Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csalankiutese van a 3 eves lanykamnak... fórum

Csalankiutese van a 3 eves lanykamnak... (beszélgetős fórum)


9. baliskin (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. okt. 20. 10:46

szia! Először is csináltattatok már komplett allergiavizsgálatot?

Másodszor... ha már több napja fennáll a kiütés.. akkor az vagy azt jelenti, hogy folyamatosan ingerli az allergén dolog a lurkót vagy pedig h nem csalánkiütés...

Én kiskoromban allergiás voltam minden tejtermékre (nem emlékszem már, hogy melyik összetevőjére) és amig nem tudtuk ezt, addig esténként ittam egy pohár tejet.. ki is jöttek a csalánkiütések de reggelre elmúltak..

Egyébként a fehér rázós lötty nekem a mai napig szokott segíteni, ha véletlen kamillával találkozom... (a tejallergia annyiban módosult, h csak a házitej a cinkes és attól nem kiütéses leszek, hanem szaladok a wc-re)

Remélem valamennyit tudtam segíteni és bocsi a hosszú hsz-ért... :)

8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. okt. 18. 00:50

Nem tudsz feltenni egy képet? Nem biztos, hogy csalán. Nálunk is garázdálkodik valami bogár a lakásban, ami csak a gyereket csípi.

Én a jó öreg fehér rázót használom, Fenistillel felváltva.

A mosószer témához: én is próbálom szokatni más mosószerekhez, nem akarom, hogy csak egy fajtát szokjon meg a bőre, mert akkor mindig érzékeny marad neki.

2012. okt. 17. 21:02

Koszonom a valaszokat!

Most jol elbizonytalanodtam... Lehet, h tenyleg nem csalankiutesek?!...

A doki szerint semmilyen kremet nem szabad ra kenni, mert levegoznie kell. O is a Fenistilt ajanlotta, de amikor mondtam, h nagy teruleten van, az volt a valasza, h akkor nem. Maradjunk csak a Calciumnal. Van Aloe Vera First itthon, holnap azt kiprobalom ra egy kis teruleten.

2012. okt. 17. 20:50
A csalánkiütés foltokban jelentkezik, majd eltűnik, és másol jön ki. A pötty inkább allergia.
2012. okt. 17. 20:44

A fiamnak egyszer volt csalánkiütése, de nem derült ki mitől.

Az egyik öblítőre viszont allergiás volt, de az nem ilyen volt, kicsi piros pöttyök jöttek ki rajta ahol érte a ruha. Ahogy másik ruhát kapott el is múlt.

2012. okt. 17. 20:41
Én mindig mindenre neogranormont kentem, és nálunk a mai napig maximálisan beválik (lassan 5 éves lesz).
2012. okt. 17. 20:41
Az új mosószertől ekcémája lehet. A csalánkiütést pedig ált. ételallergia okozza.
2012. okt. 17. 20:29
Nekünk még nem volt, de állítólag jót tesz neki a hideg. Hűsítő borogatás, Fenistil gél, Aloe vera. Tudtommal hamar el szokott múlni a kiütés, talán a felén már túl vagytok. Jobbulást :)
2012. okt. 17. 20:25

Kislanyom 3 eves mult. Eddig meggyult a bajunk a kaki kerdessel. A "kisdolog" egyik naprol a masikra ment kb. fel eve. Szinte baleset nelkul. Viszont a kaki eddig csak pelusba ment. Most vegre sikeresen a wc- be megy a kaki is es elutasitja mar a pelust - szerencsere. Ezt azert meselem el, mert nem tudom, osszefugghet e a ket dolog... Valoszinuleg nem!!!

Szoval, vasarnap ota vegre minden nap van szeklete. Elotte 4 napig visszatartotta. Vas. adtam neki kupot es ugy ment csak. Akkor a wc- be. Aztan hetfon du. ujra siker. Kedden du. 4(!) kaki volt, ma reggel 2, az oviban allitolag volt ketszer es du. itthon egyszer. Szoval eleg gyakori a szeklete, amiota sikerul a wc- be kakilnia!!! Nagyon- nagyon orul neki. Sokszor olyan, mintha csak az orom kedveert ulne a wc- re es nem is mindig kakil.

Azonban ket napja csalankiuteses lett a labszara, combja! Nem egybefuggo.

A gyerekorvos szerint nincs osszefugges a ket dolog kozott.

Adom neki a calciumot ket napja.

Eddig Ariel folyekony mososzerrel mostam, de most sajna Dreftet vettem erzekeny borre. Azzal mostam. Elvileg ugye ez siman okozhatja a kiuteseket.

Mi csillapitana a viszketeset? Valaszokat elore is koszonom!

Es elnezest a kesze-kuszasagert, ill. a hosszusagert!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook