Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fokhagyma és citrom kúra fórum

Fokhagyma és citrom kúra (beszélgetős fórum)


1 2
36. Bártfai Andrea (válaszként erre: 35. - Cullinan)
2011. nov. 10. 18:46
Refluxos lettem, már 3 hónapja nyavalygok, nem hiányozna rá a citrom. Reggel voltam hasi ultrahangon, semmit sem találtak. Az előbb ettem 4 naspolyát és megfájdult a hasam... Félek, hogy e.c. vizsgálat lesz a vége...
2011. nov. 9. 09:26

Én nem érzem, hogy annyira szagos lenne ez a lötyi, mivel a citrom közömbösiti a fokhagyma illatát!

Igazából egyszer ki lehet birni egy kurát, én most kezdtem el a második három hetet, hát, igazából semmi változást nem érzek magamon, de panaszom sem volt, hál istennek!

34. Bártfai Andrea (válaszként erre: 33. - Cullinan)
2011. nov. 8. 20:20

Semmit... végül is nem csináltam meg.

Az a helyzet, hogy az ember bőréből még másnap is kipárolog a fokhagyma szaga és úgy nem lehet közösségbe menni.

2011. okt. 12. 11:13
Régen irtatok ebbe a fórumba, kiváncsi lennék a taasztalatokra, én most négy napja kezdtem inni a fokhagyma citrom lötyit, ki mit tapasztalt?
32. Bártfai Andrea (válaszként erre: 31. - B.Annamária)
2011. júl. 28. 18:31

Köszönöm a gratulációt!

Nem fogod elhinni, de ezt mi még aránylag fiatalon döntöttük el, amikor NSzK-ban meglátogattuk a nénikénket egy pazar helyen, egy igazi fényűző lakosztályban. Persze, nálunk ilyen nincs, de nem is lehetne megfizetni. Ahol mi vagyunk, a jobbak közé tartozik, hisz minden helyben van és 2 szobás apartman nagy terasszal, - már nem fáj, hogy elhagytuk a szép nagy házunkat. Sajnos odakint nincsenek biztonságban az idős emberek!

31. B.Annamária (válaszként erre: 30. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 27. 22:05
Ez annyira jó,hogy idősek otthonában vagytok nagyon tudom értékelni,hogy ilyen döntést tudtatok hozni .Én is így szeretnék élni ha elérem azt a kort .Ez tetszik gratulálok.
30. Bártfai Andrea (válaszként erre: 29. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 24. 19:56
Azért muszáj annyit mozogni, mert a férjem balesetet szenvedett és a gerincműtét miatt állandó mozgásban kell lennie. Szerencsénk van, hogy helyben van az uszoda. A fekvőgerinc-torna csoportos és csak 3-szor van egy héten, így kibírható. Nem bántuk meg, hogy idős otthonba költöztünk, jól érezzük magunkat és itt is teljes életet tudunk élni.
29. 0c7cb4959f (válaszként erre: 26. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 24. 10:21
Minden elismerésem, én meghalnék ennyi mozgástól! (Lusti vagyok! No nem nagyon!:) )
28. Bártfai Andrea (válaszként erre: 27. - 4b6a2525df)
2011. júl. 24. 10:14

Jól mondod Évám! "agy"-étrend! És már kedden várom a vasárnapot... abba nem szólhat bele, mert jönnek a gyerekek!

Tegnap előszedtem a mézet, ki akarom próbálni fokhagymával, - nagyon kíváncsi vagyok.

27. 4b6a2525df (válaszként erre: 26. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 24. 08:01
Hát ez agy tökéletes étrend:)
26. Bártfai Andrea (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2011. júl. 23. 22:07

Egy ilyen m.t. felmérésre mi is elmennénk, majd utána nézek hol-mennyi. Egyébként nagyon sokat mozgunk: hajnalban 1,5 órát nordic walkingozunk, naponta 1 órát úszunk, utána fél óra vizitorna, délután fekvő gerinctorna.

A férjem pont jó: 170 cm - 70 kg. Ő azért fél, mert árva volt, nem ismert senkit a családjából és nem tudja milyen géneket hordoz magában. Nekem is mondta az Édesanyám, hogy vigyázzak, mert volt egy dédmama a családban, aki közel 100 kiló volt.

Sokat utazunk, általában fürdőhelyekre, de ott is igyekszünk betartani a mozgás-programokat. Most az úszómesterünk szabin van, az uszodát nem használhatjuk, de átjárunk Budaörsre. Jövő héttől iszapkúrára vagyok kiírva, a férjem vizi gyógytornára (itt nagyon vigyáznak az egészségünkre). Hordozzák a nővérek a citromos teát és lelkünkre kötik, hogy a 2,5 liter folyadékot estig hörpöljük be.

Tejterméket én sem fogyaszthatok, mert laktózérzékeny vagyok. A gyümölcsöt meg egyenesen utálom, de a férjem minden nap gyümölcsöt facsar, úgy hajlandó vagyok elfogyasztani.

A káposztaleves kétszer egy héten 1 hónapig nem olyan rossz, hol marhahússal, hol csirkeszárnnyal, hol pulykamellel készítem, persze mindig más fűszerezéssel.

Ha lent étkeznénk, 8-féle menüből választhatnánk, de nagyon szeretek főzni, - szerintem kreatív hobbi. Tudom, hogy Te is szeretsz sütni-főzni, - kíváncsi vagyok milyen lesz az új étrendetek, hogy válik be.

Én nem tudom a férjem étrendjét redukálni: évek óta magvas műzliket eszik fél csésze tejjel, a vacsorája egy alma egy vékony szelet sajttal.

És ebédre sem eszik sokat. Most előírta a káposztalevest, a 2 x egy héten halat és 2 x főzeléket. Vasárnap azt főzök, amit akarok.

Hát ez van, kívánságát teljesítem, mert jobb a békesség! Nem igaz?

2011. júl. 22. 08:18

Ezt most kaptam:)


Mézes fokhagyma: a tökéletes gyógyszer


Egy egyszerű módszer, hogyan lehet megszelídíteni a fokhagymát, és

csemegévé változtatni.


Nyugodt szívvel állíthatom, a világ két legegészségesebb élelmiszere

a méz és a fokhagyma. Az utóbbival sokaknak problémája van: túl erős

az íze, túl erős a szaga, csíp. Hát igen, ezért hagyma. De egy

egyszerű trükkel el lehet tüntetni a kellemetlen mellékhatásokat, és

szinte csemegévé lehet változtatni a faramuci növényt.


A mézes fokhagyma bármikor elkészíthető, de leginkább a nyár az

ajánlott, amikor a méz és a fokhagyma is a legolcsóbb. A módszer

egészen egyszerű. Meg kell pucolni a fokhagymát, beletuszkolni egy

kisebb üvegbe a mézbe, lefedni az üveget, és berakni a kamrába. Ennyi.


Hogy mi fog történni. Ha türelmesen várunk néhány hét alatt a

fokhagyma megsötétedik és megfesti a mézet is, amely egészen folyóssá

válik az átalakulás során. Nem kell aggódni, nem romolhat meg, erre a

méz és a fokhagyma is garancia. Végül a keveréknek körülbelül olyan

sötét színe lesz, mint a kínai szójaszósznak, vagy a balzsamecetnek.


Miért is jó ez? A méz és a fokhagyma előnyös tulajdonságairól

oldalakat lehet írni. Erről a készítményről is elmondható mindez. Ami

a fontos, a folyamat hatására a fokhagyma elveszti csípősségét, és

erős illatát. Egyszerűen elrágható, mégsem lesz bűzös lehelet.


Javasolt felhasználási mód? Betegség megelőzésére napi egy gerezd

fokhagyma annyi mézzel, ami egy kiskanálon vele jön. Kellemes íze van,

édes, némi fokhagyma aromával. Emellett főzéshez is felhasználható,

összetörve megkenhetjük vele a grillezendő húsokat, gyümölcsös

mártásokban húsételek kísérője lehet. De ragukban is megállja a

helyét. A variációk száma végtelen.


Annyi jobb benne(esetleg), mint a citromosba, hogy itt a fokhagymát nem főzöd meg, igy talán jobban hat. Bár nem tudom, hogy aki érzékeny rá, nem bántja-e a gyomrát, epéjét, mármint a fokhagyma nem a méz:)

24. 4b6a2525df (válaszként erre: 23. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 22. 07:47

Bocs, hogy offolom a fórumot, de erre muszáj vagyok válaszolnI:)



hááááááááát:) ez nem segít. Ha nincs elhízva, akkor mozogjon.


Mi a férjemmel tegnap voltunk egx metabolyc typing nevű felmérésen, ahol megmondták mit nem ehetünk, ahhoz hogy fogyjunk.


Én februárban eldöntöttem, hogy 15 éves küszködés után felhagyok mindenféle divat diétával, Azóta fogtam 5 kilót. Most a mérésen kijött, hogy tejet és tejterméket nem fogyaszthatok, mert az gátolja a fohyásom, a férjem pedig pl. gyümölcsöt nem.

Most várom a heti étrendet, hétfőn elkezdünk a szerint étkezni.


Az érdekessége még az volt az egésznek, hogy több kalóriát kell fogyasztanom, mint amit eddig tettem.

Van is benne igazság, mert a szervezet tudja mennyire van szüksége, és ha alatta fogyasztaszt, elkezd spájzolni, mert úgy reagál rá, hogy éhezteted.

Ezen buknak meg a divatdiéták is, hiszen egy életen át nem lehet csinálni.


Ajánlanám még mindkettőtöknek a béltisztító magkeveréket, erről indítottam is itt egy fórumot

23. Bártfai Andrea (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2011. júl. 21. 17:58

Köszi Évikém!

Képzeld most a férjem a heti kétszeri káposztalevest találta ki, amit tavaly már csináltunk. Piszkosul fél a hízástól.

22. 4b6a2525df (válaszként erre: 21. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 21. 10:20
Nem kapszula, hanem az előbbre leírt recept
21. Bártfai Andrea (válaszként erre: 20. - 4b6a2525df)
2011. júl. 21. 09:05
Nem tudtam, hogy létezik kettő az egyben: citromos-fokhagymás kapszula. Majd utána nézek: hol-mennyi!
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 19. 10:50
A citromosnak nincs bűze
19. Bártfai Andrea (válaszként erre: 19. - Csorieva)
2011. júl. 19. 07:39

A férjem kapszula formában kúrázott 20 évvel ezelőtt, de nagyon büdös volt. Sajnos nem a kapszula, hanem a férjem! Mikor már az ötödik ember kérdezte: "Fasírt volt az ebéd?" - gyorsan abba hagyta a kúrát. Egyébként a fokhagyma már annyira elfajzott, hogy se íze, se bűze.

Mindenkinek jó kúrázást kívánok!

18. B.Annamária (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 19:47
Mivel már a második kúrát csinálom nincs szagom tőle pedig ebbe a melegbe akár izzadhatnám is,de nem.Megfőzve úgy van,hogy csak az első rottyanásig,így még nem megy el a hatóanyag és nem leszel büdös. De arra lettem volna kíváncsi,hogy valakinek orvosi leleten érezhető-e a változás.
17. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 12:31

nem is főve eszem :))


paradicsomos mozarella saláta nyers bazsalikommal, passzírozott fokhagymával, az nálam min. heti 2x


vajaskenyér beledörgölt fokhagymával, az is :))


amúgy a receptben, ha elolvastad, fel van forralva a cumó

16. ogrené (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 12:30
Nem érzem rajta hogy lenne valami más szaga:D:D
2011. júl. 17. 12:27
nem lesz tőle büdös az ember?
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 12:27
ételben, főve azért más hatása van a fokhagymának, mint nyersen
2011. júl. 17. 12:26

tinálatok nem fogy el egy zsák fokhagyma meg citrom hetente? szerintem annyi bőven elég, amit az ember amúgy is megeszik


nekem legalábbis a hétvégi listámon mindig rajta van ez a két dolog

2011. júl. 17. 12:24
A férjem issza de számomra annyira rossz szaga van hogy meg se tudom kóstolni!
2011. júl. 17. 12:12
hmm, ez érdekes, lehet hogy kipróbálom
2011. júl. 17. 12:00
Én épp talán 2 hete érdeklődtem ez iránt, apukámnak meg is csináltam. De sajnos azzal nem számoltunk hogy savlekötő mellett sem fogja tudni inni. Már az első kortytól "kifeküdt" 2 napra.
2011. júl. 17. 11:37
Én is megcsináltam már ezt a kúrát, de nem éreztem semmi hatást. Persze biztosan jó, hiszen az összetevők nagyon egészségesek. Lehet meg is próbálom még egyszer.
2011. júl. 17. 08:52

Citromos-fokhagymás kúra érelmeszesedés ellen

/Benke Rita/


Hozzávalók:

• 30 gerezd fokhagyma,

• 5 db citrom (lehetőleg természetes körülmények között termesztett, nem permetezett gyümölcsöt használjunk),

• 1 l víz.



Elkészítése

A fokhagymáról leszedjük a héját és felaprítjuk (lehet robotgéppel vagy turmixszal is). A citromot alaposan megmossuk, héjával együtt aprítjuk és robotgéppel vagy mixer segítségével elegyítjük a fokhagymával.

Egy liter vízzel buggyanásig forraljuk, lefedve kihűlésig állni hagyjuk, majd leszűrjük, palackba töltjük, és hűtőszekrényben tároljuk.



Adagolása

Naponta egy kupicányi mennyiséget ajánlatos fogyasztani reggel, étkezés előtt. Egy kúra három hétig tart, amely 8 nap szünet után még egyszer megismételhető. Általában ezt követően áll be egy tartósabb eredmény. Szükség esetén harmadszor is megismételhető

Félévente, vagy évente ajánlatos megismételni ezt az olcsó és ártalommentes, háromhetes kúrát.



Negyven év felett akkor is tanácsos végigcsinálni, ha egyébként nincs semmi baj, betegség.



A módszer kipróbálói állítják, hogy már háromheti alkalmazás után érezhető az egész test fiatalos regenerálódása.



Sokan állítják, hogy a kúra eredményeképpen javult a látásuk, hallásuk, fog- és ínyproblémáik, a vérnyomásuk értékei, energikusabbak, teherbíróbbak lettek, nyugodtabbá, pihentetőbbé, vált az éjszakai alvásuk.

2011. júl. 17. 08:22
Igazából mások tapasztalataira volnék kíváncsi.Én már a második kúrát csinálom és hamarosan megyek vérvételre nagyon érdekel milyen lesz,mert nekem magas a koleszterin,tiglicerin és társai.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook