Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Folyadék került a mobilodba, és emiatt több gombja nem működik, gyakorlatilag használhatatlan. Mi a teendő? fórum

Folyadék került a mobilodba, és emiatt több gombja nem működik, gyakorlatilag használhatatlan. Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 9. 09:56

Nekem a szatyor alján úszott a fiam kifolyt teájában, elfelejtette rányomni a "szopókás üvegre" a kupakot, de úgy rendesen tocsogott a lében!:)

Ki az a hülye, aki tea mellé tesz pénztárcát meg telefont? Hát éne!

22. lobo1
2009. febr. 24. 21:13
Én kimostam a telefonom. A szervizben azt mondták, hogy az aksit nem szabad beletenni és minél hamarabb meg kell nézetni/csináltatni. Van egy módszer, amikor ultrahang segítségével megtisztítják a telefont, mert oxidálódhatnak a panelek vagy mi.
2009. febr. 23. 17:45
kiszárítod
2009. febr. 23. 17:40
A lényeg lemaradt: ha erős a lelki kötődésed vagy nagyon új a készülék, kiszárítás után nézesd meg szervízben, ha nem, akkor ... mint előttem szólók :(
2009. febr. 23. 17:38
egy Nokiánk kétszer búvárkodott a budiban, majd szétszerelve száradt egy pár napig a radiátor tetején. Semmi baja nem lett. Igaz, nem a "sűrűjébe" esett.
2008. okt. 24. 07:36
kuka
17. niko76
2008. szept. 22. 09:02
ki kell dobni
2008. szept. 21. 21:16
a szárítást ne napon, hanem monitor tetjén vagy radiátoron, és ne hajszárítóval, ezt szerelő mondta!
2008. szept. 21. 21:11

nekem a telefonszerelőm azt mondta: aksit azonnal ki kell venni, és egy zacskóba amilyen gyorsan lehet vigyem el hozzá!


de ez telefon függő is, mert 4éve beesett a telefonom a mosógépbe, ott vettem le a farmert, és kicsúszott a zsebéből, persze egyenest a mosógépbe landolt!

ki lett mosva, kivettem az aksit belőle két napig szárítottam a napon, s utánna ugyanúgy ment tovább!

persze ez egy régebbi nokia volt!

2008. szept. 21. 20:03
nekem a gyerek áztatta be, de úgy hogy még a szerelő sem tudta megjavítani.tök halkan csörög,félre tettem tartaléknak.
2008. szept. 7. 20:34
Én egyszer a kádba ejtettem a mobilomat.Azonnal kiszedtem ,de teljesen tönkrement.
2008. júl. 15. 08:04
Nekem is üditQ folyt bele. Eltettem, kaptam egy másik telefont .Aztán nem tudom mennyi idQ telt el, kezembe akadt. És csodák-csodájára kipróbáltam mqködött. Enyhén vizes ruhával kitöröltem, utána szárazzal azóta is használom.Remélem VELED is igy történik.
2008. júl. 14. 19:53
Köszönöm szépen az ötleteiteket. Hát nekem már egy jó hete úgy van... :( S ráadásul édes, cukros tea ömlött bele, a kislányom cumisüvegéből. Nem túl jók az esélyeim, azt hiszem.
10. Roni24
2008. júl. 14. 19:14

Attól függ milyen mobil!

Nekem a 6230-as telcsimet áztatta el a kisfiam szája :P így az egyik gomb totálkáros lett! Ezt a fajta telefont még szét tudtam szedni annyira, hogy egy kis alufólia darabkával meg tudtam mahinálni a gomb alatt berozsdállt fémlapot! Tökéletesen működik!

Utána lett egy okostelcsim, amit véletlenül pár mp-re megmártóztattam egy pohár kólában. :S Kiszárítottam, amennyire lehetett, a gomboknak semmi baja nincs, és bármit lehet vele csinálni, kivéve telefonálni! :S Ezt a telefont sajna nem bírtam szétszedni, a szervízben azt mondták lekopott az aranyozás az egyik alkatrészről, és ezért nem működik. Kb. 50.000 lenne a cseréje! :SSSSS

Úgymaradt a telcsi! :S

2008. júl. 14. 18:42
sajna a fiaméba valami édes lötty folyt,hetekig vártunk, utána szervízbe is elvittem.ott kicserélték a hangszórót. de így sem lett tökéletes.
2008. júl. 14. 18:38
Hagyd megszáradni teljesen..a fiamnak 15-20 nap múlva rendben volt!
2008. júl. 14. 18:35

nehogy kapcsplgassad ki-be...

szedd szét és hagyd megszáradni...talán menni fog

2008. júl. 14. 18:32
Én hajszárítóval szárítottam:) és aztán működött igaz, hogy csak egy kevéske ásványvíz dőlt belé:)
2008. júl. 14. 18:30

Sajnos én is jártam már így, próbáld kiszárítani, de ne hajszárítóval...és a napon se..

Nekem ki kellett cserélnem, ma a kislányom "játékmobilja".. :-)

4. ipi
2008. júl. 14. 18:28
Próbáld meg kivárni amíg megszárad, utána lehet, hogy fog működni, volt már ilyen:-)
2008. júl. 14. 18:28
Hát nekünk úgy volt h belejtettem a kádba,utána rögtön szétkaptuk és kiraktuk száradni.Bekapcsoltuk smi baja nem volt :D
2008. júl. 14. 18:28
Vegyél másikat.
2008. júl. 14. 18:26
Folyadék került a mobilodba, és emiatt több gombja nem működik, gyakorlatilag használhatatlan. Mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook