Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? fórum

Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. márc. 27. 12:30

az látod könnyen lehet :)

Bár ha ennyi csokit eszel és nem látszik rajtad, akkor szerintem nem ez a megoldás, de örülj is neki, legalább azon kevesek közé tartozol, aki annyi csokit, bonbont, forrócsokit, pudingot... mmmmm... ehet, amennyit akar. :)

2009. márc. 27. 12:05

attól függ hogy az 50 kilóhoz hány centi vagy! :)

de ha 165-170 körül, akkor edd is a csokit :)

2009. márc. 27. 11:57
a csokifüggőség még mindig jobb mint a koffein vagy nikotin függőség. jó, jelent néhány plussz kilót, de 50 kilósan nehogy már ne engedhessek meg magamnak plussz két kilót. de nem??:):D
2009. márc. 27. 11:40

Ez a csokifüggőség durván hangzik.. Engem azért egy idő után zavarna, ha a párom napi egy táblát benyomna és mondjuk semmi nem látszana rajta kívülről, én meg az este-már-csak-levest-eszem és satöbbi módszereimmel sem tudnám leküzdeni magamról a plusz pár kilómat...:)

az egészségi vonzatáról már ne is beszéljünk..

78. m.gery (válaszként erre: 77. - 580dbd446c)
2009. márc. 27. 11:07

Kíváncsi vagyok, hogy beválik-e nálatoka króm!

Majd írd meg légyszi!

77. 580dbd446c (válaszként erre: 76. - Vvicus)
2009. márc. 27. 05:39
Nem tudok róla, hogy valami baja lenne. Rendszeres véradó is. Bár, ahogy az előző hosszászólásokat olvastam, lehet valamilyen hiánybetegsége lehet. Ezt a krómtablettát kipróbálom nála.
76. vvicus (válaszként erre: 74. - 580dbd446c)
2009. márc. 26. 21:33
Hát igen, azét egy szülőnek mégis csak tudnia kell kordában tartania a gyerekét... De nála sosem merült fel semmilyen betegség, mert azért ennyire kívánni az édességet, ez már több, mint gyanús, nem?
2009. márc. 26. 19:23
én is szeretem, csak Ő NEM engem, mer megfájdul a hasam tőle, bármilyen kis mennységet eszem belőle:)
74. 580dbd446c (válaszként erre: 72. - Vvicus)
2009. márc. 26. 19:11

Kövér gyerek volt, így felnőttként is maradt. Bár régen 130kg volt, mostmár 105kg a 187 cm magasságához. De izmos is, szóval nemcsak háj :D (Vízszerelő és a 120kg-os vaskádat egyedül szedi ki és viszi le az emeletről)

Anyós mesélte, hogy gyerekként is ilyen volt, ha nem kapott csoki, volt hogy a kristálycukros üvegben talált egy evőkanalat, szóval férjem akkor arra járt rá. De szerintem ebben nagy felelőssége van a szülőnek, nem igaz hogy nem talált volna valami megoldást anyós annak idején. Kövér gyerekként férjem elég lelkisérült lett, állandóan kiközösítették és bántották a gyerekek. Természesen mára már ezt kinőtte,ill tudja kezelni.

Azért nálunk a gyerekek a gyümölcsre , vagy a joghurtra járnak rá, eszükbe se jut pl. kristálycukrot kanalazni. Sőt,most hogy férjem távol van tőlünk (dolgozni) egy tábla csoki napokig kibírja.

2009. márc. 26. 19:04
Béres krómtabletta a megoldás,néhány nap szedés után elmúlik az édesség utáni vágy!saját tapasztalat! én egy doboz merci-vel aludtam:) króm után a férjemmel:))
72. vvicus (válaszként erre: 70. - 580dbd446c)
2009. márc. 26. 17:01
:-) Hát ez már tényleg függőség. Ilyenről még nem is hallottam, mint amit leírtál. Nem hízott el a sok csokitól?
71. emagdi (válaszként erre: 70. - 580dbd446c)
2009. márc. 26. 15:41
húha:))))
2009. márc. 26. 15:37

Férjem volt csokifüggő. Bármúltidőbe még nem igazán tehetem a dolgokat,mert mikor a zsebeit pakolom ki mosás közben tele van csokis papírral. Régen rosszabb volt a helyzet, az ágy mellett kellett tartani egy üveg mogyorókrémet, és este is rájárt. Mióta vannak gyerekek más elmaradtak a mogyorókrémek az ágy mellől pl. Ja,mikor mondom neki, hogy látom tele a zsebe csokispapírral,kérdem a gyerekeknek miért nem vett, az mondta h nekik vette csak nem bírta ki hazáig. És lehet benne valami,mert minidg párossával, vagy hármassával vannak a papírok. Amúgy én nem tudok ezekért haragudni rá. Sőt, ha nincs meg a napi adagja rendesen rosszkedvű és kibírhatatlan. De inkább csokifüggő legyen mint alkoholfüggő szerintem.

Ja,múltkor anyós küldött a férjemmel mogyorókrémet a gyerekeknek. Mire hazaért az üveg félig ki volt mártogatva. Azóta anyós nem küld a férjemmel édességet.

2009. márc. 26. 15:01

Kiskoromban én is édesség-függő voltam. Aztán teltek az évek és komoly egészségkárosodást okozott. Akkor szerettem volna visszaforditani az idő kerekét, de nem tudtam. Az egyetlen amit tehettem, hogy attól a naptól kezdve felhagytam a szenvedélyemmel. Nem ajánlom senkinek a napi egy táblát, de még egy kockát sem!!

Nagyon komoly gondokat tud okozni. Az ember nem is erre van "kitalálva". A napi élelmiszerekkel is sokkal több cukrot viszünk be mint kellene mert ma már mindenben van cukor, hát még ha csokit is eszünk mellé.

Az inzulinrezisztencia még nem tűnik fel, de hozza magával a komolyabb gondokat. Az elhízást pedig nem is kell megemliteni. Bár hozzáteszem én mindig is sovány voltam, pedig a napi adagom (a család heti-havi adagja) nekem is megvolt akkoriban.

68. vvicus (válaszként erre: 67. - 7939578846)
2009. márc. 26. 14:14

Azt hittem, hogy testépítésnél inkább a fehérjére kell nagyon-nagyon koncentrálni.


Amúgy az én nevemmel sem nagyon vannak fémjelezve dolgok, ha látnék olyat, biztos én is vennék. Főőőleg csokit. Ja, épp most nyomtam be egy norbis csokipudingot. Várom már, hogy elkészüljön az ebéd, és csúnya módon előbb ettem meg a desszertet. :-)

67. 7939578846 (válaszként erre: 66. - Vvicus)
2009. márc. 26. 14:07

:))) nem célom megenni!azért vettem,mert olyan jó látni vmi ételen is a nevemet,ugyanis eddig csak a "régi magyar" neveket láttam az élelmiszereknek max... (neked pedig az édesség mivolta miatt ajánlottam,h nézd meg :)))


rég volt az a fittnes,tán igaz sem volt?! :) h,jártam az túlzás,de 4 versenyen voltam.


szénhidrátot fogyasztottam eleget,mert ha nem így tettem volna,akkor nem birtam volna edzeni!:) csak nem kenyeret,édességet,tésztát...hanem barna rizst és pufi rizst + zöldséget (bár ezt most is így teszem...)

66. vvicus (válaszként erre: 64. - 7939578846)
2009. márc. 26. 12:46

Gondolom, csak emlékbe teszed el, a tortabevonók nem túl finomak. :-)

Húha, te testet építettél? Jártál versenyekre is? Akkor abban az időszakban biztos csak alig fogyasztottál szénhidrátot.

2009. márc. 26. 12:37
szntem a cukor utáni állandó vágy másra utal, tegnap láttam egy műsort ezzel kapcsolatban a nő fagyizott ugyan nem csokizott, de valami nem volt rendben nála...króm hiánya is volt és egy lépés válaszotta el a diabétesztől...állandóan cukorhiánya volt viszont nem volt elég az inzulin amit a szervezete termelt..vagy vmi ilyen volt szntem járj utána.
64. 7939578846 (válaszként erre: 63. - Vvicus)
2009. márc. 25. 19:01

:)))

akkor ok!!!tudod,úgy csináld,ahogy neked beválik,ne úgy,ahogy xy-nak...:))

túrázni én is IMÁDOK!!!:)))

vigyázz,ez a szél elég durva,ma én is sapka nélkül futottam,remélem nem lesz baj...

a PÖTTYÖS rúd is nyami!! :)))

ha gondolod kukkold meg,a saját képeim közé most raktam föl egy "személyes" édességet...mosolyogtam egyet a boltban,mikor megláttam,vettem is belőle 4-et,elrakom emlékbe!!! :))) üdv!

63. vvicus (válaszként erre: 61. - 7939578846)
2009. márc. 25. 11:03

Nálam nem volt gond, ha uzsira ettem is őket. Jelenlegi állás szerint 19 kilót fogytam így, decemberben ez még 22 volt. :-)

Ha depis vagy, persze, hogy csak a kifogásokat keresed! De tény, hogy vasárnap kirándulni voltunk, nem volt rajtam sapka, és megfázott a fülem, úgyhogy most nem örülök a nagy szélnek.

Tízóraim norbis túrórudi volt, jelentem! :-)

2009. márc. 25. 10:43
Én is imádom az édességet. De! Olyankor azt szoktam csinálni, hogy (nem tudom ki, hogy emlékszik)kekszreszlék almapürével. Ez tuti. Ízletes és és nem is árt.
61. 7939578846 (válaszként erre: 58. - Vvicus)
2009. márc. 25. 10:38
:))) ezek csak kifogások!!! :))) én is jól tudom,de ne nekem számolj el a "tetteidről" :))) hanem magad miatt tedd/ne tedd!!!:))) tudom,könnyű mondani,mert amikor én is be voltam fordulva akárki mondhatott akármit,ha nem akartam,akkor nem csináltam... :))) megértelek!:))) a rudit és a pudingot én is IMÁDOM!!!:))) (csak délelőtt edd őket!!!)
60. vvicus (válaszként erre: 59. - M.gery)
2009. márc. 25. 10:13
Régen jártam akupunktúrára, hasznosnak gondoltam, de rájöttem később, hogy csak pénzkidobás volt. Anélkül is ugyanannyit tudtam később fogyni norbis fogyival.
59. m.gery (válaszként erre: 58. - Vvicus)
2009. márc. 25. 10:03
Én fogyis akkupunktúrás tűket rakattam a fülembe, és két hete nem kívánom a csokit!!!
58. vvicus (válaszként erre: 54. - 7939578846)
2009. márc. 25. 10:00
Megfordul a fejemben a séta, de túúúúl depis voltam hozzá, és túúúúl esett az eső és fújt a szél. :-) De jelentem: nem ettem csokit. És ma ráálltam a mérlegre, és rá kellett döbbenjek, hogy december óta 3 kilót híztam a meglazított kajolás miatt. Szóval mától újra norbi update szigorúan! Gondolkodom egy fogyis napló indításán is, hátha akkor jobban be tudom tartani. De persze a puding, rudi meg a somlói az kimaradhatatlan kellék lesz. :-DD
2009. márc. 24. 21:54

Nekem a kálcium pezsgőtabletta vált be, amikor rámtört a csokiehetnék...

Próbáld ki!

56. emagdi (válaszként erre: 55. - Zsuzsám)
2009. márc. 24. 21:36

lecitin? az a szójában van a legtöbb, nem?:)

de lehet kapni kimondottan lecitin kivonatot is.

gondolod, ha azt szedi/eszi az ember, akkor nem fogja a csokit kívánni?

lehet, hogy kipróbálom:)))

2009. márc. 24. 21:33
Szia! Miután problémádról olvastam, anyám szavai csengenek a fülembe (mert hogy én sem voltam különb): Édes kislányom, a csokit a lecitin miatt eszi az ember, amikor a szervezetnek gondja van a csontépítéssel. Inkább egyél kalcium, cink, magnézium, foszfor tartalmú élelmiszereket! Nálam bevált, egy idő után azt vettem észre, hogy fintorgok, ha valaki ajándékba csokoládét hoz. Persze előbb kaptam rá a tablettákra, és később szántam rá magam a szálastakarmányra. Hogy bűnbe esem-e? Igen, de ez oly ritkán, 3-4 havonta fordul elő. Akkor fokozottabban odafigyelek a zöldség-, gyümölcsfogyasztásra és elmúlik a csokiszeretem hangulat.
54. 7939578846 (válaszként erre: 53. - Vvicus)
2009. márc. 24. 19:53
menj sétálni egyet!:))) MOST!!!INDULJ!!! :)))Figyellek!!!;)))
53. vvicus (válaszként erre: 51. - 7939578846)
2009. márc. 24. 19:48
Én bármennyire megtisztítom magam a cukrotól, ha depis vagyok, meg tudnék halni egy kis rendes, cukros csokiért. Most is éppen sóvárgok, és közben győzködöm magam, hogy nagyobb lesz utána a lelkiismifurdallás, mint a pillanatnyi öröm. Ez általában beválik, remélem, most is, mert eléggé magam alatt vagyok. :-(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook