Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak hízok, hízok........ :( fórum

Csak hízok, hízok........ :( (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 34. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 23:12

Akkor hajrá nekünk :))

Összesen mennyit kellene fogynod?

37. abcd85b849 (válaszként erre: 36. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 23:05
Ha nagyon akarod, akkor menni fog. :-) Sok sikert!
36. Salomon Rozen (válaszként erre: 35. - Abcd85b849)
2011. jún. 13. 22:58
Reméljük a legjobbakat! :3
35. abcd85b849 (válaszként erre: 32. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 22:56
Csak az első 2 hét amit ki kell bírni, utána már megszokja az ember.
34. Salomon Rozen (válaszként erre: 33. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 13. 22:15

Nekem is holnaptól jön ha már te is elszántad magad legalább egyszerre kezdjük. Lecsökkentem az adagokat, többfélét eszek, de keveset, meg talán használni fogom a taposógépemet is, de nem nagyon szimpatizálok a mozgással.


De eddig mindig fogytam valamitől 1-2 kilót,

aztán meguntam a kis adagokat és jött a 8 szelet

kenyér meg a felvágott. :P

2011. jún. 13. 21:16
hidd el ez is csak megszokás kérdése, le kell csökkenteni az adagokat ami eleinte nehéz, de aztán hozzászoksz.. Kitartás! Tudom, hogy nehéz, én is jól elszálltam most a napokba, holnaptól jön a "visszaállás":(
32. Salomon Rozen (válaszként erre: 30. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 13. 19:32

Nem tudom, hogy csináljam. oO

Próbáltam már mindent, de túl nagy az étvágyam.

31. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 30. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 13. 17:45

bocs rosszul irtam, szóval:

És pont az ilyen típusú agyament diétáknak hatása az is ha 2 nap alatt 3 kilót tudsz HÍZNI..

30. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 18. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 17:21

5 nap alatt csak izomból tudsz 3 kilót fogyni..

És pont az ilyen típusú agyament diétáknak hatása az is ha 2 nap alatt 3 kilót tudsz fogyni.. Tehát ha Te azt nem is érzed még most meg, hogy ez egészségtelen, a szervezeted bizony érzi és jócskán meg is sínyli.. És ennek majd később lesznek komoly következményei:(


De nem okoskodni akarok, annak ellenére, hogy tudom mennyire káros ez, bevallom, hogy néha napján még én is elcsábulok ezektől a diétáktól:(


A fontos az lenne hogy úgy tudj fogyni, hogy közben mindent eszel amit megkívánsz, csak a mennyiségekre kell figyelni. Tudom ez a legnehezebb.. Én is most 4 napos folyamatos zabáláson vagyok túl.. De ezt nem szabad.. Mert ha a mennyiségekre figyelve, esetleg még arra, hogy mit mikor eszel.. Na ha így le tudsz fogyni de mindent eszel, na akkor nem lesz az hogy vége a diétának és kiéhezve esel neki a jó kis kajáknak és szeded fel újra amit leadtál.. És kezdődik előlről a mókuskerék..


Én már úgy vagyok ezzel különben, hogy nem érdekel ha lassan megy, amíg megy..


Na nem akarok senkit kioktatni, csak a véleményemet írtam le :)

29. abcd85b849 (válaszként erre: 27. - Mandella)
2011. jún. 13. 17:11
Tényleg rá lehet szokni. 2 éve a fél óra séta is gondot okozott, tegnap lefutottam folyamatosan a 30 percet, és állandóan azon gondolkodom, hogyan tudnék még többet, még jobban. :-D Én rázsongtam, ha 2-3 napig nem mozgok, hiányzik.
28. mandella (válaszként erre: 26. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 17:09
igen, ezt mondom én is - hagynom kell időt a testemnek az alakulásra, hiszen amikor gondolkodás nélkül zabáltam, és nem mozogtam semmit, akkor is hagytam időt neki... szóval én nem sietek, életmódot váltottam a szó szoros értelmében.
27. mandella (válaszként erre: 24. - Abcd85b849)
2011. jún. 13. 17:08
igazad van a mozgással kapcsolatban, és most már, hogy én is mozgok heti rendszerességgel (hetente 3x, 4x), sokkal jobban megy a kevesebb, minőségibb evés, és igaz lehet tényleg az, hogy a mozgás felszabadít valamilyen hormonokat (boldogság), és hogy rá lehet szokni, mert jó! :)
2011. jún. 13. 17:04

Ha először gyorsan megy le, aztán lassan az nem baj.

Csak ne legyen több vagy ugyanannyi. De ha az ember elkezdi, nem árt ha látja, hogy jól megy a dolog aránylag, aztán ha már jó ideje csinálja a diétát, de látja az ember, hogy kezd jól kinézni, akkor már nem is zavarja annyira a lassú menet.

25. mandella (válaszként erre: 18. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:59
ez jól hangzik, de legyen bármilyen ügyes is az ember lány, meg megfontolt meg minden, sajnos az idő alatt sokszor stagnálás van, tehát ha az elején (pl. nálam is) még gyorsan is peregtek le a hetek alatt a kilók, most már sokkal lassabban, és ezen én akkor sem változtatok ha ilyen lassú, mert így lesz tartós.
2011. jún. 13. 16:37
Én minden héten engedek magamnak valami nem odavaló dolgot, heti 5x mozgok(futás, torna, bicikli) a maradék 2 napon is az itthoni munkák néha simán felérnek egy edzéssel. És mégis fogyok. Pontosan eddig 35, 7 kiló ment le. A mozgás szerintem igenis nagyon fontos, mert a diétával fogysz ugyan, de az alakod csak a mozgás formálja. Én már 2 éve nem eszek pl. 6 után, nem is híztam vissza egy grammot sem, még akkor sem, mikor "normálisan" étkeztem, tehát mindenfélét ettem.
23. Salomon Rozen (válaszként erre: 19. - Amaal1)
2011. jún. 13. 16:32

Életmódváltás?

Nekem a Diéta használ és ha a Levesdiéták között

tartok egy hét normál táplálkozást akkor úgy tűnik jó is a dolog. Ezzel úgy tűnik jól fogyok, ha meg leadtam a felesleget majd akkor rendszeresen eszek.


De a mozgást nem erőltetem, nem nekem való.

Még a karcsú haverom sem rajong a mozgásért különösebben nemhogy én. Ráadásul ha sokat mozogsz és eszel valami nem odavalót, akkor gyakorlatilag nem értél el vele semmit.

22. amaal1 (válaszként erre: 20. - Abcd85b849)
2011. jún. 13. 16:26
:)
21. ujlany (válaszként erre: 18. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:12

egyetertek veled, hogy a heti fel kilo az nem egy setagalopp, hiszen ugy van ahogy irod, egyszer "csalsz", es a heten mar nem is fogytal semmit.

Viszont pont ezert az alkalma ad ra, hogy megtanuld mi helyes es mi nem, es a szervezeted hozzaszokjon.Azonkivul sok minden fugg az eletkortol is, meg hogy hanyszor jarta mar az utat vegig az ember.


A dietikusom szokta mondani, hogy tok mindegy hogyan fogy le az ember, az a lenyeg, hogy hogyan epiti fel az etkezeset utana, ugy hogy utana azt a sulyt tartani is tudja. Es eltekintve az extrem dietaktol ebben szerintem igaza van.

Szerintem nem az a baj, ja levesdietat csinalsz, hanem az, ha utana nem szansz ra 2-4 hetet, hogy lassan emelve a kaloriabevitelt, stabilizald is a sulyodat.

20. abcd85b849 (válaszként erre: 19. - Amaal1)
2011. jún. 13. 16:05
Teljes mértékben egyetértek veled.
19. amaal1 (válaszként erre: 18. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 16:03

Az nem zavar, hogy a szervezeted nem képes ilyen iramban zsírt bontani? Nem szeretnélek megbántani, de valakinek fontos, hogy zsírból adja le a felesleget, és azok elfogadják, hogy ezt csak lassúbb tempóban lehet. A zsírraktárakat nem olyan egyszerű lebontani, sokkal egyszerűbb az izmokat leépíteni - főként, mert az izmok fenntartása rengeteg energiát vesz el a szervezettől, így ha nincs rájuk szükség, azonnal szabadulna tőlük.


Ha csak a súly a lényeg és nem számít, hogy izmot bontasz, akkor persze, lehet ennél gyorsabban is fogyni. A diéta egyébként sem megoldás, hosszútávú eredményeket csakis életmódváltással lehet elérni.

2011. jún. 13. 15:55

Igazából vitába szállnék az olyan kijelentéssel,

hogy egy hét alatt a 0,5kg a jó vagy, hogy nem tesz jót a szervezetednek blablabla.

Én sok diétán végigmentem, de akármennyire is

írták, hogy brutális meg minden a végére csak

jobban néztem ki és a bőrömnek se tett rosszat.


0,5kg: Mondjuk ezt tartod 6 napig és a 7 nap után

valamiből többet eszel, akkor máris visszaugrik ez a 0-5kg vagy lehet több is. Én képes vagyok arra, hogy ha nem figyelek oda magamra akkor 2 nap alatt felmegy 3 kg is.


3kg: Szerintem ez ideális, se nem kevés se nem sok. Ennyit egyszerű 5 napos leves diétával is le lehet dobni. Bár van a Káposztaleves, amivel heti 7 kiló is lemegy, én már csináltam és nem volt tőle semmi bajom. Nem mondom, hogy veszélytelen, de mivel nekem erős a szervezetem így nem nagyon tud kárt tenni bennem.


Az lehet még a jó ha egy hónapban leadsz 6 kilót, így a diéta mégse húzódik el évekig, nem úgy mint a heti 0-5 kilósokkal, hisz ha van rajtad pl 40 kiló akkor az nagyon sokáig elhúzódik.


Én most teszteltem az 5 napos leves diétát.

5 nap = 3 kiló; és majd ezt fogom 2 hetente

megcsinálni, így ha jól alakulnak a dolgok

minden hónapban leadhatok 6 kilót.

17. ujlany (válaszként erre: 1. - Cukorbaba25)
2011. jún. 13. 15:49

szia! szerintem sokan jartunk mar igy.

A legfontosabb, hogy ne panikolj, mert akkorhetek mulva mar ott fogsz tartani, hogy a 91,7 kg-nak is orulnel.

A lenyeg, hogy eloszor beszeld meg magaddal, hgy tenyleg oda akarsz figyelni mostantol. csinalj egy tervet magadnak, mit fogsz enni az elkovetkezo napokbam. Igy kisebb az eselye, hogy olyat eszel meg amit az adott pillanatban megkivansz.

es meg annyit, hogy az a 91,7 akar mar ket nap mulva 90 ala mehet. Ha helytelenul taplalkozunk, akkor a vizvisszatartas is nagyobb. Amint helyesen kedesz etkezni a viz lemegy.

sok sikert!

16. Shila (válaszként erre: 9. - Abcd85b849)
2011. jún. 13. 15:48

Igazat adok maximalisan.. En a kaloriat azert megengednem 1300-ra... En 72 kilos voltam,amikor elkedtem kaloriat szamolni es 1300 korul ettem! 4 kilot fogytam vele,igaz 1 honap alatt.. De naon lement a hasam es a centik!

Szerintem csinald ezt,mert ez hirtelen nagyon hatasos es latvanyos!


Jah es valaki irta h ne egyel semmit este...ezt nem osztom,egyel,de max natur joghurtot,par szelet light sonkat, vagy husifelet,amibe naon keves a kaloria...

15. olgi78
2011. jún. 13. 15:48

Hasonló helyzetben vagyok.

2009 májusában kezdtem fogyókúrázni, és egy év alatt fogytam 35 kg-ot. Az elért súlyt néhány hónapig tudtam csak megtartani, és tavaly szeptember óta visszajött 20-22 kg... Nagyjából ott vagyok, ahol a part szakad... Szóval megértelek...

De azt is tudom, hogy mindenki, aki egyszer már nagyobb súlyfeleslegtől sikeresen megszabadult, az meg tudja ismét tenni – te is, én is. :) Nehéz ismét belekezdeni, de motiváljanak a csinos, kisméretű ruháid, a fotók.

Sikerülni fog, hiszen ügyes(ek) vagy(unk)! :)

14. amaal1 (válaszként erre: 13. - Amaal1)
2011. jún. 13. 15:47

* Mármint arra céloztam, hogy vannak kalkulátorok, amivel egész pontosan meghatározhatod a szükséges kalóriabeviteledet.


Ja, és a sport is fontos, bár 70%-ban az étrend határozza meg a fogyás mértékét, de a közérzeted, a bőröd állapota, a tartásod sokat javul, ha mozogsz a diéta mellett.

13. amaal1 (válaszként erre: 6. - Cukorbaba25)
2011. jún. 13. 15:44
Akkor itt a titok nyitja: a túl kevés kalóriabevitellel azt üzented a szervezetednek, hogy válságállapot van, ezért most őrült módon tartalékol mindent, mert arra számít, megint sanyargatva lesz. :( Ne csüggedj, ezt a hibát sokan elkövetik - többek között én is - nincs veszve még semmi! Általános nézet szerint heti 0,5-1 kg leadása az optimális, más nézet szerint fél év alatt a testsúly 10%-át szabad csak leadni. Kb. 1500 Kcal-t egyél minden nap (pontosan is ki tudod számolni), szénhidrátot inkább délelőtt, fehérjét délután/este és jó lesz az! Ha nem idén, jövőre bomba csaj leszel! ;)
12. Salomon Rozen (válaszként erre: 1. - Cukorbaba25)
2011. jún. 13. 15:41

Szia! Nálam úgy volt, hogy fogytam 15 kilót, aztán visszahíztam, majd rávettem magam a diétára és lement 17 kiló. Aztán megint fel.


Könnyű hasonló helyzetbe esni.

Én a Diétákat be tudom tartani, de ha nem vagyok

Diéta alatt, akkor elszalad velem a ló és nem figyelek semmire. Szerintem az a megoldás ha egy hónapba maximum 2 hetet diétázunk de akkor hatásos recepttel, ha meg nem vagyunk diéta alatt akkor meg megtervezzük a napi étrendünket, akkor talán nem lesz baj. Most én is így csinálom, majd vezetni fogok egy blogot is a fogyásomról.

2011. jún. 13. 15:40
Ja és persze sok-sok mozgás. Fuss egy keveset, az az egész tested megmozgatja, mellette tornázz, és 1 hét után már látod majd az eredményt.
2011. jún. 13. 15:40
jah és jók a levesek is
2011. jún. 13. 15:39
Ha szabad megjegyeznem, én nem ajánlanám ezeket a 2 hét alatt 6 kilós fogyásokat. Se a szervezetednek, se a bőrödnek nem tesz jót. Azért vagy több napközben, mert iszol, eszel stbstb. Pontosan ezért én csak reggel mérem magam. 2 hét alatt az lenne az egészséges, ha 3 kg-t fogynál max. Víznapok állandóan nem egészségesek. Én 2-3 hetente egyszer tartok 1-t, próbáltam sűrűbben, volt olyan, hogy elájultam tőle. Reggelire egyél némi szénhidrátot és utána már csak nagyrészt fehérjét. Vedd vissza a kalóriát 1200-re kb, az első héten sok leszalad. Csak vizet igyál, cukor, liszt, tészta, pékáru semmi pár hétig.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook