Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » D-vitamin hiány fórum

D-vitamin hiány (beszélgetős fórum)


25. Lara1984 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2014. szept. 2. 19:59

Tizenegy hónap eredménye: 15 ng/ml a mostani vérkép szerint! :)

(De legalább vérszegény nem vagyok!... Ugyanis gyerekkorom óta vashiányos vérszegénységem volt, ami az elmúlt egy év folyamán, csodamód megszűnt, pedig egyáltalán nem fordítottam rá figyelmet. Amíg ügyeltem a táplálkozásra, és "csodabogyókat" szedtem, nem tágított a vérszegénység. Most meg... Érdekes.) :)

24. michelle.r (válaszként erre: 21. - Lara1984)
2013. nov. 12. 11:28

Ezer éve használtam Ilcsi termékeket, a kozmetikusomnak ő volt a mentora, így aztán szerencsém volt őt magát is ismerni. Nagyon sokat mesélt, maga szedte, szárította a cuccokat, amiket használt. Tényleg ő volt ennek a lelke. Amióta Ilcsibácsi :) átvette a bizniszt, szerintem nem olyan jók már, valahogy mások lettek a preferenciák. Az AHA savas hámlasztón és a hozzá használatos esemény utána pakoláson kívül nem is nagyon használok már mást tőlük.

Áttértem az esszenciális illóolajakra, és a bőröm is sokkal szebb tőlük.


Szendi egyébként szeret időnként értelmetlen túlzásokba esni, ezt speciel még nem olvastam tőle, de köszi, hogy felhívtad a figyelmemet, utána nézek.

2013. nov. 12. 04:23
enj ki a napra amikor cask tudsz/napi fel ora eleg,s nem kell d vit,
22. Lara1984 (válaszként erre: 20. - 0c08cb3084)
2013. nov. 12. 03:33

Ezzel nem értek egyet.

Azt írtad: "A napozás KIZÁRÓLAG árt." Ez nem így van.

Ezenkívül egy egészséges, megfelelöen táplálkozó, napfényen elegendö idöt eltöltö személynek nyilván nem kell hektoliterszámra tömnie a D-vitamint, de hogy annak, akinek komoly hiánya van ebböl a vitaminból (mint nekem is) szükségtelen lenne pótolni... Nos, ezt kötve hiszem.

21. Lara1984 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2013. nov. 12. 02:40

Köszönöm, Michelle!

Az Ilcsi kozmetikumokat egy tucat európai országban (is) forgalmazzák, ám Ausztria nincs köztük. Viszont, ha Magyarországon járok, érdemesnek tartom közelebbröl is megismerni a termékeket (pl. a 40-es faktorszámú paradicsomos napozószert).

A sokak által vitatott TiO2 / E171 miért került a házi készítésü napozószerbe? Szendi Gáborról -"paleósként"- már biztosan hallottál; a "Tények & tévhitek" c. internetoldalán jónéhány ellenérv olvasható (forrásokkal megjelölve) ezen anyag használatával kapcsolatban. ( [link]

Érdekes, hogy az Ilcsi honlapján homlokegyenest ennek ellenkezöjét állítják és biztonságosnak tartják: "kutatások bizonyították, hogy nincs egészségkárosító hatása" - olvasható a honlapon (viszont a forrásokat nem tüntetik fel).

Laikusként nem tudom, kinek higgyek - mindenesetre a negatív kritika bogarat ültetett a fülembe.

2013. nov. 11. 19:44

D vitamint:-) nem szednék. Teljesen be zavarja az emberi szervezetet szerintem. Télen maximum heti 1 szemet avagy annyit sem érdemes. Viszont ha valaki szedi akkor lehetőleg ne napozzon.

Szerény véleményem!

A napozás így úgy amúgy ahogyan a szolárium csak és kizárólag, árt!

19. Lara1984 (válaszként erre: 17. - 0c08cb3084)
2013. nov. 11. 19:20

Bocsi, de (nekem) nem érthetö, hogy mit szerettél volna közölni...

Miböl gyüjt össze elegendöt a szervezet télen és mi az, amit nem szednél?

2013. nov. 11. 18:11
Igen ám, lett volna csak félre nyomtam, sorry!
2013. nov. 11. 18:11

A D-vitaminhiány tehát egyáltalán nem veszélytelen; sokkal ártalmasabb, mint a mértékletes napozás (fényvédö szerek NÉLKÜL).


Igen ém, de úgy gondolom, hogy a szervezet elegendőt gyűjt össze a télen ebből. Én szedtem, de nem szedném már sosem, ettől függetlenül kinek mi a..

16. michelle.r (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2013. nov. 11. 18:08

Tudom, nem könnyű hozzájutnod, de nézegesd az ilcsi.com oldalt, hátha van már felétek is lerakat :)


évek óta a paradicsomos napozóját használom, illetve most először a nyáron magam kavartam sheavajból, olajakból, titánium dioxidból - már nem emlékszem rá pontosan, de majd előásom neked, ha érdekel a recept. Nem égtem le, pedig heteket töltöttem egy vitorlás fedélzetén, még most is elég barna vagyok. Amíg a drogériás vackokat használtam, két hónappal később már nyoma sem volt a barnaságomnak.

2013. nov. 11. 17:55

Kezembe akadt nemrég az ausztriai cukorbetegek szaklapjának néhány példánya, melyben a következöket olvastam:

"Az inzulin természetes képzödése és felhasználása nagy mértékben függ a D-vitamintól. A D-vitaminhiány az inzulinrezisztencián kívül növeli a magas triglicerid-szint, az érkárosodás és az elhízás kockázatát. (A D-vitamin mérsékelten csökkenti a magas vérnyomást és vérzsír-szintet.)"


Amikor indítottam a fórumot, Telifánt felhívta a figyelmem az inzulinrezisztencia és a D-vitaminhiány közötti összefüggésre, melyröl -bevallom- korábban fogalmam sem volt. Nem kicsit rezeltem be... Azóta -amennyire tölem telik- árgus szemekkel ügyelek a szénhidrátfogyasztásra. (Baromi nehéz lemondani az édességröl!...)


A D-vitaminhiány tehát egyáltalán nem veszélytelen; sokkal ártalmasabb, mint a mértékletes napozás (fényvédö szerek NÉLKÜL).


Szélességi körünkön októbertöl márciusig ha megszakadunk se jutunk a nap által elegendö D-vitaminhoz; esetemben meg még a táplálkozással bevihetö D-v.mennyiséggel is gond van, mert egyáltalán nem eszem halat, májat, margarint, és tojást is szinte csak minden szököévben; legfeljebb egy kevéske olíva- és repceolajjal viszek be D-vitamint... :/ (+ jelenleg a doki által felírt cseppekkel.)

2013. okt. 16. 22:46

Szerintem a tavaszi napnál-illetve,alacsony UV sugárzásnál,megengedett a napozás.

Sőt,én télen is szoktam napozni a tetőtérben.Kint 0 fok van,és olyan erősen tűz be a nap a gyerek szobájába,hogy az ablaknál állok 15 percet,és lepirulok-szabályosan melegem lesz. 23fokra befűti a szobát:)

Ha télen elmennék síelni,jól megégnék,mert nagyon fehérbőrű vagyok:O

Mindent mértékkel,mert a D vitaminhiány sokkal károsabb,mint a mértékletes napozás.

2013. okt. 16. 22:39

Pár éve megjelent az arcomon egy -akkor még- apró pigmentfolt, ami mára már 6 mm átméröjüre növekedett. Felkerestem egy börgyógyászt, aki a pigmentfolt mielöbbi eltávolítását ajánlotta, mondván: csak idö kérdése, hogy mikor válik rosszindulatúvá. Ezenkívül a napozástól mondhatni "eltiltott", lévén, hogy nagyon világos a böröm. Addig sem napoztam szinte soha, és az életmódom miatt sem sok napfény ért (mert szinte kizárólag zárt helységben tartózkodom), de annyira rámijesztett a börrák lehetöségével, hogy azóta, mint egy vámpír, megrögzötten kerülöm a napfényt. S, lám, rövidesen itt az eredmény: D-vitamin hiány! :-( Amely növeli a rosszindulatú daganatok kialakulását... Erröl csak a napokban szereztem tudomást, ahogy foglalkozni kezdtem a témával. Az össz. médiában, de -mint írtam- még a dokitól is az az infó árad, hogy a napfény valami borzalom, tüzzel-vassal védekezni kell ellene. Holott a szakirodalom és számos tanulmány kimutatta, hogy a D-vitamin hiány súlyosabb következményekkel jár(hat), mint a mértékletes napozás. Elbutított társadalom... :-(

Elsö dolgom az, hogy kihajítom a sok haszontalan "napvédö" tejet, krémet, egyebet, s, ha eljön az ideje, olyat veszek (ha forgalmaznak egyáltalán olyat), amelyben nincs UV-B-filter, és kimerészkedek a napra. Mondjuk, nem sok fogalmam van arról, hogy mit tudnék kint csinálni, de majd megpróbálok megbarátkozni a kertészkedéssel. :-)

12. tixtina (válaszként erre: 9. - Lara1984)
2013. okt. 16. 21:59

Megkérdeztem a dokit,hogy esetleg egy kis szoli a téli időszakban?Igaz,én nem feküdtem bent már hosszú évek óta,pedig van szoli gépünk.

Mondta,hogy azt ne próbáljuk,mert a lehető legrosszabb.

Csak a kinti nap.

Marad a tabletta,amit felírt nekünk-de sajnos én nem biztos,hogy szedhetem a savcsökkentőmmel együtt-ezt meg kell beszéljem a háziorvosommal.

2013. okt. 16. 20:09
Átnéztem a "napvédö" (milyen vicces szó!) szereinket: 7-böl 6 a káros UV-A sugárzás mellett az UV-B sugárzástól is véd. A mi szélességi körünkön a B-filterre semmi szükség nincs. (A konszernek "áldásos" tevékenysége...)
10. jstefan (válaszként erre: 1. - Lara1984)
2013. okt. 16. 20:03
A D-vitamin hiánya szerepet játszhat a csontritkulás kialakulásában, emelve a csonttörések számát, az autoimmun betegségek, akár az inzulinfüggő cukorbetegség létrejöttében is lehet oki tényező, a szívelégtelenség, a magasvérnyomás betegség, az érelmeszesedés, a depresszió, az elhízás kialakulásában is szerepe lehet, de még daganatos betegségek,emlőrák és vastagbéldaganatok, kiváltó tényezői közé is sorolható.Nyáron napozással elkerülhető a gyógyszeres vitaminpótlás.
2013. okt. 16. 19:54

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!


Azon gondolkodom, hogy a táplálkozás javítása mellett milyen terápia vagy "kütyü" segítené elö a D-vitamin termelödést. Az infralámpa értelemszerüen nem megfelelö e célra, mert a D-vitamin UV-fény hatására termelödik. A szoláriumból meg, kösz' szépen, nem kérek: az UV-sugárzás 95%-át az ártalmas UV-A, és mindössze 5%-át az e szempontból hasznos UV-B sugárzás teszik ki. Mi hát a megoldás?

2013. okt. 16. 15:55

A múltkor voltunk a háziorvosnál,mert a fiam fájlalta a hátát.Ortopédiai kivizsgálásra küldött.

Ja,és megkérdezte,hogy adunk-e D vitamint a gyereknek-mondtuk,hogy nem:O

Azt válaszolta,feltétlenül szedje minden nap,és mi felnőttek is tegyük ugyanezt.Nagyon fontos!

Ugyanis nem pirultunk le rendesen a nyáron.

Csak abban az esetben nem kell pótolni,ha naponta elég időt töltünk a napon.

Ez az őszi,téli időszakban ugye nem nagyon lehetséges:OO

2013. okt. 16. 09:42
Én ilyenkor napi 10 000 NE-t szedek :D
6. 7a3a05277b (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2013. okt. 16. 09:41

Olvasd el ezt a könyvet: Dr. Michael Holick: A nélkülözhetetlen D vitamin!

Minden kérdésedre választ kapsz benne.


A szinted veszélyesen alacsony, a tünetei rejtettek ennek a kórképnek, a betegségek kialakulása jelzi csak.

Röviden: táplálkozással nem tudod szinten tartani. Kizárólag napfénnyel, de az november és március között ezen az égövön a beesés szög miatt nem tud D vitamint termelni a szervezetben.


A lakosság 95%a D vitaminhiányos ebben az országban. A hiány felelőssé tehető a rákos betegségek nagy számáért, a az autoimmun betegségekért, a szív -és érrendszeri betegségekért, a cukorbajért, a csontritkulásért, stb.


Tényleg olvasd el az a könyvet, nagyon hasznos.

2013. okt. 16. 07:28

A D-vitamin hiány még nagyon sok mindenért felelős, köztük a csontritkulásban is szerepe van.

Érdemes a D-vitamin mellé K2-vitamint is szedni.


Mo-n az emberek többsége D-vitamin hiányos. A mi égövünkön nyári időszakban 11 és 3 között olyan a napsugárzás beesési szöge, hogy megfelelő mennyiségű D-vitamin termelődjön. Elég napi 15 perc teljes testfelülettel hozzá. De délelőtt, délután már jelentősen lecsökken a D-vitamin termelődés, mert alacsony a beesési szög.

Amellett a termelt D-vitamin 24-48 órán keresztül szívódik fel. Tehát, ha este szappannal, tusfürdővel lemossuk, már nem is ért semmit se.

Mindenképp szükséges a D-vitamin pótlás.

4. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Telifánt)
2013. okt. 16. 05:36

Tehát a D-vitamin hiánya kedvez a cukorbetegség kialakulásának...

"Az alacsony D-vitamin-szint növeli a cukorbetegség, söt még a rák kockázatát is" - olvastam az imént. Nem mondom, remek!...


Az inzulinrezisztenciádat mennyire sikerül kordában tartani?

Gondolom, ennyire alacsony értéknél a táplálkozás és a napfény-ellátottság sem volt kielégítö.

Szabad tudnom, hány éves korodban diagnosztizálták a vitaminhiányt & az inzulinrezisztenciát?

2013. okt. 16. 04:54

Szia!

Nekem 2,8ng/ml volt- Ee kezdtem el 1000 NE-et szedni, de mivel nem használt, így megemelték 4000 NE-re. Több mint 1 év alatt rendeződött a dolog, de most is éppen csak határ értéken van a szint. Most 3000 NE-t szedek.

Idő közben kiderült hogy inzulin rezisztenciám van, ami nagy mértékben összefügg a d-vitamin hiánnyal, illetve hogy a foszfát szintem nagyon alacsony volt. (elvileg magyar országon nincs olyan ember akinek alacsony lenne vegyes táplálkozás mellett)

2013. okt. 16. 04:40

A vérképem szerint a min. 30 ng/ml helyett mindössze 13,3 ng/ml D-vitamin található a vérben. Fél éven keresztül, orvosi felügyelet mellett Colecalciferolt (D³-vitamint) kell szednem, csepp formájában.


Kérdésemet azokhoz intézném, akik jártak már hasonló cipöben.

- Mi miatt (táplálkozás, napfényhiány) alakult ki a probléma?

- Eredményes volt-e a terápia?

- Tapasztalhatóak voltak-e valamilyen szimptómák?

2013. okt. 16. 04:27
D-vitamin hiány

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook