Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukros kamillatea? fórum

Cukros kamillatea? (beszélgetős fórum)


12. grizus
2013. aug. 25. 21:42
Tegyél bele a kompromisszum jegyében mézet.
11. Szni
2013. aug. 23. 15:10
Már biztos megoldódott a probléma,de lehet, hogy érdemes lenne másik tápszert kipróbálni,hátha az okozta.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - 2c563972fe)
2012. aug. 19. 13:01
Az én védőnőm ugyanezt mondta. Nem vagyok híve a cukrozásnak, naponta 1x kap a lányom (50 ml) cukros kamilla teát, és most már használ, mert nem kell hőmérőzni. Amúgy pedig nem hiszem, hogy majd a cukros kamilla tea miatt fog rákapni a cukros üdítőkre. Ahhoz nekem is lesz egy-két szavam :))
2012. aug. 17. 23:12
Bocs,hogy offolok,de a mi védőnőnk pont azt mondta,hogy a cukros kamillatea indítja be a székletet,nálunk bevált.Ritkán volt rá szükség,és ettől még nem szokott rá a cukros dolgokra,nem is adtam neki.A sima kamilla inkább megfogja,ez utóbbit itt olvastam régebben a hoxán :)
2012. aug. 17. 22:14

Köszi mindenkinek, akkor marad a sima kamilla!

én sem vagyok híve a cukrozásnak, ez már csak végső megoldásként jutott az eszembe.

de akkor el is vetem a gondolatot. nem cukrozunk! :)

7. Bcicus (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2012. aug. 17. 17:08
a védőnönek igaza van ne tegyél bele cukrot. szlcsövezd meg ha a sima kamillatea nem használ.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Petra11)
2012. aug. 17. 16:51
Igazad van! Sőt, ennél több napig sem gond ha nincs széklete a babáknak.
5. .Sziszu. (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2012. aug. 17. 15:29

Ha látod, hogy már nagyon erőlködik, akkor először próbálkozz egy kis erős langyos forralt vízzel. (Erős langyos nálam azt jelenti, hogy majdnem meleg.) Ha ez nem jön be, adj neki kamillateát. Ha nem fogadja el, azzal készítsd a tápit, úgy tuti megissza, és jön a várva várt eredmény. Cukor szerintem sem kell bele.

Ha mégsem lesz eredménye, akkor hőmérővel próbálkozz. Nekem a doktornő azt mondta: semmi baj nincs a hőmérőzéssel, a lényeg, hogy kint legyen az a kaki. Nagyobb baj, ha "besül".

Mindaddig ne aggódj, amíg nem erőlködik, és nem szenved tőle. Amikor viszont ezt látod, akkor cselekedj bátran. :)

2012. aug. 17. 15:18
Nyugodtan adhatod neki a kamillát, de mértékkel. Nagy mennyiségben, vagy sokáig használva káros a belekre ilyen picinél. Ha meg tápos, akkor annyira nem gond ha nem kakil naponta. Volt hogy az elején az én lányom is csak 2-3 naponta egyszer. Bepótolja ha nagyobb lesz :)
3. pillangó28 (válaszként erre: 2. - Petra11)
2012. aug. 17. 15:12

ezért kérdezem.

mert sok helyen azt olvastam, hogy cukorral erjednek a dolgok, és indul meg a kaki.

mert a sima kamilla csak szárít!

első baba.. én meg tök tanácstalan! :D

2012. aug. 17. 15:08
Mi a fenének abba cukor?! Igaza van a védőnéninek. Kivételesen :)
2012. aug. 17. 15:06

7 hetes baba nem kakil segítség nélkül. Tápszeres. Pedig a kaki nem kemény, csak még sem tudja kinyomni.

Sok helyen olvastam, hogy a cukros kamillatea megoldás lehet.

A védőnő viszont nagyon ellene van, hogy ne cukrozzak semmit.

csak úgy natúr kamillateát adjak neki. De az nem használ! :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook