Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: fórum

Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. szept. 23. 10:59

SZiasztok.

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.Remélem valaki tudja a választ.

2008-ban született a kislányom,3 évig voltam itthon vele.A munkahelyem mefszűnt , igy munkanélkülin vagyok (nov.12-ig).Kiderült hogy babát várok.Ilyenkor mi a teendő? jár nekem a TGYÁS, Gyed???


köszönöm.

2009. okt. 28. 21:04

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. az érdekelne, hogy a GYED jár-e egyetemistáknak? 2006 óta van jogviszonyom.

Ha szeretnénk babát, akkor kapnék-e GYED-et? És ha igen mennyit? Jövedelmem még nem volt, mert csak diákmunkát tudok vállalni.

69. c95c921ae7 (válaszként erre: 64. - Mókicaaaa)
2009. júl. 31. 14:44
A gyed lejártakor vegyétek ki a 2 évi felgyűlt szabit, azután ha már úgyis kismama valaki, menjen el a maradék időre táppénzre. Ez mindekettő beleszámít majd és nem a Gyesről mész ..
68. ani8112 (válaszként erre: 67. - Mandula71)
2009. júl. 31. 14:00
Akkor hasonló cipőben jártok. Mindenesetre azért megnyugodtam egy kicsit, bár még majd utánakérdezek az illetékes szerveknél. Csak ott is ha nem vagy valamivel tisztában sokszor tiszta hülyének nézik az embert. Sajnos tapasztalatból mondom. Jó egészséget nektek és kitartást!
67. Mandula71 (válaszként erre: 66. - Ani8112)
2009. júl. 30. 12:25
Hát nagyon remélem, hgy igazam van, a kisfiam januárban tölti be a kettőt, jelenleg GYED-en vagyok vele, de decemberben születik a kistesó:)
2009. júl. 30. 10:22

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Remélem Mandula71 neked van igazad és tényleg a másodikra is jár a tgyás és a gyed, nemcsak a gyes 2gyerekre. Máris nyugodtabb vagyok.

65. Mandula71 (válaszként erre: 64. - Mókicaaaa)
2009. júl. 29. 23:34

Én úgy tudom, hogy amennyiben 2010 májusa után születik meg a második gyermek, de még az elsővel töltött GYED ideje alatt, akkor ugyanúgy járnak majd a juttaások, mint ahogy az elsőnél jártak.

Dolgozhatsz a gyermek 2 éves kora előtt is. Csak akkor le kell mondanod a GYED-et és GYES-t igényelni.Erre a baba 1 éves kora után van lehetőség.

2009. júl. 29. 22:59

Szijjasztok!

Érdeklődni szeretnék hozzáértőktől:Az első gyerkőc 2008. júliusban született, a másik baba tételezzük fel 2010 májusa után, amitől ugye új törvény van. Ha jól értesültem akkor azok után annyi juttatás jár már valakinek amennyit dolgozott előtte..de én amíg 2 éves lesz a pici uyge nem dolgozhatok.. akkor mit vesznek alapul? ha nincsenek ledolgozott hónapok?

63. Mandula71 (válaszként erre: 61. - Vanianyu)
2009. júl. 29. 21:19
Már miért kapna csak GYES-t???
62. Mandula71 (válaszként erre: 60. - Ani8112)
2009. júl. 29. 21:19
Amikor megszületik a baba, le kell mondanod az első után a GYED-et, a második babára pedig megigényled a TGYÁS-t, majd annak lejárta után a GYED-et.
2009. júl. 29. 17:10
Ani ha az elsöre még gyedet kapsz akkor a másodikra csak gyest fogsz. azt igényeld.
2009. júl. 29. 14:44

Sziasztok!

KÖvetkező kérdésem lenne:

Első gyermekemet 2008.febr.23-án szültem. Előtte dolgoztam egy évig, meg is kaptam minden juttatást. A második baba viszont 2010. febr. közepén fog születni, tehát még nem fog lejárni a gyed-em. Kaphatok majd a második után is gyed-et, vagy már csak gyes-t? Igényeljek egyáltalán gyes-t az elsőre, vagy nem? Mit igényeljek egyáltalán?

Előre is köszi a választ!

2009. júl. 7. 14:51

Sziasztok, én is kérdeznék...

H nem közvetlenül munkából mentem szülni, hanem előbb felmondtam, aztán tudtam meg, hogy baba lesz, akkor gyed jár vagy gyes? Mivel nappalin tanultam közben végig, most is, a TB jogviszony elvileg megvan, a meló miatt pegig az elmúlt 2 évbeli 180 munkanap is.

Köszönöm!!!

2009. jún. 13. 19:38

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A férjemmel már nagyon szeretnénk babát. Én tavaly július óta dolgozom, először csak négy órában voltam és 3 havonta hosszabbítottak, március óta van egy 1 éves szerződésem. Arra gondoltunk hogy meg kellene várni a szerződést lejártát, hogy meglegyen a véglegesítés vagy hosszabbítás. Nem tudom ennek van-e jelentősége ill. hogy már jogosult lennék-e a kismamáknak járó tgys, gyed,gyes stb. járulékokra. Előre is nagyon köszi mindenkinek!

2009. máj. 6. 22:27

nu, szóval munkanélküliről csak TGYÁS jár, ha volt előtte munkaviszony, meg a GYED a 3. évben.

meg kell szakitani a munkanélkülit és valamennyit mindenképpen dolgozni kell, lehető legjobb az lenne a barátnőmnek ha az ucso pillanatban megy ela dlgozni, onnét megy TGYÁSra , azaz szülni... akkor kap GYEST 2 évig. remélem jol irtam le, de a cikk amit becsatoltam mindent leír!!!

KÖSZI KOKAGABI A RENGETEG SEGÍTSÉGET!!! :)

2009. máj. 6. 22:04

haho Lányok!!!


[link]

2009. máj. 2. 19:50

Kokagabi!!

köszi mindent!! :)

tiszta jo hirekkel megyek át a barátnőmhöz, hála Neked!!

dec.5-re van kiírva, ha jol udom, addig kitart neki a munkanélkülis dolog?? nemtom megkérdem tőle!!

addig is millio köszi

54. lamoni (válaszként erre: 53. - Kobagabi)
2009. máj. 2. 14:32

Szia. Mi az a terhestáppénz?

Én is az előttem írtakhoz hasonló helyzetbe vagyok.

Januárba meddőségi kivizsgálásba kezdtünk, majd februárban volt egy műtétem is és tp-en voltam, és márciusba amikor visszamentem felmondtak.

Most passzív tp-en vagyok, máj 6-ig.

Nagyon szeretnénk már babát (egy jó állásra most szinte semmi esélyem, mert idáig minden állásinterjún oda jutottak, hogy 32 évesen úgyis el fogok menni szülni, és azért nem kellek.

Most picit késik a menszim, úgyhogy van rá esély hogy talán sikerül.

Ha máj 6-ig kiderülne hogy terhes vagyok tudok intézni még valamilyen táppénzt?

Ha mégsem sikerülne most, és pár nappal a munkanélküli lejárta után születne a pici, ha jól értem még mindig járna a gyed. Ugye?

Köszi a segítséget.

53. kobagabi (válaszként erre: 51. - Ladybird78)
2009. máj. 2. 13:18

Terhestáppénzre akkor mehetett volna, amíg a passzív táppénz le nem jár. De ahogy írtad ápr. 6-tól már munkanélkülin volt, így mást nem tehetett, mint munkanélkülire ment. Meddig lesz munkanélkülin? Mikor jár le? Mert ahogy lentebb írtam, csak akkor jár neki GYED, ha azok teljesülnek. A GYES, CSP így is úgyis jár.

TB mindenképp, és szólj, mit sikerült intézni:)

52. kobagabi (válaszként erre: 50. - Ladybird78)
2009. máj. 2. 13:15

Igazán nincs mit, ha segíthettem, örülök. Annak idején én sem voltam tisztában ezekkel, és olyan jó lett volna, ha valaki segít!

De most már 3 gyermekszülésen vagyok túl!

2009. máj. 2. 11:48

Terhes táppénzre még most is elmehet? Tényleg??

ápr.6 bejelentkezett munkanélkülre és ápr.8án pedg megmondta az orvos, hogy 5 hetes terhes!!! :)))

semmi előjele nem volt a terhességnek, se rosszul lét semmi!!

akkor megmondom neki menjen a TB hez be, S.O.S!!!

HÁLA NEKED MÉGEGYSZER!!!!

2009. máj. 2. 11:46

KOKABAGI!!!!!


EZER PUSZI!!!!

ilyen jól még senki se magyarázta el nekünk!! Továbbitom és hála Neked!!! :)

2009. máj. 1. 20:25
Ja! A GYED-re jogosultsági idő, az utolsó két évben legalább 180 nap. De neki az megvan:)
48. kobagabi (válaszként erre: 47. - Ladybird78)
2009. máj. 1. 20:23

A GYES alanyi jogon jár:)

Ha a Gyedet kérded csak elírtad, nos ilyen esetben tényleg jár, de csak akkor ha a munkanélküli kitart a szülésig, vagy ha megszűnik, a megszűnés után 42 napon belül szül.

A munkaviszony ilyen esetben folyamatosnak tekintendő. Ha elment passzív táppénzre, és akkor derült ki a baba, akkor elmehetett volna terhes táppénzre, miért nem tette? Jobb lett volna szerintem, mint a munkanélküli!

De ha bemegy a TB-hez ott elmondják neki, mikor és mennyi GYED jár.

Remélem segítettem.

2009. máj. 1. 20:13

kokagabi!!

köszi a gyors választ!! szted ha bemegy a barátnőm a TB hez segítenek neki???

ugy volt vele, hogy kirugták febr. közepén , aztán passzív táppénzre ment!majd ápr.6 tol munkanélkülin van.

a baba rá 2-3 hétre jött össze nekik, minthogy kirugták!!!

na ilyenkor valahova be kellene jelentkeznie meloba mi?? mennyi munkaidő kellene, hogy jogosult legyen GYES-re? de a gyest előző évi munkaviszonybol számolák ki neki majd, ugye???

ELŐRE IS KÖSZI A SEGITSÉGET!!!

46. kobagabi (válaszként erre: 41. - Süte)
2009. ápr. 30. 22:18
Hát 9 évre nem sok jár, kb. 3 hónap. De neked is meg kell kapnod, hisz munkahelyről jöttél el szülni. Azt nem tudom viszont, hogy mikor adják.
45. kobagabi (válaszként erre: 42. - Muci001)
2009. ápr. 30. 22:17

Ha kirúgnak, csak felmentéssel tehetik. Bele ne menj a közös megegyezésbe!!!

Ha felmentéssel küldenek el, akkor azt a munkaviszonyod alapján határozzák meg hány hónap. Ha kifizetik, akkor is azok a felmentési hónapok is munkaviszonynak számítanak.

Tehát ha közben (felmentési hónapok alatt) terhes leszel, akkor minden fog járni szerintem. Tgyás, Gyed.

44. kobagabi (válaszként erre: 43. - Ladybird78)
2009. ápr. 30. 22:14
Hát ha munkanélkülin van, akkor csak Gyes jár sajna, meg a CSP!
2009. ápr. 30. 21:52

sziasztok!

segitség kellene nekem:

ápr.6-tól munkanélkülin van a barátnőm, 9 hetes terhes!

10 év munkaviszonya van, december elején szül!

hogy fog kapni járandóságot???

2009. ápr. 28. 10:23

Sziasztok!


Nekem is lenne kérdésem!

Jelenleg én gyesen vagyok május 15.é -ig.

Minden bizonnyal ki fognak rúgni a munkahelyemről.

a felmondási idő kifizetésével.

De úgy döntöttünk a férjemmel,h bevállalunk még egy babát ha 15-e után derül ki,h terhes vagyok

akkor mit fogok kapni? Gondolom a gyedet már nem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook