Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cipő garancia. Mit mondhatok/érvelhetek, hogy a pénzt visszaadják? fórum

Cipő garancia. Mit mondhatok/érvelhetek, hogy a pénzt visszaadják? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 16. 08:55
Bevetheted a Panaszkönyvet,Fogyasztóvédelmet,nézz körül a Googliban a lehetőségeidről és felkészülve menj érvelni!
7. vikucka (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2010. júl. 16. 08:40
Köszönöm ez egy jó érv lesz...
2010. júl. 16. 08:33
Nekem azt mondták, hogy megjavítják, vagy kicserélik, és ha azzal sem vagyok elégedett, akkor visszaadják a pénzt. Mivel a második darab is rossz minőség, mondd meg, hogy nem akarsz többet cserélgetni, minőségi kifogásod van, amin ezek szerint nem tudnak változtatni, így kéred inkább a pénzt vissza.
2010. júl. 16. 08:29

A D betűs cipőboltban zoknit vettem már, miután tönkrement a papucs, vagy már nem is tudom mi volt.

Ez a papucs 2500 forint volt, vissza járok én hetente, hogy cserélgessem, de ikább vennék valami tartósabbat... Számlát kaptam természetesen. A fogyasztóvédelem mit tud tenni? Van valami szabály a kifogásolható minőségre is?

2010. júl. 16. 08:24
Visszakérheted, de ha kekeckednek akkor cseréld be még kétszer, háromszor a tönkremenő papucsokat , egy idő után ők fogják azt mondani, hogy had fizessék ki. Legalábbis nekünk a D betűs cipőboltban ez volt.
2010. júl. 16. 08:21
Szerintem minden indok nélkül kérheted a pénzed? Számlát kaptál? Mert ha nem akarnak fizetni, lehet az APEH-hel fenyegetőzni. Meg egyébként is hatásos ha a fogyasztóvédelmet emlegeted :)
2010. júl. 16. 08:16

Sziasztok!


Kb. 2 hete vettem egy kínaiban egy papucsot. Elvileg fél év garancia van rá, egy hét után vissza kellett vinnem, mert levált a talpa. Kaptam egy másikat. Egy hétig bírta az is. Délután szeretném visszavinni, de én inkább már a pénzt kérném vissza. Kérdés, mit mondhatok/érvelhetek, hogy a pénzt visszaadják. Ismer-e valaki valami idevonatkozó szabályt? Vagy egyszerűen csak írjak be a panaszkönyvbe?


Köszi a válaszokat!

2010. júl. 16. 08:12
Cipő garancia

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook