Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi házat akarunk! fórum

Családi házat akarunk! (beszélgetős fórum)


1 2
14. denique (válaszként erre: 1. - 788165bfc9)
2008. jan. 31. 11:58

Szia!

Én talán tudok neked segíteni. Mi is építkeztünk 2006-ban. 2007 februárjában költöztünk be. Készítettem az egészről egy weboldalt, a tervezéstől a beköltözésig. Ha érdekel, böngészd át.

Nem tudom, hogy ide ki szabad-e írnom a címet, de az adatlapomon ott van.

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.

2008. jan. 27. 10:56
Nekem annyi tapasztalotom van építkezés terén hogy kamasz voltam mikor anyuék építkeztek és nagyjából tudom mivel jár egy ilyen.
2008. jan. 27. 10:54

A barátom is építkezni akar hogy össze tudjuk költözni egy nagyobb élettérbe majd.

Én minden téren támogatom és segítem(akár ha komolyan gondolja az összeköltözést vagy nem ,akkor is)

építkezni nagyon jó és izgalmas dolog,úgy kell felfogni hogy igazi kihívás .

2008. jan. 27. 10:51
Annyit még hozzáteszek, hogy sok sikert kívánok nektek és azoknak, akik hozzáfognak egy építkezéshez. Kívánom, hogy mielőbb elkészüljön saját otthonotok, és egészségben, boldogságban élvezhessétek azt.
10. bnedora (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 27. 10:48

Sziasztok!

És a barátnődék milliárdosak:-DDDD


Az eddigi hozzászólásokat nagyon meg kell fogadni, mert sajnos nem egyszerű az építkezés. Mi, csak toldottunk egy meglévő házhoz, de a mai napig nem vagyunk készen (13 éve lesz, hogy megvettük). Sőt, kezdhetnénk újra a felújításokat (csempézést, járólapozás, stb.). Az egyik fiam már elköltözött, a másik is azon van, hogy lakást vegyen. A férjem majdnem beleroppant, mert amit lehetett, ő saját maga csinált meg.

Persze, ha van pénz, akkor megy gyorsabban is.

Annyit tennék még hozzá, hogy építésvezető feltétlenül kell, mert neki kell ellenőrízni a munkálatokat, és a végén igazolni azt, hogy minden úgy épült, ahogy azt tervező megtervezte. Anélkül nem adják meg a lakhatási engedélyt.

2007. dec. 17. 08:31
Szia Muslinca! Ha még nem kezdtétek el,sokat tudok segíteni,gyorsan privit nekem.
8. erikpipi (válaszként erre: 2. - Kedveske)
2007. nov. 4. 21:10
Gombhoz a kabátot?:))
7. petrikek (válaszként erre: 2. - Kedveske)
2007. szept. 25. 14:25

Anyukámék ugyanígy voltak, de ők szó szerint a meglévő bútorokhoz építtették a lakást. Mértek meglévő ülőgarnitúrát, asztalt, ágyat... és akkorák lettek a falak, ahová elfért...

Így teljes az összhang, semmi nem lóg ki, nem rövidebb stb.


Egyébként jó tanács: jó sok árajánlatot kell kérni (le kell szögezni mi van benne, csempe, ragasztó, fuga, munkadíj, mert aztán majd jönnek, hogy kell még egy tízezres, aztán mégegy és csak úgy folynak a százezrek), ugyanazért a munkáért százezrek lehetnek a különbségek pedig a minőség ugyanaz..

6. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - 788165bfc9)
2007. júl. 7. 08:25

Szia!

Sajnos mi abba kellett hogy hagyjuk több ok miatt a saját építkezésünket, de sokat tanultam belőle.

A barátnőmék így építkeztek: A tervezőjük elment hozzájuk egy hétre vendégségbe. Végig jegyzetelt, beszélgettek. Figyelte az életmódjukat, s átbeszélték, milyen bútorokat szeretnének az új házba. Még életemben nem láttam olyan klasszul megépített, praktikus házat, mint az övék.

2007. júl. 7. 02:48

Sajat tapasztalat: csak sajat magatokban bizzatok! Minden nap legyetek a dolgozok sarkaban!


na jo vannak pozitiv peldak is. A baratnomeknel minden ment miint a vizfolyas. ok a kivetelek? ki tuddja ? lehet nektek is sikerul!!!! sok szerencset!

4. drill (válaszként erre: 1. - 788165bfc9)
2007. júl. 6. 23:59

Kedves Ismeretlen !


Kérlek nagyon de nagyon alaposan készülj fel , testileg, lelkileg, anyagilag, ha van rá időd szinte minden agyagot- utolsó csavart Te szerezz be vagy bizz meg olyan barátot , rokont akiben feltétel nélkül megbíztok-különben rá megy a gatyád az idegrendszered..bocs de a családi kapcsolataid is.Ez nem csak pesszimizmus ez sajnos ebben az orszában tény .Én ha kiváncsi vagy olyan konkrét dolgokat tudok elmondani, hogy lehet nem hiszed el, de nincs okom hazudni, csak elkeseredett vagyok. Üdv: Drill

2007. júl. 6. 23:48
Mindenképpen fogadj egy külsős építésvezetőt a munkások mellé(aki figyelemmel kiséri a munkálatokat koordinál,és a körmükre néz ha kell .felelőségre von)Ha esetleg nincs rá keret menet közben különböző fázisokban kérd a statikus ,és épíszed tanácsát véleményét az addig elkészült munkáról...Sok bosszúságtól kíméled meg magad!
2007. jún. 28. 22:37

Ha én még egyszer építkeznék, a bútorokhoz tervezném a házat. Mert pl mi úgy jártunk, hogy kész a hálószoba, megcsináltattuk a bútort, aztán nem fér el, egy síkba az ágy és a két éjjeli szekrény:((, kicsi lett a szoba.

És még egy csomó ilyen baklövésünk van/volt.

2007. ápr. 21. 14:45

Sziasztok!


A Kedvessel már régen elhatároztuk hogy építkezni szertenénk. Most még csak a telek keresésnél tartunk. Jólenne ha lenne pár ember akivel meg lehetne osztani, a problémákat, tapasztalatokat.

Ügyintézés, tervezés, árak, akciók, praktikus ötletek alaprajzhoz, hitelhez, berendezéshez, szóval minden hasznos jó ötlet :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook