Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség fórum

Cukorbetegség (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 13. 11:24

Ki tud valamit erről a gombáról?


dietanaX

Gombakivonat. Természetes módon hozzájárul az anyagcsere folyamatok egészséges működéséhez. Polisaccharidot tartalmaz. (60db-os kapszula)



A DietanaX alkotóeleme a ritka petrencegomba kivonat. Természetes módon hozzájárul az anyagcsere folyamatok egészséges működéséhez. Polisaccharidot tartalmazó étrendkiegészítő kapszula. Szedése nem helyettesíti a helyes életmódot, a zöldségekben és gyümölcsökben gazdag étrendet és a rendszeres testmozgást. Ritkán előfordulhat fogyasztásával egyéntől függő allergiás reakció pl. hasmenés, amely rögtön a szedés elején jelentkezik. Amennyiben ez a reakció rövid időn belül nem szűnik meg, akkor csak az immunaX-COR vagy a cardianaX kapszulák szedése javallott.



Ha az alábbi témák valamelyike iránt érdeklődik:



•1. típusú diabetesz mellitusz

•Magas a vérnyomás

•Magas koleszterinszint

•Szívet érintő betegség

•Metabolikus szindróma

kérem vegye igénybe a Max-Immun információs szolgálatot!


Max-Immun információs szolgálat


Amennyiben készítményeinkről és kutatásinkról szeretne érdeklődni: telefonon adunk további tájékoztatást. Információs vonalunk: 0630/391-80 80 (Hétfőtől-péntekig 9:00-17:00 között)



A rendeléssel kapcsolatos információkat az Ügyfélszolgálat menüpontban találhatja!


Kiszerelés: 60db kapszula/doboz


Összetevők:


•Petrencegomba kivonat

•Kapszula anyaga: zselatin



Adagolás:

Átlagos adagolás: 2x1 Kezdje az adagolást napi 1 kapszulával, majd 4-5 nap után felemelheti 2x1 kapszuláig, szükség szerint 3x1-ig növelhető a dózis. Személyre szabott adagolási javaslat miatt hívja információs vonalainkat, hiszen az adagolást befolyásolhatja a kor, illetve az egészségi állapot.


Ár: 5 250 Ft / 25,00 €

58. Cand Ida (válaszként erre: 57. - Cand Ida)
2010. aug. 20. 10:14
Pontosabban ez is egy tünet...de ennyire gyorsan?
57. Cand Ida (válaszként erre: 56. - 07c4794583)
2010. aug. 20. 10:13
Egy cukormérés nem ártana 1.5 órával azután, hogy édeset és sok szénhidrátot ettél, bár ez nem jellemző tünete. Esetleg a candida oldalon is érdeklődj, hogy találkoztak-e már ilyennel?
2010. febr. 15. 15:39

Tudna valaki segíteni, hogy az, hogy szédülök az édességtől (illetve mindentől, ami eléggé édes), az lehet cukorbetegségre utaló tünet?

Ha egy kevés cukor van valamiben, akkor nem, de ha valami "töményebb" (süti, nutella) hozzáér a szájpadlásomhoz, azonnal megfordul velem a szoba.

Köszi szépen.

55. Cand Ida (válaszként erre: 52. - Gyógyír)
2010. jan. 18. 11:34
Igen, a szénhidrátszegény diéta és a sok zöldség, mellette a mozgás, akár egy kiadós séta minden nap, karbantarthatja és akár megelőzhető a cukorbetegség. Persze vannak mindenféle csodaszerek, de az alap az mindenképpen ez. ja, és a sok folyadék...napi 2 liter legalább, hogy ne sűrüsödjön be a vér.
54. Cand Ida (válaszként erre: 53. - Babyshambles)
2010. jan. 18. 11:31
Lehet ez is egy tünet, de ez nem csak az 1-esnél, a 2-esnél is van....de nem mindig és mindenkinél. A magas cukor jele. Ha be van állítva, akkor nem szabad lennie!
2010. jan. 12. 11:24

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit tolakodó a kérdésem, ne haragudjatok.. de nincs sok tapasztalatom cukorbetegséggel kapcsolatban. Ismerősöm sincs.. Az 1-es típus esetén az egyik tünet az acetonos lehellet - ezt írta a net. Ez végig megmarad? Mennyire zavaró, ha az egyáltalán?

2009. dec. 18. 16:55

Sziasztok!


Pár hónapja kicsivel magasabb volt a cukor szintem az átlagnál és ezért elmentem orvoshoz. Aki közölte, hogy ez nem kóros. De mivel nagypapámnak 2 típusú cukorbetegsége van /genetikailag öröklődhet/ ezért inkább elmentem egy vérvétel nélküli állapot felmérésre ahol megállapították, hogy hajlamom van rá de megfelelő étrenddel megtudom előzni.

51. Cand Ida (válaszként erre: 50. - Ica59)
2009. aug. 25. 16:27

Szia! Szerintem 1-2 egységet nyugodtan emelhetsz és meglátod a hatást.

Van egy természetes enzim tabletta, ez sokat segít, mert sok cukrosnak van hasmenése.

[link]

[link]

[link]

50. ica59
2009. aug. 25. 08:08
Jó napot mindenkinek. Október óta vagyok inzulinos. E mellett meforal 500-t szedtem. Állandó jellegű hasmenésem volt. Minden féle vizsgálat után oda jutottunk, hogy a cukor gyógyszer okozza. Most abba hagyhattam, de az inzulin mennyiségét nem növelte meg az orvosom.Sajnos az értékeim nagyon felszaladtak. A reggeli éhgyomrim 8,5 - 9 között mozog a korábbi 7 - 7,5 helyett. Étkezés után rendszeresen 12 - 15 felé megy. (9 - 10 helyett) Sajna előjegyzés van és nagyon nehéz bejutni rendelésre. Hágy egységet emelhetek magamtól? Vagy mit csináljak? Nem eszem sokat, odafigyelek (néha eszek csak egy kicsit szénhidrátosabban)
49. Cand Ida (válaszként erre: 47. - Vekvik)
2009. júl. 29. 20:01
Jaj, ez az amit ismerek :) Köszi!
48. kszilvi (válaszként erre: 45. - Vekvik)
2009. júl. 29. 11:11
Ez szuper! Aki a közelben laik, látogasson el oda! Biztos fincsi minden! Jó, hogy gondolnak a cukorbetegekre is!
47. vekvik
2009. júl. 28. 20:57
2. kerület Horvát utca 9
46. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Vekvik)
2009. júl. 27. 18:50
Szia! Pontosan hol van? Hanyadik kerület? Köszi.
45. vekvik
2009. júl. 27. 14:35
Üdv Mindenkinek! Ezen a fórumon sajnos sok rosszat olvasok mindenkinek kitartás! Dehogy ne csak ilyen rossz legyen tudom javasolni minden cukorbetegnek a Horvát utcai diabetikus cukrászdát minden sütijük fruktózos, nagyon finomak és alacsony a szénhidrát tartalmuk. (mindegyiken fel van tüntetve)
44. kszilvi (válaszként erre: 43. - Moha24)
2009. ápr. 30. 17:38

Szia!


Nekem a kisfiam cukorbeteg. Márciusban volt 2,5 éves. Nála 19 hónapos korában derült ki a betegség. A 18 hónapos oltás után sokat ivott, sokat pisilt. Először az oltás mellékhatására gyanakodtam, de aztán már gyanús volt, hogy ez cukorbetegség lesz. (nagymamám is cukorbeteg, ő 2-es tipusú, szerzett cukrobetegség, mert egy epevezeték után begyulladt a mája, és utána lett cukorbeteg.) Ismertem a tüneteket, így nem haboztam. Vizeletmintát vittem a gyermekorvosunknak, és abban már kimutatták a cukrot. A vércukra akkor ha jól emlékszem 15 körül volt. Rögtön kórházba utalt minket. Hozzá kell tennem, akkor 4,5 hónapos várandós voltam...

Hát először is az volt bennem, hogy minél hamarabb össze pakoljunk, és indulunk a kórházba. Nem tudtam elhinni hogy, pont velünk történik ilyen. Ott kavarogtak a fejemben a gondolatok, és a kérdések. Nagyon nehéz volt a kórházban. Sokszor sírt a kisfiam, már amikor meglátta az orvosokat, ápolókat. Sírt, ha szúrták, vért vettek, ha nem ehetett, nem ihatott ő pedig éhes volt.. én volt, hogy nem bírtam nézni, és vele együtt sírtam. Aztán perszer erőt vettem magamon, és nem sírtam, nem akartam, hogy lássa, nekem se jó ez az egész. Tartottam benne a lelket. Szerencsére nagyon hősiesen viselte, már a 3. napon nem sírt, huncutkodott a nővérekkel, hagyta, hogy szúrjam az ujját. Közben én is megtanultam mindent. Akartam is, minél hamarabb megtanulni mindent, mert úgy voltam vele, otthon úgy is nekem kell, nem les ott senki. Szerencésre időben kerültünk kórházba, és csak 1 hetet voltunk. Nem kerültünk intenzívre, nem kapott infúziót, jól reagált a kezelésre.

Számomra inkább a diéta betartatása jelentett eleinte gondot. Most már szépen jelez a fiam, ha alacsony a cukra, szól, ha éhes.

Vércukor mérésnél mutatja melyik ujját nézzük, hozza a mérőt, az inzulint is. Persze vannak napok, amikor sírdogál kicsit, és mondja, hogy ne adjak neki szurit, de az csak pár percig tart, és ritka.

Azt hiszem mára már belerázódtunk a dolgokba, bár megszokni, feldolgozni nem hiszem, hogy teljesen lelehtséges... Ezzel kell együtt élnünk. Neki már ez lesz a természetes:( Le a kalappal a kisfiam előtt! De tényleg!


Ha kérdésed van, írj privit! Ha van időm, válaszolok, de sajnos nagyon kevés két gyermek mellett:)

Szilvi

43. moha24
2009. ápr. 24. 18:38

Sziasztok!


Orvostanhallgató vagyok és antropológiából felmérést kell készítenünk valamilyen témában. A cukorbetegséget választottam, mert a fizikai tüneteiről minden évben beszélnek szinte minden tárgy keretein belül, de a lelki oldaláról az, aki nincs ebben közvetlenül benne, nem tud túl sokat, talán csak azt hiszi, hogy el tudja képzelni. Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan élték/éltétek meg a hírt a kezdetekkor és azóta mennyire sikerült együtt élni ezzel az állapottal. Mikben okoz hátrányt (gondolom, sok van-sport, a mindennapi élet kevésbé lehet spontán, mint előtte, kevésbé lehet elfelejteni az evést :) stb.) Az inzulinpumpával (aki használ/t)könnyebben mentek-e a mindennapok, vagy sok gondot okozott, hogy néha elromlik, esetleg nem úgy adagol, netalántán nem jól adja meg az ajánlott inzulinmennyiséget (ha jól tudom, van ilyen funkciója)... A többi ember mennyire fogadja ezt el, mennyire kezel betegként, esetleg érzitek/érzik a sajnálatot rajtuk. Mennyire vannak tisztában azokkal a testi elváltozásokkal, amik bekövetkezhetnek az évek múltával, illetve akartok/akarnek-e tisztában lenni ezekkel?

Mint minden rosszban, bizonyára ebben is van valami jó, örülnék, ha írnátok/írnának néhányat.


Ha úgy dönt/döntesz, hogy válaszol/sz, legyen/légy szíves írja/írd még le a korát/korod, nemét/nemed,végzettségét/ed v. az iskola típusát, ahová jársz, érdeklődési kört, illetve azt, h. 1-es vagy 2-es típusú diabeteses-e. Üdv

2009. ápr. 10. 16:45
Sajnos borzasztó végkimenetelű lehet a cukorbetegség, főleg akkor, ha nem kezelik időben. Az én kolleganőm szegény teljesen elvesztette a látását, pedig még nem volt idős, alíg 50 éves.
2009. ápr. 10. 16:31

Sziasztok

Most hallottam egy borzasztó történetet a cukorbetegség miatt történő végtag levágásokról.

Sajnos későn ismertük meg a hölgyet.És megmenthető lett volna a lábujja.

Az orvos már a lábfejét is le akarta vágni,de azt sikerült megmenteni.

Ha tudtok valakit aki ilyen műtét előtt áll, légyszi írjatok nekem.

Vagy bárminemű problémája van.Rengeteg tapasztalat van.

40. Cand Ida (válaszként erre: 36. - 3aa8631208)
2009. febr. 21. 22:28
Igen, a cukorbetegséget megelőz(het)i a sokszor leeső, alacsony vércukorszínt. Ezzel együtt jár a remegés, gyengeségérzet. Ezután jönnek csak a magas cukrok, amikor kimerült az inzulintermelés. Először kompenzálni próbál a szervezet és emiatt egy ideig többet termel.
39. boszi1980 (válaszként erre: 35. - Kszilvi)
2009. jan. 21. 14:16

A családban csak a mamám cukros,de csak pár éve,és azt mondták az nem számít!

Gabika könnyen viseli,mi igzulunk csak miatta nagyon!

38. boszi1980 (válaszként erre: 34. - Kszilvi)
2009. jan. 21. 14:15
Enyém is többet ivott,pisilt,de nem sokkal,ezért nem gyanakodott senki. Neki az influenza elleni oltás indította be!:( S egyre több embertől hallom,aki beadatta,hogy a gyerekének lement a cukra 2-esre,de nem lett beteg,vagy cukros lett!:(
37. kszilvi (válaszként erre: 36. - 3aa8631208)
2009. jan. 16. 22:53

Szia!


A kisfiamnak nagyon magas volt a cukra,amikor kiderült, hogy beteg. Előtte tünetek: fogyott, rengeteget ivott, ezért rengeteget pisilt, ingerült volt.


Ha alacsony a cukra, akkor lehet éhes, és érezheti magát rosszul.


Nem tudom mi lehet a valódi oka...orvos mit mondott? Csak vérvételen volt?

2009. jan. 16. 10:22

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

A férjem 3-4 hónapja,eleinte hetente,mostanában 2-3 naponta vagy éppen minden nap rosszul érzi magát.Ez abból áll,hogy hideg a bőre,gyenge,le kell feküdnie.Nap bármely szakaszában és szerinte akkor,ha éhes.Most volt vérvételen,nem magas a cukra.Viszont anyósom inzulinos cukorbeteg/ritkán találkozunk/,tehát elvileg nála is bármikor előjöhet.

Olvastam valahol,hogy mielőtt valaki cukorbeteg lesz,előtte alacsony a vércukra.

Tudom sok más oka is lehet,de....szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!

2009. jan. 15. 11:17

Nálatok van a családban cukorbeteg?

A rosszul lét előtt nem volt semmi tünete?

Gondolom titeket is nagyon megvisel a dolog!

Hogy viseli a kicsi?


-Örülök,hogy jelentkeztél, jó beszélni valakivel, aki hasonló gondokkal küzd.. -

34. kszilvi (válaszként erre: 33. - Boszi1980)
2009. jan. 15. 11:09

Szia!


Az én fiam pont ma 28 hónapos:)


Nála a 18 hós oltás után derült ki, hogy beteg. Sokat ivott, pisilt nem győztem cserélni a pelust. Elvittük a gyermekorvoshoz, mert nekem gyanús volt. A vizeltben már volt cukor, a vc-ra 25 volt, aztán már nem is mérte a mérő. Rögtön mentünk a kórházba. Szerencsére csak 8 napot voltunk ott. Akkor én 4,5 hós terhes voltam...

33. boszi1980 (válaszként erre: 32. - Kszilvi)
2009. jan. 14. 20:07

Szia!


Kisfiam 22 hónapos,december 20-a óta voltunk kórházban,ma jöttünk haza.Ekkor derült ki sajnos,hogy 1-es típusús cukorbetegségben szenved. :( 34-es volt a cukra,mikor rosszulléttel vittük be.

Neked mennyi idős a gyermeked?Hogy derült ki nálatok?

2009. jan. 12. 14:50

Sziasztok!

Nekem a kisfiam cukorbeteg.

Van akinek szintén a gyermeke beteg?

2009. jan. 10. 19:44

Sziasztok!

Szerintem a glukowatch továbbfejlesztése azaz inzulinpumpa, amelynek van 1 szenzora, ami méri a cukorszintet és közvetíti a pumpához is, ami ez alapján adagol.

Alig várom, hogy itthon is elérhető, megfizethető legyen, 2 év mulva ilyenre szeretném a jelenlegi pumpám lecserélni..:-)))

30. ab4b6bc17d (válaszként erre: 28. - Honleány)
2009. jan. 9. 13:32
Köszi, mondom neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook