Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dagad a lábam, mit tegyek? fórum

Dagad a lábam, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. Bubulina (válaszként erre: 2. - Bibed)
2006. aug. 27. 22:07

Szia bibed!Újra én vagyok!Olvasgattam a többiek jó tanácsait.(tudod nekem is kell)Aztán eszembe jutott még egy jó tanács,amit néha-néha én is kipróbálok: Ha bírod az ecet szagát,akkor ecetes vízben áztasd,-inkább langyos legyen,mint meleg!

Utánna pedig,ha lenne vki,aki megmaszírozza(az az igazi),de te magad is bekrémezheted és jól átmaszírozhatod!Ezt főleg este,tv-zés közben ajánlom.

2006. aug. 27. 21:00
Sok vízhajtó étel van, pl. petrezselyes, spenót. De a mozgás ér a legtöbbet. Én nagyon sokat ülök, de igyekszem fel-felugrálni, közben. Persze nem sokat segít, de az illúzió megvan, hogy mozgok.
2006. aug. 27. 18:10
Ezekre nem is gondoltam, de tényleg jó ötlet. Ki is fogom próbálni és majd elmondom a tapasztalataimat. Köszönöm a tanácsot.
5. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Bibed)
2006. aug. 27. 00:55

Egyrészt ne ülj egyfolytában 8-10 órát, illetve minden nap csinálj olyan gyakorlatokat, ami a fordított testtartással leveszi a terhelést a lábadról. Fejenállás, kézenállás, gyergyaállás ilyesmi. Ha ezek nem nagyon mennek valami miatt, akkor feküdj hanyatt és emeld fel a lábaidat függőleges helyzetbe 1-3 percig. Szünetek beiktatásával többször ismételd meg. A gyertyaállást és az egyéb kunsztokat se nagyon csináld tovább, mint 3 perc, tarts közte szünetet. Illtve gyertyaállás után feküdj hasra és emeld fel a vállaidat, ha másképpen nem megy, akkor a kezedre támaszkodva segíthetsz...


Különben meg tényleg jobb lenne, ha fél óránként felállnál legalább egy-két percre és mozgatnád a lábaidat. Telefonálni pl. állva, sétálva is lehet...

2006. aug. 26. 23:27
Köszönöm szépen. Ha hallok valamit, majd ide leírom.
3. Bubulina (válaszként erre: 2. - Bibed)
2006. aug. 26. 23:23
Ez velem is sokszor megesik,pedig csak kb.4 órát ülök.Igyhát "menetközben"többször felállok,és megtornáztatom a duci lábakat.Aztán próbálok nem puffasztó ételeket,italokat fogyasztani-több-kevesebb sikerrel.Egyszer említettem a dokinak,aki azt mondta,hogy szedjek vízhajtót.De ez kizárt ügy,mert alacsony a vérnyomásom,ígyhát én is csak "saját szakállamra"próbálkozok.Ha Te hallasz ennél sokkal okosabbat,kérlek írd meg nekem is!Szia!
2006. aug. 26. 23:12
Nap végére (8-10 óra ülés után)nagyon bedagad a lábam, milyen praktikák vannak, hogy enyhítsem? A válaszokat előre is köszönöm.
2006. aug. 26. 23:10
Dagad a lábam, mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook