Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kan ivartalanítása fórum

Boxer kan ivartalanítása (beszélgetős fórum)


12. f3000dc5ef (válaszként erre: 11. - 6f2146a0de)
2012. dec. 28. 19:22
szuper hír! sok-sok boldog nyugodt évet kívánok Nektek!
2012. dec. 28. 12:50
Ivartalanítottuk a kutyust, felépült, sokkal kedvesebb a kutyatársaival, tegnap lelapult a talajra, és úgy várta a másikat, hogy közelítsen, előtte sosem csinált ilyet, mindig rárontott és nagyon heves volt.
2012. okt. 31. 16:29
Köszi a megerősítést. Nem csak a neten szaglásztam körbe a témát, hanem könyvben, és állatorvosnál is. Minden megbízható forrás pozitívan nyilatkozik az ivartalanításról. De mindig akad valaki, aki séta közben próbál jó tanácsokat osztogatni, sokszor kéretlenül. Leszólnak, amikor azt hozom fel, hogy ha dolgoznak majd nagyon a hormonjai, biztos nem lennék képes az 50 kilommal visszafogni, ha neki akarna séta közben menni egy kutyának. Amennyire csak jól tudom, nevelem, de nem vállalom ezt a rizikót. Tudom, hogy anno a tacskóm is mennyi átsírt éjszakát okozott, mert kikaparta a kerítést és elment másfél hétre, majd kilőtt bundával jött haza tiszta soványan. És hiába vittem sétálni, ha látott egy unszimpi kant, nem bánta, ha lebeg a póráz végén, ment mint a tank.. És ez "csak" egy tacskó volt..Az tiszta, hogy ivartalanított is lehet agresszív, de szerintem ha naponta járatom kutyák és emberek közé, nem lehet probléma.
9. acuko (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 23:46

Hát, ak azt mondta, hogy az ivartalanitás után agressziv lesz, az egy nagyon buta ember lehet. És a dysplazia hogy jön ide? Az egy öröklött betegség, a csipőizület betegsége, amit hordozhat magában bármelyik kutya, amelyik hajlamos rá. Mi a fene köze lenne az ivartalanitáshoz? Ez akkora baromság, már bocs. Ak iezt mondta, az nagyon hülye lehet.


Nyugodtan ivartalanitsd a kutyát, csak jót teszel neki és vele. Midnenképpen. Sőt! Még kedvesebb, kezesebb és irányithatóbb lesz. Hidd el nekem, én 20 évig kutyatenyséztéssel foglalkoztam, nagy kutyákat tenyészetttem. Kikápzéssel is foglalkoztam. Ismerem a helyzetet. :)

8. acuko (válaszként erre: 4. - Kiszvorosz)
2012. okt. 30. 23:42
Pontosan igy van!
7. Bcicus (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 23:03
Az ivartalanítással csak jót teszel. Agresszív tuti nem lesz tőle és a diszpláziához ennek semmi köze.
2012. okt. 30. 21:28

Semmi baja nem lesz :D


Én három hete ivartalaníttattam az egyik kutyámat.

Csak előnyei vannak. Mitől lenne agresszív? pont, hogy nem. Az diszpláziának meg mi köze hozzá????


A boxer isteni kutya. Sok örömöt hozzá :D

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 20:13
Éljen az ivartalanítás! :)
4. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 19:52
Nem lesz semmi baja! Kevésbé lesz agresszív állatokkal,emberekkel szemben. A műtét a kan kutyák esetében kevésbé vesélyes, mint a szukáknál.
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 19:27
Nem lesz semmi baja az ivartalanítástól.
2. simple (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. okt. 30. 19:20
Én inkább a felesleges műtéttől tartanék, nem lehet tudni hogy fogja bírni ugye.
2012. okt. 30. 19:18

Van egy kan boxer kutyánk. Szeretnénk ivartalanítani, hogy semmiképp ne akarjon verekedni fiú kutyákkal, és ne szökjön.

Már utánaolvastunk, és kiderült, hogy az ivartalanításnak rengeteg előnye van.

Mégis sok olyan ember van, aki ellenzi. Pl.agresszív lesz a boxer, ha ivartalanítják.. életemben nem hallottam ilyen mellékhatásáról, azt olvastam, hogy agresszív rossz nevelés miatt lesz..

más azt írja, biztos diszpláziás lesz.. erre is cáfolatot olvastam.

Vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook