Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budai Várba hol érdemes leparkolni kocsival, hogy a leggyorsabban felérjek gyalog (a Dísz tér kivételével)? fórum

Budai Várba hol érdemes leparkolni kocsival, hogy a leggyorsabban felérjek gyalog (a Dísz tér kivételével)? (tudásbázis kérdés)


24. farah
2013. márc. 8. 08:43
Nagyon köszönöm mindenkinek a sok segítséget !
2013. márc. 8. 02:31
A Halaszbastya szerintem meg nyitva van, ingyen fel lehet menni. De - ha gondolod - holnap megnezem neked es megirom. :-)
2013. márc. 8. 02:29

Szia.

En inkabb a Lovas uti parkolot ajanlom. A Szell Kalman tertol feljossz autoval, a Becsi kapu elott egy eles jobb kanyar a Lovas utra. Van hely boven es par perc seta utan bent vagytok a Varban!

Udv, egy vari lakos. :-)

2013. márc. 7. 21:54

Attól függ, kinek. Kisgyerekkel azért húzós.

Még azt akartam írni, hogy a lift sem ingyenes, 100 ft egy-egy irány felnőttnek. Kicsi gyereknek és nyugdíjasnak ingyenes, meg a Széchényi Könyvtár tagjainak és olvasóinak.

2013. márc. 7. 17:03
Parkolhatsz a Budai Alsó Rakparton is ingyen. Onnan nem olyan nagy dolog felérni gyalog.
19. farah
2013. márc. 7. 15:33
Jaj, nagyon köszi a segítséget !
18. virgilius (válaszként erre: 16. - Farah)
2013. márc. 7. 15:29
A lift a Dózsa térnél indul, és a palotába megy fel. Egy jó 10 perc a halászbástya onnét gyalog. Menjetek a Csónak vagy még inkább a Szabó Ilonka utcába, onnét már lűátni a Halászbástya alját.
17. virgilius (válaszként erre: 14. - Farah)
2013. márc. 7. 15:28
Ha a parkolásért fizetni hajlandó vagy, akkor a Dózsa tér fölött, a liftnél már vannak helyek, illetve a vár másik oldalán, pl a Csónak utcában, a Szabó Ilonka utcában, és onnét még kevesebbet kell gyalogolni. 440 ft per óra a parkolás. Az Attila úton azért nincs hely sose, mert egyelőre mág ingyenes. Én a Csónak utcát ajánlom.
16. farah
2013. márc. 7. 15:23
A lift is messze van ?
15. katie_rose (válaszként erre: 14. - Farah)
2013. márc. 7. 15:14
A Dózsa György tér tényleg elég zsúfolt és az sincs éppen közel ...
14. farah
2013. márc. 7. 15:09
A parkolás még nem lenne gond, arra számítottam, hogy fizetős, de buszra vagy libegőre már nem szeretnék költeni. Állítólag a Dózsa György tér is ingyenes, de írtátok, hogy arrafelé nincs hely.
13. katie_rose (válaszként erre: 12. - Farah)
2013. márc. 7. 15:01

Akkor Déli pu., mert a Mammut parkoló és a Lovas utca is fizetős. A Mammut olcsóbb de ott is 300 ft / óra.

Ha nem kicsi gyerkőccel mentek,akkor fel tudtok sétálni :)

12. farah
2013. márc. 7. 14:59
Köszönöm szépen ! A várbuszt igazából ki akartam hagyni, mert négyünknek pár perces útért nem szeretnék kifizetni 1400 Ft-ot, pláne ha még vissza is azzal kell menni.
11. katie_rose (válaszként erre: 9. - Farah)
2013. márc. 7. 14:56

Parkolhattok a Deák tér környékén is,mert a várbusz onnan indul (egyik végállomás). :)

A Mammuttól azért elég kemény menet gyalog. szerintem 20-30 perc és izzasztó,mert fölfelé kell menni. De a Széll Kálmán tér közel van a Mammuthoz és onnan megy a várbusz (másik végállomás). :)


A várbuszok: 16os és 16A (talán)

10. katie_rose (válaszként erre: 9. - Farah)
2013. márc. 7. 14:54

A Lovas utcában 440 ft/óra. A déli Pu. mellett van ingyenes parkoló,de elég kevés a hely. A lovas utcában illetve a Bécsi kaputól balra egy utcában van parkolóhely az egészen biztos. A várbusz ugyanannyiba kerül,mint a többi bkv busz, nincs külön díjszabás.

A Halászbástyára felmenni fel tudsz, max ilyen múzeum részek vannak zárva.

(az összes turista átlépi a forgó kaput és ennyi. :D)

2013. márc. 7. 14:48
Akkor vajon hol máshol lehetne parkolni ? Ajánlották a Mammut parkolóját is, onnan nagyon messze van gyalog ?
8. virgilius (válaszként erre: 6. - Zánka25)
2013. márc. 7. 14:44
Lépcső nincs onnét, csak lift. Fel lehet gyalogolni, de elég nagy kerülővel. És parkolóhelyet találni nap közben szinte lehetetlen.
2013. márc. 7. 14:13
Köszönöm szépen ! Mennyi idő alatt lehet kb. fölérni onnan ? Azt tudom, hogy belépős már a Halászbástya, de ez azt jelenti, hogy most is meg lehet nézni, csak még nem kell fizetni érte ?
6. Zánka25 (válaszként erre: 4. - Farah)
2013. márc. 7. 14:07

Az Attila úton a Dózsa szobornál érdemes parkolni. Onnan lift is (meg lépcső is) felvisz az Attila út felől a Palota útról. Ez a Széchényi Könyvtárhoz érkezik, ott van a Nemzeti Galéria és a Bp-i Történeti Múzeum is.

Onnan kis séta a Dísz tér, onnan meg ugyanannyi a Mátyás-templom, Halászbástya. Úgy tudom, hogy a Bástyához már belépő kell, ezért írhatták, hogy március 15-től van nyitva. (Ez tavaly így volt.)

2013. márc. 7. 14:01
Valamint, hogy a Halászbástyát meg lehet -e nézni, mert azt írják március 15-től van nyitva. Ez mit jelent ? Most nem lehet odamenni ? Bocsi, de gyerekkoromban voltam ott utoljára.
2013. márc. 7. 13:57
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha a Budai Várba szereték menni, hol érdemes leparkolni kocsival,hogy a leggyorsabban felérjek gyalog (a Dísz tér kivételével)? Illetve, hogy a várbusz díjszabása ugyanannyi -e, mint a többi BKV járaté ? Köszönöm !
3. Zánka25 (válaszként erre: 1. - Farah)
2013. márc. 7. 13:56
Gyalog, autóval, busszal, siklóval???
2013. márc. 7. 13:54
Hogyan mi?
2013. márc. 7. 13:54
Budai Várba hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook