Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Deichman cipő garancia. Szerintetek ezzel visszamehetek az üzletbe? fórum

Deichman cipő garancia. Szerintetek ezzel visszamehetek az üzletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. dec. 28. 13:21

Én is teljesen fel vagyok háborodva! 2 hónapja vettem egy cipőt, aminek pár alkalomnyi viselés után levált a műbőr rész az orráról+elkezdett az oldalsó része is szétjönni.

Közölte velem az üzletvezető, hogy ő nem tudja megállapítani, hogy ennek oka minőségi romlás vagy sem (már ezt sem értettem, hogy lehet nem minőségi romlás az, hogy pár használat után így néz ki a cipő). Nagy nehezen rámondtam hogy oké. Majd közölte, hgy kb 6 hét (???) múlva fognak értesíteni a döntésről.

Amikor láttam a papírt erről, az elutasítás okánál nem az szerepelt, hogy ő maga nem tud döntést hozni, hanem az, hogy elutasítja, mert NEM minőségi romlásról van szó.

SOHA TÖBBET DEICHMANN! Ha nekik megéri, hogy vásárlót veszítenek, hajrá. Messziről kerülni fogom őket mostantól! Hozzátenné, Bershka-ban, CCC-ben egy rossz szó nélkül visszaveszik a cipőt, talán nekik a vásárló elégedettsége az első.

2016. nov. 23. 21:44
Méghogy visszaadják a pénzt meg levásárolhatod? A nagy büdös ló...t.A 13 éves fiam Fila cipője másfél hónap alatt atomjaira hullott.Bevizsgálták, a reklamációt elutasították.Én arról nem tehetek, hogy a 13 éves gyereknek 44-es lába van, szerintük erős a gyerek járása( megsúgom :55 kg!!!!!!) Arra apellálnak, hogy úgyse megy senki a békéltető testülethez, vagy bíróságra és elmehetsz a sunyiba.... Soha többé FILA cipő soha többé Deichmann.
2016. okt. 12. 11:52

olcsó húsnak híg a leve, tartja a mondás, és ez a deichmannra is vonatkozik.

ami meg bőr alapú, az megfizethetetlen náluk, legalábbis nekem.

53. Kevi70
2016. okt. 11. 17:39

A Deichmantól egy rozsdás szöget sem vennék ezek után. Egy két hónapja vásárolt FILA cipő felső részén belül kiszakadt a bélés. Visszavittem a számlával és boltvezető közölte, hogy ez haszálatból eredő hiba. Igen a cipőt használatra vettem, nem a vitrinbe és ráadásul kocsival járok.

Idézem a jegyzőkönyvet: A lábbelin látható probléma nem vezethető vissza rejtett gyári ill. anyaghibára, hanem a nagylábujj okozta fizikai behatás eredménye. A probléma használati eredetű.

Ha ennek a fogalmatlan boltosnak az Isten adott volna annyi észt, akkor ilyen sületlenséget nem ír le, az emberek döntő többsége a cipő talpán közlekedik, nem pedig a lábfején, ahol a bélés ki van szakadva.

Senkinek nem ajánlom ezt a gagyi céget. Inkább rendelek Kínából, amit ők is tesznek és háromszoros áron eladnak.

2016. szept. 18. 07:30
Én is azért vásárolok inkább másutt, mert nagyon vacak a minősége- főleg a gyerekcipőknek. A csere meg sajnos vagy sikerül, vagy nem. Barátnőmnek egyébként a múltkor simán kicserélték, illetve férjem is vett ott olyan bőrcipőt, ami évekig jó volt. Mégis, ha átlagot vonok, akkor több a sikertelen vásárlásom ott, mint a sikeres.
2016. szept. 17. 17:38

Akinek nem cserélnek/fizetnek, az hagyja magát - országtól függetlenül. Tavasszal jártam úgy, hogy egy cipő megtetszett, 1x húztam föl, már szétment a sarka. Bóvli minőség, sajnos. Először felajánlotta a hölgy, hogy levásárolhatom. De nekem nem tetszett más, így kértem a pénzt. Adták.

Megfelelő kommunikációval és határozottsággal szerintem működik náluk.

Amiért már nem vásárlok ott, az az, hogy szinte minden cipőjük gagyi és esik szét "idő előtt". (És is nem is a műanyag szarokról beszélek, hanem a drágább bőrökről.)

2016. szept. 16. 23:07
A deichmannba már sokszor beszivattak. ráadásul a szomszéd mister minit be javittatják. szar fos üzlet ocsmány minőséggel. soha tőbbet oda nm megyek már
2016. szept. 13. 09:03
De azt csak Magyarországon merik megcsinálni. Angliában a Deichmannban simán szó nélkül fizették vissza a pénzt, pedig oda háromhavonta vittem vissza az iskolai cipőjét a gyereknek, mert gyakorlatilag eltűnt a talpa, annyira elkopott. Nem jegyzőkönyvezte, nem magyarázták meg nekem, hogy azt tulajdonképpen én tettem tönkre, hanem szó nékül kifizették.
2016. szept. 13. 08:59
Én azóta nem vásárolok ott, amióta a négy hónapos cipő szétesett- levált a talpa, sőt, olyan mértékben megkopott, mintha több éves lenne. pedig kirándulásra való bakancs volt. Több napi vita , jegyzőkönyv és levelezés után sem voltak hajlandóak sem cserélni, sem fizetni, azzal, hogy "hordásból ered". Nem értették meg, hogy a garanciaidőn belül ha a hordásból ilyen kopás ered, az minőségi probléma.
47. Sanyaman (válaszként erre: 46. - Vacsa)
2016. szept. 12. 20:34
Én 2015/04/29-én vettem cipőt a deicmannban,majd 2016//09-11-én vittem vissza abba a boltba ahol vettem.De jegyzőkönyvet vettek fel.A talpragasztás elengedett,a felsőrész töredezett.6 hónapon túli vásárlás,a vásárlót terheli a bizonyítási kötelezettség.A vásárló szakvéleményt kérhet a lábbeliről.Az üzletben nem tudjuk eldönteni,hogy gyártási hibából erednek az elváltozások.Ilyenkor mit tegyek,kaptam egy más hozzászólást is.Hogy bármelyik deichmann üzletbe vissza vihettem.Sűrgös választ kérek. Email:19740826die@gmail.com,Tatabánya 2016.09.12.
46. vacsa (válaszként erre: 44. - Kleeri)
2015. márc. 8. 17:24

2 év szavatosság. Ebből fél év jótállás. Így volt egy éve, két éve, öt éve is...

A blokk mögé tűzött tájékoztatóban minden le van írva, csak el kell olvasni.

45. 5056d3921a (válaszként erre: 44. - Kleeri)
2015. márc. 8. 13:46
..nem mostani a cikk - de én 1 évre emlékszem :)
44. kleeri (válaszként erre: 3. - ---snacky---)
2015. márc. 8. 13:28

nyugodtan vidd vissza, ki fogják cserélni

természetesen ha meg van a blokkod, ez fontos

a garancia 2 év a Deichmannba


mi egy év két hónap után vittük vissza férjem cipőjét, aminek a talpa keresztben elrepedt,

szó nélkül visszavették, választhattunk másikat,

2015. márc. 7. 21:02
Még nem telt le a fél év sem, vidd vissza, eldöntik mi lesz vele.
42. befana
2015. márc. 7. 17:30

Én ott többé soha, és mindenkit lebeszélek, hogy Deichmann cipőboltban vásároljon!

Vettünk egy cipőt, az oldala varrott, ragasztott... na, gondoltam, ez jó lesz a gyereknek.....

Az oldalán elengedte a ragasztás, de hát gondoltam, ez nem probléma..... Kb két hétre rá kilyukadt a cipő talpa....

Visszavittük..........

Nem cserélik ki, mert a garanciális feltételek között szerepel az, hogy az első hiba jelentkezésénél vissza kellett volna vinni...........

De hát én nem kekeckedni akartam, egy ragasztást simán megcsináltattam volna saját pénzből, nem akartam én a bolttal megcsináltatni vagy a cipőt kicsiréltetni............ hát emiatt vehetek a gyereknek új cipőt............

41. kszb (válaszként erre: 37. - 18e79e1970)
2013. ápr. 21. 18:19
ilyen ismerősöm nekem is van. Én ezt azért már az ultra gáz kategóriába sorolom....
2013. ápr. 21. 18:04
Én akárhányszor vittem vissza,készségesen kicserélték.Én csupán meguntam a játékot,erre nincs időm.Nem járok már oda vásárolni,nem érdekel,hogy kicserélik.Máshol is kicserélik.A különbség az,hogy nem kell vele élnem,mert nem lesz baja a cipőmnek...
39. 9d7907a17a (válaszként erre: 31. - ---snacky---)
2013. ápr. 20. 08:12
:)
38. globus (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 07:28

Csak félve merem leírni, de nekem ezzel az üzlettel még sosem volt szerencsém. Anyagban, minőségben mindig sikerült ócskát kifogni, annyival pedig nem olcsóbb... de tény, hogy a reklamációknál korrektül járnak el. Azért még vásárolok néha, főleg nyári vászoncipőt, amit egy szezonban nyúzok, aztán kuka :) Jobban örülnék, ha nem kellene reklamálni...

Csizmát, több évre szóló lábbelit nem vennék náluk.

2013. ápr. 20. 07:27
Egyik ismerősöm - nem szép dolog,- de ezt csinálja: vesz egy cipőt, amíg még érvényes a garancia addig egy kicsit megtöri pl. a talpát... Aztán visszaveszik neki és levásárolja. :S
36. vacsa (válaszként erre: 33. - Anthico)
2013. ápr. 20. 07:27
:(
35. vacsa
2013. ápr. 20. 07:26

Egyébként a blokkhoz tűzött használatin pontosan le vannak írva a szavatossági feltételek. Olvasd el:)

Most nincs időm elmagyarázni, mert mennem kel dolgozni ;)

34. vacsa
2013. ápr. 20. 07:25

Blokkal sétálj be a legközelebbi D-ba. Mondd hogy lenne egy kis problémád és mutasd meg a cipő talpát. Levásárlást vagy ajándékkártyát fognak felajánlani.


Legközelebb figyelj jobban, amint hibát látsz a cipőn vidd vissza:)

2013. ápr. 20. 00:03
Deichmann ilyen szempontból eddig mindig rendes volt. Vettem egy télen egy csizmát, majd következő télen tönkrement, még épp benne voltam az 1 évben, visszavittem. Megnézték és levásárolhattam. Megint vettem egy csizmát, amit azon a télen és köv télen hordtam, majd az is elszakadt, visszavittem. Azt is levásárolhattam és vettem egy új csizmát.Tehát 1 árából folyamatosan cserélgettem a csizmáimat :D
32. 051809cc90 (válaszként erre: 31. - ---snacky---)
2013. ápr. 19. 21:28
Ez szuper!!:-))))))
2013. ápr. 19. 21:11

KICSERÉLTÉK!!!!!!!!!!JEEEEEEEEEEE!!:-)


Kicserélték és választhattam egy új cipőt.A talp törése miatt cserélték ki azonnal. Nagyon örülök neki!

30. pzm3 (válaszként erre: 8. - Demonka88)
2013. ápr. 19. 17:48
Fél év garancia van a Deichmanban.Többnyire én is ott veszem a cipőimet.
29. kszb (válaszként erre: 28. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 19. 16:38

mondom én, h szerencsések vagytok :)

Nekem is széles a lábfejem is, uhogy átérzem anyud baját...

28. 9d7907a17a (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. ápr. 19. 16:25

Nekem is vannak kínaiból származó több szezont végig élt cipőim tökéletes állapotban. Arról már nem is beszélve, hogy legutóbb úgy jártam, hogy dobozra, névre, színre mindenre megegyező cipő a jobb nevűnek kikiáltott cipőboltban 9.990Ft, a kínaiban pedig 2.000Ft.


Az édesanyám egyébként nehezen vesz magának, mert nagyon széles a lábfeje.

27. kszb (válaszként erre: 25. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 19. 16:22

hát... szerencsések vagytok minden téren :) Nekem sajnos nagyon erős lábaim vannak, és gyorsan szét mennek rajtuk a cipők. Ha több szezonra szánok egy-egy cipőt, mint pld csizma, akkor bizony inkább outletben nézelődök, mert 20on ezer Ft alatt így sem úszom meg, de 40-em meg nincs rá...

Az anyám még a kínai cipőket is több szezonon át tudja hordani. Apámnak van olyan lába, járása, mint nekem... Hiába. A postásra mégsem hasonlíthatok :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook