Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Derékfájás kisugározhat a hasba? fórum

Derékfájás kisugározhat a hasba? (tudásbázis kérdés)


2022. dec. 28. 16:26

Ezt találtam:


"A derékfájdalommal együtt jelentkező alhasi fájdalom az egyik olyan fajta, amelynek elsősorban nem nőgyógyászati okai szoktak lenni."


Amit érdemes tudni erről a fajtájú alhasi fájdalomról az az, hogy a legtöbb esetben a fájdalom a derékből ered és onnan sugárzik át az alhasba. Tehát a fájdalomnak mozgásszervi okai vannak. Leggyakrabban az alábbiak:


Keresztcsonti probléma

Csípőízületi probléma

Isiász

Lumbágó

Ízületi gyulladás

Gerincsérv

A fenti betegségek ugyan rendkívül különbözőek lehetnek, egy közös van bennük: kivizsgálásukat és kezelésüket fájdalomterapeuta szakorvos végzi.

16. fokhagyma (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. dec. 28. 12:44
Igen, annyira, hogy orvoshoz kellett mennem.
2022. dec. 28. 12:07
Köszönöm a segítségeteket. Januárban megnézetem. Most kenegetem a derekam és tornázok. Érdekes, amiket írtok. Végül is okozhat hasfájást is akkor.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. dec. 28. 12:06
Köszi.
13. Szavitri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 12:04

Szia,


Igen, lehet. Azért lehet, hogy egy ortopédia és egy hasi ultrahang nem ártana.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
2022. dec. 28. 11:26
De neked is erős fájdalmad volt, ugye?
11. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 11:20
Csak a magam példáját tudom írni, nem biztos, hogy rád is ez vonatkozik, de az is lehet, hogy igen. Évekkel ezelőtt alhasi fájdalommal késő este küldött sürgősséggel kórházba a háziorvos, mondván, hogy vakbélgyulladás, és még éjjel meg fognak operálni. Ez már nagyon régen volt, azóta se operáltak. Kiderült, hogy gerincből kisugárzó fájdalom volt.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2022. dec. 28. 10:54

Gondolom, számít, hogy milyet szedsz.


Én mydetont szedek, ha kell már 33 éve. Szerencsére már ritkán kell, de az első 11 évben naponta több darabot kellett szednem. Azóta évente 1-2 alkalommal.


A férjem sok gyógyszerre allergiás, de erre nem.

2022. dec. 28. 10:52

Meg is kerestem.

Tehát, attól függ, hogy hol van a probléma:

A derékfájás és kisugárzó fájdalmak, izomgörcsök.



XII. háti és I. ágyéki csigolya szegmentjéhez tartozó psoas izom, amely hasi fájdalmat utánozhat,


V. ágyéki és a keresztcsont közötti (S1) szegmenthez tartozik az iliacus izom, amelynek fájdalmas feszessége, görcsös megfeszülése a húgyvezeték lefutásának megfelelő, vagy herébe sugárzó, esetleg petefészektáji fájdalmat utánozhat.

8. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. dec. 28. 10:52
akkor szerencsés,én is kaptam a fájdalomcsillapító mellé-feldagadt a fejem,a szám.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 10:47

Alhasnál inkább egy felfázásból eredő hólyag, petefészek gyulladás lehet. Már ha nő vagy, és van petefészked. :))

Derékfájás inkább vese, az is fájhat nem csak a rossz matrac miatt, hanem átfázástól is.

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Liliom10)
2022. dec. 28. 10:44
Én is nehezen jöttem rá, hogy a derekától fáj a hasa, de a körülmények egyértelművé tették, hiszen hirtelen jött a fájdalom, erős fájdalom volt és ráadásul ilyen tevékenységtől (porszívózás, hajolgatás, stb.), nem lehetett más.
2022. dec. 28. 10:42
Ja, és még annyi, hogy az nem tompa fájdalom volt, hanem olyan erős, hogy nem tudott lábra állni és kiegyenesedni.
2022. dec. 28. 10:40

Igen, kisugározhat oda is.

A férjemnek mindig a hasa fáj, ha megerőlteti a derekát. Egyszer SBO-ra is el kellett mennünk, mert autó takarítás közben kezdődött ez neki. Kivizsgálták és úgy engedték haza 6 óra múlva, hogy a vállukat vonogatták.


Én adtam neki izomlazítót és attól rendbe jött.

3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 10:31
Derékfájásnál a lábadba sugározhat ki a fájdalom. Olyat még nem hallottam, hogy a hasba sugározna. A matracot kéne kicserélni ! Inkább vastag szivacson aludnék a szőnyegen, mint ilyen rossz matracon, ami kikészíti a gerincemet.(Volt már rá példa, de nem a matractól fájt a derekam. A kemény alap, rajta pl.10 cm vastag szivacs viszont segített.)
2022. dec. 28. 10:26

Ott inkább vese, petefészek megbetegedések szoktak fájdalmat okozni - tapasztalataim szerint.


A lumbális fájdalom (korábban volt ilyen) a lábon "vonul végig".

2022. dec. 28. 09:52
Rossz matrac miatt hónapok óta fáj a derekam, inkább mozgásra. Pár napja viszont a bal alhasam is tompán fáj, mintha kisugározna. Nyomásra nem fáj, nem érzékeny. Ez lehet a derékfájdalomtól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook