Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokitorta receptet kérnék sürgősen! Anyukámnak holnapután lesz a szülinapja. Segítenétek? fórum

Csokitorta receptet kérnék sürgősen! Anyukámnak holnapután lesz a szülinapja. Segítenétek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 25. 10:00

A torta szivecske alakú lett.

A piskóta sok volt, a krém kevés, de azért fini lett.

Elfogyott :)

Köszönöm a segítségeteket :)

Képek anyukám naplójában a szülinapi videóban :)


puszi mindenkinek :)

36. k.tünde78 (válaszként erre: 35. - Setna)
2009. febr. 23. 18:12

Hú,de jó!!!Akkor van egy tuti saját tanácsadóm ezentúl!A képeket várom,kiváncsi vagyok a kreációkra.

Örülök neked nagyon.

35. Setna (válaszként erre: 34. - K.tünde78)
2009. febr. 22. 21:05
nem olyan nagy ördöngősség a marcipánburkolat, csak arra figyelj, hogy ne legyen túl vékony (főleg ha mondjuk csokitorta, és átüt a barna krém...), kenj alá egy kis krémet is, a felesleges marcipánburkolat-részeket pedig ráillesztéskor levágod, és eldolgozod a nyomát. Bár kerek, szív vagy épp ovális tortánál vágni sem nagyon kell, ha nem túl merev/száraz a marcipán, gond nélkül rá lehet simítani a tortára, az aljánál kicsit megnyomkodod, és esetleg peremet is csinálhatsz köré. És persze, szívesen segítek, csak legyen netem (a német és holland zsilipek meg csatornák környékén ez nem is mindig olyan egyszerű...), szóval ha ötlet kell, konkrét recept, a tegnap esti desszertünk friss fotója, vagy bármi egyéb, amiben segíthetek, írj nyugodtan. És persze sok sikert a tortához!
2009. febr. 22. 06:44

Setna köszönöm a válaszod!

Én is dolgoztam egy kis időt cukrászdában,de mint pultos.Sajnos nem igazán engettek be a műhelybe,így nem igazán tudtam ellesni semmit.Csak a krémek kikeverését,teasütik csokirácsozását,sajtroló betöltését,somlói összerakását engették.

Persze ettől függetlenül válalkozo szellemű vagyok és ,megsütök mindent ami eszembe jut.

Most pl.szombatra bevállaltam tesómék esküvői tortáját.Már be is vásároltam hozzá.Egyedül a marcipán burkolaton agyalok,mert elvileg egyben szokták rárakni a tortára,tehát vágás sehol nem látszik rajta.Ha kinyújtom a marcipánt és simán rárakom akkor az oldalán valahol ott lesz az oldalán a plusz töblet.Gondoltam arra is,hogy talán valami tortaformán vagy kerek edényen nyújtják,de hülyeségnek tartom mert macerás és úgy sem csinálnák így.


Kérdezhetek tőled bármikor???

33. Setna (válaszként erre: 30. - K.tünde78)
2009. febr. 21. 21:08
Elvileg persze, jó a növényi is, a zsírtartalom a lényeg. A fixáló meg amiatt nem kell, mert a növényibe amúgyis felesleges, de a csoki egyébként is keményen tartja, majd meglátod(feltéve, ha tényleg jól elolvadt benne, és egyenletesen elkeverted).
32. Setna (válaszként erre: 29. - K.tünde78)
2009. febr. 21. 21:06

Úgybizony, karamellel színezett fondant! A karamell az egyszerűbb eset. Viszont a fondant-nal az a gáz, hogy ahhoz, hogy ne legyen kristályos, vagy henger-gép kell, vagy táblázod, azaz jó párszor szétteríted márványlapon. szóval több vele a vacakolás, mint amennyi a haszna. Mikor otthon vagyok, én sem szívesen szüttyögök vele. És az is biztos, hogy a cukrászdák oroszlánrészében sem maguk csinálják. Van ez a félkész, vödrös vagy kartonos változat, általában mindenütt ezzel dolgoznak, amennyire tudom - bár összvissz az iskolai gyakorlatom alatt dolgoztam magyar cukrászdában, mióta végeztem a sulival, folyamatosan luxushajókon vagyok cukrász... és igen, mi is ezt a vödröset használjuk :-)

Ha nagyon szeretnétek azt a fondant-t, és tényleg el is tudjátok használni (krémestetők, mignonok, Esterházy, stb.) akkor rendeljetek nyugodtan neten keresztül az ezzel foglalkozó cégektől, nekem sosem volt gondom a kapott áruval.

2009. febr. 21. 14:47

Köszi csajok :) Az " eredményt" majd beteszem a naplómba hétfőn :)


Puszi nektek :)

30. k.tünde78 (válaszként erre: 27. - Setna)
2009. febr. 21. 13:45
Egyébként mindegy,hogy milyen tejszint használok?Mert én a hu-la-la-t szoktam venni,de nem próbáltam még melegíteni.És habfixáló nem kell bele??
29. k.tünde78 (válaszként erre: 28. - Zani)
2009. febr. 21. 13:44
erre én is kiváncsi lennék,de nem a csokis változatra,hanem arra a fini karamellás változatra(szerintem karamell fondant lehet).
28. zani (válaszként erre: 27. - Setna)
2009. febr. 21. 07:38

mostmár értem miért olyan tejszínesek a cukrászdai sütik :)

elárulnád hogy kell csinálni a francia krémes tetejét, ha nem köt a titoktartás, "lécci"

27. Setna
2009. febr. 20. 22:20
Ha valamiért nem szimpatikus a pudingos-vajas krém, csináld tejszínesre, az amúgy is pofonegyszerű. Felforralsz tetszés szerinti mennyiségű tejszínt, félrehúzod, és ahány deci a tejszín, annyiszor 10 dkg darabolt csokit dobsz bele (pl. 3 dl-nél 30 dkg, 4 dl-nél 40, stb. - optimális, ha valamibe már muszáj elhasználni a csokimikulást vagy -nyulat), és kevergeted, míg elolvad. Aztán jó pár órára hűtőbe teszed (éjszakára a legegyszerűbb). Utána pedig csak felvered jó habosra robotgéppel. Nagyon fincsi, épp mint egy cukrászdai - hihetsz nekem, cukrász vagyok ;-)
26. zani
2009. febr. 20. 19:37
ja és lehet kicsit pikánssá tenni ha a piskótára vmi gyümölcslekvárt kensz vékonyan és arra jön a csokikrém
25. zani
2009. febr. 20. 19:36

én így szoktam sütni:

tészta: egyszerűen kakaós piskóta

krém: 2 csokipudingot megfőzök 7 dl tejjel,

10 dkg margarint 10 dkg cukorral habosra keverek és ha kihűlt a puding akkor összekeverem őket, és ne sajnáld a rumaromat, min fél üveggel. ez egy kerek tortára való adag, mert mi sok krémmel szeretjük.

én már sokfélét kipróbáltam, de ez nagyon bejött, isteni finom és egyszerű

2009. febr. 20. 19:20

Mandulás csokoládétorta!

Hozzávalók 10szelethez!

Tészta:

30dkg finomliszt

10dkg cukor

1/2 kk.sütőpor

10dkg vaj vagy margarin

1 tojás

Töltelék:

20 dkg marcipán

5dkg vaj vagy margarín

2 tojás

2 ek.finomliszt

2 ek.kakaópor

1/2 kk.sütőpor

Díszítés:

10dkg étcsokoládé


A sütőt 200 C-ra előmelegítjük.A vajat a lisztel sütőporral cukorral összemorzsoljuk.Hozzáadjuk a tojást és gyorsan tésztát készítünk belőle.Egy kb. 24 cm tortaformába nyomkodjuk.


A marcipánt almareszelőn lereszeljük majd vajjal összekeverjük.Atojásokat egyessével hozzáadjuk,majd a liszttel,kakaó-sütőporral összedolgozzuk.Addig verjük míg csomómentes nem lesz,majd a tortaformába előre nyomkodott tészta tetejére simítjuk.

A sütő alsó rácsára tolva kb.30 percig sütjük.

A csokit gőzfelett megolvasztjuk és a megsült torta tetejét csíkozzuk vele.Vagy akár be is huzhatjuk olvasztott csokival.


linzer tészta jellegű az alja,nem magas torta,de fini.

23. Fortuna79 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. febr. 20. 18:48

Melis!


Szupi ez az oldal. Itt annyi minden van, hogy csak na :) kösziiiiii :)

22. Fortuna79 (válaszként erre: 14. - Otis)
2009. febr. 20. 18:42

" Az Isten nem lehet ott mindenhol, ezért teremtette az anyát "


Ez nagyon tetszett, aranyos :)

21. Fortuna79 (válaszként erre: 19. - D263f4238a)
2009. febr. 20. 18:40
De a csokikrémben segítettél :)
20. Fortuna79 (válaszként erre: 17. - D263f4238a)
2009. febr. 20. 18:40

Köszönöm szépen :) Eről már én is hallottam, hogy vajat + pudingot kevernek össze. Nem lesz furcsa az állaga ?


Köszönöm szépen anyu ne kvébenis a jókívánságot :)


Puszi az ötletért :)

2009. febr. 20. 18:38
Most láttam meg,hogy amit irtam neked nem jó. Nem láttam hogy marcipán tortát szeretnél sinálni. Elnézést. Erzsi
18. Fortuna79 (válaszként erre: 16. - 6b94deaef4)
2009. febr. 20. 18:38
Köszi ez tök jó 5let :)
2009. febr. 20. 18:31

Szia !

Az Én anyukámnak is most volt a szülinapja. És képzeld nagyon olcson tudtam kihozni a tortáját és nagyon szép lett.Elmondom hát.Az Achan most akcióban áruja a kész gyümölcs tortáknál megtalálod csoki tortalapot három rétegű.(Persze ha arra jársz.)345,ft most isteni a piskóta lap.

Vettem csoki pudingot, a pudingba tettem 5-6 dkg vajat (gyors puding)ezzel megtöltőttem,és a tetejére bármit rakhatsz.Pl,vettem marcipán rózsát,a torta oldalára kókuszreszeléket tettem. De tehetsz a tetejére is, vagy tetszés szerint torta bevónót is. egyszerű gyorcs és nagyon finom.Boldog Születésnapot anyukádnak, igy ismeretlenül is.Üdv: Erzsi Remélem tudtam valamit segíteni,ha csak egy kicsit is.

16. 6b94deaef4 (válaszként erre: 7. - Fortuna79)
2009. febr. 20. 18:29
a marcipánt nyújtásnál "hogy ne ragadjon le" porcukrot használj...
15. Fortuna79 (válaszként erre: 14. - Otis)
2009. febr. 20. 18:22

Köszönöm nagyon kedves, hogy feltetted. Ez is nagyon jól hangzik.

Még nem tudom melyiket választom de az eredményt lefényképezem majd:-)

14. otis
2009. febr. 20. 18:18

Mézes csokitorta (Nigella)


28dkg nyers barna (nád)cukor

23dkg puha vaj

2 tojás

15dkg méz

18dkg liszt

1 tk. szódabikarbóna

1 ek. kakaópor

11dkg olvasztott étcsoki (min. 60%-os)


Ezeket egy nagy robotgéppel összekeverte. Utána beletett 2,5dl forró vizet lassan, keverés közben, hogy még hígabb legyen.


Tortaforma aljára sütőpapírt tett, és beleöntötte a híg tésztát. 1,5 órát kell sütni, 180Co-on. Az utolsó fél órára alufóliával lefedjük, nehogy megégjen a teteje.


Máz: 18 dkg étcsokit feldarabolunk apróra, és 4 ek. forróvízben feloldjuk, megy még bele 1,5 dl méz, és ha simára kevertük, akkor 2 ek. porcukrot keverünk el benne apránként.


Marcipánból kis méhecskéket gyúrt a tetejére, szeletelt mandula volt a szárnya, és a csokimázból fogpiszkálóval szemet és szájat festett rá :)

13. Fortuna79 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. febr. 20. 18:10
Köszi. Megnézem mindjárt. Aranyos vagy!Puszi
12. MelisUK (válaszként erre: 7. - Fortuna79)
2009. febr. 20. 18:09
A marcipánt a tetejére és a szélére tedd, ez az általános.
11. otis
2009. febr. 20. 18:09
Akkor 1 másodperc és idehozom a jegyzetemet. pill
10. Fortuna79 (válaszként erre: 8. - Otis)
2009. febr. 20. 18:09
nanáá! Megköszönném:-)
2009. febr. 20. 18:08

Vagy nézd meg ezt az oldalt:

[link]

Itt a piskóta sütését is elolvashatod, a tortákról képek is vannak, még mozdony torta is van, hogy hogy készítsd, és persze szeletes sütik is. Nézelődj az oldalon, nagyon jó.

8. otis
2009. febr. 20. 18:08
húúú, épp most írtam le egy Nigella receptet a tv-ből. Érdekel? Mézes-csokitorta a neve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook