Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban fórum

Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban

1 2 3
34. Lilibeth59 (válaszként erre: 22. - Bvaszp)
2014. jan. 18. 17:27

Bocsi, hogy csak most válaszolok...

Igen, tartósítom nátrium-benzoattal és kálium-szorbáttal. A kereskedelemben kapható folyékony, mosódióból készült mosószereket is ezekkel tartósítják.


Akár 5 litert is csinálhatsz, nem romlik meg. A készen kapható folyékony mosódiókban is ezekkel tartósítanak. Kálium szorbát: ezt a szervezetünk teljes mértékben lebontja, tehát veszélytelen. Az erjedést gátolja. Nátrium benzoát: ezt savanyúságokhoz szokták használni tartósítóként.

Szóval élelmiszer tartósítók, tehát külsőleg biztos, hogy nem árthat..., Van még az ezüstkolloid, de az drágább sokkal, nekem ez a két tartósító bevált. Nem kell hűtőben tartani, nálam a fürdőszobában van a többi tisztítószer (nem bolti) között.

2014. jan. 18. 12:57
Belsőleg fest és tisztít. :)
2014. jan. 18. 07:52
Nagyon örülök ennek a fórumnak,nekem is van egy hasonló naplóm.Ott is csemegézhettek,rengeteg ilyen dolgot tettem bele.:)
2014. jan. 18. 07:07

Jó reggelt!

Én se bírom ki, hogy ne mondjam el egy praktikámat...

AMC-edényeim vannak, az ügynök, amikor megvásároltuk a készletet, ajánlott egy szpéci szert, amellyel fényesre tisztíthatók.

Nos, miután ez a szer elfogyott, s már nagyon untam a síkálást, megkérdeztem az egyik szomszédasszonyomat, ő miccsinál...

Azóta én is csak és kizárólag az ecetet használom. Fenomenális!

2014. jan. 18. 06:45
Nagyon jók ezek a szerek.Én 2 éve házilag főzött mosógéllel mosok és natúr/bio öblítőt használok.A mosógélbe 250 g mosószóda+200 g házi szappan kell és lesz 6-7 liter jó kis mosógélem, ami sokáig elég.
29. 993dda84ef (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 23:36
Köszi, akkor szerzek levendulát, és elindítom az érlelést...:)
28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 993dda84ef)
2014. jan. 17. 23:25
3-4hetig
27. 993dda84ef (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 23:18
Mennyi ideig áztatod az ecetben?
2014. jan. 17. 23:16

Sziasztok!:)


Hű de klassz téma, remek ötleteket kaptam Lányok, köszi! Egy részüket már én is alkalmazom, de az ecetes ruhaöblítés például kimaradt az életemből, pedig nagy ötlet, mindenképpen le fogom tesztelni, nem is értem hogy nem jutott eszembe eddig, a levendula felhasználása csak hab a tortán, rajongok az illatáért, zseniális párosítás.


Lilibeth59, a spéci tartósítód engem is érdekelne, mesélnél róla?!


Az ecet nálam is jolly joker-ként működik, én a citromot sajnálom háztartási célra, ezért azzal nem vacakolok, csak nagy ritkán. Nem kapcsolódik szorosan a témához, de ha már szóba került az ecet, én az fehérborecetet, vagy almaecetet használom a hajam öblítésére, egyetlen balzsam sem teszi olyan selymessé, mint ezek a 2 cucc. Leginkább a fehérborecet, de az alma is ok, sőt, néha sima háztartási ecettel dolgoztam, és teljesen működőképes volt azzal is, bár tény, hogy jóval agresszívabb. Soha nem használok balzsamot. Vmi olajat hajmosás előtt(ricinus, kókusz, shea) pár órára, majd sampon, és ecet. Ez nem éppen a takarításhoz kapcsolódik, de gondoltam ne menjek el üres kézzel, valami praktikáról illene nekem is beszámolnom, ha már tőletek begyűjtöttem párat...:)

25. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Lilibeth59)
2014. jan. 17. 23:05

Ne lepodj meg, ha zold lesz a folyadek a virag szine ellenere, mert en csinaltam alkoholos tinkturat es levendulas ecetet, az alkoholos gyonyoru lilas lett, az ecetes meg zold.


Hasznaltam az alkoholos tinkturat szajvizbe es arctonikba, masra nem, de nem csinaltam akkora adagot belole, hogy ki kelljen dobni

2014. jan. 17. 21:50

Nekem sem büdös az ecettől a kávéfőzőm.

Én a kiöntőbe teszek vizet kb. 3/4 ig, majd 1/4 ecetet, ezzel átfőzöm, majd ezután még kétszer vagy háromszor tiszta vízzel. Eddig re az összes vízkő kijön belőle.


Nem tudom milyen kávéfőzőkről beszéltek Nekem szarvasi mini eszpresszóm van. Teafőzőm nincs és vízmelegítőm sincs, mert azokat nem szeretem. A vizet porcelán vagy üvegkancsóba forralom fel a mikróban.

23. dafke
2014. jan. 17. 20:25

Nekem nem büdi a kávéfőzőm az ecettől, nem is értem. Egyszer "lefőzök" 1 üveg 10%-os ecetet, persze kávé nélkül:))), aztán egy tele tartálynyi vizet, és tiszta.

Serpenyőket rendszeresen citromlével szagtalanítom, tökéletesen jó rá a legolcsóbb citromlé. Először elmosom a serpenyőt, bele a citromlé. Elvan egy éjszaka, reggel átöblítem és nem büdi. De a fa vágódeszka és a fakanál eszembe se jutott, köszi a tippet, Gribedli.

22. bvaszp (válaszként erre: 21. - Lilibeth59)
2014. jan. 17. 20:11
Ha jól értem a mosódió főzetet lehet tartósítani? Hogyan?
21. Lilibeth59 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 19:36

Ezt nagyon köszönöm! Hogy ez nekem eddig nem jutott eszembe! Vannak levendula bokraim, levendulavizet, szekrényillatosítót szoktam készíteni a virágokból, de hogy öblítőnek használjam, hát eszembe sem jutott.Persze levendula illóval+saját készítésű almaecettel szoktam öblíteni. Sok mindennel kísérleteztem már, mert bolti öblítőt évek óta nem használok, mosószert is biot használok, amit higítok saját főzésű mosódióval, amit persze tartósítani kell, de megtaláltam a természetes tartósítót hozzá. Szóval, ezt kipróbálom. A levendula illót (Tihanyit) használom sokmindenhez, szeretem az illatát, és fertőtlenít, azonkívül ha készítek arckrémet, sampont, tusfürdőt, mosogatószert, azokhoz is cseppentek pár cseppet, mert fertőtlenít, tartósít....

Mégegyszer köszi az egyszerű, de nagyszerű receptet!!!!

2014. jan. 17. 19:26
Mosógépbe vízlágyítónak, zsíroldónak fehér ruhákhoz mosószódát,de a szines ruhákhoz trisot használok. Jártam már úgy szinesnél,hogy megfakította foltokban a mosószóda.Valóban lényegesen kevesebb mosószert használok így,és a foltok sem maradnak úgy a ruhában.
19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2014. jan. 17. 19:03
En ugyanezt csinaltam az ecettel, csak a levendulaimat aztattam ecetben es ezt hasznaltam oblitonek a mosogepben. Az ecet szaga elillant, viszont megmaradt a levendula illata:)
2014. jan. 17. 17:49

Örülök ennek a fórumnak, itt nem kell győzködni senkit, hogy ne használjon vegyszert, takarításhoz...

Viszont ugyanígy elkerülhetjük a vegyszerek használatát a tisztító/tisztálkodó/kozmetikai szereknél is....

Imádom a szódabikarbónát, az ecetet úgy használom, hogy a narancs héját beáztatom 1-2 hétre az ecetbe, aztán leszűröm, pár csepp narancs illóolaj, így elviselhetőbb az "illata". A citromsavat is nagyon szeretem, tulajdonképp a hatása az ecettel azonos, bár szerintem kíméletesebb a kávé/teafőző vízkőtelenítéséhez.


A mosószódát ajánlom, nagyon jó vízlágyító, a mosószer felét kell csak használni mosáskor, ha jó meleg vízben feloldott 1-2 evőkanál mosószódát öntünk közvetlenül a ruhákra a dobba. Van, aki szerint fakítja a ruhát, szerintem nem, de az biztos, hogy a fehér ruha fehér lesz, pláne, ha még szódabikarbónát is teszünk hozzá (ezt tényleg csak a fehér mosáshoz ajánlom!).

A szódabikarbóna jól oldja a zsírt - pl. kocsonyát főztem, a fazekat, amiben főtt a kocsonya, befújtam szódabikarbónás vízzel (jó meleg), vártam kb. 10 percet, aztán elmosogattam. Nem kellett sikálni, 3x/4x átmosni, pikk/pakk, tiszta lett a fazék mosogatás után.

Írok még, hogy milyen praktikákat használok, de mennem kell - sajnos -.

2014. jan. 17. 17:36
Én már évek óta használom az ecetet és a szódabikarbonát fürdőszoba takarításhoz, felmosáshoz, szagtalanításhoz, mosáshoz, ezüst ékszer tisztításhoz, hűtőszekrény tisztításhoz stb.
16. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 14:01
Hiszed vagy nem, a citromsótól szinte tiszta a víz, csak át kell mosogató szivaccsal törölni és utána alaposan kiöblíteni, a kávéfőzőt pedig átfőzni, elég egyszer, mert nagyon tiszta máris:)
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 14:00

Őszinte leszek, azt nem figyeltem, mert fluor érzékeny vagyok és nem mindegy mi van a fogkrémben, látom van benne bicarbonat, akkor fluor nincs.

Ennyiben vagyok jártas a dologban :)

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2014. jan. 17. 13:23
Ez igaz, de pont ennyi főzés tisztítja ki rendesen. Én addig szoktam átfőzni, amíg nem lesz tiszta a víz, ami kijön és nem a szaga miatt.
13. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2014. jan. 17. 13:19

Az kalcium karbonat es nem natrium karbonat. A szodabikarbona tartalmu fogkremekben is keves van a szodabikarbonabol es nem aktiv, citromle nincs bennuk. Maskepp viselkedik igy a szodabikarbona. Amugy feherjeroncsolo hatasa is van, ezert szoktak mondani, hogy csak heti 1x a szodabikarbonat, mert az inynek nem tesz jot.


Ellenben a fogkremekben levo kalciumkarbonat nem artalmas az inyunkre, ezert hasznalhatjuk napi tobbszor

12. Bódiné Anikó (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2014. jan. 17. 12:54
Az is tökéletes
2014. jan. 17. 11:42
A por alakú citromsav is jó citrom helyett? mert sajnálnám ilyenre használni a citromot.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 11:07
Mostanában citrompótló port, tasakos, mert olcsóbb, azt szoktam venni, és még ezekre az újfajta szilikonos keverőlapokra, kenőtollakra is nagyon jó, mert azok, mint a fa, megtartják a szagot:(
9. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 11:05

Az ecettel a kávéfőzőnél az volt a bajom, kipróbáltam, hogy sokszor kell utána átfőzni, mert büdi enyhén :)

A citromos vizet viszont elég egyszer és már finom :)

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 11:04
bicarbonat minden fogkrémben van, ha megnézed :)
7. gribedli*** (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 10:31

A kevergetes azert kell nemelyik esetben, mert ettol kepzodik egy maro hatasu hab, aminek semleges a ph-ja, eleg nem belelegezni.


Egyebkent ezt neten fogfeherito pasztakent is lattam (citrom/szodabikarbona) csak ott hagyja eloszor teljesen habozni es akkor teszi fel, mikor mar nincs habja, mint egy fogkremet, heti egyszeri hasznalat. Ketsegkivul egy maro valami, de a fogorvosi fogfeherito is egy maro anyag, legalabbis jot az sem tesz, feherit, de porozussa teszi a fogakat.


Mondjuk aki mutatta, egy neger csajszi volt, nyilvan az o fogai kibirjak a bikarbona-citrom koktelt is:))))) es szep feherek voltak

2014. jan. 17. 10:27
*a citromos vagy ecetes viz jo a labgomba ellen is*(igaz, ez nem a takaritas kategoria :D0*
2014. jan. 17. 10:20

Szerintem nem kell ezeket kevergetni.

Maga az ecet jó vízkőoldásra. Én cettel szoktam a csapokat, csempét, edényeket, kávéfőzőt, mosógépet is tisztítani.


Szódabikarbóna fehérítésre jó.


Nem szeretem kevergeti, mert volt már olyan, hogy majdnem megfulladtam.


Én a citromot inkább teába teszem:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook