Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dézsatavat készítek fórum

Dézsatavat készítek (beszélgetős fórum)


1 2
2022. júl. 7. 16:39

Végül a dézsatavat kiástam, másik helyre tettem, és lett egy kicsit nagyobb tavam. Fürdőkád lett leásva, ki lett szélesítve hogy mocsárzónás növények is helyet kaphassanak.


A lényeg amiért most írok:

4-5 aranyhalat elajándékoznék. Először kaptam 5-öt, majd valaki vízi növényeket hozott, és nagy meglepetésemre megteremékenyített aranyhal peték is jöttek a gyökereken. Most van 5 pici halam is, amint elérik az 5-6cm-t, valaki elviheti.

34. 55Judit (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. márc. 23. 11:29

Én is feltettem, csak a másik fórumba tegnap, de most itt is megmutatom: [link] Jól elbújhatok az unokád mellett, de tőlem egyenlőre ennyi tellett. Majd kialakul benne és körötte is a növényzet. Most főzés közben vagyok, délután kertásás, millió a munka, a tavacskámnak várnia kell. De a madarak már isznak a vizéből. Ha lesznek növények, gondolom a kisebb-nagyobb állatkák is megjelennek.


Unka békát szeretnék. Tud valaki adni?

33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Papája)
2022. márc. 22. 08:36

Biztosan büszkék rá a szülei. Szerencsére ezt tudom milyen. Az én fiam is nagyon ügyes volt már kicsinek is. Ő a szerelésben, műszerészkedésben. Még 3 éves se volt mikor elkezdte. Ez az öröm, mikor egy ember egész életében a hobbijának élhet, a pénzt is azzal keresi, nem valami stresszes munkahelyen imádkozik hogy a nyugdíjat megérje.

Kis unokádnak is szívből kívánom, teljesüljenek az álmai, mert megérdemli. 😀

32. papája (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. márc. 22. 08:28
Kedves vagy, köszönöm. Tolmácsolom a szüleinek.
31. 55Judit (válaszként erre: 30. - Papája)
2022. márc. 22. 08:01
Ha lehetne unokám, azt kívánnám olyan legyen mint a tied.😀
30. papája (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. márc. 22. 07:08

Köszönöm. Nyáron betölti a 15-öt és szülői engedéllyel munkát vállalhat.

Alig várja, hogy hasonló területen dolgozhasson.

29. Channa* (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. márc. 21. 23:11

Szép lesz az is!😊

Majd tegyél fel foótkat!


[link]


Ha lesz kertem én is csinálok majd;)

2022. márc. 21. 23:08

Papája!

De szép!

És milyen ügyes unokád van!🤩

27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2022. márc. 21. 17:00
Olyan növényekről csak álmodozhatok melyeknek nagy helyigényük van. A töknek nagyobb mélység is kell mint egy dézsa. Sajnos.
2022. márc. 21. 16:57
Ugyanitt sárga virágú vízitök ingyen elvihető. Rengeteg van.
25. andi6020 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. márc. 21. 16:56
Hát, nálam 2000 m2 a kert, úgyhogy van még fűnek hely.
24. birebora (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. márc. 21. 14:58
Nagyon ügyes az unokád, sokra fogja vinni, gratulálok, szép lett.
23. 55Judit (válaszként erre: 22. - 29c1a17bf6)
2022. márc. 21. 14:16
Köszi nagyon kedves vagy. Végül is a kis dézsató azért kell, hogy tavirózsám lehessen. Ma kaptam, és hozzá csavart szittyót és mini gyékényt. Még valami vízen úszó izé is jó lenne amint javul az idő.
22. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2022. márc. 21. 13:30
Értem. Biztos szép lesz anélkul is, sok sikert. Ha valami nem megy talan segithetek.
2022. márc. 21. 13:27
Az eredeti tervben csobogó is szerepelt, de ez a vízfelület sajnos kicsi lesz ahhoz.
2022. márc. 21. 13:17
Jo otlet. Mehet bele csobogo is.
19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Papája)
2022. márc. 21. 12:30

Megjöttem Fehérvárról attól a fórumtárstól aki adott most nekem vízi növényeket. Délután el is kezdem beüzemelni a kis dézsatavamat. 😀


Van kullancsirtó permetező szer. Szomszédomnál évi 2 alkalommal szokott az anyja permetezni vele. Már kétszer kérdeztem a szer nevét, de mindig azt mondja hogy elfelejtette az anyát megkérdezni. Szerintem nem akarja megmondani. A neten meg nem találom sajnos mi lehet az.

2022. márc. 21. 12:26
Óóóó! Végig néztem csodálatos fotóidat. Az unokádhoz gratulálok, rendkívül ügyes, és nagyon szép!!! Hú, micsoda pasi lesz belőle! A sport is mindenképp a hasznára válik. 😀
2022. márc. 21. 12:26
Ez nagyon szép:)
16. papája (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. márc. 21. 12:10

Köszönöm az elismerést. Igen, nagyon örülünk annak, hogy hasznos hobbija van és mellette nagyon jól sportol - alpesi műlesiklás, kerékpár és falmászás sportágakban.


Sajnos a kullancs valós veszély, mert már a kertekben, temetőkben és minden szabadterületen ott vannak, mióta környezetvédelmi okok miatt nem engedik a területeket a jól bevált rovarírtószerekkel permetezni.


sok sikert és jó szórakozást kívánok a tavadhoz !

15. papája (válaszként erre: 13. - Józsibirka)
2022. márc. 21. 11:49
Igen, feltettem.
14. 55Judit (válaszként erre: 11. - Papája)
2022. márc. 21. 07:31

Némelyik gyerek az unokád korában már a füves cigit szívja. Unokád legalább jó neveltetést kapott, szorgalmas, és értelmes dologgal foglalkozik. Minden hobbi pénzbe kerül. Inkább a kerti tavak megszállottja legyen mint a füves cigié. Ügyes gyerek.

Gyönyörű lehet az a nagy vízfelület a szebbnél szebb növényzettel, virágokkal. Az ottani élővilág varázslatosságáról nem is beszélve.


Azért dézsatavam lesz és nem tavam, mert ahhoz se energiám, se pénzem. A vágy meg magában kevés. Rengeteg a kullancs, már kétszer lettem Lyme kóros, pozitív is maradtam sajnos amivel vannak bajok, ezért nem merek dúsabb növényzetet se megengedni magamnak. Félek a következőtől. Ezért csak ebből is van egy kicsi, abból is.

Most indulok Fehérvárra, ott kapok néhány tavi növényt a kezdéshez.

13. Józsibirka (válaszként erre: 11. - Papája)
2022. márc. 21. 07:24

Tuti jó lehet!

Van fotód róla?

12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2022. márc. 21. 07:22
Azt hiszem, nekem is egy méretes kerti tóban kéne gondolkodni, mert a fűnyírás egyre fárasztóbb.😀
2022. márc. 20. 21:14

Unokám egyik kedvenc hobbija a kerti tó építés.

Óvodás korában kezdte egy kis dézsával és szökőkúttal.

Jelenleg a kertükben legalább 4-5 dézsa és fólia tó található, valamint egy közel 10 méteres patak, ami vízeséssel indul, majd folyik végig a fóliás és kövekkel bélelt medrében. A végén egy földbe süllyesztett nagy kádba jut a víz. Innen szivattyú viszi ismét a vízeséshez. Mindegyik dézsában külön szivattyú forgatja a vizet. A patak és tavak partja virágokkal van körbe ültetve. A dézsákban nád és vízipálma van.

Sajnos nagyon sok munkát igényel, mert nyáron algásodik, a szúnyogok is vígan tenyésznek benne, meg valami kiirthatatlan csiga is megtelepedett.

Mindegyik el van látva színes világítással, körülötte és a vízben is. A gyerek nyáron lesz 15 éves.

Elég drága mulatság ez, mert sok áramot fogyaszt a szivattyúk folyamatos üzeme, a világítás és persze valamit mindég talál a neten, amit "feltétlen" meg kell venni.

Többször kerül sor teljes vízcserére is, mivel nem akarja agyon vegyszerezni.

A dézsákban szökőkutak és csobogók is vannak.

Nagyon szép ez az egész, de már abban bízunk, hogy nem bővíti tovább. Egy takaros gépházat is építtetni kellett az elektromos résznek. A teljes villanyszerelést is az unoka készítette, férjem útmutatása a lapján.

10. andi6020 (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. márc. 20. 21:12
Egy kb 200m2-es vízfelületű kerti tavunk van. Így sajnos nem tudok veled dézsatóról beszélgetni.
9. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - 55Judit)
2022. márc. 20. 19:57
Nincs, de jó ötlet. Nekem is van tó a kertben, ponyva tartja a vizet a lyukban. Két éve fennáll, ígyy nem hülyeség. Vízililiom simán megél, csupán egy kis napfényt igényel.
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Birebora)
2022. márc. 20. 18:43
Egyenlőre elég sivár a környezete. Sövény lett onnan kiszedve, a talaj nagyon rossz, így lehet hogy szép növények se lesznek, csak békabarát gazos dzsungel. De nem bánom, lesz egy kis vízfelület a ház előtt tavirózsával és más vízinövénnyel. A békát nagyon szeretem, remélem a kis tavamban lesznek ebihalak is. :)
7. 55Judit (válaszként erre: 4. - Martini64)
2022. márc. 20. 18:40

Az miért baj ha beleisznak a kutyák? Az én cicám is bele fog inni, és remélhetőleg az erre járó madarak is.

A dézsató vize nem fertőzött, nem teszünk bele semmi vegyszert. Sőt, a csapvízben több a vegyszer, mint egy egy olyan természetes vízben mint az esővíz, vagy a Balaton vize amit most hoztam. Az esővizet bátran lehet adni a kisállatoknak.

6. birebora (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. márc. 20. 18:40
Biztos szép lesz, majd készits róla fotót, hogy láthassuk, kiváncsi vagyok rá:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook