Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valakinek esetleg javasolta az orvosa, hogy Aspirin protect mellett használja a Fraxiparine-t? fórum

Valakinek esetleg javasolta az orvosa, hogy Aspirin protect mellett használja a Fraxiparine-t? (tudásbázis kérdés)


8. nadine81 (válaszként erre: 7. - 37403e3af4)
2017. dec. 29. 23:13
Szia. Terhesség előtt kezdted már szedni az aspirint vagy csak pozitív teszt után és azzal egy időben az injekciókat is?
7. 37403e3af4 (válaszként erre: 5. - Nadine81)
2017. dec. 29. 21:35
Szia, en terhesseg alatt szedtem az aspirin protectet es hasznaltam mellette a veralvadasgatlot. Igazolt veralvadasi problemam nincs. Kb a 24.heten abba hagytam orvosi utasitasra az asp., a Fraxiparinet meg mindig szuriznom kell (jovo heten inditanak ha addig nem bujik ki a kismano)
6. gizus58 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2017. szept. 27. 11:45
Aspirin protectet szedek,régebbi szívinfarktus után.Most trombózisom van és Clexán injekciót/ugyan az mint a Fraxiparin/ kell adnom ,de csak napi egyet a kettő helyett, figyelmbe vették hogy Aspirin prtectet is szedek.
2017. szept. 26. 20:52
Sziasztok!Nekem immunológián javasolták 2 vetélés után,hogy következő terhességig szedjem az aspirin protectet,majd pozitív teszt után lmwh injekciók kellenek ennek kiegészítő kezelésére.De nincs véralvadás zavarom,azt írták a papírra,hogy antifoszfolipid szindróma felvethető a klinikai kép alapján,miszerint pco ,inzulin rezisztencia ,pajzsmirigy alulműködés és magas prolaktinom van.De a foszfatidil és a cardiolipin szinem is rendben van.Próbáltam szedni az aspirin protectet de nagyon erős mensit okozott,így inkább hagytam.Viszont az injekcióktól is tartok,így hogy nincs is véralvadás zavarom.Ti mire kaptátok?És akkor nekem is terhesség alatt kellene az aspirin protect+az injekciók is?Nem elég az aspirin?
2017. aug. 24. 08:11
Ertem koszonom a valaszokat :)
3. Hanga05 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2017. aug. 23. 21:22
Én terhesség alatt együtt használtam az Aspirin protectet és a Clexane-t. Lehet olyan indikáció, amikor együtt is szóba jön a kettő.
2017. aug. 23. 20:53

Még nem kaptam ilyet, de ez van írva a Betegtájékoztatóban:

"Közölje kezelőorvosával, ha acetilszalicilsavat vagy szalicilátot tartalmazó gyógyszert, egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszert, illetve a vérlemezkék összetapadása ellen ható gyógyszert szed, mivel ezek növelhetik a vérzésveszélyt."


Az Aspirin protect vérlemezkék összetapadását gátolja, nem véralvadásgátló.


Nem szedhető véralvadásgátló készítményekkel történő egyidejű kezelés esetén.

2017. aug. 23. 18:59
Valakinek esetleg javasolta az orvosa, hogy Aspirin protect mellett használja a Fraxiparine-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook