Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » D-vitamin és a rák kapcsolata fórum

D-vitamin és a rák kapcsolata (beszélgetős fórum)


12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Pk86)
2023. ápr. 17. 02:02

Én ennek épp az ellenkezője voltam. Tavaly csinalt nekem egy ismerősöm d vitamin tesztet és annyira alacsony volt, és a felszívódási képesség is olyan rossz, hogy teljesen betojt, mert még egy diagnosztizált rakos ismerősének is jobbak voltak az eredményei.

Volt pár tünetem, főleg emésztési problémák és derekfajas, de nem éreztem betegnek magam, az egészet nem is vettem komolyan.

Idén januárban iszonyatos görcsökkel a mentő vitt be, sürgősségi műtéttel kivették az egyik petefészkemet, ami csecsemofej nagyságúra nőtt. A szövettani pozitív lett. Az összes további vizsgálatok szerencsére negatívak.

Nem tudom, hogy végülis van-e összefüggés, de itthon is akkor kezdtem jobban lenni, mikor már ki tudtam menni a napra... Szóval ezek alapján lehet.

11. Scherlock (válaszként erre: 9. - Pk86)
2019. febr. 27. 22:39

Írtad: újonnan diagnosztizált....


Persze mindig van valami új, amire rá lehet kenni valamit.


Őszintén, ha minden javaslatot betartanánk, a belemnek akkorának kellene lennie, mint egy lóé, mert egyél naponta: brokkolit, sárgarépát, édesburgonyát, friss salátát, 3-5x friss gyümölcsöt, olajos magvakat, igyál 3 l vizet ( ez részemről megvan ), meg egyél ezt és azt... Képtelenség!


Azt gondolom, nem kell mindent elhinni, amit olvasunk, amit leadnak.

10. globus (válaszként erre: 9. - Pk86)
2019. febr. 27. 21:27

A téli szezonban "érnek rá" legjobban az emberek törődni magukkal, például kivizsgáltatni a nyáron is fennálló panaszaikat... ami nem baj, csak jelentősen megmásítja a study eredményét.

Túlságosan leegyszerűsítjük a daganatos megbetegedések okát, bárcsak vitaminhiány lenne, semmi más.

9. pk86 (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2019. febr. 27. 14:42
Az egyik ismerősömnek méhnyakrákja volt fiatalon, meggyógyult és megkérdezte az onkológust, mivel tudná megelőzni, hogy ne legyen mégegyszer ilyen? A doki azt mondta, hogy a téli szezon végén van a legtöbb újonnan diagnosztizált rák és a D vitamin hiány is hozzájárul a dologhoz. Persze más tényezők is hozzájárulnak de megelőzésre ő mást nem tud javasolni. Tehát biztos, hogy az is közrejátszott anyukámnál, kérdés, hogy milyen mértékben. A legtöbb ember azért télen is kimegy a szabadba, munkába jár, sétálgat, téli sportokat űz, ahol azért legalább az arcot éri a nap. Anyukám a fekvő gipsze miatt egyáltalán nem tudott kimenni hónapokig.
2019. febr. 27. 14:28
Nemrég volt szó a rádióban a D-vitaminról. Inkább hormon, mint vitamin azt mondták, és hogy fontos szerepet tölt be szervezetünk működésében. Ajánlatos a téli hónapokban szedni.
7. Scherlock (válaszként erre: 3. - Pk86)
2019. febr. 27. 13:47

Biztos, hogy nem a vitaminhiány!

Télen az emberek nagy része nem pótolja a D-vitamint, és nem mindenki lesz rákos.

Ahhoz ennél több kell.

6. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - Pk86)
2019. febr. 27. 13:25

Igen, értettem, hogy valami ilyesmire gondoltál. Az a baj, hogy ezt ugye klinikai keretek között kéne kitesztelni, mert ha van is 1-2 ilyen eset, abból még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Mindenesetre érdekes téma, ha okosabbak nem is leszünk, azért lehet róla beszélgetni. :)

5. pk86 (válaszként erre: 4. - 8c6da3d030)
2019. febr. 27. 13:02
Mondjuk az egy másik téma, hogy anyukámnak viszont NEM javasolták, csak az én neten szerzett infóim alapján kezdte el szedni.. 4000 NE-t szedett több mint fél éven át és még most sem érte el az ideális értéket a vérteszt alapján.
2019. febr. 27. 12:56
Nálunk is javasolták a D-vitamint amikor rákos lett a rokonom. 1000 mg-t kellett szednie naponta. Persze nem ettől gyógyult ki belőle, hanem a többi gyógyszertől. Olyanról még nem hallottam amiről a fórumindító írt,szóval érdemben hozzászólni nem tudok.
3. pk86 (válaszként erre: 2. - Nyamitörp)
2019. febr. 27. 12:54
Gyógyulás nem várható tőle, inkább a megelőzés szempontjából érdekel engem a téma, ugyanis elméletileg a D-vitamin gátolja a kóros sejtosztódást. Csak ugye mindig van az elmélet és van a gyakorlat. Én anyukám se szedett D-vitamint viszont sokat volt a szabadban, így termelődött neki valamennyi. Viszont tavalyelőtt eltörte a lábát ősszel és onnantól fekvő beteg volt hónapokig. Nem érte a nap és a D-vitamin pótlásról se gondoskodott sajnos. Tavasszal rákot diagnosztizáltak nála. Nem tudom, hogy a d-vitaminhiány volt-e a fő ludas, vagy egyéb, a fekvőbetegséggel járó legyengülés is közrejátszhatott nála.
2. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Pk86)
2019. febr. 27. 12:43

Szia!


Ilyen esetről sajnos nem tudok. Azt tudom, hogy akinél már diagnosztizálták a daganatot, azoknak szokták javasolni a D vitamin szedését is, de sajnos nem tudok beszámolni olyan esetről, ahol ez gyógyulást hozott volna.

1. pk86
2019. febr. 27. 11:55
Sziasztok! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, volt-e valakinek az ismeretségi körében olyan daganatos megbetegedés, ami ellenőrzött D-vitamin szint mellett alakult ki? Tehát a rákos beteg még a kialakulás előtt rendszeresen szedett D3-vitamint( >75nmol/l volt az értéke), tehát bizonyítottan nem volt D-vitamin hiányos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook