Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Darázsirtó spray? Melyik működik? A Raid, Protect semmit nem használ. fórum

Darázsirtó spray? Melyik működik? A Raid, Protect semmit nem használ. (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 8. 08:55
Köszönöm. A csavarlazítót ki fogom próbálni. Most hagyom őket kicsit jönni-menni. Ősszel úgyis bealszanak, akkor majd belefújok mindent a lukba.
19. Nénje
2022. aug. 4. 18:33
Csavarlazító spray-t használunk,az hatásos.A fészket is be szoktuk fújni,ha megleljük.
18. janszi
2022. aug. 4. 12:13

Régen a cipermetrin-tetrametrin hatóanyagú irtó jó volt,kb. 40 cm-t tudtak tőle felém megtenni,majd beállt a rotor.

Még a csavarlazító ilyen ha bajban vagy,attól még 5 centit sem repülnek.Egy lavór víz is csodákra képes,pici vízlágyítóval.

17. Fisica
2022. aug. 4. 11:50

Ha túl sokan vannak nem jó ötlet magán akcióba kezdeni. A lyuk eltömítése pedig tök felesleges, vígan szaporodnak tovább.


Boros Tibor méhraj befogót nézzétek meg. Facebookon van csoportja. Nyilvános, az ott látottak alapján, el lehet dönteni, meddig érdemes várni mire szakember segítségét kérjük.

16. Freya2 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 4. 11:46
Szia. Nálam az Effect és az Antivespe írtószer vált be. Szakember ajánlotta. Az irtás fészkenként 15000 Ft.
2022. aug. 4. 11:02
Én nem az ilyen vegyszerekkel próbálkoznék, hanem egy szakembert hívnék. Nehogy olyan helyen legyenek ezek a darazsak, hogy a mennyezetet átrágva tömegesen bejussanak a lakásba, mert azzal az ott tartózkodók is életveszélybe kerülnének.
14. libikóka (válaszként erre: 5. - Secret8)
2022. aug. 4. 09:58
Olyan égedelem büdös hajlakkot vettem,,hogy talán ez lesz az egyetlen út a használatra hogy darazsakat merevítek vele😁
2022. aug. 4. 09:48
Nálunk is a Protect hatott.
2022. aug. 4. 09:42
Én is korareggel próbálkoztam, de semmi. Rájuk fújom, és vidáman röpködnek tovább. Most próbálok majd egy harmadik félét venni, hátha találok erősebbet. Akkor kipróbálom a csótányirtót.
11. ,zumba
2022. aug. 4. 09:29
Nálunk is volt irtás, Protect-tel, mi este, sötétben fújtuk. Nálunk hatott.
10. Imisz
2022. aug. 4. 08:35

Nálunk a Protect működik, de a lódarázs irtó változata. (Lódarázs is volt) viszont célszerű kora reggel, még hűvösben jól telibe fújni a fészket, mikor még "alszanak", még nem bújtak ki belőle. Így nagyobb eséllyel irtod ki az egész kolóniát.

3 éve mikor a házat vettük, a padláson volt egy hatalmas (egy 40x60-as ablakot kitöltő) lódarázs fészek, arra embert hívtunk. Este 8 után jött, ő ajánlotta a késői de -szerinte legjobb- a korai időpontot. Nem volt vészes, 15000 ft-ot kért én meg szivesen fizettem mint, hogy megtaláljon egy fészeknyi lódarázs.

2022. aug. 4. 08:18
Nálunk is pont tegnap vettem észre hogy fészkük van és rajzottak a hézag körül úgy 50-en. Írtó hívásán gondolkodunk de biztos drága dolog.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. aug. 4. 08:16
Nem hiába mondják, hogy az alkohol öl, butít, nyomorba dönt. Főleg akkor, ha csiga vagy darázs vagy 😆
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Secret8)
2022. aug. 4. 08:15
🙈
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 4. 08:12
Nálam a Protect működik, pedig már rég lejárt. Sajnos a kerti tónál nem használhatom, és a sörcsapda se ér semmit. Persze ahol nincs víz, ott jó lehet. Itt jobban vonzódnak a nagy vízfelülethez mint a sörhöz. A kertben működött a sörös csapda, mikor még voltak olyan fügéim amiket körbe zsongtak a darazsak.
2022. aug. 4. 07:51

Most fújtam le egy darazsat hajlakkal. 😅

Ugyanis a vastag törölközővel agyoncsapásra annyit reagált, hogy vígan szálldogált felém.

Hirtelen nem volt más kéznél. Lehullott tőle és most "beszáradt". Állatkínzó lettem. 🙈

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - PöttyösPanka)
2022. aug. 4. 07:40
Ezt még nem is hallottam. Azt igen, hogy a kertben a csiga imádja a sört, és ha megérzi az illatát, első útja oda vezet, de hogy a darázs is. Érdemes kipróbálni.
3. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 4. 07:15
Nálunk is sok a darázs. Szerencsére csak a kertben. Nekünk használ a Protect. Nem hal meg tőle azon nyomban. Kell neki pár perc, mire kipurcan. De tettünk ki darázscsapdát is. Napi 50 darazsat biztos megfog. Sör+cukor+ecet. Imádják.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 4. 07:10
És persze a darazsak is kezdenek immunissá válni egyes szerekkel szemben. Én valamikor régen (egy szem darázs tévedt be a lakásba), a desodort nem szerette.
2022. aug. 4. 06:20
Beköltöztek a darazsak valahová egy lukon a házba. Régen, ha ilyen volt, a Raid, vagy a Protect spray jó volt. Lefújtam, megmerevedett, leesett. Most hiába fújom rájuk, meg se rezzennek tőle. Gondolom más lett az összetétele. Van még olyan, ami működik? Azért nem szeretnék százezreket fizetni valakinek, hogy lebontsa a fél házat. Idáig mindig meg tudtam oldani fújással, plussz a bejáratuk eltömésével.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook