Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Céget nyitottak a nevemre, hogyan tudom ellenőrizni? fórum

Céget nyitottak a nevemre, hogyan tudom ellenőrizni? (tudásbázis kérdés)


12. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 7. 11:16

e-cegjegyzek.hu oldalon baloldalt személykeresés.


Korábban nem tűnt fel nekem, hogy így is lehet keresni. Kipróbáltam, cégjegyzésre jogosultként hoz, tagként viszont nem. 🤷‍♀️ Érdekes

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 10:38

Nekem van fizetős cégfigyelőm, ha pirivben megírod a teljes neved, meg anyukádét akkor ránézek neked.


De szólok, akkor minden céges, egyéni vállalkozós dolgot látni fogok rólad.


És még valami, egyszer megnézem, FI-nak, nem vagyok ingyenes cégszolgálat!

10. timycat (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. febr. 4. 10:35

Nem is emlékszem hogy volt-e ilyen valaha.


Az egyéni vállalkozóknak igen, de cégnek?

A cégnek székhelye van, oda küldözgettek régen, de évek óta cégkapu van.


Bárki nevére lehet "okosba" céget grundolni, ha nincs fizetős cégfigyelőd (ami könyvelőknek, ügyvédeknel se szokott lenni) és nem keresel benne magadra amíg nincs gáz sose jössz rá.

9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 10:05
Amikor bejelentésre kerül a céged az önkormányzatnál, ők küldenek neked arról egy levelet postai úton. Közlik veled a tevékenyégedet is.
8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 10:04
ha van céged, arról az önkormányzatnál tudnak. megkérdezed. Ha céged van, akkor ügyfélkapudnak is lenni kell.
7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 09:54
Ha tudsz róla, akkor gondolom aláírtál valamit. Ha nem, akkor miből gondolod, hogy nyitottak?
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 08:48
Tudod a cég nevét?
5. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 22:56

e-cegjegyzek.hu


Lehetsz egy cégkivonatot


Már amennyiben tudod a cég nevét.


De sztem felhívsz egy ismerős könyvelt vagy ügyvédet,ő bele tud látni ilyen adatbázisokba.

4. timycat (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2023. febr. 3. 22:23

Azért van egy-két turpis ügyfél és én minden ügyvédért sem tenném tűzbe a kezem.


De tény manapság nem annyira jellemző hogy csak úgy céget nyitnak valaki nevére annak tudta nélkül.

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 22:21

Gondolom nincs fizetett cégfigyelőd ahol névre is lehetne keresni. Így az a legegyszerűbb ha nincs tucatneved, hogy rákeresel a nevedre, elég sok cég hirdet pénzes cégkivonatot, hátha lesz találat, amiből megtalálod a cégnevet/adószámot/cégjegyzék számot/székhelyet. Ezt az infót beírod az e-cegjegyzék keresőjébe és tök ingyen megnyithatod a cégkivonatot amiből látod hogy névegyezőség van csak vagy tényleg te vagy feltüntetve.


Ha tényleg te vagy akkor cégnév vagy cégjegyzékszám alapján cegközlöny oldala, ott most már nagy eséllyel fent vannak az eredeti céges iratok is, ott látod hogy ki írt alá helyetted, illetve melyik ügyvéd készítette az iratokat.

2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 22:06
Úgy, hogy pl emlékszel rá, mit írtál alá.
2023. febr. 3. 21:25
Sziasztok valaki tudna e segíteni nekem hogyan tudóm ellenôrizni hogy nyitottak e nevemre céget ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook