Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbeteg diéta fórum

Cukorbeteg diéta (beszélgetős fórum)


23. Hattori (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. febr. 11. 14:47

Igen,éhgyomorra.

Másodjára is elküldtem vérvételre,akkor már terhelésesre és akkor is kb ilyen szint volt, úgyhogy nem is terheltek meg. Igen, a szénhidráttal is csínyján kell bánni.

ÉRdekes, anyunak 6,7 lett a cukra és ő is kapott tablettát.

Azt mondják, hogy a cukorbeteg először sokat fogy, hát én ezt nem tapasztalom. Év eleje óta kifejezetten diétázom és olyan nagyon nem fogyok.

22. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Hattori)
2022. febr. 11. 14:02
7 fölötti éhgyomri cukornál tilos a terhelés. Remélem ezt ott is be fogják tartani és ellenőrzik ahova mész.
21. Hattori (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. febr. 8. 17:38

Én nem eszem sok lisztes dolgot sem, pl manapság ugye nagy mánia a fiataloknál a pizza, na én mondjuk nyaraláskor 1-2-szer.

Mekibe mondjuk szintén elmegyek évi egysezr.

Sok kortársam meg pizzán él.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Hattori)
2022. febr. 8. 17:24

Akkor ez éhgyomor.

És ekkor volt 12?


Mert ez akkor nem jó.


Azt mondta a diabetológusom, hogy 7,6 felett kezdenek kezelni, eddig diétát javasolnak.


Ha megállapítják a betegséget, akkor már jó is, hogy le tudsz mondani az édességről.


Egyébként nem csak a cukor a CH, hanem ugye a lisztben is van és mindenben:(

19. Hattori (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. febr. 8. 17:20
Egyszer küldött el dokinő. Mostanában sokszor voltam fáradt-ideges. Reggel 9-kor voltam, előtte este vacsora, reggel nem ettem semmit.
18. Hattori (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. febr. 8. 17:19

Én még az édességre igy figyelek, pl múltkor is cukrászdában ösztönösen a cukormentes oszgágtortát kértem(pedig akkor még nem is tudtam, hogy ez van)

Gyerekkoromban talán akkor kicsit jobban ettem, csokit-sütit, de úgy 20 éves koromtól ez alábbhagyott. De régen sem volt az, hogy ukkra-fukkra tömtem a csokit.

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Hattori)
2022. febr. 8. 17:13

Az nem számít. A hajlam miatt kérdezte.


Én nem vagyok cukorbeteg, de szedek gyógyszert.

IR-em van, amit jellemzően diétával kezelnek, de én rögtön gyógyszert kaptam a családi halmozódás miatt.


Én se vagyok még túlsúlyos sem, sokat mozgok. Na jó, az édességre nem figyelek, hanem megeszem;)

16. Channa* (válaszként erre: 10. - Hattori)
2022. febr. 8. 17:10

Az is lehet, hogy első körben diétát javasolnak, ami a CH bevitel korlátozását jelenti.

Pl. napi 160gr.


Egyébként hányszor mértél ennyit?

Van tüneted? Vagy miért méred?


Reggel éhgyomorra méred vagy amikor eszedbe jut?


Doki mondott valamit? Ők nem szokták ezt túl izgulni...

15. Hattori (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2022. febr. 8. 17:09
ők öregek.
14. Alessandro (válaszként erre: 12. - Hattori)
2022. febr. 8. 16:31
Ha igazságtalannak érzed, ha nem, sajnos a cukorbetegség mára már népbetegség lett, köztük sok gyerek is. :(
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Hattori)
2022. febr. 8. 15:55
És a családodban van cukorbeteg?
12. Hattori (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2022. febr. 8. 15:26
Én nagyon visszafogtam a cukrot, mióta ez kiderült, noha előtte is mondom - sosem voltam szénhidrát-függő.Pl mindig, gyerekkoromban is kifejezeten kevés kenyeret ettem. Igazságtalanságnak érzem az élet részéről.
2022. febr. 8. 14:40
Nekem nem volt ilyen magas, csak 9,9. Gyógyszert akart a doki felírni, mondtam neki, egyelőre szó sem lehet róla. 3 hónap ketogén diéta teljesen rendbe hozta. 3 havonta elküld a háziorvos vérkép vizsgálatra, nem lesz szükség gyógyszerre, minden rendben.
10. Hattori (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. febr. 8. 14:20

Az viszont volt épp elég, stressz.

Mivel most is kb egészségesen étzekezem, emiatt nem fáj a fejem.

Köszönöm a biztatást.

Épp nemrég kezdtem el újra sportolni is, nincs súlyfeleslegem,3-4 kg-t szeretnék fogyi, strandszezonra, meg feszesedni.

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. febr. 8. 14:13

Cukorbeteg nem az étkezéstől lesz az ember, hanem a stressztől.


Majd az orvos megmondja, hogy milyen kezelésre van szükséged!

Emiatt ne aggódj!

8. Hattori (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2022. febr. 8. 14:05
Sütit is ritkán eszem, jó ünnepi időszakban előfordult, hogy picit többet, de pl már egy hónapja enm is ettem sütit. Csokiból rég magas kakótartalmút eszek. Mozogni is szoktam. Túlsűly nincs.
7. Hattori (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2022. febr. 8. 14:03

Voltam vérvételen a héten és még mennem is kell, mert terhelésest is csinálnak.

A vicc, hogy én kevés kenyeret ettem mindig, kávéba,teába rég nem teszek cukrot, sok zöldséget eszek, sovány húsokat. Tök egészségesen étkezem,nem tudom mitől lett ennyi a cukkerértékem.

6. Alessandro (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. febr. 8. 13:20
Mindenképpen oda kell rá figyelni. Azért a háziorvosnak is említsd meg, aki majd szakorvoshoz fog küldeni. Először diétás étkezést és ha szükséges tabletta szedését fogja a szakorvos javasolni. Súlyosabb esetben, ha már cukorbeteg lettél, következik majd az inzulin.
5. globus (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. febr. 8. 13:19

Akár tabletta, akár injekció, mindenképpen diéta.

Nincs olyan kezelés, ami mellett folytatni lehet az életmódot. Pedig jó lenne... gyógyszer + fél torta, hmmm :)

2022. febr. 8. 13:17

Enyhén szólva túltolod.


Az információ ebben a formában elég megtévesztő.


Mielőbb menj el orvoshoz!

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. febr. 8. 12:09

Ezt egyszeri mérés után nem állíthatod.

Ahogy Bnedora is írta, étkezés előtt, után mérni kell és ha ezek a mérések is rendszeresen elérik vagy meghaladják a 8-10-es értéket, akkor oda kell figyelned rá.

Ezeknél az értékeknél mindenképp diéta és az étkezéseket rendszeressé kell tenni. Legalább napi 3x kell MÉRTÉKKEL enni, ha lehet időpontokhoz is ragaszkodni.

Ha nem tudod a diétát tartani, követni, akkor segíthet a tabletta.

A kettő együtt nagyon hatékony.

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. febr. 8. 11:54
Mérd meg többször. Evés előtt mennyi, majd étkezés után másfél órával. Van naplóm, ott sok mindenről olvashatsz. Egyelőre diétázz!
2022. febr. 8. 11:38

12-es a vércukorszintem.

Ez mennyire sűlyos? Tabletta vagy injekció, vagy csak diéta?

Majd megyek házidokihoz is,de ideges vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook