Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Citrom és fokhagyma fórum

Citrom és fokhagyma (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 23. 00:34
Hozzáteszem: én itt bizony nem kapok biocitromot. A normál citromot több napon át áztattam váltott vízben, ami ezután még benne maradt, már csak nem öl meg tán... :D (Tudom, hogy néhány szer nem oldódik ki mosáskor,viszont a citromok kicsit magukhoz tértek a raktározás után. Ugye tudjátok, hogy a raktározott gyümölcs bizonyos gázzal van kezelve, hogy bírja a hűtést? Szóval aki nem a fájáról eszik, semmiben nem lehet biztos!)
2015. jún. 23. 00:33

Mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legszimpatikusabb. A nyers eljárás mindig egészségesebb, mert a hőkezeléssel sok értékes dolog már odavész. Ugyanez a fagyasztással, konzerválással...


Próbáltam a főzésest, de én maradtam a sima darálós-áztatós módszernél. Egyszerű, gyors, stb...

11. Guruljka (válaszként erre: 5. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 23. 00:29

Én más recept alapján készítettem. És csapvízzel, nálunk jó minőségű, habár a esti vezetékes vízen nőttem fel, forrásvizet csak nyáron ittam... :D


Érvédő


Hozzávalók:

• 30 gerezd fokhagyma,

• 5 db citrom (lehetőleg természetes körülmények között termesztett, nem permetezett gyümölcsöt használjunk),

• 1 l víz.



Elkészítése

A fokhagymáról leszedjük a héját és felaprítjuk (lehet robotgéppel vagy turmixszal is). A citromot alaposan megmossuk, héjával együtt aprítjuk és robotgéppel vagy mixer segítségével elegyítjük a fokhagymával.

Egy liter vízzel buggyanásig forraljuk, lefedve kihűlésig állni hagyjuk, majd leszűrjük, palackba töltjük, és hűtőszekrényben tároljuk.


Tehát citromonként 6 gerezd fokhagyma és 2 dl víz.


Naponta egy kupicányi mennyiséget ajánlatos fogyasztani reggel, étkezés előtt. Egy kúra három hétig tart, amely 8 nap szünet után még egyszer megismételhető. Általában ezt követően áll be egy tartósabb eredmény. Szükség esetén harmadszor is megismételhető

Félévente, vagy évente ajánlatos megismételni ezt az olcsó és ártalommentes, háromhetes kúrát.


Negyven év felett akkor is tanácsos végigcsinálni, ha egyébként nincs semmi baj, betegség.

Saját tapasztalatom: Egyelőre 3 citromot és a hozzá való 18 gerezd fokhagymát dolgoztam fel. Sajnos a boltban nem kaptam csak kínai, nagy gerezdes fokhagymát, abból csináltam, de akármekkora gerezd, mindet beletettem. Nem bizonyult elegendőnek a gézzel kibélelt szűrő, mert igazán finom szűrőm nincs. Emiatt jócskán maradt még lé a masszában. 8 napra lett elegendő itókám. Nagyon kellemes a zamata, sem a fokhagyma nem érződött igazán, sem túlzott savasság nem volt benne, olyan volt, mint valami frissítő krémlikőr.

Hogy mennyire és mihez járult hozzá, nem tudom, de jó a közérzetem, és egészséges vagyok. A kezdeteknél is normál tartományban volt a koleszterinem, a túlsúly ellenére, és egyébként is étrendváltozással fogytam elég sokat.

Más oka is lehet, hogy a röntgenen másfél év eltéréssel már nyoma sem volt az előzőleg látott „jelentősebben meszes falú artériák)-nak, de nem zárom ki, hogy ez az „iszóka” is hozzájárult.

A visszamaradt masszát kisebb adagokban lefagyasztottam. Később, gyorsfagyasztott hal kiolvasztásakor használtam fel. Hamarabb felengedtem, és a halszelet alá-fölé raktam, így mire kiolvadt, pácolódott is.

Utána a halszeletről persze egy pillanatra a csap alá dugva, le kellett öblíteni a citrom rostjait.


Ami a röpke felforralást illeti, talán az eltarthatósághoz hozzájárul. Itt nem a hamar bomló C-vitaminról van szó végül is.

10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. jún. 22. 23:51
Tavasszal, ősszel/télen érdemes, évi kettő...
2015. jún. 22. 23:41
Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2015. jún. 22. 23:34

Én karácsony előtt csináltam egy ilyen kúrát a koleszterin szintem miatt, de sajnos sem előtte, sem utána nem mentem vérvételre, így nem tudom, hogy mit csinált. Én nem voltam beteg egész télen, de most egy kicsit náthás vagyok.

Tervezek egy újabbat, csak az a baj, hogy a vége felé már nagyon rossz a lötyi, mert egyre keserűbb lesz.

2015. jún. 22. 23:33
Fontos hogy jó minőségű, tiszta víz legyen, akár desztillált, ha valaki el tudja készíteni. Vannak ilyen ketyerék... Ha nem, akkor ásványvíz vagy valami jó minőségű, ne csapvíz...szerintem...
2015. jún. 22. 23:28
Állítólag valahol műtét utáni lábadozásra is ezt adták, főleg a szívesek eredményeit javítja. Tisztítja az ereket, erősíti az immunrendszert. Bitang erős, kellemetlen, keserű az íze, de megszokja az ember.
5. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 6ab21b55e8)
2015. jún. 22. 23:26

Én receptem:


4-5 citrom

3-4 fej fokhagyma

2 liter tisztított víz


Citrom, fokhagyma megmosva, összeaprítva, vízzel felöntve egy nagy edénybe, amibe belefér. 1 hétig állni hagyom a hűtőbe. Utána leszűröm üvegekbe, hűtőbe, spájzba tárolom. Napi 1 kupica, kaja előtt vagy után.


Ui: Nem kell forralni semmit, csak nyersen. Aprítógép nagyon jó ha van. Még a fokhagymát sem kell megpucolni, héjastul bedarálhatod, úgyis le kell majd szűrni a masszát.

4. 6ab21b55e8 (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 22. 23:21
Szerinted mennyi a szükséges vízmennyiség?Én még sohasem próbáltam,holnap szeretném elkezdeni.
3. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 6ab21b55e8)
2015. jún. 22. 23:19
Nátha, baci, vírus egyebek elkerülnek...
2. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 6ab21b55e8)
2015. jún. 22. 23:19
Én csinálom évi 2-szer általában. Ha jól sejtem, 1 liter víz kevés lesz...
2015. jún. 22. 23:14
Hallottam egy "főzetről" és kíváncsi lennék,hogy valaki csinálta-e már ezt a kúrát.És ha igen milyen eredményei vannak? 5 db biocitromot,30 gerezd fokhagymát pürésítünk,1 liter vízzel felfőzünk,leszűrjük,és éhgyomorra kell inni belőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook