Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bocsáss meg magadnak, bocsáss meg másnak fórum

Bocsáss meg magadnak, bocsáss meg másnak (beszélgetős fórum)


2021. szept. 22. 14:18
Ismerem magam annyira, hogy ne nyilvánosan gyónjam (ahogy a fi. fogalmazott) ezeket meg. Nem tartozik másra.
2021. szept. 22. 11:40

Különös, de nekem nincs gondom azzal, hogy másoknak megbocsássak.

Úgy vagyok ezzel, hogy mindenki a maga szabályai szerint él, cselekszik, és van (a jobbik esetben) összhangban önmagával. Ha meg nincs összhangban önmagával, a lelkiismeretével, akkor én ott mit tehetek? Semmit! (Még ha - esetleg - engem ért sérelem emiat az "összhangtalanság" miatt.)

Saját magamnak viszont időnként nehezen bocsátok meg. Főleg azért, mert néha kiszalad a számon ez-az...

9. fbc30eb6ea (válaszként erre: 8. - Bichi)
2021. szept. 22. 11:05

Én nem mondtam, hogy az enyéim elhalványulnak, egyébként az 1.kommentem 2.felét érdemes figyelembe venni.


Egyébként szerintem nekem saját magamnak a legnehezebb megbocsátani. Nevezetesen hogy túl sokat hagytam magam, hogy az emberek bántsanak, kihasználjanak. Ezt valószínű sosem fogom magamnak megbocsátani.

8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 10:53

Látom megint törölve lettem, de...

Én nem értem, hogy te miért vagy ennyire kíváncsi mások lelki gondjaira. Gondolod, akkor a tieid elhalványulnak?

7. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 09:20
Kb. ugyanaz a véleményem mint Andinak, nincs semmi, amit magamnak kellene megbocsátanom. Mások meg nem érdekelnek... Aki olyat tett, ami akkora sérelmet okozott nekem, az már nincs az életemben és egy extra gondolatot sem érdemel.
2021. szept. 22. 08:44
Nem, nem.
2021. szept. 22. 08:04
Magamnak nem nem kell megbocsájtanom, nincs miért, de a gyerekkoromat nem bocsátom meg, remélem a pokol legmélyén szenved.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 07:26
Önmagamnak semmit nem kell megbocsájtani, mások meg abszolút nem érdekelnek.
2021. szept. 22. 03:47

Amúgy szerintetek magadnak nehezebb megbocsátani, vagy a másiknak?


Közben várom a kommenteket, hogy miket bocsátasz meg magadnak és akik ellened tettek valami rosszat! :)

2021. szept. 22. 03:31
Az elengedes onmagaban nem, a MEGERTES hoz megnyugvast. Ha latod mi miert tortent.
2021. szept. 22. 03:30

Mik azok a dolgok, hibák ,amiket önmagadnak szeretnél megbocsátani és mik azok, amiket másoknak szeretnél megbocsátani,akik ellened elkövettek valami rossz dolgot,megbántottak? Az elengedés ad végül megnyugvást, hiszek abban,hogy le kell rakni előbb-utóbb sérelmeinket, nem cipelhetjük a végtelenségig ezeket a terheket. Ez most egy instant gyónás. Mindenki adja ki magából ezeket a terheket és garantáltan jobban fogjátok érezni magatokat.


NYOMATÉKOSAN kérem, hogy aki nem tud értelmesen, vagy érdemben hozzászólni a topikhoz, az NE KOMMENTELJEN, aki csak trollkodni akar, az NE KOMMENTELJEN, HANEM GÖRGESSEN TOVÁBB!!! Aki csak a személyemet akarja támadni, személyeskedni velem, az NE KOMMENTELJEN!!! Köszönöm szíves megértéseteket! Puszillak titeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook