Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség fórum

Cukorbetegség (beszélgetős fórum)


1 2
29. h.kingus (válaszként erre: 23. - Sly2)
2009. jan. 9. 10:50

GlucoWatch

Írta: Cukorbeteg Élet

2007. november 11.

Évek óta kísérleti fázisban lévő, karóraszerűen viselhető, noninvazív vércukormérő készülék. Csak felnőtt cukorbetegeken próbálták ki.

A karóra-szerűre tervezett GlucoWatch nevű eszköz a gyakorlatban nem vált be. A Pendra készülék világpremierjét az Európai Diabétesz Társaság 2004-ben rendezett müncheni kongresszusán tartották. Ezzel kapcsolatban azonban további kutatásokat és fejlesztéseket igénylő szakmai problémák merültek fel. Sajnos, a munka folytatásához nem álltak rendelkezésre a szükséges anyagi eszközök és a gyártó, a svájci Pendragon Medical AG nem tudott a finanszírozáshoz új befektetőket találni. A svájci cégbíróság 2005. február 7-i közleménye szerint a vállalat befejezte tevékenységét és megszűnt

28. Honleány (válaszként erre: 25. - Ab4b6bc17d)
2009. jan. 8. 15:34

Általában a cukorbetegség kialakulása előtt van az, hogy alacsonyabb a cukor. Javaslom, hogy cukrot ne egyen, ehet viszont magasabb szénhidrát-tartalmú ételeket, sok zöldséget-gyümölcsöt és lúgosítson.

Én a supergreenssel lúgosítok. Keress rá, itt találsz arról is fórumot.

2009. jan. 7. 13:14

Még valami eszembe jutott annak, aki esetleg duckó testfelépítésű. Az apósomnál is kb. egy éve derült ki, hogy cukros. Kb. két hónapig csinálta utána a 90napos fogyit és amellett, hogy fogyott tőle, méga cukra is teljesen helyreállt! Előtte gyakran esett meg, hogy a háromszorosa volt a normális értéknek, de a fogyi ideje alatt tök normális értékei voltak.

Mondjuk amióta abbahagyta a 90naposat, azóta megint rosszabb eredményei vannak inzulin mellett is.

26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - 6190a5cfb4)
2009. jan. 7. 13:09
Szerintem is váltsatok dokit, megéri! Ha a diabeteses ember nincs megfelelően kezelve, nagyon csúnya szövődményei lehetnek. Szóval, ne törődjetek ezzel a dokival, hiszen ő sem törődik veletek ezek szerint!
25. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Gretta)
2009. jan. 7. 13:06

Sziasztok! Én még nem vagyok cukorbeteg és nagyon remélem, hogy nem is leszek az. Amiért írok mégis, az az, hogy érdekel a téma, mert a környezetemben sokan viszont már azok lettek.


A hajlamom sajna nekem is megvan, pl. terhességem alatt magas lett a terhességi cukrom, így egy napra be is feküdtem a kórházba kivizsgálásra anno, de diétával rendeződött és azóta is jó, hálisten.

Viszont, mivel duckó vagyok, rettegek tőle, hogy cukorbeteg leszek (+ a szövődményektől), ezért aztán most megint gőzerővel fogyózok.


Az egyik kolleganőm meg állandóan azért van rosszul, mert neki meg alacsony a cukra. Az orvosok sem tudják mitől lehet. Van esetleg valaki, aki hasonló problámával küzd és tanácsot tud adni, hogy mit mondtak, mi okozhatja?

2009. jan. 7. 12:59
Mi az a cukormérő karóra? Engem is érdekel!
23. sly2
2009. jan. 5. 11:42

Helló!

A cukormérő kaóráról szeretnék többet megtudni.

Ha valaki tudna róla valamit, (hol lehet hozzájutni, menyibe kerül) az jó volna.

KÖSZI csáó!

2008. nov. 30. 22:38

Szia!


Igen, azt a készítményt fogyasztja, amiben spirulina is van. 100 gramm termék 40 gramm szénhidrátot tartalmaz, így az anyu által fogyasztott napi 1 grammban 0,4 gramm szénhidrát van. Szerintem az nem túl sok.

De az eredmények magukért beszélnek. Egyébként több cukorbeteg ismerősöm fogyasztja, eddig mindenkinek jók a tapasztalatai vele.

21. h.kingus (válaszként erre: 20. - Tóni-Algaclub)
2008. nov. 30. 18:41

Szia!

Sprirulinára gondolsz? Én azt ittam egy darabig, de az elég sok szénhidrátot tartalmaz. Anyukád melyiket issza pontosan? Áttértem a spirulina tablettára, pár napig jó volt a cukrom tőle, pár nap után megint 15 -20 körüliek reggelente...:S

2008. nov. 30. 18:25

Sziasztok!


Édesanyám kipróbálta de nem a zöld italt, hanem a zöld algát. 20 éve II.tip cukorbetegsége van, 10 éve inzulinozik. Ennek ellenére 13-23 között mozog a cukra, kb 15 az átlagos értéke. Az alga szedése jócskán lejjebb vitte a cukrát. Egy hét után: 11.8, 9.8, 9.3, 11.2 (reggel fél zacsi keksz!!!) 7.6, 5.8!, 7.3. Amióta algázik azóta 10 fölé nem mentek az értékei. Természetesen az inzulint nem hagyta abba. Szerintem sokkal hatékonyabb, mint sokan gondolnák. Ezeket az eredményeket reggel és este 1-1 grammal érte el.

2008. nov. 30. 08:38
sziasztok.van köztetek olyan inzulinfüggő cukros,aki kipróbálta a ph csoda nevezetű zöld italt? Érdekelne a véleménye,tapasztalata. 16 éve vagyok cukros, és a HBA1c-m mindig nagyon rossz volt. Részben miattam is, de igazából sosem sikerült megtalálni a megfelelő inzulint,és mennyiséget. Inzulinpumpát javasol az orvosom, de korábban próbáltam még gyerekkoromban, és az sem volt jó megoldás. Ezért érdekelne a ph csoda...jókat olvastam róla, de jó lenne, ha valakitől hallanám is mindezt, hogy tényleg így van:)
2008. nov. 24. 22:59

Ica!

Nekem nem ilyen jok az értékeim, csak rosszabb ne legyen, most a HBA1C 7.4-szerintem ez elmegy, habár ha babát szeretnék, akkor 6.6-nál kell megállnia, de szerintem nem reménytelen.

17. ica59 (válaszként erre: 16. - Krisztin7)
2008. nov. 21. 06:38
Valóban 2. tip. vagyok. Így már értető a dolog. Az első hónapban amikor még csak állították az inzulint akkor 6 - 7 alkalommal mértem, nagyon hamar elfogyott a tesztcsík. Most, csak naponta 4x vagy csak 3x nézem meg. Szerencsére úgy tűnik jó az inz. mennyisége. általában a reggeli első mérésem 6 körül van, az étekzések előttiek 6 - 7, az étkezések utánika 8 - 9. Már nagyon ritkán megy 10 fölé. de néha még előfordul. Elég nehéz betartani a diétát, és néha többet eszek mint szabadna.
16. krisztin7 (válaszként erre: 15. - Ica59)
2008. nov. 20. 19:41
Ica! Ha régen gyógyszer is elég volt a kezeléshez,akkor lehet, hogy 2. típusú vagy és nem 1. tip. és akkor tényleg nem 3 doboz jár. Te naponta hányszor mérsz?Nekem fájnak az ujjacskáim és csupa bőrkeményedés a szúrás helye.
15. ica59
2008. nov. 20. 06:09
Tegnap elmentem a diabet rendelésre tesztcsíkot iratni. Inzuilinfüggő vagyok, de csak 2 doboz (100 db) jár egy hónapra.
14. ica59 (válaszként erre: 12. - Krisztin7)
2008. nov. 19. 06:05
Köszönöm a választ, a legjobbkor jött. Nálunk hetente 1x van diabet rendelés. Időpontos, de ha csak recept kell, akkor a rendelési idő végén el lehet rendezni. Personal mérőm van, nagyon jó. Éppen ma megyek akkor feliratni a tesztcsíkokat. Január 24-én megyek majd rendelésre, addig az inzulinom már megvan.
13. lully (válaszként erre: 10. - Krisztin7)
2008. nov. 19. 01:34
Bocsi, vizsgaidőszak van. Egy éve, NovoPen3.
12. krisztin7 (válaszként erre: 11. - Ica59)
2008. nov. 18. 19:25
Szia! Ha inzulin függő cukorbeteg vagy, akkor 3 doboz azaz 150 db/hó a kiírható mennyiség. Milyen cukor mérőd van?
11. ica59
2008. nov. 18. 10:16
sziasztok! 49 éves vagyok, 4 éve vagyok cukorbeteg. Eddig gyógyszert szedtem, de most már 2 hónapja inzulinos vagyok. Napi 3x bökök, 10 egység HUMULIN R inzulint. Most már ritkán mérek 10-nél magasabb értéket. Próbálom a diétát betartani, sajna nagyon nehéz. Nem tudjátok, hogy hány doboz tesztcsík írható fel egy hónapban?
10. krisztin7 (válaszként erre: 9. - Lully)
2008. nov. 12. 17:56

Szia!

Neked mióta van pumpád és miulyen gyártmány?

9. lully (válaszként erre: 7. - Krisztin7)
2008. nov. 11. 19:10
Szia, vagyok!
2008. nov. 10. 19:29
Sziasztok, látom mostanában nem sokan járnak erre, de hátha mégis. Nekem egy 5,5 éves diabos kislányom van.
2008. nov. 10. 19:23

Sziasztok!

Van itt inzulinpumpás diabeteszes?

2008. szept. 20. 21:41

Bocsi a késői válaszért, nem mindig én osztom be az időmet és az életemet.

Háziorvoshoz jártunk, majd nem is tudom miért beutalta szakrendelésre belgyógyászhoz, azóta oda.De mivel semmit nem csinált,illetve ahányszor laborba küldte, és bevitte az eredményt, időnként új tablettát írt ki "próbáljuk meg" mindenféle indoklás nélkül, na ezért gondoltuk mi is, hogy váltani kellene. De nem tudom, hova, kihez. Olyat szeretnék, aki segít, tanácsot ad, szóvaé FOGLALKOZIK a beteggel. De azt hiszem, ez túl nagy óhaj..... Mondjuk olyasmit vártam volna, hogy ha ez nem vitte lejjebb az értéket, akkor szedjen még ezt vagy azt.....de mindig azzal kezdte, szed-e valami gyógyszert? Mintha nem is ő írta volna ki. Nem tudom.....bonyolult ez az eg. ügy.

5. gretta (válaszként erre: 4. - 6190a5cfb4)
2008. szept. 3. 15:39

ha nem vagytok elégedve a dokival, diabrendeléssel akkor mindenképp váltani kellene. önmagában is elég nehéz ügy a cukorbetegség, de ha még megfelelő kezelésben sem részesítenek akkor meg pláne. Össze vagyunk nőve sajna a dokikkal is.

Nehéz ügy a diéta, főleg ha még súlyfölösleg is van. Mondjuk húst elviekben lehetne enni sok zöldséggel... Bár a diabon a húsról is azt mondták, ha többet eszel belőle mint amennyire a szervezetednek szüksége van akkor az raktározódik és pár nap múlva cukor lesz belőle. Szóval azt sem lehet ám enni kétpofára. Próbáljatok többet inni, és hátha akkor a telítettségérzet miatt nem gondol majd annyit az evésre..

Hova jártok gondozásra?

2008. aug. 28. 22:47

Hát elég nehéz. Olivaolajat kezdtem használni, meg igyekszem sok sovány húst, zöldségfélét, és gyümölcsöt adni, bár itt jobban kell figyelni a cukortartalomra. De ha ritkán sütök, vagy édesség van, azt édesítővel készítem, ahol lehet, a tésztába is azt teszek. Szerencsére nagyok a gyerekek, így tolerálják. De nagyon nehezen tudjuk tartani, mert fogynia is kellene, és egy száz kiló fölötti ember nem igazán lakik jól azzal a mennyiséggel, ami diétásnak mondható.....másfél-két óra múlva éhes, vagy csak egyszerűen enne. Az is nehéz, hogy egy étkezésre kevesebbet egyen, mint eddig.

A kaja és a gyógyszerek nem időpontra mennek, illetve mindezt csak a saját fejem/jünk után csináljuk, mert senki nem mond semmit...:(((Amit innen-onnan összeszedek, összeolvasok, és amire rá tudom beszélni.

A családban nem tudok másról, aki cukorbeteg lett volna.

Nincs igazán semmi segítségünk ebben az ügyben, csak a net, vagy szakirodalom. De gyakorlati tanács, netán személyre szóló, az nuku. És ugye pasiból van, dietetikushoz nem megy, de őszintén szólva én is többet vártam volna a dokitól. Talán most váltani fog.....majd meglátjuk.

2008. aug. 24. 17:39
hát igen, sajnos amíg be nem állítják a cukrát az embernek úgy érzi kísérleti nyúl... Mondjuk az egyes típusuakat általában egyfajta inzulinnal kezelik, de az inzulin mennyiségen állandóan változtatnak ugye amíg be nem áll egy jó szintre. A 2es típusuak kezelését nem igazán ismerem. ott meghatározott időpontokban kell szedni a gyógyszert és meghatározott időpontra kell enni is? Kíváncsi lennék rá. a diétát mennyire tartjátok? hogy viseli a férjed a dolgot? elfogadta már? én azt hallottam hogy a gyógyszeresek is előbb utóbb inzulinra szorulnak. tudja a fene hogy mi is a legjobb. a gyógyszer mindnképp kényelmesebb nekünk, de lehet az inzulin meg valamivel hatékonyabb... a családban volt más is aki cukros? most az egész családnak diétásan főzöl?
2008. aug. 13. 14:01

A férjemnél egy éve derült ki, hogy kettes típusú....de a dokik semmit nem mondanak, csak -szinte-minden látogatáskor újabb gyógyszer...az az érzésem, hogy kisérleteznek...reggel éhgyomorra magasabb a cukorszintje, mint kaja után két órával. Én meg görcsölök, hogy mit hogyan adjak neki enni....

Én is szeretnék ötleteket, tanácsot a tapasztaltabbaktól.

2008. jún. 12. 11:58

sziasztok,

jó lenne ha ebben a topic-ban minden érintett megoszthatná a véleményét, tapasztalatait a diabétesszel kapcsolatban. Gyakorlati jótanácsok, trükkök, diab receptek, kezelések, aggodalmak, félelmek, szövődmények... És persze minden ami belefér. Sztem van bőven kérdése mindenkinek. én már 7 éve vagyok cukorbeteg ( 1.tipus), de mindig hallok valami újat...

Véleményem szerint a tapasztalatcsere mindenképp hasznos lehet ennek a betegségnek a karbantartásában.

Hát akkor vágjunk bele!

Kezdjük rögtön az elején: ki, mikor lett cukorbeteg, hogyan kezeli magát? Mennyire tudta elfogadni a betegségét? Hogyan viszonyul hozzá a környezete? Mennyire karbantartható a cukra?


Első kérdésem: ki hogyan kezeli a hypokat? Ahány orvos annyi féle tanács a hypora is :) Nálatok mi a gyakorlat? Mi vált be?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook