Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bluemotion Label - környezetvédelem fórum

Bluemotion Label - környezetvédelem (beszélgetős fórum)


10. 74f8c12b8e (válaszként erre: 9. - 6f257fd90e)
2012. szept. 4. 15:13

Ezt itt Magyarországon is hallottam több helyről,hogy összeöntik,sőt egyszer mintha láttam volna is,csak akkor nem igazán figyeltem oda..szóval lehet,hogy csak úgy látszik,mintha összeöntenék-kivéve persze,ha valaki fentről látt a az egészet,és belelátott a nagy konténerbe..

Az is lehet,hogy van valami eljárás,amivel a feldolgozóben simán szétválasztják a 3 féle szelektíven gyűjtendő hulladékot egymástól.

2012. szept. 4. 10:04
Amúgy én Kolozsvárról írok, elmesélném, hogy itt milyen a szelektív hulladékgyűjtés. Namost az EU megköveteli a szelektív hulladékgyűjtést, sürgősen ki is pakoltak az utcákra különböző színű nagy dög konténereket, jobb esetben, a járdára, hogy nem igazán lehet elférni tőlük. Mondjuk annyi előnye van a dolognak, hogy ebbe nem tudnak nyakig elmerülni a kukázók, akik simán kiszórnak mindent az úttestre, járdára a kukából. Namost miután igényesen összegyűjtötték szelektíven a szemetet, jön egy szemetesautó, és egybeborítja mindet, és elviszi...
8. 74f8c12b8e (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2012. szept. 4. 09:59

A nők lapjában régebben volt ilyen rovat,hogy killvasott újságokat ajándékoznak.

De ha van a közeledben anyaotthon,hajléktalanszálló,idősek otthona,ott örülni fognak neki.

7. 74f8c12b8e (válaszként erre: 5. - 6f257fd90e)
2012. szept. 4. 09:57

Akkor az a baj,hogy ezzela postát terhelik,és sok embernek adnak vele pluszmunkát.Egyszerűbb a szelektívgyűjtőbe dobni,azt nem válogatják felirat,cím szerint,csak zúzák be az egyféle anyagokat.

Akkor lenne ennek értelme,ha olyan helyre postáznánk tovább,ahol még úgy egy az egyben használni tudják

2012. szept. 4. 09:56
Amúgy nekem olyan ötletem is lenne, hogy pl. otthon van néhány magazinom, amit nem használok már, kiolvastam, stb. Én szívesen továbbküldeném őket, ha valaki szeretné olvasgatni őket, illetve hasonlóan szeretnék kapni más magazinokat. Őszintén szólva nem feltétlenül az aktuális trendek, divatok miatt veszem meg a magazinokat, inkább csak időtöltésnek. Azon kívül egy jó recept, barkácsötlet általában nem időszakos jellegű :)
5. 6f257fd90e (válaszként erre: 4. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 4. 09:54
Aham. Igen :)
2012. szept. 4. 09:52
nem tudok angolul,tehát lehet,h nem jó értem: azt kel csinálni,hogy címzést ragasztani az újságra-egy újrahasznosító cég cimát-és így bedobni a postaládába,és elviszik nekik a postán keresztül?
2012. szept. 4. 09:36
Ez nem rossz ötlet.
2012. szept. 4. 09:14
Ja, a videó megtalálható a következő címen: [link]
2012. szept. 4. 09:14

Hallott már valaki a Bluemotion Labelről? Én ma reggelig nem. Aztán kaptam egy ismerősömtől egy videót, ennek a lényegét szeretném megosztani veletek.


A VW találta ki, nem az enyém az ötlet - az a lényege, hogy az emberek rengeteg magazint olvasnak, amit azután kidobnak. A magazinok nagy százaléka reklámmal van tele. Az ötlet az, hogy ebbe a sok magazinba egy lehúzóst tegyenek a gyártók, amire egy cím van nyomtatva. Amennyiben kiolvasta valaki a magazint, akkor ráragasztja a fedőlapjára a lehúzóst és bedobja a postaládába, környezetet védve vele. A magazinok így a megfelelő helyre jutnak el, környezetet védve vele. Mit szóltok ti ehhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook