Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Búza/rozsfehérje intolerancia vs. lisztérzékenység fórum

Búza/rozsfehérje intolerancia vs. lisztérzékenység (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 1. 08:10

Sziasztok!

Kérlek, ha van tapasztalatotok a témában, segítsetek. Próbáltam internetes cikkekben keresni a választ, de nem jutottam előbbre, és az orvostól sem kaptam egyértelmű választ, ezért fordulok hozzátok.

Elvégeztettem kórházban a Fooddetective tesztet, ami kimutatta többek között a búzalisztet, rozslisztet, durumbúzát, élesztőt (emellett tejet, tojást, rizst, kukoricát) de a glutént nem. Elmentem kilégzési tesztre, gyomortükrözésre, szinte minden vizsgálaton túl vagyok. Refluxot, reaktiv gastropathiat állapítottak meg, ezen kívül átmeneti laktózérzékenységet, disbacteriosist, de gluténérzékeny nem vagyok! A kérdésem az lenne, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben? Az orvos szerint nem javasolt a szigorú diéta, max. a tejet és a tojást hagyjam el, a lisztet ne, mert akkor nagyon sok tápanyagot vonok meg magamtól. De ha eszem a azokat a dolgokat, amikre kijött az érzékenység, pattanásos, ekcémás leszek, rossz a gyomrom és szédülök.. Emellett 3 éve probiotikumot szedek, így szinte sosem vagyok beteg, de amint abbahagyom, rögtön elkap valami vírus és jön a köhögés, tüsszögés. Ha minden "tiltott" ételt elhagyok, akkor jól vagyok, elmúlnak a tünetet, de akkor csak magokat meg zöldségeket ezek hússal, semmi mást, ráadásul költséges és nem tudom, hogy ezt meddig kellene csinálni. Állítólag az érzékenység el tud múlni a diéta hatására (kb. fél év alatt) De akkor ez az érzékenység nem ugyanaz, mint mondjuk a lisztérzékenység? Tudom, hogy itt a fehérje a gond, nem a glutén, de a szervezetemben nem ugyanazokat a problémákat okozza? Nem károsítja ugyanúgy a bélflórát? Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban! Köszönöm! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook