Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség fórum

Cukorbetegség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Cukorbetegség

1 2 3 4 5 6
2010. szept. 15. 01:12

Sziasztok! Vegigolvastam a bejegyzeseket es elgge bepanikoltam..ha nem lennek a munkaba mar jol kibogtem volna magam...

Januar otta jarkalok a vercukrommal, nem tul nagy, de gyakran voltam rosszul, szedules, izzadas, mintha kivlurol latnak mindent es nem is tudok reagalni a dolgokar(igy mentem neki egy kocsinak is). Hetfon a diabeologus doki prediabeteszt allapitott meg. 180-200 ch-s dietara fogott, kapam gyogyszert is. Ma az elso napom, bongeszem a netet. Lenyegeben sokat nem kell valtoztassak az eletmodomon, mert eddig is rendszeresen ettem, edesitot hasznalok 2 eve cukor helyett. Lisztet, krumplit, rizset, tesztafelekete kerulom, kenyeret nagyon ritkan ettem, akkor is 2szeletet reggel, valami magvas kenyeret. Sportolok is rendszeresen es nagyon szeretem, mar fuggo vagyok.

A terdeimmel gondok vannak egy ideje, orvosnal is voltam 2-3 eve, de nem jottek ra mitol van. Sokszor mintha elhagyna, lepek es nem tart meg. Miotta figyelek jobban az etkezesre egyre ritkabban fordul elo.

Gorcsolni szoktam meg eleg gyakran, foleg a vadlim. Ejszaka nyujtozkodok es felebredek, mert begorcsol. Vagy ulok a szeken, egyik labamon, vagy csak keresztben van a labam eves kozben es csak ugy begorcsol.

A hozzaszolasaitokat olvasva minden osszefugg... Vizet megbirok inni 5-6 literrel is egy nap, annyra kivanom, hogy csak na. Erzem szarad ki a szam, de utanna mar hanyngerem van a sok viztol...


Kilehet ebbol gyogyulni? Mindenkinel elojon a cukorbetegseg akinek prediabetesze van? Tavasszal szeretnenk babat, de most elegge bepanikoltam.

Felek, hogy nincs visszaut, foleg, hogy eddig is figyeltem. A dietammal, amit kaptam mintha tobb ch-t ennek mnt eddig. A doki azt mondta, hogy 200g kenyer, amit eddig melloztem az etkezesembol. Azt nem mondta meg, hogy osszam be a ch-kat, de lattam itt valakinek a bejegyzeseben, gyorsan le is jegyzem.


Hol kapok 180-200 ch-s etrendeket? Kerestem a neten, de csak a kcalertekekre kapok. 1400 kaloriat ehetek egy nap.


Fogyni nem sokat kell 167/65 vagyok, 24 eves. Mamam cukorbeteg, de o mar inzulinon van...mondjuk be sem tartja a dietat egyaltalan, ugyhogy nala nem ervenyes semmi.


Remelem nem tul kosza amit irok. Romaniaan elek es itt annyira le vannak maradva mindennel, hogy a hazidokim azt mondta inkabb ne is egyek majdnem semmit. A kenyerre egyre sincs rairva hany kcal/ch. Nagyon sok termekrol hianyoznak ezek az adatok:( Allandoan kcaltablazatokat kell bujjak. A szamolgatassal nincs gond, idoigenyes, de remelem belejovok.


Az edessegeket en is szeretem, de az eletem erdekeben lemondok roluk. Ha kell majd keszitek magamnak edesitovel, mint ahogy eddig is tettem.

2010. szept. 14. 19:49

Sziasztok!


Édesapámnál 2-es típusú cukorbetegséget diagnosztizáltak. A diétát úgy-ahogy sikerül betartania, de még nincs is véglegesen kialakult diétás étrendje.

Nemsokára jön a születésnapja és persze ő olyan, hogy csak hasznos ajándékot fogad el szívesen. A háziorvosával sikerült végre beszélnem, aki megerősítette az elgondolásomat, miszerint jót tenne, ha tudná követni a vércukrát napi gyakorisággal, nem pedig csak a sokkal ritkább laboreredmények által.

Kérdeztem is gyorsan az orvost, hogy milyen készülékeket ajánl, de annyit mondott, hogy sokféle van, elhadart néhány márkanevet és kész...

Olvasgattam már néhány készülékről, de egyre jobban zsong a fejem :(


Tudnátok javaslatot tenni, tartós (több évig meghibásodás nélkül működő), praktikusan használható vércukormérőt?! Egyáltalán mire figyeljek a választásnál?

Vagy ne bonyolítsam túl? Vegyek meg egy középkategóriás készüléket és csak jó lesz?


Előre is nagyon köszönöm az ötleteiteket!


Üdv,

Kocsó Viki

79. Gokart
2010. szept. 8. 09:44

SZiasztok!

Én 8 éves korom óta vagyok cukorbeteg.Annó 26-os cukorral kerültem kórházba.Napi 4-szer inzulinozom magam, betartom az étkezéseket...

Párszor már váltottak nálam insulint, mert hol megszüntették, hogly tesztelték....De a mostani kombináció nagyon bevált...

Nálam valószínüleg egy gyerekkori betegség miatt alakult ki.Kb. 5-6 éves lehettem, mikor kétoldali tüdőgyulladásom volt, amit félrekezeltek.És lehet, ennek a szövődménye.De pontosan nem tudja senki...

Én nem tragédiánka éltem meg az életemet.Boldog vagyok, teljes életet élhetek, csak van pár dolog, amit soha nem lehet otthon hagyni, meg oda kell figyelni olyanra, ami egy nem cukrosnak meg sem fordul a fejében.

78. emrus (válaszként erre: 65. - Pirosalma)
2010. aug. 29. 07:47
Szerintem is jó a Canderel, de mostanában felénk nem látom
77. emrus (válaszként erre: 75. - Szaida)
2010. aug. 29. 07:45
Ne nagyon
76. emrus (válaszként erre: 66. - **csillagok**)
2010. aug. 29. 07:45
Étkezési keményitőt
75. szaida
2010. aug. 20. 19:48
Nem éhgyomri 8.8-as cukrot mennyire találtok normálisnak? Vérvétel előtt 3 órával: mézes zsömle, cukros kávé, üdítő. Vérvétel előtt 1 órával: kockacukor. Így ezek mellett lehetséges a 8.8-as cukor? Hétfőn lesz éhgyomri vérvétel is. Aggódjak?
2010. júl. 1. 08:12

Sziasztok!


A kisfiam cukorbeteg. Most lesz 4 éves. 19 hónapos korában derült ki.

Van, akinek pici gyereke diabéteszes?


Persze mindenki írása érdekel, csak most nincs időm vissza olvasni. Ha tudok lenni, akkor megteszem:)

2010. máj. 25. 11:05
Oké, köszönöm a válaszokat...Norbi lisztetet már vettünk,nem rossz../de az ára az nem semmi.../
2010. máj. 24. 18:29
ja, és a DM-ben szoktam venni teljes kiörlésű tésztákat. Tésztaételeket pld. csak ezekkel eszem. Bio is, és teljes kiörlésű is. Sztem nagyon jó minőségűek, finomak, és nem utolsó sorban sokkal egészségesebb, mint a fehér lisztből készült. Ráadásul nem is drága. 1 csomag, ami uolyan súlyú, mint bmelyik másik tészta, 350 Ft körül van. Egy jó minőségű fehér lisztes tészta is kerül ennyibe.
71. c1e9612cd3 (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2010. máj. 24. 18:12
Süssinát szoktam venni mindig. Nekem bevált főzéshez is.
70. Pirosalma (válaszként erre: 66. - **csillagok**)
2010. máj. 24. 17:38
Teljes kiőrlésű lisztet, zablisztet, zabpehelylisztet, norbis lisztet; esetleg zabkorpát. De valaki úgy sűríti a főzeléket, hogy egy részét leturmixolja, és hozzáadja a nem leturmixolthoz.
69. Pirosalma (válaszként erre: 68. - C1e9612cd3)
2010. máj. 24. 17:36
Bubó, mit használsz édesítésre?
2010. máj. 24. 17:27
egyébként, én ugyan nem vagyok diabos, de attól én is cukor helyett édestőszerrel főzök. Nekem már fel sem tűnik, és megfelelő fűszerezéssel az olyan ételek (pld. paradicsom leves, vagy saláta öntetek), amibe cukor is kell, fel sem tűnik, h édestő van benne. Én lehet, h hozzászoktam már, és azért nem, de párom se érzi, h édestővel készült az étel. Kitapasztaljátok pik-pak, h mit hogyan!
67. c1e9612cd3 (válaszként erre: 66. - **csillagok**)
2010. máj. 24. 17:24
teljes kirlésűt, vagy olyat, aminek csökkentett CH tartalma van. Pld. a Norbis liszt, vagy hasonló, vagy zabpehelyliszt. Nem olcsó némelyik, viszont mégis sokat számít a napi ch bevitel, és az adagok mennyisége szempontjából.
66. **csillagok** (válaszként erre: 65. - Pirosalma)
2010. máj. 24. 15:59

Igen,vettünk mindenféle édesítőt...próbálgatjuk,hogy melyik vállik be...

Viszont..szerintetek ,habaráshoz,sűrítéshez milyen lisztet célszerű használni?

65. Pirosalma (válaszként erre: 64. - Emrus)
2010. máj. 24. 09:33

"Csak arra kell vigyázni, hogy az édesítő szerek irritálják a vastagbelet, és ha sokat viszünk be, hasmenést okoznak."


Ez az ún. cukorpótlókra igaz. Ilyenek: szorbit, maltit, laktit. Ezekkel különböző diabetikus élelmiszereket édesítenek, a szorbit külön is kapható (Glukonon).


A mesterséges édesítőszereknek (aszpartám, aceszulfám-K, ciklamát, szacharin) nincs ilyen hatásuk, nem okoznak hasmenést. Főzésre viszont nem nagyon alkalmasak, mert hőre bomlanak; némelyiküknek egyébként is sokak szerint rossz íze van. A legjobb ízű szerintem a Canderel.

64. emrus (válaszként erre: 63. - **csillagok**)
2010. máj. 24. 09:09

Ha rendesen beadja magának az inzulint, és betartja a diétát nem lesz baj. Nekem két nagybátyám is nagyon cukros volt és mind a kettő megért 70 évet, és nem a cukor szövődményébe haltak meg. Több mint 30 évig szurkálták magukat.

Egyébként a diéta is nagyon könnyen tartható, főleg ha nem nagyon édes szájú. Ha van felétek olyan cukrászda, ahol csinálnak light fagyit, akkor az is megengedhető, az üdítők is már majdnem mind cukormentes. Csak arra kell vigyázni, hogy az édesítő szerek irritálják a vastagbelet, és ha sokat viszünk be, hasmenést okoznak.

Hát így elsőre biztos félelmet kelt, de majd belejöttök.

2010. máj. 21. 10:22

Köszönöm a vígasztaló szavakat! Aranyosak vagytok!

Igen,remélem mindig betartja majd a diétát..

Csak tudjátok az ember sokszor elgondolkodik...miért pont Ő lett beteg...persze ezzel nem azt mondom -mindenki más legyen- csak olyan fura még ez az egész....Az egész családnak átkell állni erre az életformára szinte..,ami abból a szempontból talán nem is baj,hogy kevesebb szénhidrátot viszünk mi is be...,meg nem cukrozunk mindent....

Szóval nézem a pozítív oldalát is azért...:)))

62. emrus
2009. okt. 27. 11:53

Miből, mennyit ehet naponta a cukorbeteg?


cukorbeteg, diéta



Diétával, gyógyszerezéssel vagy inzulinbeadással -, illetve ezek variációjával - a cukorbeteg egészsége rendben tartható, életmódja kiegyensúlyozott lehet. Csak a pontosan megtervezett, betartott és testre szabott diéta vezet célhoz. Mit jelent ez a gyakorlatban? Egy normális testtömegű cukorbeteg diétájának energiatartalma pont annyi legyen, amennyit az egyén testtömege, munkaképességének fenntartása igényel. (1000-3500 kcal/nap, illetve 4200-14700 kj /nap.) Ha a cukorbeteg elhízott, lényegesen kevesebb táplálékot kell magához vennie, míg le nem fogy. Ez fontos része a gyógymódnak, esetleg a diabétesz visszafejlődését is eredményezheti.


A táplálék formájában felvett energia felének szénhidrátból, húsz százalékának fehérjéből, harminc százalékának pedig zsírból kell állnia. Általában nem helyes, ha a diabéteszes a napi táplálékot háromszorra elosztva (reggeli, ebéd, vacsora) veszi magához, mert ilyenkor általában elkerülhetetlen a vércukor emelkedése. Ezért ötször,de inkább hatszor egyen a cukorbeteg. Ez alól csak egyes, úgynevezett intenzifikált inzulinkezelés alatt álló betegek képezhetnek kivételt, akiknél a napi 4-5-szöri inzulinadás mellett esetenként 3-4-szeri étkezéssel is kitűnő anyagcsere-állapot biztosítható. Inzulinnal kezelt cukorbetegnél fontos, hogy az inzulinkezelést és a diétát összhangba hozzák. Kerülendők: répacukor, malátacukor, méz, mindenféle cukrozott üdítőital, cukros sütemények. Csak mérve fogyaszthatók: fehér liszt, fehér és barna kenyér, Abonett, tészta, rizs, keksz, müzli, burgonya, kukorica, zöldborsó, sárgarépa, bab, szójabab, tej, joghurt, gyümölcsök, cukrozatlan gyümölcslevek. A finoman feldolgozott élelmiszerek, mint például a burgonyapehelyből készült krumplipüré, vagy a rizs- és zabpehely jobban emeli a vércukrot, mint a főtt burgonya vagy a főtt rizs. Érdekesség, hogy a spagetti kevésbé emeli a vércukrot, mint a magyar galuska vagy a kockatészta.


Szabadon fogyaszthatók: az összes zöldség és főzelékféle, különösen a leveles zöldségek. Kivétel a sárgarépa, sütőtök, kukorica, zöldborsó.


Fehérjék: a cukorbetegnek törekednie kell a minél kevesebb zsiradékot és szénhidrátot tartalmazó húsfélék, tejtermékek és gabonából készült termékek fogyasztására. Ezért a sovány húsok és tejtermékek részesítendők előnyben. Zsiradékok: a hús és tejfélékben található zsírtartalom többnyire fedezi a zsiradékszükségletet, tehát ezen felül plusz vaj, zsír, olaj vagy margarin fogyasztása csak minimális mennyiségben javallt. Tojásból legfeljebb egyet fogyasszon naponta a cukorbeteg. Élvezeti szerek: cukorbetegek legfeljebb napi 1-3 csésze teát, kávét fogyaszthatnak. Az alkoholnál fokozott óvatosság ajánlott, mert váratlan rosszullétet okozhat. Esetenként - de nem rendszeresen - 3-5 cl tömény szeszes ital vagy 1-1,5 dl bor fogyasztható, de ebben az esetben szénhidráttartalmú ételt is kell enni. A cukros italok tiltottak.


E. L.

61. emrus
2009. okt. 26. 17:41

Az 1-es típusú cukorbetegség tünetei

--------------------------------------------------------------------------------


Fokozott éhségérzet mellett a testtömeg csökkenése, levertség, fáradtság, fokozott szomjúság, bővebb vizeletképződés. Gyakran előfordul, hogy a betegség súlyos formában jelentkezik először: ez az úgynevezett diabeteses ketoacidosis (anyagcserekrizis). Ketoacidosis esetén a vércukorszint emelkedett, gyakran extrém magas értékeket is elér. Felborul a szervezetben a folyadék- és elektrolitok egyensúlya. Mindez jellegzetes tünetekhez vezet: kiszáradás, fokozott légzés, hányinger, hányás, tudatzavar, mely akár kómáig is súlyosbodhat.

60. emrus (válaszként erre: 58. - Jollymama)
2009. okt. 26. 17:35

Még annyit, hogy a kenyér és a tej éppen olyan rossz a cukorbetegség szempontjából, mint a süti.

A kifőtt tészta szintén, a rizs és a krumpli ugyancsak.

Mindenképpen nézesd meg a cukrod.

59. emrus (válaszként erre: 58. - Jollymama)
2009. okt. 26. 17:29

Ezt kizárólag méréssel tudod meg, akármelyik gyógyszertárban megmérik, vagy a háziorvos is. Az édesség utáni vágy és az éhség a cukrosoknál, inkább akkor van amikor leesik a cukor, ha magas, az fejfájással és nagy foku izzadással jár, valamint, feszültséggel. A normális vércukor érték éhgyomorra 6,1-ig, evés után 8-l0-ig, jó.

Szerintem valami más gondod lesz, nincsen valami régóta húzódó lelki problémád?

2009. okt. 26. 08:07

sziasztok!

Olvasom itt a hozzászólásokat és nagyon aggódom.VAn egy kis gondom!31 éves vagyok ,3 gyermekem van ,a terhesség alatt semmi gond nem volt a cukrommal.Legkissebb fiamat 2 és fél évvel ezelőtt szültem!

Kb 5 éve iszonyú édességfüggőségben szenvedek.HA nem ehetek valami édességet minden nap legalább kétszer szó szerint rosszul érzem magam.Fáj a fejem ,letört vagyok,rossz az egész közérzetem.Szeretek is sütni úgyhogy ebben nincs is hiány.Sajnos az átlag 50-55 kilómról 70 kilóra híztam.Sokféle fogyókúrát próbáltam ,de mivel ezek érthetően nem engedik ezt a mennyiségű cukrot így 2 hétnél tovább nem bírtam ,mert teljesen lemerültek az energiakészleteim.

Az utóbbi 2-3 hétben viszont történt valami.Ugynúgy rajtam van a farkaséhség,minden reggel azt nézem van e valami édes a konyhában,viszont miután megeszem kb fél órával rá jön a hoppá:szédülök ,remeg a kezem,fája fejem,1 hete csak gyógyszerrel tudtam 3 napig túlélni a gyomorfájást(olyan érzés volt a gyomorszájamnál mintha jól belebokszoltak volna),de ez elmúlt.Szóval pl ma reggel már direkt nem kerestem édeset ,ezért ettem egy szelet üres kenyeret egy pohár tejjel(mindig úgy ébredek hogy muszály ennem egy falatot).DE a probléma hogy ez után is rosszul érzem magam.Még most is miközben írok

remeg a kezem és szédülök,és a látásom is elég zavart.El kéne mennem orvoshoz,de nem tudom rávenni magam,közben meg attól félek nehogy valami nagyobb baj legyen.

Lehet ennek valami köze a vércukromhoz?

57. emrus
2009. okt. 25. 20:46

1-es típusú cukorbetegség



Az 1-es típusú cukorbetegség általában gyorsan, jellegzetes tünetek kíséretében lép fel, mégpedig annál gyorsabban, minél fiatalabb az egyén. Gyermekkorban napok-hetek, fiatal felnőttkorban hónapok alatt fejlődhetnek ki a klinikai tünetek.



2-es típusú cukorbetegség


Ezzel szemben a 2-es típusú cukorbetegség általában tünetszegényen zajlik. Éveken keresztül is fennállhat anélkül, hogy diagnosztizálnák. Előfordulhat, hogy a cukorbetegséget a kezdetét követően 15-20 évvel fedezik csak fel, nemegyszer súlyos késői szövődményei révén.



Diabétesz szövődmény


A 2-es típusú cukorbetegségben gyakori szövődmények a baktériumok által okozott bőrfertőzések, melyek jellegzetesen a szőrtüszőkben alakulnak ki és mélyre terjednek (furunculusok). Szintén gyakori bizonyos testrészek (elsősorban a hónalj, a szeméremtest környéke, emlő alatti területek) gombásodása, mely viszketéshez vezet. Jellegzetes továbbá az, a sebek nehezen gyógyulnak, legyen az akár sebészi metszés, akár sérülés helye.



Érelmeszesedés


A betegség előrehaladásával egyre gyakoribbak a fokozott érelmeszesedés következtében kialakuló tünetek. Az érelmeszesedés cukorbetegségben általános, azaz az egész szervezetben érintheti az ereket. Az általános érelmeszesedés leggyakrabban szívinfarktus, agyi infarktus, végtagi érellátási zavar formájában jelentkezhet. Az érelmeszesedés következménye a veseműködés és a látás romlása is.



Szívinfarktus


Cukorbetegekben a szívizominfarktus gyakran tünetszegényen zajlik (úgynevezett néma infarktus). Ez azt jelenti, hogy a cukorbeteg nem érez az infarktusra jellemző mellkasi fájdalmat, ami abból adódik, hogy az érzőidegek működése csökkent. Ilyenkor csak a következményes csökkent szívműködés hívhatja fel a figyelmet lezajlott infarktus lehetőségére, vagy egy rutin EKG vizsgálaton veszik észre a korábbi infarktusra utaló jellegzetes elváltozásokat.



Végtagi érelmeszesedés


A végtagi érelmeszesedés a vérellátás zavarához, előbb-utóbb elhalásokhoz vezet. Az elhalás a lábujjakon kezdődik és kezeletlen esetben felfelé haladva további elhalásokhoz vezethet. Amennyiben időben nem kap megfelelő kezelést a beteg végtagi amputáció is szükségessé válhat.

A vesefunkció romlása fokozatos, kezeletlen esetben végstádiumú krónikus veseelégtelenség alakul ki, a beteg ekkor már dialízisre szorul.

56. emrus
2009. aug. 17. 08:31

Cukorbetegség


A cukorbetegség az önutálat betegsége,-mondják az angyalok, pontosabban az önmagamban való csalódás betegsége! Hogyan alakul ki ez a betegség? A soláron keresztül, mely a befogadás csakrája is. Elfogadtam, befogadtam a külvilág rólam való ítéletét, véleményét. Kezdődött ez már a gyermekkorban szüleimtől, testvéreimtől, tanáraimtól, játszópajtásaimtól. Mivel elfogadtam a rólam való véleményüket, meg is éltem azt! Amikor ez a folyamat beindult, olyan mértékben bele éltem magam, hogy fel sem merült bennem a jó a pozitiv vélemény, így az esetleges dicséretet meg sem hallottam, így nem is élhettem meg! Ezek a megélések érzelmeimben rengeteg blokkot, félelmet okoztak. Mivel a solár a testi, lelki, szellemi emésztést is szabályozza, megbetegedtek a solárhoz tartózó szervek. A gyomor, a máj, epe, lép, belek, és a hasnyálmirigy. Így emésztő rendszerem harmóniája felborult, munkája elégtelen lett, testi, lelki, szellemi szinten. A máj a sors szervünk, ha nem a sorsunkat éljük energia rendszere felborul. Minden ember sorsa pedig a jólét, a boldogság, az öröm, így jöttünk a Földre, Isten ezt kéri minden gyermekétől! A hasnyálmirigy a solár belső elválasztású mirigye, és szellemi síkon az élet édességének katalizátora. Inzulint termel, mely a vércukor szintet szabályozza. A cukor pedig édes. Ezzel a cukorral táplálkozik az agy, mely a körülöttünk levő isteni tudat /vagy szeretet / mezőből felveszi a magas frekvenciájú, örömteli gondolatokat az aurán kersztül, és tovább adja a testnek. Erről beszéltünk a Hit és a vágyakban. Ha nem kapja meg az agy a vércukor energiát, csak vegetál, nem tudja beteljesíteni feladatát. A solár tudatosságom legalsó rétege is, vagyis az vagyok amit elfogadok, befogadok a külvilágtól, és gondolok magamról. A külvilág önmagam tükör képe is, így a kör bezárult, és én csak forgok ebben a körben, csak egyre forgok. Felnőtt korba érkezve folytatódik ez a tendencia, solárom, tudatosságom blokkjaival élem az életemet, és többnyire semmi sem sikerül, bármibe fogok bele az balul üt ki, vagy csak kicsi eredményt hoz. Ezeknek a megtapasztalásoknak eredménye az önmagamban való csalódások sorozata, mely önutálathoz vezet. Haragszom magamra, hogy semmire nem vagyok képes. Keserűség, irigység léphet fel. Szenvedés és gyötrelem számomra a külvilág vissza jelzése, hogy mennyire értéktelen vagyok. Mivel tudom, hiszen már a biblia beszél róla, hogy szeresd ember társaidat, ezért a külvilág felé szolgálat készséget, barátságosságot, szívélyességet mutatok. Többnyire kétségbe esem, és még jobban utálom magam ha vissza utasítanak. A külvilágot becsapni nem lehet, hiszen megérzi, hogy valójában milyen vagyok, ki vagyok. De működik a hasonló vonzza a hasonlót ereje is, ezért a külvilágból mindig olyan embert vonzzok magamhoz amilyen én vagyok. Ettől újra, és újra megdöbbenek, ha észreveszem. - Többnyire nem figyelnek fel rá az emberek,-mondják az angyalok. Beindul az ítélkezés, a másokról véleményt alkotás folyamata, és ez újra a 22-es csapdálya. Hiszen ha másról véleményt mondok, vagy gondolok azt én élem meg, mert én mondtam, gondoltam, én teremtettem meg, az én vagyok, az rám hat ! Ez az ördögi kör megteremti a testi betegségeket az emésztő rendszerben, nyílt vagy rejtett cukorbetegségként, de megbetegszik a kiválasztó rendszer is. Ebből a tudat állapotból a gondolkodás átalakítás, pozitív gondolkodás segít kilépni. El kell döntenem végre ki vagyok én, mit fogadok el másoktól. Álmodjuk meg magunkat, és semmi körülmény ne befolyásoljon többé bennünket. Kérjük fénycsaládunk, és a szívünkben lakozó Isten segítségét, és csak rájuk hallgassunk. Vegyük igénybe a kövek, a gyógynövények, és a tudatunk erejét!

55. emrus (válaszként erre: 54. - Margitnéni)
2009. júl. 28. 08:06
Lehet, hogy igaza van a természetgyógyásznak, én mindenhónapban egyszer megyek, állapotfelmérésre és biorezonanciális kiegyensúlyozásra, aminek a keretében méregtelenítik a szervezetet, így a májat is. És hogy ez megtörténik bizonyítja, a fajansz tartalmának a mennyisége. Lehet, hogy ez a dolog neked is jóttenne, lehet, hogy az állapotfelmérésen találnának a gondjaidra megoldást.
54. Margitnéni (válaszként erre: 53. - Emrus)
2009. júl. 27. 13:15

Emrus, egy vágányra jár az egyunk, én is pont ezt tettem. Tudom, hogy a hormonjaimmal van baj, van egy csomó tünetem, ami erre utal, viszont a vérképem jóm így aztán nem is foglalkoznak velem. Egyszer egy természetgyógyász mondta, hogy lehet nálam valami elcsúszás, hogy mi csúszott el, azt ő se tudja. Abban reménykedek, hogy a Szent Imre kórházban szeptemberben majd csak kapok valami útmutatót.

Írod, hogy leállt a fogyásod, pedig nagyon ügyesen diétázol. Az egyik kolléganőm ugyanezt csinálja, amit te, csak jár természetgyógyászhoz, és az azt mondta neki, hogy minden héten kell csinálni egy májtisztítást, különben leáll a fogyás.

[link]

Sokminden van ezen az oldalon a máj és epehólyag tisztitását kell neki minden héten egyszer megcsinálni.

Én csak azért nem merek hozzáfogni, mert egyébként is a fajansz a legjobb barátom, félek, hogy utána már el sem bírunk egymástól válni.

Az én kis Lujzikám sajnos rossz bőrben van.Az az izmos, erős kutya csont és bőr, pedig nagyon jó étvágya van. Alig lát, és alig van ereje, de szerintem nem érti, mi történik vele. Próbálja élni az életét, úgy ahogy eddig. Lepik a legyek, kenegetem a fülecskéjét, és a lábacskáit, nehogy kisebesedjen, nagyon szépen megeszi az áfonyát, és megissza az áfonyateát, láthatóan ez egy kicsit javít a látásán. Még olyan is volt, hogy megkergetett egy verebet, de aztán meg belerohat a rózsabokorba, azt meg nem vette észre. Fáj a szívem, ha ránézek, mit tud tenni ez a cukorbetegség!

53. emrus (válaszként erre: 47. - Margitnéni)
2009. júl. 25. 08:47

Tudod Margit néni, én sokat gondolkodtam az eseteden, és én azt tenném, hogy a neten utánna néznék a betegségemnek, hogy hol mit írnak róla, és miután jól kiveséztem, nekilátnék a saját kezelésemnek. Ha úgysem fogysz az undorral elfogyasztott ételektől, és a cukrod is alacsony, akkor némi szeretett ételt is ennék, és fokozatosan szoktatnám magam a nem szeretettekhez. Mert nem lehet úgy élni, hogy az ember undorral egyen meg mindent.

Azért utánnanéznék egy másik orvosnak is, mert lehet, hogy a hormonszinttel is lehet gond, azért megnézném, hogy egy másik orvos mit mond.

Lujzika hogy van?

52. emrus (válaszként erre: 49. - TSydy)
2009. júl. 25. 08:41
Nekem is van egy házaspár ismerősöm és ők is a Norbival fogytak és ami érdekes tartják is, megvették az összes Norbi könyvet és asszerint élnek. Hát én is gondolkodóba estem, bár a cukros diéta is hasonló és mégsem fogyok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook