Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családon belüli molesztálás fórum

Családon belüli molesztálás (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
59. f1e23b97ee (válaszként erre: 57. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:43

Én nem ezen a területen dolgozom közvetlen. Csupán részt vettem munkám során esetmegbeszéléseken a gyermekjóléti és családsegítő szolgálat munkatársaival. Illetve, ha egy-egy olyan családhoz kellett kimenniük ami rázósabb volt megkértek, ha éppen nem volt más teendőm, hogy kísérjem el őket.


Én konkrét dolgot nem tudnék számodra írni. Csupán tudom, hogy nagyon nagy prücök kell ahhoz, hogy a gyermeket, vagy gyermekeket kiemeljék a családból.

58. ozike0501 (válaszként erre: 57. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:42

Szia!

Ha gondolod, akkor megkérdezhetem az egyik ismerősöm, aki a Gyivi-nél dolgozik, hogy mi a véleménye... (Egy városban lakunk, így az infó korrekt lenne szerintem...)

57. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 55. - F1e23b97ee)
2012. febr. 10. 14:37
nem tom,de he tudsz segíteni begépelem neked privibe a gyámügytől kapott nyomtatványt.de csak ha gondolod.nincs titkolni valóm.azért nem írtam le többet mert nem tudtam,hogy megfogalmazni a dolgot.
56. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 48. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 14:35

igen,a gyámügyespapírban ez van,hogy azért emelték ki a gyerekeket mert felügyelet nélkül voltak mikor kigyulladt a ház.aztán sorba derülnek ki dolgok.mind mind azután,hogy kiemelték őket.a seb dolog is kiderült,h miután kiemelték a gyerkőcöket utána 3 nappal vette észre a nevelőszülő.

1.miért nem akkor mikor elvitték őket?

2.nem látta igazságügyi orvosszakértő,csak sima háziorvos,és az mondta,hogy mi az.

3.ha égetés akkor miért nem látszott a gyerek lábán 2 hónap múlva semmi.

meg a másik én úgy tudom ha kiemelés van akkor,ott a gyámügyön megkéne vizsgálni a gyerekeket egy orvosnak,minimum.én így gondolom.és ott nem vizsgálta senki,ott voltunk végig.tűzeset után ez a minimum szerintem.de ha nem így van szóljatok.

55. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:34

Azt gondolom és tudom is nem emelnek ki egy gyermeket olyan könnyen egy családból. Pályafutásom alatt láttam elég érdekes dolgot, ahol mégis a családban maradhattak a gyerekek.


Így látatlanban is azt mondom ha ez Veletek megtörtént, ott már hatalmas bibi van.

2012. febr. 10. 14:33

Amúgy érdekes, az én gyerekeimen is volt, van olykor-olykor ilyen olyan sérülés, de még soha senki fejében nem fordult meg, hogy azok valamelyikét én okoztam volna úgy, hogy csikket nyomok el a gyereken.

Vajon miért?

53. 328aadd89f (válaszként erre: 45. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:30

Az a 14 éves lány, akire a testvéreit bíztad, amikor a gyógyszertárba mentél? Akiről írtad is, hogy mennyire talpraesett volt és kihozta a kigyulladt házból a testvéreit?

Gondolom nagyon bízhatsz benne, ha rá merted hagyni a kisebb gyerekeket. Csak akkor nem bízol ennyire benne és kérdőjelezed meg a hihetőségét, ha a párodra nézve kellemetlen dolgot állít? Hmmmmm....

52. andi6020 (válaszként erre: 50. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:30

Szereted persze.

A párod is szereti. Mondjuk jobban járt volna szegény gyerek, ha kevésbé, és máshogy szeretik.


Érdekes és szomorú történet, de még jó, hogy a gyámügy észnél van.

51. 328aadd89f (válaszként erre: 49. - 6b006fc769)
2012. febr. 10. 14:26

Így van, semmi közünk hozzá. Nem is vájkálnék más életében, ha már nem a második fórumot indítaná a témában... (pedig senki nem tartott pisztolyt a fejéhez)

Már nagyon érdekel. Pontosabban a gyerekek érdekelnek, semmi más.

50. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 42. - 2a69f78972)
2012. febr. 10. 14:25

nem a pénz hiányzik amit kaptam utánuk,sőt megsugom neked a fogyatékos gyerekemre kemény 7000 ft támogatást kaptam.amit úgygondolok,h semmire nem elég egy fogyatékos gyermek igényeit nézve.meg nekem nem azért hiányzik a"fogyatékos"gyermekem mert több pénz jár utána,hanem azért mert szeretem őket.ez olyan érthetetlen?

ha vhol több gyerek van akk csak a pénz miatt van?ezt én nem így gondolom,mondjuk nyűg egy fogyatékossal élni,de ha már megvan miért dobjam el magamtól?ő is az enyém.

49. 6b006fc769 (válaszként erre: 48. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 14:23
Igazából semmi közünk hozzá. De abban igazad van, hogy félinformációkból nem lehet korrekt véleményt, tanácsot mondani.
48. 328aadd89f (válaszként erre: 47. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:21

Leírnád most akkor már végre kerek egészen a sztorit? Mert először azzal jössz, hogy azért emelték ki a gyerekeidet, mert felügyelet nélkül hagytad őket. Aztán meg szépen teljesen más, sokkal súlyosabb dolgok is kiderülnek...

Talán jobb lenne, ha most már az összes infót megosztanád velünk.

47. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 43. - 2a69f78972)
2012. febr. 10. 14:19

1 nem minden délután hagytam ott őket,csak mikor olyan dolgom volt,h nem tudtam megoldani másképp.van olyan hely ahová nem vonulhatsz be 4 gyerekkel.meg egyébként nem sokszor hagytam ott őket,mert oviba suliba bölcsibe jártak.

mindíg megoldottam a dolgokat addig míg oviba...stb voltak.

és nem írtam sehol sem hogy szent vagyok,tudom,hogy hibáztam és ezért bűnhődnöm kell.

46. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 6. - Diana80)
2012. febr. 10. 14:03
a rendőrségi ügy lezárulása,de most előhozakodtak evvel a molesztálással.
45. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 10. 14:02
oké,nincs semmi baj.a gyerek állítja,14 éves lány.és a párom csak nevelőapja.de úgy szereti mint a sajátját.
44. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 2. - Diana80)
2012. febr. 10. 14:00
nem fiú hanem lány.
2012. febr. 10. 11:54

Idézek az előző fórumodból: "... a 2 pici aludt, MINDIG úgy hagytam ott. mire fölébredtek addigra hazaértem. és nem este hagytam ott őket hanem délután. nem mindegy. meg egy órahossza alatt mindíg megjártam. meg nem szórakozni mentem hanem gyógyszertárba."


Érdekes! Te minden délután egy órát mész a gyógyszertárba? Vagy mit nevezel Te "gyógyszertár"-nak ?

2012. febr. 10. 11:45

Na meg gondolom a pénz is hiányzik, amit a 3 gyerek után kaptál?!!!!!

Különösen a fogyatékos gyerekecske hiányzik nagyon, mert utána kiemelt támogatást adott az állam és valószínűleg ezt egyidejűleg a gyerekek kiemelésével megvonták.

2012. febr. 10. 08:11

Én nem akarok ítélkezni, mert ez elég kevés információ. De azt azért furcsállom, hogy itt lassan egyéb dolgok is kiderülnek a lakástűzön kívül.

Egyébként azt nem állítom, hogy a gyerekek nagy általánosságban nem hazudnak/ilyenben nem hazudnak, de viszont úgy gondolom, hogy egy gyerekpszichológust nem nagyon vezetnek meg. Amit jstefan írt egy az egyben megállja a helyét, orvosszakértő meg tudja állapítani nagy pontossággal egy seb keletkezési mechanizmusát /más egy tépett, más egy vágott, horzsolt és egy égetett seb ránézésre, gyógyulásra /

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - 2a69f78972)
2012. febr. 10. 06:23

Valami ilyesmit írtam volna én is...

Biztos nem véletlenül történnek ezek a dolgok.

Én mindig azt mondom, hogy voltunk már rossz helyzetben, de soha nem került képbe a gyámügy!

Soha nem kellett jegyzőhöz mennem, soha nem kellett a gyerekemért harcolnom, hogy visszakapjam, stb.

Vajon miért?

Ahol ilyenek történnek ott biztos van alapja. Persze lehet szépíteni, de ha ezt teszed, akkor milyen anya vagy te? Ismét veszélyeztetni akarod a gyerekeidet? Egy következő lakás tűzzel? Vagy ki akarod próbálni, hogy igaz e a molesztálás? Nem biztos, hogy ilyen jól jönnél ki újra egy hasonló helyzetből! És az, hogy te hogy jönnél ki, senkit nem érdekel, itt a gyerekek a fontosak! Nekik kellene felnőniük úgy, hogy ne essen bajuk, amíg másoktól függenek.


Nem biztos, hogy elég kirúgni egy ilyen pasit, mert számomra úgy tűnik, hogy a nő is hasonszőrű...

39. 2a69f78972 (válaszként erre: 38. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 00:44
Igen ! Az életben semmi nem történik véletlenül.
38. 328aadd89f (válaszként erre: 37. - 2a69f78972)
2012. febr. 10. 00:37
Talán a sors keze van abban, hogy kigyulladt az a ház...
37. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 00:32

Mi csak itt mondjuk a magunkét, Te viszont nem vagy sehol.

Gondolom azért indítottad ezt a fórumot, mert "igazolást" vártál tőlünk, hogy a gyereked hazudik, a gyámügy szemét, mindenki korrupt, az élettársad viszont egy szent, Te ideális anya vagy.

Hát NEM!!!

Te és a pasid megéritek a pénzeteket és remélem nem késő szegény kis gyerekek szempontjából, hogy elvették őket tőletek.

Ez a fórum idáig az egyetlen, ami egységes.

Abban egységes, hogy mindenki elítél titeket.

Gondolkodj el! Rúgd ki azt a fazont és próbálj

igazi ANYA lenni!

36. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 00:21

Szia!


Olvastam a két héttel ezelőtt indított fórumodat is. Érdekes módon akkor azt írtad, hogy azért emelték ki a gyermekeidet a családból, mert magukra hagytad őket.

Kiabáltál a gyámhatóságra és a gyerekjólétre, hogy hazudoznak, hitegetnek Téged, hogy haza kerülhetnek a gyerekek, most meg kiderül, hogy bezony sokkal súlyosabb okok is álltak a gyerekek ideiglenes elhelyezésének hátterében.

De vissza a jelenlegi problémához: az első, amit szeretnék leírni, hogy nem lehet csak úgy "ráfogni" egy sebre, hogy egy cigaretta csikk okozta. Nem is érdeke a gyermekjóléti szolgálatnak, vagy a gyámhivatalnak, hogy ilyet kitaláljon, mert ezek a hatóságok ameddig csak lehet, a családból való kiemelés ellen dolgoznak.

A másik, hogy azt írod, tavaly nyáron felmerült a gyanú, hogy a párod molesztálja a gyermekedet. Azóta már eltelt egy kis idő és talán nem azon kellene tanakodnod, hogy kinek higgy.

Gondolom számtalan alkalmad volt már arra, hogy erről mind a pároddal, mind a gyerekeddel beszélj és ha ez még nem elég, felkereshetted a pszichológust is, aki a gyerkőccel beszélt. Minden ilyen esetben pszichológus segítségét kérik a gyerek érdekében, akivel nyugodtan beszélhetsz a történtekről Te is. Ez megtörtént már?

Egyébként én nem gondolom, hogy egy gyerek kitalál ilyet. Ha viszont megtörtént a dolog, kérdés, hogy Veled miért nem osztotta meg a saját gyerkőcöd? Miért nem vettél észre semmit a dologból? Ha egy egészséges bizalmi kapcsolat van köztetek -a gyereked és közted, meg a párod és közted-, akkor ilyen helyzet nem is alakulhat ki.


Én úgy gondolom, nem fogod visszakapni a gyermekeidet, ha a párod mellett továbbra is kitartasz.

35. timycat (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2012. febr. 9. 23:37
tényleg, ezt már el is feledtem :S
34. michelle.r (válaszként erre: 31. - Timycat)
2012. febr. 9. 23:28
Mivel az egyik gyerek sérült, ráadásul még súlyosabb lesz az elbírálás.
2012. febr. 9. 23:19
Kedves fórumindító! Nagyon sajnálom a gyerekeidet, de te valószínűleg nem vagy teljesen őszinte! Akármi apróságért nem veszik el a gyerekeket, ott valami nagyon durva dolognak kellett történni, amiről esetleg te nem akarsz tudomást venni. Gondolkozz el ezen!
2012. febr. 9. 23:10

Hogy lehet, hogy nem a saját gyermekednek hiszel??

Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél! Miért mondana ilyet a gyerek, ha nem igaz?

31. timycat (válaszként erre: 30. - Jstefan)
2012. febr. 9. 22:57
A cifra a sztoriban, hogy ezek utólag derültek ki; amiért elvették a gyerekeket az az, hogy a gyerekek egyedül voltak otthon mikor kigyulladt a ház... szerencsére megúszták, de a fórumindító nem érti, hogy ilyen "apróságért" miért vitte el a csúnya gyermekvédelmis a gyerekeket. (ld korábbi fórum)
30. jstefan (válaszként erre: 1. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 9. 22:36
Nagyon szomorú történet! Ha elvették a gyermekeket akkor valószínű annak alapos oka volt! Ha egy gyermeknek elnyomnak egy csikket a lábán azt a bűnügyi labor orvosszakértője egyértelműen megállapítja.Ha molesztálás is történt akkor azt gyermekpszichológus állapítja meg, akinek kötelessége bevonni a rendőrséget.A vizsgálat befejezése után állapítják meg hogy valóban történt-e büncselekmény.Utána indul meg a büntetőeljárás.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook