Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény féle torna Debrecenben fórum

Dévény féle torna Debrecenben (beszélgetős fórum)


19. foxy girl (válaszként erre: 17. - SzNika)
2011. szept. 15. 16:27

www.deveny.hu


tel.: 06-1-3555-392; én itt kaptam a lakóhelyemhez legközelebbi Dévényes szakember elérhetőségét!

2011. szept. 15. 16:22

Sziasztok! Az én kisfiam pont 3 hónapos ma. Egy hónappal előbb kellett jönnie sajnos, mert rossz volt az NST meg a köldökzsinór áramlása.

Sürgős császár volt, de közben már durva fájások is voltak, nagyon beszorult a kis drága, és elég nehezen bírták kiszabadítani.

Szegény addigra sötétkék volt és nem volt spontán légzése, sőt amikor beindították neki, magától leállt. Így inkubátorban volt egy darabig. . .


A lényeg, h 6 hetesen elvittem (önszorgalomból) a gyermek rehabilitációra megnézetni a biztonság kedvéért, annak ellenére, h a kontrol vizsgálaton (neonatológia) mindent rendben találtak. Itt kisebb problémákat találtak a nyakában, nem is mondtak sokmindent, betanítottak egy tornát, amit otthon 4-5 (!) alkalommal kellett végezni naponta. Csináltuk, bár ennyiszer nem ment, mert azért aludnia is kellett, és amikor egy hónap múlva visszamentünk azt mondták rosszabb lett és h mostmár a csípő izomzata és az egyik karjában is túl feszesek az izmai a nyaka mellett.

Azt mondták nem elég az otthoni torna, hetente 2x-3x kell hordanom, de jelenleg csak heti 1 hely van a többi fizetős. Olvasgattam erről a Dévény módszerről és nekem szimpatikusabb, de nagyon nehéz ilyen gyógytornászt találni.


Felhívtam a Dévény alapítvány számát, és ott megadták a debreceni gyógytornászok számát (2 db-ot) az egyikhez holnap megyünk állapotfelmérésre, de már most jelezte, h nála nincs hely. A másikat meg próbálom elérni.


Van itt vki aki járt Debrecenben Dévényre?? Tapasztalat?

17. szNika
2011. szept. 15. 09:15

SZiasztok


Valaki tudna nekem konkrét dolgot mondani arról, hogy milyen számon tudok a torna felől érdeklődni?

Mennyibe kerül ez, vagy hogy működik?

16. Erus30 (válaszként erre: 1. - D6eb042ec1)
2011. ápr. 6. 15:48

Szia!


A hoxán olvastam, hogy Dévényes gyógytornászt kerestél Debrecenben. Voltatok nála? Miért kellett menni,küldött valaki, vagy csak te gondoltad, hogy jó lenne, ha látná valaki? Mennyi idős volt akkor a babád, és mikor hozott javulást? Bocsi a sok kérdésért, de lehet, hogy az én kisfiamat is hordani kell, mert egy picit le van maradva a fejlődésben és ha egy hónap múlva sem javul a korai fejlesztőbe fog küldeni a neurológus.

Válaszod előre is köszönöm!


Üdv.

15. d6eb042ec1 (válaszként erre: 6. - Misz)
2010. jan. 13. 16:24

Szia!

Mit tudsz még erről a rehab. intézetről?

Orvos nevet tudnál mondani,ajánlani?

A barátnődnél mi volt probléma?Segített nekik az ottani gyógytorna?Lehet beutaló nélkül oda menni kivizsgálásra?

Köszi a választ!

Évi

14. d6eb042ec1 (válaszként erre: 13. - Gne2)
2010. jan. 11. 19:10
Én is így vagyok vele,megnyugszom ha egy szakorvos is megnyugtatna...
13. gne2
2010. jan. 11. 17:58

Bocsánat, a második részét misz-nek szántam!

A kisfiam 6 hónapos múlt, én a klinikán szültem.

78evi: te beszéltél már ilyen gyógytornásszal?


Nekem elmondta a hölgy, hogy először állapotfelmérésre kell vinni a gyereket, és aztán ők osztják be, hogy milyen fejlesztésre van szükség.

Én csak egy szakember véleményét szeretném kikérni, ha ő is azt mondja, hogy valóban semmi baja (csak lusta baba), akkor megnyugszom. :)

12. gne2
2010. jan. 11. 17:50

Én csak szeretném megnézetni vele, és a véleményét kikérni. Bővebbet nem nagyon akarok itt nyíltan írni, inkább priviben, ha gondolod.

Ahogy néztem, néhány nap van a gyermekeink között! :) A klinikán, vagy a Kenézyben szültél?

11. d6eb042ec1 (válaszként erre: 9. - Gne2)
2010. jan. 11. 17:09
És mi baj van a kisfiaddal?Mennyi idős?
10. d6eb042ec1 (válaszként erre: 9. - Gne2)
2010. jan. 11. 17:00

Szia!

Hogy hívják a gyógytornászt és hova kell vinned a kisfiad?

9. gne2
2010. jan. 11. 16:40

Sziasztok!

Most találtam meg a fórumot. Én megkérdeztem meg a Dévény Alapítványtól a Hajdú-Bihari gyógytornászaik elérhetőségeit. Ha valakit érdekel, szívesen megírom.

Az egyik hölggyel beszéltem, nagyon be vannak táblázva mindannyian, de lehet, hogy szerencsénk lesz, és holnap ő meg tudja nézi a kisfiamat! Csak azt kell még megszerveznem/kitalálnom, hogy hogyan jussunk el hozzá...

2010. jan. 9. 10:41

ja és azt is kérdezd meg légyszi,hogy milyen eredményeket lehet elérni?A barátnődéknek mi volt a probléma?

Köszi szépen!!!

7. d6eb042ec1 (válaszként erre: 6. - Misz)
2010. jan. 9. 10:39

Köszi szépen!Írj ha megkérdezted!

Szép napot:)

6. misz (válaszként erre: 5. - D6eb042ec1)
2010. jan. 8. 23:23
Mi pár hétig jártunk oda, mert a kislányom nem akart se oldalra se hasra fordulni. Mindenféle súlyos és kevésbé vészes állapotú gyerkőccel találkoztunk,míg vártuk az időpontunkat. De van egy barátnőm, aki 2 évig jártak oda a gyerekével. Holnap megkérdezem, ha akarod. Hátha ő többet tud.
5. d6eb042ec1 (válaszként erre: 4. - Misz)
2010. jan. 8. 20:42
Mit tudsz arról a rehab.-ról?
4. misz (válaszként erre: 3. - D6eb042ec1)
2010. jan. 8. 20:38
Hú, passz. :(
3. d6eb042ec1 (válaszként erre: 2. - Misz)
2010. jan. 8. 18:42

Szia!

Nem tudom.Oda beutaló nélkül lehet menni?

2. misz
2010. jan. 8. 18:29
Az Ibolya utcán a Rehab. Intézetben nem azt csinálják?
2010. jan. 8. 18:21

Sziasztok!

Ismer valaki dévény-es gyógytornászt Debrecenben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook