Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Clostilbegytben reménykedők! fórum

Clostilbegytben reménykedők! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2261. Kata óvónéni (válaszként erre: 2260. - Yanett86)
2012. máj. 17. 14:58
Szia!nekem annyiban hatott,hogy lettek cisztáim.De hozzáteszem,ezt elviseljük,mert mellette meg sikerült a baba inszeminációval.De amire kellene,hogy pl több tüsző legyen,hát nekem mindig csak egy volt.
2260. yanett86
2012. máj. 17. 14:55
Mostanában nem hat a clostil vagy új bogyót találtak fel :-) SAjna sehol senki :-( Amúgy meg tudom ám, hogy innen sokan babáznak! Ti is írhatnátok élménybeszámolót! :-)))
2259. yanett86 (válaszként erre: 2258. - Kutykurutty3)
2012. ápr. 27. 13:04
Igen nekem is fel kellene dolgozni, de nem megy! Nem is akarok az egészen agyalni, mert rémlálmaim is visszajönnek :-( na de vissza az életbe én szülés után is PCOS lettem, maradtam...rá 6 hónapra ki is derült.....ettől én már nem szabadulok! :-))
2258. kutykurutty3 (válaszként erre: 2256. - Yanett86)
2012. ápr. 21. 16:30

Hú, ez borzasztó érzés lehetett. Ha belegondolok....jaj sajnálom, hogy ilyent kellett átélned. De az a lényeg, hogy most minden rendben van veletek. De mondjuk való igaz, hogy a szülést nagyon fontos magunkban helyrerakni. Nekem sem sikerült még, én is megszenvedtem, én is úgy érzem, az életemet menették meg, de én végig biztonságban éreztem magam, profi orvosoko között. De rajta vagyok, hogy feldolgozzam, és bármilyen nehéz volt, én azt mondom, még

kettőt szeretnénk (ha Isten is úgy akarja), pedig tudom, egyre idősebb vagyok, és a következők sem fognak "kiférni" rajtam, tuti császár lesz az(ok) is. És lehet, hogy újabb closty-kúra kell, bár már lehet, hogy egy hormongonddal kevesebb, a jelek szerint lehet, hogy normális a progeszteronom, de ezt mérni kellene.

2257. yanett86 (válaszként erre: 2255. - Kutykurutty3)
2012. ápr. 17. 09:28
köszönöm, tényleg így gondolom amit leírtam, mert ha nem találok dokit aki megcsászároz majd amikor a 2. babát tervezzük, akkor gondolkodás nélkül örökbefogadás!
2256. yanett86 (válaszként erre: 2254. - Kutykurutty3)
2012. ápr. 17. 09:27
majdnem meghaltunk! Én lelkileg tuti, pedig normálisak voltak velem, de Dávid nem sírt fel és azt hittem meghalt én többször elájultam, majd a doki észrevette, hogy erőtlenül kérdezek valamit sírva, hogy él????? és mondta h igen itt megint ájulás, plusz a csecsemős osztály.....ha lesz is gyerekem másnap hazahozom vagy úgy kiosztom őket ahogy csak lehet, na ott kaptam mindent! Itthon meg egyre rosszabbul lettem több hét volt mire egyedül megtudtam tenni egy 10 perces sétát, hát még akkor egy gyereket ellátni.... nagyvonalakban ennyi! Ettől vannak jóval nehezebb szülések is tudom, de nekem sok volt, életem értelmét azt hittem elveszítettem!
2012. ápr. 16. 17:50
Egyébként nagyon szépen írtad, és sok mindenkinek erőt adsz a soraiddal.:)
2254. kutykurutty3 (válaszként erre: 2253. - Yanett86)
2012. ápr. 16. 17:50
És meg lehet tudni, hogy mi történt a szülésen, vagy ez nagyon intim, és tolakodó kérdés. Akkor bocsánat.
2253. yanett86 (válaszként erre: 2252. - Hédi--)
2012. ápr. 13. 20:04
még nem! Vagyis a szülésem után én inkább tényleg örökbefogadnék!
2252. Hédi--
2012. ápr. 13. 08:49
Anyukádnak tökéletesen igaza van, ez biztosan ezért történt így. És most szeretnétek kistesót?
2251. yanett86 (válaszként erre: 2250. - Hédi--)
2012. ápr. 12. 22:02
amúgy teljesen megértem az ellenérzéseket is, mert persze nem könnyű döntés, hiszen ez akárhogy is nézzük egy elfogadás, elfogadjuk, hogy nem lehet babánk (én a nem lehetetlent is elfogadtam, azt mondták évek lehetnek én a 2.év elején döntöttem az örökbefogadás mellett, már indultam volna intézni a papírokat, mire teherbeestem) A döntésem előtt végig futott minden az agyamon, többek között az, hogy a férjemnek miattam nem lehet vérszerinti gyereke, majd olyan dolgok, hogy a babának olyan betegsége lehet amit csak a rokonai segítségével lehet gyógyítani, majd végül arra jutottam, hogy bármit megadnék azért, hogy gyerekem legyen és ha a párom nem áll ebben mellettem akkor nem az igazi párom, ha pedig a babával bármi baj lenne mindig minden körülmények között az életem árán is megvédeném! Ezek tisztázása után megnyugodtam, feladtam a saját gyerek utáni próbálkozást és lám néhány hét múlva pozitívat teszteltem! Anyukám azt mondta, hogy azért kaptam ezt a gyermeket, mert egy idegenét is felneveltem volna! És még ma is a könnyeimmel küzdök, de tudom, hogy egy nem vérszerinti babával is ugyanígy viselkednénk mint Dáviddal!
2250. Hédi-- (válaszként erre: 2249. - Yanett86)
2012. ápr. 12. 13:21

Hú, ezt nagyon szépen írtad le, aki ezt olvassa biztos, hogy erőt merít a soraidból, köszönjük...


Egyébként én is ismerek személyszerint olyan párt, ahol évekig hiába vártak a babára, örökbefogadtak, és két év múlva sikerült teherbeesnie.

2249. yanett86
2012. ápr. 12. 12:46
Igaz régen voltunk már itt, de azt hiszem mindenkire ráfér egy kis lelki támasz! SENKI NEM ADHATJA FEL AKI EGYSZERT ÍRT IDE, MERT AZ AKI IDE ÍRT BABÁT SZERETNE, ANYA AKAR LENNI ÉS EBBEN BIZTOS VOLT ABBAN A PILLANATBAN AMIKOR IDE ÍRT! Nincs olyan, hogy egy nő nem lehet anya! Ezt értse meg mindenki és olyan sincs, hogy nem szeretné annyira az örökbefogadott babát, mint a sajátját! Dehogyis nem! Hiszen Isten nem véletlenül intézi úgy hogy kapjon babát! Egy icipici törékeny lelket! Minden gyermek egy egyéniség aki örökölhet testi tulajdonságokat a vérszerinti szülőktől, de lelki dolgokat csak attól kaphat és vihet tovább aki őt felneveli! Ja és elmondanám, hogy annak sincs ám kicsi esélye, hogy valaki örökbefogad és közben babás is lesz! Duplán szerencsés és akinek tiszta lelke van az nem tudja megkülönböztetni a két gyereket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZÓVAL ARRA KELL TÖREKEDNI, HOGY ANYÁK LEGYÜNK ÉS NEM SZIMPLÁN ARRA, HOGY HOGYAN SZÜLJÜNK! ANYÁK AKARUNK LENNI, NEM BIRTOKOSOK! nem hiszem el, hogy bárki kevesebb szeretettel nézne egy 2 napos csecsemőszemébe, ha örökbefogadott baba, mint a sajátjába!
2248. yanett86
2012. márc. 9. 13:42
jajj de hogy nem akarok még egyet :-)))) hát igen érdekes, de egy nődikomtól se hallottam még a szót se hogy endokrinológus :-((((( pedig volt pár...
2012. márc. 9. 13:16
Egyébként lehet újra clostyznom kell majd a kistesóért. Igaz, még korai ezt kijelenteni, de 5 hónapja szültem, és egyszer már megjött rendesen, minden normális volt, de azóta eltelt 33 nap és nem érzek semmit, hogy meg fog jönni. VAgy még több idő kell vajon, hogy a hormonok helyreálljanak....nem tudom.
2246. kutykurutty3 (válaszként erre: 2244. - Nórika81)
2012. márc. 7. 16:23
Viszont most olvasom a címoldalas cikkedet, te ebben profi vagy...ettől függetlenül sajnos, ahogy te is láttad, a nőgyógyász a világ minden kincséért sem ondaniá, hogy tessen már felkeresni egy endokrinológust, ezt én nem pontosan tudom....stb. De ezt te is átélted...
2245. kutykurutty3 (válaszként erre: 2244. - Nórika81)
2012. márc. 7. 16:05

EZek nem csak "női" hormonok. Pl a pajzsmirigy nem az ő szakterülete, mégis sok mindent befolyásol. Persze a nőgyógyász megnézi, hogy pl igen, ennyi és ennyi a progeszteron, jó, akkor volt peteérés.....na nekem is ezt mondta, aztán kiderült, hogy a hormonok egymáshoz való viszonya sem mindegy.

Pl a PCO egyik tünetét valószínű a nőgyógyász fogja észrevenni, a cisztát a petefészekben. Na de a PCO nem nőgyógyászati probléma, az oka szénhidrátanyagcsere zavar, ami az endokrin rendszerekkel van kapcsolatban. AZ okot kell megszüntetni. Meg egyáltalán felismerni.

Nekem is volt cisztikus jellegű képződmény a petefészkemben, a nőgyógyász, aki ultrahangozott, azt mondta PCOm van. Meg sem kérdezte a többi tünetet, életvitelt, stb.

Majd az UH-gal halálra váltan mentem a dokimhoz (ő nőgyógyász endokrinológus volt), aki mondta, hogy a többi hormonérték nem támasztja alá, ez nem PCO.

Na hát ilyenek vannak...:S

2244. nórika81 (válaszként erre: 2241. - Kutykurutty3)
2012. márc. 5. 19:08
Na de az sem ártana, ha a nőgyógyász azért értene a női hormonokhoz!
2243. kutykurutty3 (válaszként erre: 2242. - Yanett86)
2012. márc. 5. 18:58
A PCO miatt, vagy már esetleg a kistesó miatt?
2242. yanett86 (válaszként erre: 2241. - Kutykurutty3)
2012. márc. 5. 15:52
igen igen, mert én pl soha nem jártam endokrinológián, majd most megyek...
2012. márc. 4. 15:53

Hát azért átjárhatósági előtt inkább closty....mellesleg nekem 3. hónap closty hozta az eredményt:) utána lett volna az átjárhatósági.

De értem mire gondolsz yanett, kellen teljes hormonvizsgálat és nem a nőgyógyásznak kellene megszakértenie, hanem endokrinológusnak.

2240. yanett86
2012. márc. 4. 11:29
szuper, az a bajom, hogy mindig clostillal indítanak és kevés a kivizsgálás előtte!
2239. pocak25
2012. márc. 3. 21:27
Én 6 hó cloti után nem estem teherbe, de én is a petevezeték átjárhatósági után azonnal!!
2238. pymary
2012. márc. 3. 19:27
sziasztok!én 2 hó closti után nemestem teherbe, de a petevezeték átjárhatósági után azonnal!Nem kell feladni soha!Most itt van a 2 hós csöppnyi Lilla lányom!
2237. yanett86 (válaszként erre: 2236. - Shanee)
2012. febr. 27. 11:49
érdemes lépni, időbe telik mire minden kiderül és helyre lehet tenni! Nekem is vissza kell majd mennem a dokimhoz és vár még rám jó pár doki, többek között endokrinológia, de a kisfiam mellett ez nem egyszerű! Nem szeretnék csak azért fogigátlót szedni, hogy a pcos nyugiba maradjon, attól még nem múlik el! Sajna... Nem tudom így hogy mit jelent az eredmény, mert az aránynak 1 az 1 hez alatt kell lennie, de azt hiszem nem mindegy melyik napon! Nekem fix napokon nézték és 4 egymást követő héten!
2236. Shanee (válaszként erre: 2234. - Yanett86)
2012. febr. 26. 22:22
Szia! Ne haragudj, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, és köszi, hogy válaszoltál. Néztek Lh-t és fsh-t is, de még 2010-ben, amikor az egész tortúra elkezdődött. Akkor az LH 4.46 volt, az FSH 6.16. De hogy ez melyik cn-on történt ( a vérvétel), azt nem tudom, azóta meg nem néztek. De hamarosan lehet, hogy megyek az ÁEK meddőségi kp-ba, mert már nagyon szeretnénk babát.
2235. yanett86
2012. febr. 4. 20:11
ELéggé kihaltunk, pedig reménykedtem benne, hogy itt megmarad a legfontosabb a REMÉNY! Lassan lezárom a fórumot!
2234. yanett86 (válaszként erre: 2233. - Shanee)
2012. jan. 30. 21:28
nem teljes hormon volt?Bocsánat csak lemaradtam! Én is PCOs vagyok és nekem az fs/lh arányt nézték (volna) ha meg lett volna minden eredmény!
2233. Shanee
2012. jan. 16. 22:13
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a metformint azért szedem, mert PCOS- re is gyanús vagyok. amit furcsállok egy picit, hogy nem hívott vissza UH-ra a dokimm, hanem azt mondta, menjek megint progeszteron mérésre 3X, a 19. naptól 2 naponta. Az eredményből viszont csak azt fogja látni, hogy volt-e PÉ-m, nem? Azt nem, hogy mikor és mennyi. Ti mit gondoltok?
2232. Shanee
2012. jan. 16. 21:37
Sziasztok! Nekem ez volt az első clostis hónapom, most vagyok a 14. napon, jó volt a hétvégénk :) 29-e körülre nem várom a menzeszemet. 8. hónapja próbálkozunk a babával, előtte volt 2 eü. küretem hyperplasia miatt, most azért írt fel a dokim clostit, mert nagyon alacsony volt a progeszteronszintem a 19-21-23. napon is, és azt mondta, nem csoda, hogy nem estem még teherbe. Ja, tudni kell rólam, hogy sajnos van kb 40 kg túlsúlyom (igyekszem csökkenteni, de baromi nehéz, nem tett jót az egyetem a kilóimnak....), szedek Metformint is, és most reménykedek.... Visszaolvastam elég sok hsz-t, a babásoknak gratulálok, a várakozóknak sok türelmet :)
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook