Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bonyolult ügy fórum

Bonyolult ügy (beszélgetős fórum)

23. henya (válaszként erre: 20. - A1f813b884)
2010. dec. 11. 07:05
Ajjaj..Ha aláírt, akkor szinte reménytelen.Sajnos akkor valószínűleg bukta..Azt mindenképpen ki kell járni, hogy ezentúl ő kapja..
22. a1f813b884 (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. dec. 10. 21:00
Nem nagyon van mit róla leperelni, se lakása, se pénze, sok embernek tartozik. Csak azt akarjuk, ami jár nekik. De azért kedves vagy :)
2010. dec. 10. 20:56
Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Kedves anyuci91 nem én vagyok az érintett (hála istennek!), de a sógornőm nevében is köszönöm a bíztató szavakat!
20. a1f813b884 (válaszként erre: 18. - Etke75)
2010. dec. 10. 20:54
Igen ez történt, az anya aláírta a papírokat, mert a saját ügyvédje is ezt javasolta neki. Csak az apa azóta úgy tesz, mintha év eleje óta húzódna az ügy az osztrák államnál, holott az exbarátnőtől tudjuk, hogy azóta ő veszi fel a pénzt. Azt viszont nem tudom hogyan igazolta, hogy egy háztartásban él a gyerekekkel. Majd megkérdezem.
2010. dec. 10. 17:18
Ahogy így sokan elmondták már neked kedves kétségbeesett anyuka először nem tudom, hogy vidéken laksz, vagy a fővárosban, de előtte mindenképpen a Családsegítő Szolgálatnál is van ingyenes jogtanácsadás, ha időpontot kérsz ilyen bonyolult ügyben először hozzájuk fordulj, de végső esetben, ha minden kötél szakad a magyar nagykövetség is utána tudna ennek járni, mármint a konzul elmeséled részletesen mi is történt veled, ha valóban be tudod bizonyítani, hogy te gyerektartást, meg a családi pótlékot nem kaptad kézhez, holott neked alanyi jogon jár és a legfontosabb papírokat beszerezheted ennek segítségével és mindenképpen már megbocsáss ilyen lelketlen gazember férjet soha az életben ne fogadd vissza bármennyire is fáj, mert egyáltalán nem érdemli meg és reméljük rendes, pártatlan jogász segítségével visszamenőleg behajtható lesz tőle ezek az ellátmányok. Kívánom neked alaposan járjon utána és sok szerencsét neked Üdv.Ágnes
18. Etke75
2010. dec. 10. 16:53
Lehet, hogy rosszul tudom, de az osztrák törvények szerint automatikusan az anyának jár a csp, az apa is igényelheti, de csak az anya beleegyezésével. És persze igazolnia kell, hogy egy háztartásban él a gyerekekkel. Ha megkaphatta a családit akkor valamilyen papírt alá kellett írnia a sógornődnek. Ha viszont ez megtörtént, akkor szerintem az a pénz már veszett fejsze nyele.
17. manul
2010. dec. 10. 15:19

Kedves történet!:((((


Szerezzen egy megbízható ügyvédet,biztosan vannak másolatok a bíróságon,kérje ki az iratanyagot és perelje le a gatyát is arról a mocsokról!

16. klenca
2010. dec. 10. 14:56

Hűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű


Sok sikert!!!

15. henya (válaszként erre: 9. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 14:39
Ha pénzt akar látni, mindenképpen a MÁKnál kell jelezni az egészet, velük kell felvenni a kapcsolatot.Ez arra az esetre megoldás, ha az anya nem kapott pénzt, de nála voltak a gyerekek.Ezt tanukkal tudja bizonyítani.1-2 hónap alatt a végére járnak, segítőkészek, és válaszolnak a kérdésekre.De sajnos ilyenkor is csak fél évre adják meg visszamenőleg.Nálunk az anya nélkül zajlott az egész, még a leveleket sem vette át.Az osztrák állammal kapcsolatban ne tudom, mi a helyzet, de szerintem ezt is tőlük kell megkrdezni-amennyiben az anyuka magyar állampolgár.Szerintem EU-n belül a hivatalok egymás között megoldják-legalábbis az adóhatóságnál pl. ez a helyzet.A gyerektartás..Nos ehhez kell az ügyvéd, de a magyar állam ezt is megadja visszamenőleg, ha az apa nem tudja bizonyítani, hogy fizette.Az állam kifizeti az anyának, aztán behajtja az apától, de ezt a bíróság ítéli meg;ergo feljelentést kell tenni.
14. Etke75 (válaszként erre: 9. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 14:34
Azt sem nagyon értem, hogy az apa hogyan tud kint csp-t a gyerekeknek igényelni. Van letelepedési engedélye?
13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 14:34
biztos kezelgette apuci...
12. a1f813b884 (válaszként erre: 11. - Pteri)
2010. dec. 10. 14:14
Nem tudom, ez hogy működik, de se a peranyag, se a lakás adásvételi szerződése, se a gyerekek anyakönyvi kivonata nincs meg. Valószínűleg az is az apánál landolt.
11. pteri (válaszként erre: 5. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 14:11
Panaszt lehet tenni az ügyvédi kamaránál, bár lehet, hogy ezek is inkább egymást védik. De mégse lehet, hogy egy ügyvéd elveszít egy peranyagot, azzal valahogy el kell számolnia szerintem. A papíroknak meg kell lennie, vagy nyomának, hogy kinek adta át, nem ?
2010. dec. 10. 14:04
Ja egyébként azzal eteti az anyát, hogy ő a gyerektartást is elutalta, biztos rossz a kártyája vagy a számlája. Azóta már sms értesítése is van, de nem érkezik semmi a számlára. Tiszta hülyének nézi, egyik bank a másiknak max egy napon belül utal.
2010. dec. 10. 14:00
Akkor most új igénylést kell benyújtania a MÁK-nál, de az osztrák államnál viszont le kellene mondani valahogy? Vagy nem?
8. henya (válaszként erre: 2. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 13:55
Ha be is tudja bizonyítani, hogy nem fizetett neki semmit az apa, akkor is max.fél évre visszamenőleg fizeti a kincstár az anyának a családit, amit majd az apától fog visszavenni, ahogy tudja.Gyámhatóság és kincstári alkalmazott fogja felkeresni-vagy legalábbis megpróbálja- mindkét felet.Mindenképpen a MÁK fogja intézni.Legalábbis nálunk a párommal hasonló volt a helyzet, és így történt.Csak nálunk az anyuka volt a hunyó.Bár ő legalább más országokat nem húzott bele...:-/
7. a1f813b884 (válaszként erre: 6. - Gabcsyka)
2010. dec. 10. 13:55
Mi is erre gyanakszunk.
2010. dec. 10. 13:50

Kell keresni egy nemzetközi ügyekkel fogalkozó ügyvédet, de olyat aki nem ijed meg a saját árnyékától. Nem kizárt, hogy az anyuka ügyvédje is

kapott némi kenőpénzt az apától...

5. a1f813b884 (válaszként erre: 4. - Pteri)
2010. dec. 10. 13:50
Az előző is nőnemű volt. :(
2010. dec. 10. 13:48
Ha ez így van, az elején kellett volna jó ügyvédet keresni, de most azonnal , ki más tudna segíteni, ezt már nem lehet magánúton elintézni. Micsoda szemét Apák vannak. Szerintem keressen nőnemű családjogi ügyvédet. Esetleg itt kérdezzétek meg, ki ismer ilyet, akinek jó a híre.
3. Bella 13 (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2010. dec. 10. 13:47

Szerintem először is, keressen másik ügyvédet, és szerezze meg a nőtől a papírokat, amikkel igazolni tudja, hogy a pasi vett fel pénzt az osztrákoktól. Aztán perelje be. Ha a pasinál nincs átutalási megbízás, vagy postai csekk, amivel bizonyítani tudja, hogy ő utalt az asszonynak pénzt, akkor a nőnek fognak igazat hagyni, pláne, ha ő tanukkal alá tudja támasztani, hogy segítség nélkül neveli a fiúkat. Lehet, hogy az ex szerető is hajlandó lenne a pártjára állni.

Mindenesetre nem egyszerű...

2010. dec. 10. 13:43
Csak ritkán tudok itt lenni, de ha van kérdés, ígérem válaszolok!
2010. dec. 10. 13:40

Mint ahogy a címben is írtam, egy eléggé bonyolult ügyben kérnék tanácsot, véleményeket.

Sógornőmet kb. 3 évvel ezelőtt elhagyta az élettársa. Igazából nem is akart ő elmenni, csak egy megtalált sms után kiderült, hogy szeretője van, ezért a sógornőm kiadta az útját. Van két fiúk egy 10 és egy 8 éves. Az apa amit csak lehetett mindent elrontott a fiúkkal kapcsolatban. Fel sem készítette őket, úgy mutatta be őket az új nőnek, még akkor amikor az anyjuk azt sem tudta, hogy ő éppen meg lett csalva. Egy közösnek tervezett külföldi kirándulásra anya helyett egy másik nőtt vitt az apa. Jó mi? Aztán konfliktus-helyzetekben mindig a nő mellé állt nem a saját fiai mellé, és példának állandóan a szerető fiát állította a sajátjai elé. Tehát tett róla, hogy fiúk megutálják egy életre. Innentől kezdve nem akartak soha vele menni, főleg nem a nő lakására. Ekkor apa bedurvult, támadni kezdte az anyát és a gyámhatósághoz fordult.Itt hónapokig tartó huzavona után sem sikerült az anyának elérnie azt, hogy hagyja békén egy kicsit a nagyobbik fiút, mert benne hatalmas törést okozott ez az egész, és hogy ha el is viszi őket, ne a nő lakására menjenek. Kb. két hetente a gyámhatóságon ültek, és anya már úgy érezte, hogy senki nem hisz neki, hozzáteszem az apa végig őt okolta, hogy a kapcsolata megromlott a fiúkkal. Sérelmezte, hogy soha nem keresik telefonon. Ekkor kitalálta, hogy gyermekelhelyezési pert indít és magának akarja a két fiút, mert színvonal alatti az életkörülményeik, az iskola ahová járnak úgyszintén. El is kezdődött a per, a fiúkat pszichológiai vizsgálatra ráncigálta. Az volt a furcsa, hogy nem a hozzájuk legközelebb eső városba kellett menniük, ahol egyébként van lehetőség erre. A pszichológus végig az apa mellett állt, és a végső eredmény az lett, hogy mindenről az anya tehet. Az saját ügyvédje sem hitt neki. Végül az apa a válság miatt elvesztette külföldi munkahelyét és mivel nincs lakása visszalépett a pertől és a fiúk az anyjuknál maradtak. Megállapodtak a gyermektartásban is, amit hol fizet, hol nem. Aztán újra külföldön kezdett dolgozni és állandóan nyaggatta az anyát, hogy mondjon le az itthoni családi pótlékról, mert az osztrák állam többet fizetne. Azzal érvelt állandóan, hogy nem sajnálja azt a pénzt, amit a gyerekek zsebéből húz ki. Végül az anya az ügyvédje javaslatára beadta a derekát. Ez 2010 év elején volt. Azóta egy fillér családi pótlékot nem kapott sem a magyar, sem az osztrák államtól, sem az apától.

Néhány hete történt egy fordulat, az apa nője időközben már csak ex lett, mert közben új barátnőt szerzett. A régi nő felhívta az anyát, hogy nála van minden papír, amivel bizonyíthatja, hogy az apa nemcsak erre az évre, hanem visszamenőleg is egy rakás pénzt vett fel az osztrák államtól a gyerekekre és azóta is úgy tesz, mintha még semmi változás nem lenne a családi pótlékkal kapcsolatban. A nőnek is és még elég sok embernek tartozik, akik a nőt nyaggatják, ezért döntött úgy, hogy segít a sógornőmnek.

Az anya újra elment az ügyvédjéhez, hogy megbeszéljék mit lehetne tenni, de az ügyvéd közölte, hogy nem hiszi el, hogy az apa nem fizetett egy fillér családi pótlékot sem, sem pedig gyerektartást, mert az egy mintaapa. Egyébként egész végig ezen a véleményen volt, holott a sógornőm volt a védence. Amikor pedig a sógornőm kérte, hogy adja vissza az előző per papírjait, közölte, hogy ő azokat már régen visszaadta. Nála nincs semmi.

Nagyjából ennyi a történet, mi arra gondolunk, hogy talán az anya ügyvédjének is ütette a markát egy bizonyos összeg, de ez már nem is fontos.

Tanácsokat várnék mi a frászt lehet ilyenkor tenni. Legalább a magyar családi pótlékot hogy szerezhetné vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook