Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica szemére jó a kamillatea? fórum

Cica szemére jó a kamillatea? (beszélgetős fórum)


2017. máj. 16. 07:09
jo igen
2017. jan. 9. 23:03
igen
14. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Bichter1)
2017. jan. 9. 20:22

Ó, ha láttátok volna, hogy tűrte! D

A dokinál is olyan jól viselkedik, soha, semmiért nem kellett lefogni, 1 emberes cica.

Imádja a doktornő is, csak 1 látogatás 8000.-ft. Független, hogy szálka, kullancs, vagy infúzió.:(


Próbáltam beletalálni is, biztos sikerült, mert akkor kicsit elfordult.D


Most elment, majd reggel látom meg, milyen.

Köszi mindenkinek!

2017. jan. 9. 20:14
Igen ha kisebb sérülés kezelhető otthon de ha kötőhártya vagy egyéb azért jobb ha az orvos ad neki valamit. Szóval akkor a kamilla mégis jó ennek örülök mert régen szerettem de mostanában több negatív véleményt hallottam róla. Nekem egyébként a cicám egyik szemét születésétől fogva egy kis kék fátyol fedi azért is őt fogadtuk örökbe mert így nem kellett volna másnak és ezt nem akartam. Ilyen maradt a szeme de nagyon szeretjük, nekünk szép cica így is.
2017. jan. 9. 19:30
Szerintem is jó a kamillatea, a mi szobatigrisünknek is segített...
2017. jan. 9. 19:26

Én a kamilla filterrel borogattam a szemét, napokon belül rendbe jött, amikor kandurkodtak egymással. Az ő szeme be volt gyulladva, szerintem egymás szemébe kaphattak.

Naponta 3-szor áttöröltem a filterrel... elképesztő, hogy mennyire tartotta közben a fejét a cicám!!

2017. jan. 9. 18:14
mindenképpen kéne neki egy orvos, mert a szem nagyon kényes dolog. Lehet egyébként kötőhártyagyulladás is, esetleg a macskainfluenzának is az egyik ismertetőjele. A kamilláról tényleg nem tudom, van aki dícséri van aki szerint szárít vagy hasonló, de mindenképp doki szerintem. Jobbulást nektek.
2017. jan. 9. 17:28
kérdez meg egy állatorvost
2017. jan. 9. 17:07

Én nem veszek kamillateát, semmihez és senkinek. Nem bízom benne, főleg, amióta megtudtam, hogy a termesztett változatában sokkal kevesebb a hatóanyag. Tehát az eltelt évek alatt a kamilla hasznossága csökkent, a fertőzések ereje pedig nőtt...


Cica szeméhez Tetran kenőcs mindig van itthon. Nem áztatja el a bundácskát sem, mire lekezelem, és még irritáció esetébe is hasznos, mert a testmelegtől folyékonnyá válik, és az is "kimossa" az esetleges szennyeződést. Szintén vény nélkül kapható. Van is itthon mindig.

7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - NomNom)
2017. jan. 9. 15:45

Egyáltalán nem levedzik, inkább megüthette,most ébredt, úgy látom, alatta meg van dagadva.

Ha több kettőnél, elvisszük, hogyne!:))

6. NomNom (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. jan. 9. 15:29
Tetrán az gyulladáscsökkentő. Lehet, hogy ennek a cicának csak belement valami ami zavarja. Pláne ha nem level, akkor lehetséges, hogy ez történt.
2017. jan. 9. 15:18
Az enyémnek Tetrán kenőcsöt adott az orvos.
2017. jan. 9. 15:11
Mi anno a kutyánknál alkalmaztuk a kamillateát, és bevált, helyrejött teljesen a szeme. Ha esetleg nem javulna a cica, akkor mindenképpen elvinném állatorvoshoz.
2017. jan. 9. 15:04
Igen, jó.
2017. jan. 9. 14:52
Nekem kölyökcicánál az állatorvos mondta, hogy langyos kamillateával töröljem át, és próbáljak meg cseppenteni is a szemébe egy picit, naponta 2-3X. De ha nem javul, én holnap elvinném orvoshoz :).
2017. jan. 9. 14:49

Reggel úgy jött haza a cica, hogy egyik szeme csukva volt. Mikor felvettem, néztem, kinyitotta, de szűkebb, viszont semmi váladék. Többször átsimítja, de benyálazza a lábát előtte, amúgy nyugodtan alszik.

Mossam neki kamillával, vagy hagyjam magától gyógyulni? Esetleg várjak, de meddig..holnapig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook