Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban fórum

Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban

1 2 3
2014. jan. 17. 10:14

Citrommal (felbevagott) bedorzsolni fakanalat, vagodeszkat es ugy hagyni egy negyedorat majd elmosogatni, eltunteti a hagymaszagot, fokhagymaszagot a fabol.


Egy kis cseszeben szodabikarbonat tenni a hutoszekrenybe, beszivja a rossz hutoszagot, ezenkivul enyhen ecetes vizbe martott rongy tok jo hutotisztitasra.


A szodabikarbonat meg szonyegek tisztitasara is lehet hasznalni. Szarazon. Behintjuk az adott szonyeget es egy kefevel eloszlatjuk rendesen, hagyjuk negyedorat hatni majd felporszivozzuk.


A szodabikarbonas viz zoldseg-gyumolcs tisztitasara is jo, literenkent 1 evokanal szodabikarbonat kell tenni a vizbe, illetve a nagyon koszos zoldseget bedorzsolni vele. Miutan leoldodott a fold, leobliteni. Nem sterilizal termeszetesen de antiszeptikus, szoval normalis esetben altalaban eleg.

2014. jan. 17. 09:49

A csapok szűrőire olvastam még egy praktikát, amit legutóbb ki is próbáltam, és működik! Egy zacskóba ecetet tenni, és rágumizni a csapra, hogy a kifolyó része belelógjon az ecetbe, majd úgy hagyni egy darabig. Gyönyöűen leoldja ott is így a vízkövet, és ismét mint új korában, úgy folyik belőle a víz :)


Ecetet még a mosógépbe az öblítőhöz is célszerű adni, szintén vízkőtlenít és lágyítja a vizet!

2014. jan. 17. 09:26

Szia :9


Ez nagyon jól hangzik, mert vettem én már elég sok féle-fajta szert, ami állítólag viszi, mossa, eltünteti, de nem igaz az egész.:(

Bár, az első alkalommal, amikor kidobták a terméket, tényleg használt, aztán semmi :(


Azt tudom, vízkőoldót nem használok már évek óta, mikor olvastam valahol, lehet itt, hogy a citromos mennyit használ.

Nah, citrompótlót vettem, eleinte kis dobozost, amit ismer mindenki, összetörtem, felolvasztottam vízben és azzal öblítek át minden gépet :)

Vízforraló, kávéfőző, edények, még a zsírosabb tálaló készletnek is jó, a vízbe áztatott szűrőknek is csodás :)

2014. jan. 17. 09:08
Nagyanyáink is sok természetes szert használtak annakidején, de a televíziós reklámok hatására a mai nők jobban hisznek már a csilli-villi csomagolású, neves márkákban, mint a hagyományos szerekben. Ennek ellenére szeretnék veletek néhány trükköt megosztani, amik segítségével természetesebben és nem mellesleg olcsóbban tarthatjátok tisztábban az otthonotokat.

Ugrás a teljes írásra: Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook