Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » CSOK lakáshitel és ház vásárlás! Gyertek beszélgessünk fórum

CSOK lakáshitel és ház vásárlás! Gyertek beszélgessünk (beszélgetős fórum)


14. Enough (válaszként erre: 9. - Lulu4)
2021. jan. 2. 11:37

Teljesen értem a kérdésedet, és teljesen őszinte a válaszom, ami konkrétan az, hogy két normális fizetés mellett, átlagos magyar (jó) körülmények között iszonyatos felelőtlenség ekkora hitelt megkockáztatni. Értem hogy szeretnél saját ingatlant, de ezekkel a körülményekkel bevállalni kész öngyilkosság. Ha van kb. 10 Milla önerőd, akkor nem szóltam. Bár én akkor is inkább hitel nélkül vennék egy kis “lukat”, ami jelenleg ennyi pénzért elérhető, és miután újra lett több pénzem vennék mindig nagyobbat, de hitel nélkül.

Ha nincs legalább ennyit, Inkább érdemes még kivárni, esetleg elmenni pár évre külföldre összeszedni a kellő összeget, mint most beleugrani ekkora elkötelezettségbe, aztán esetleg belebukni. Ha most még beáldoztok cirka 3 évet kőkeményen, de utána nem lebeg Damoklész kardja a fejeztek felett....szerintem jobb ötlet. Sok sikert mindenképpen, bárhogy is határozatok!

13. Enough (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2021. jan. 2. 11:27
Végre valaki, aki ezt kimondja. Mert én értetlenül állok az előtt, hogy ennyire buták a magyar emberek, hogy bárki kész magát egy életre így eladósítani. Kapsz ajándékba 10 milliót hurrá. Ami úgy néz ki, hogy a CSOK előtt 5 millát érő lakás most majdnem 20 millióba kerül. Ebből 10et (valójában semmit, hiszen az árakat irreálisan felpumpálták) ajándékba kapsz. Eddig legalább az embereknek volt egy kis magántulajdona, most már az se lesz. A fizetések pedig közel nem nőttek ugyanebben az arányban. Én csak azt nem értem, amikor 2008 táján az emberek 4-5 milliós hitelbe rokkantak bele, csak mert válság volt, akkor most hogy mernek 10-20 milliókkal dobálózni.... azt gondolják a következő 20 évben nem történhet valami? Lásd pld. A korona vírust. Ezt se gondoltuk volna 2 évvel ezelőtt....hány ember egzisztenciája ment tönkre. A lényeg a lényeg én SOHA nem vennék fel ekkora hitelt.
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Lulu4)
2020. dec. 29. 08:13
Mi azzal vettünk
11. Lulu4 (válaszként erre: 10. - F.frezia)
2020. dec. 29. 08:04
Falusi csok 😊Ti is ez előtt álltok? 😊
10. f.frezia (válaszként erre: 1. - Lulu4)
2020. dec. 28. 20:41
Hol szeretnél házat venni? Falusi csok-os vagy sima? :)
2020. dec. 28. 09:43
Üdv mindenkinek 😊 Nem pont ilyen beszélgetésre számítottam 😊 Azt hittem, hogy olyanok szólnak majd hozzá, akik benne vannak, illetve most kezdenek hozzá. Nyilván az ember tudja, hogy mibe fog bele és nem ingyen van nak a házak, sem pedig a hitel. Könnyű azoknak, akiknek már van, vagy éppen örököltek, vagy netán nem szorulnak hitelre. Nem vagyok ez a vitázós fajta, kérek mindenkit, hogy tiszteljen meg azzal, hogy normális hozzászólásokat ír felém 😊Köszönöm szépen szépen, szép napot mindenkinek.
8. Lulu4 (válaszként erre: 2. - 346490ec7b)
2020. dec. 28. 09:37
Szia 😊 nyilván azért, mert még nincs házunk,es szeretnénk egyet ami a miénk 😊
7. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. dec. 27. 22:52

No, igen. A határon túlra minden jár, az itteni állampolgár meg dögöljön meg.


Sehol sincs ilyen "haza", akinek nem a sajátjai az elsők!

6. 346490ec7b (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. dec. 27. 22:46
a lakástakarék pénztárakat 2 nap alatt nyírták ki.
5. papája (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2020. dec. 27. 21:31

Valaki biztosan őrült jól jár ezzel a sok családtámogatással, de nem azok, akiknek "szánják"

Már a csapból is ez folyik, már tenni sem kell érte csak kinyújtani a tenyerüket az igénylőknek, sőt már a hátukhoz vágják !

Valami itt nem stimmel.

Gyereket szülni pénzért ?

Pénzt elfogadni szavazatért ?, mert a lényeg, hogy határon túlra is minden jár - főleg !

Egekben az ingatlan árak, így a kapott pénzekből semmivel sem lesznek előrébb az azt igénylők.

A többiek meg egy putrihoz sem juthatnak ilyen árak mellet.


A svájci hitel is csúfosan bedőlt. Nem tanultak belőle az emberek, mert most is bebújnak a csapdába.

4. 346490ec7b (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2020. dec. 27. 20:43

ment a ner építőipari cégekhez a lé, a röghöz kötés meg garantált.


oké, van csok lesz lakás, és?? 3 gyerek.


mire azokat felneveli valami eben a csodás világban, gyakorlatilag egy roncs lesz.


aztán, ki ad a kölyköknek újabb lakást?

2020. dec. 27. 20:19

Arra piszok jó a csok, hogy minden ingatlannak megugrott az ára legalább 10 millával.


Szóval a családosok hitel

ügyileg emiatt pont ott vannak, mint a csok előtt.


Az életüket még kezdőkkel meg jól ki van cseszve.


Hurrá, de jó a csok!!

2. 346490ec7b (válaszként erre: 1. - Lulu4)
2020. dec. 27. 19:48
te miért vennél fel csok -ot?
2020. dec. 27. 18:49

Sziasztok!

Ki az közületek, aki házvásárlás előtt áll?? 😊Illetve igénybe fogja venni a Csok hitelt?

Szeretnék olyan emberkékkel beszélgetni esetleg megosztani tapasztalatokat, egymásnak segíteni 😊 benne vagytok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook