. 19:01
Azt gondolom, hogy jól át lettünk verve az egész diákhitellel. Én felvettem kb. 450 ezret a főiskolai évek alatt, és mire elvégeztem a sulit, már 1 millió lett. Szerintem nem erről volt szó!! Évente csak 100 ezer a kamat. Egy nagy csalás az egész, senki ne vegye fel!!4
21. syria (válaszként erre: 20. - Idhikai)
2013. jan. 30. 19:01
Egyetértek. A bankok kaszálnak, s rajtuk keresztül az állam is. :(
20. Idhikai (válaszként erre: 1. - Rena.b)
2013. jan. 29. 20:22
... bűnözőnek tartom, aki kitalálta... és engedte, hogy legyen. Felháborítónak tartom... nem kicsit. :/
19. tulipfairy (válaszként erre: 18. - Syria)
2013. jan. 29. 20:21
De nem most vagy, és nem tudhatod, hogy mennyire lehet diákmunkát találni, milyeneket, ezek mellett mennyit lehet tanulni. Egyáltalán lehet-e dolgozni annyit, hogy elég legyen mindenre, főleg úgy, ha sehonnan máshonnan nem kapsz pénzt. Kolit/albérletet, kaját kell fizetned, esetleg még tandíjat is, ha olyat szeretnél tanulni, amivel később el is tudsz helyezkedni.
18. syria (válaszként erre: 15. - Tulipfairy)
2013. jan. 29. 18:38

Ha most lennék fiatal, ezerszer választanék rengeteg munkát a tanulás mellett, mint a horribilis kamatozású diákhitelt.

Mindent elkövetnék, hogy a munkás életemet ne 10-20 évig tartó diákhitel törlesztéssel kelljen kezdenem. Ez pont olyan csapda, mint a devizaalapú hitel, persze, valamivel kisebb kockázattal. :(

Ez is egy plusz dolog, amivel állambácsi kiszúrja a tapasztalatlan, a gazdálkodásról mit sem tudó fiatalok szemét. :(

2013. jan. 29. 14:36
Anno én is igénybe vettem. Igaz, csak bizniszeltem, befektettem, hogy forgassam a pénzt.. Még így sem érte meg, mert a kamata magas volt.
2013. jan. 29. 14:22
Egyből más a hülye, a hibás...
15. tulipfairy (válaszként erre: 14. - Syria)
2013. jan. 29. 14:22
És milyen élet az, ha el se tudod kezdeni az életed, mert nem támogat senki?
14. syria (válaszként erre: 1. - Rena.b)
2013. jan. 28. 21:39
Egyetértek. Akinek csak egy módja van rá ne vegye fel! Milyen dolog a felnőtt életet már adóssággal kezdeni?
2013. jan. 28. 21:38

Én is felvettem anno... Munkahely és albérlet mellett egyedül fizettem vissza az utolsó forintig.

Ha mai fejemmel gondolkodtam volna akkor, sosem veszem fel... :/

12. e28c748947 (válaszként erre: 3. - Rena.b)
2013. jan. 28. 21:37
bocsi, de furcsa egy történet....
2013. jan. 28. 21:35

??? talán inkább a munkahelyedet kellene szidni, nem a Diákhitel Központot.

Te nem nézted meg a bérpapírodat? Ha ott levonták, és nem utalták, akkor irány a bíróság!


Egyébként én is magamnak utalom. és rögtön jön az sms, ha elmaradásom van. És jön az újabb ha nem rendezem. Te hogyhogy nem jöttél rá, hogy baj van???

2013. jan. 28. 21:23

Még annyit fűznék hozzá, hogy volt hogy csúsztam 2-3 havi törlesztőt is, de mindíg jött fizetési emlékeztető, sőt, hívnak telefonon is!

Ilyen nincs hogy egyszercsak felmondják a szerződést!

2013. jan. 28. 21:21

Hát jól behúztak a csőbe...Bérpapíron levonások??

Én havi 5.000 ftot utalok el SAJÁT MAGAM munka mellett! A diákhitel egyedi dolog, a munkahelyednek semmi köze hozzá, életemben ilyet nem hallottam:S

8. beanadt (válaszként erre: 3. - Rena.b)
2013. jan. 28. 21:19
és a Diákhitel Központ soha nem jelezte, hogy fizetési elmaradásod van????
2013. jan. 28. 21:05

Nincs meg véletlenül egy bérpapír a fizetésedről?

Ha azon feltüntették a levonásokat a cég seggére vernek, nem a tiédre!

2013. jan. 28. 20:59
Hú, ez nagyon meredek! Ilyenkor nincs méltányosság, hiszen Tőled levonták, Te ebben vétlen vagy?!
5. mmacus (válaszként erre: 3. - Rena.b)
2013. jan. 28. 20:59
Miért nem te utaltad a törlesztéseket? Akkor tudtad volna, hogy odaér. Nem is hallottam még ilyet, hogy a munkahely vonja.
4. anianiko. (válaszként erre: 3. - Rena.b)
2013. jan. 28. 20:57
Szomorú, ezért kell midennek utánajárni, igazolást kérni (Diákhitel központ, munkahely)!
2013. jan. 28. 20:54

Na, jó, elírtam, diákhitel... de akkor se, ha tehetitek, fel ne vegyétek :(

Előző munkahelyem küldött tanulni, állami finis voltam, nem fizettem tandíjat, de mivel a suli 250 km a lakhelyemtől, havi 4-5 éjszaka szállás, utazás... ők nem fizették, minimálbérből nem ment, felvettem a diákhitelt. Ahogy diplomát szereztem, a munkahelyem megszűnt. Az új helyen levonták a hitelt a fizetésemből minden hónapban. Csak éppen nem utalták el a diákhitel központnak... három hete jött levél a NAV-tól, helyszíni eljárás a lakásunkon, megnéznék, mit lehet lefoglalni.

A NAV előtt le a kalappal, hihetetlenül korrektek voltak, de a Diákhitel kp... írjak kérelmet, méltányossági alapon kérjem, hogy tovább fizethessem a felmondott hitelt.

Ma megjött a levél, engedélyezték. a korábbi 6ezer helyett havi 30ezret kell fizetnem. Mivel megszüntetett szerződé, ha egy hónapban nem fizetem be, azonnal végrehajtható...

És igen, baromira dühít, mert sok pénz ez nekem, ráadásul nem tehetek róla :(

2013. jan. 28. 20:49
Akkor mi a kérdés, ha már meg is válaszoltad?!
2013. jan. 28. 20:49
Duákhitel? Inkább ne :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook