Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BKV éjszakai ökrök fórum

BKV éjszakai ökrök (beszélgetős fórum)


2012. jún. 10. 19:54
Garantált tíz perces követés.
2012. jún. 10. 16:31

"És ne gázspay-vel fúják pofán a szerencséten, mikor hatan álják körbe." - részeg vandál és bliccelő.


Bár sokszor a részeghez már nem is szólnak.


Meg amúgy is az egész. Ha valaki megnézi a Gellérthegy alatt átvezető ilyen autós forgalom melett kölezően megépíitendő alagut kölcségeit. Akkor nem fogja azt mondani drága az ingynes közlekedés, max. 10 perces követéssel mint szintén sok nyugati városban, de persze sok helyen sokkal gyakrabban.

2012. jún. 10. 16:27

"És ne gázspay-vel fúják pofán a szerencséten, mikor hatan álják körbe."


Mert ez így nem állapot.


Amúgy én az ingyenes, de örzőt közösségi közlekedésre voksolok. Többek közt a kisköruton belül a Duna Hídakra vezető utakon kívül minden autót 6-22-ig (szállítás miatt), akkor is ha kormány autó, akkor is ha ott lakik, kemény behajtásí díjjal súlytanék, ja és több sétáló utcát jelőlnék ki ott amivel az érték kiegyenlítés lehetne javítani. A kisköruton belül minden öt perc alatt gyalog elérhető. Jó kellenének ilyen egy óráig ingyen használható épület garázsok, meg egy ez övező résszen csak iylen célal lehetne parkolni.


Ja és sok városban ez amúgy létezik.

2012. jún. 10. 12:34

Ja és nem akarom ezt a munkát. DE ingyen is megtanítanám a vizilóvaknak, hogy ha baj van mit csináljanak.


És ne gázspay-vel fúják pofán a szerencséten, mikor hatan álják körbe.


" ~A viziló ronda állat, büdös a szája; mégsem mondja, hogy "Jegyeket, bérleteket!~ "

2012. jún. 10. 12:30
hiába modta az ember azaz üvegfal csak hergelés . . .*
2012. jún. 10. 12:29

Meglehetne ezt csinálni normálisan is, de a pénz az egyetlen célja és szempontja szinte minden szereplőnek. Ez kb. olyan mint régen a posták, hiába minta az ember azaz üvegfal csak hergelés ...


Én megjegyzem bízonságiőr vagyok, vagyis voltam, még cégem is volt emberrekkel (ami nem kunszt), de csakis tiszteséges és szabályos munkát végeztem (magán szférában).


Igen volt, hogy ezért zárkára kerültem, de másodjára az előzetes már olyan mint a váróterem.

És megjegyzem ismerem a jogos és indokolt erő alkalmazásának mértékét. Vicc szánnom az alkohol betegeket és a csoró romákat, de ne az én testi épségem legyen az ő elégtételük feltételének célpotja az élettel szemben. Másik én nem vagyok egy izom koloszus, de egy elbízakodott emberke, bármilyen akár részeg (és így túl bárot) is ~99% hogy három mondatom után távozik a buszról, ha ott valakit (szóban) molesztál, vagy más hasonló helyzet van és jogos panszal él egy utas társam.

24. Gabor)(robaG (válaszként erre: 11. - 15a0a0ede7)
2012. jún. 10. 12:18

Ellenőr téma - Én mindig azt mondom (Ezek a hülye szövegek ön nem is diák távozzzon! Had döntse már el az oktatási intézmény meg én közösen, hogy diák vagyok, de egy ellenőr!), "Ha hozzám ér feljelentem (olyan hangsúlyal ha hozzám ér felrugom)!", jó ehez nekem van +75 kilóm mint itt valakinek. Most 125 kiló vagyok ,és nem éppen azért állítottak már kapuhoz (nem foci (bár az is voltam) és nem metro) hanem bár kapuhoz, mert olyan kedves arcom van ha ideges vagyok.


De ön bíráskodás amikor, háromszor verem pofán a delikvenst, azért a hibájáért, mert szétválasztás közben egy szerencsétlen pillantában szándékosan szájba vert. Ilyen Ludas Matyi modjára.

23. beatav
2012. jún. 10. 11:16
Valószínüleg.Legközelebb NE hagyd,hogy megfogjanak!!!!Vagy szerezz a helyszínről 1-2 tanut...
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Beatav)
2012. jún. 10. 11:11
Ezeken nem volt. Lehet csak eltették, amikor eldöntötték, hogy megleckéztetik a nőt.
21. beatav (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2012. jún. 10. 11:08
Kell hogy legyen és kitűzve!Egyébként senkihez NEM érhetnek hozzá!Ha bűncselekmény nem történik!
2012. jún. 10. 10:04
ezeknek nincs valami kotelezo kartyajuk nevvel vagy szammal?
2012. jún. 10. 10:02

Biztonsági őrökre visszatérve. Ez is metró volt és fényes nappal. Az vettük észre, hogy 5 biztonsági őr lökdös egy kb. 50 év körüli nőt, aki beesett a kocsiba, majd felrángatták és lökdösték egymás között. A nő kb. 50 kiló ha volt, de semmi gond nem volt vele ránézésre. Én hamar meguntam a jelenetet és oda is mentem és mondtam, hogy kifizetem a jegyét a nőnek és kértem, hogy sorolják a nevüket. Erre a biztonsági őrök mondták, hogy van bérlete nem az a baj! Persze megkérdeztem, hogy akkor mi? A probléma az volt, hogy valamiért a nő az ellenőrök származására tett megjegyzéseket. És ez annyira felháborította őket, hogy öten neki estek ennek az 50 kilós nőnek. Lelökdösték a lépcsőn és a peronról be a kocsiba. Szerencsére épp ott volt egy ismerősöm is (férfi) és nagy nehezen leszedtük szegényről őket.


Sajnos én magamért nem nagyon tudok kiállni, de ha másról van szó, akkor az elsők között vagyok, aki odaugrik.

2012. jún. 10. 09:57

ezeket az okroket siman fel lehet jelenteni.


lehetne nekik szentelni egy blogot, ahova mindenki irhatja az ot ert igazsagtalan serelmeket.


A BKV elobb utobb veszitene nepszerusegebol,ha van meg egyaltala, sot kifejezetten szegyenfolt lenne nekik, akar mediatol is kapna figyelmet!


szerintem az szervezett bloggal, oldallal siman fel lehetne venni veluk a harcot, aztan tanulnanak belole!


itt a hoxa-n irni rola nem hoz sok eredmenyt!

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 91d4989ab9)
2012. jún. 10. 09:54

Mert annyira felháborított már az is, hogy hozzám ér és ráadásul nem is akárhogyan, hanem rögtön tekerte a kezemet...


Van, hogy nem látják jól, akkor az értelmesebb ellenőr jelzi és én mutatom újra. Semmi gond nem szokott lenni. De ezen látszott, hogy "nem volt az nap fogása" és azért csinálja. És ez annyira felháborított, hogy "elfelejtettem" logikusan gondolkodni:)

16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. jún. 10. 09:34
dehülye vagy, mit böllömködtél velük ha volt érvényes bérleted?:d
15. 5674644b5d (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. jún. 10. 09:31
Uhh ez nagyon durva!!! Nekem csak olyan volt, hogy felmutattam szintén a metrónál a bérletem és haladtam tovább, mikor hátulról megfogta a karom és visszarántott egy ilyen agyoniskolázott ellenőr, hogy mutassam rendesen a bérletem és ne takarjam le a dátumot az ujjaimmal, mert hogy ez idézem: " olcsó trükk". Bevallom fogalmam sincs, hogy rajta volt e az ujjam a dátumon vagy se, ha rajta volt nem direkt, de akkor se így kell viselkedni. Persze a bérletem érvényes volt, jól megnéztem majd egy morgást követően mehettem tovább....
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. jún. 10. 09:31
hát én, biztos, h magam hívtam volna rendőrt, és az is tuti, h kifizettettem volna vele a bérletemet, amit széttépett.
13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Gabor)(robaG)
2012. jún. 10. 09:24
na, ezért rühellem az éjszakai járatokat..... szerencsére ritkán van hozzá szerencsém, de olyankor egy időre elég is belőle....
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Gabor)(robaG)
2012. jún. 10. 08:57

Ezt itt nem fogod megtudni. Mármint, hogy miért nevezzük őket biztonsági őrnek. Vicc kategória.


Amire gondolok: a biztonsági őrök keze meg van kötve. Már a tanfolyamon azt szajkózzák, hogy nem szabad bántani nekik senkit, mert nekik lesz bajuk. A másik meg az, hogy sokan nem azért biztonsági őrök mert ezt akarják csinálni, hanem azért, mert rákényszerültek. Olcsó a tanfolyam és bárkit felvesznek. Nem nézik, hogy mekkora, nem nézik, hogy pszichikailag alkalmas e, stb. ők csak meg akarják kapni a fizetésüket, hogy megéljenek valamiből.


Bezzeg néhány bkv ellenőr jobb lenne biztonsági őrként.


Egy nappali metrós járaton történt velem: Felmutattam a bérletemet, de az ellenőr látása nem lehetett tökéletes, mert ahogy felemeltem a kezem a bérlettel ő elkapta a kezemet és kitekerve leszorította, hogy mutassam rendesen. A kezem kék-zöld lett, a bérletem összegyűrve. Persze a dac elkezdett dolgozni bennem, mert életemben még nem történt ilyen velem. Mondtam, hogy engedje el a kezem és akkor megmutatom. Nagy nehezen elengedett, ekkor el akartam tenni a bérletemet és mondtam, hogy hívjon rendőrt. Megint elkapta a kezemet és lökdösni kezdett és persze nem hívott rendőrt. A kollégák gúnyos mosoly kíséretében, nagy hanggal engem osztottak. Hogy én mit képzelek és ha sokáig hadakozok, akkor rámhívják a rendőrt és feljelentenek közfeladatot ellátó elleni erőszak miatt. De annyira primitívek, hogy a helyzetet nem látták át. Mondtam, hogy pont ezt szeretném! Egy rendőrt! De csak tekergették a kezemet. Én nő vagyok a pasi meg egy 50 körüli kb. 100 kg-os ellenőr. Ki tudott volna erőszakoskodni?

Nagy nehezen kiszabadítottam a kezem és megpróbáltam elmenni, de utánam jött és újra kezdte. Senki nem szólt bele, pedig a Deák téren sokan vannak du. 5-kor. Már kezdtem nagyon félni, így mondtam neki, hogy engedje el a kezemet és nézze meg a bérletemet jó közelről, ha nem lát. Kiszedte az összegyűrt igazolványomból a szelvényt és amikor meglátta, hogy érvényes, mérgében összegyűrte és széttépte a bérletszelvényemet és elvonult mintha semmi nem történt volna én meg lóghattam hazáig. Még szerencse, hogy azzal a metróval hazajutottam, na meg az is szerencse, hogy aznap úgy is lejárt a bérletem.

11. 15a0a0ede7 (válaszként erre: 4. - Gabor)(robaG)
2012. jún. 10. 08:03
Ugyanmár! Ez nem önbíráskodás, hogy megvédesz valakit. Akkor lenne az, ha téged sérelem ér és aztán magad veszel revanst érte. Ez tök normális dolog volt, hogy megvédesz valakit. Nem semmi, hogy mik vannak!
2012. jún. 10. 07:21

Elnézést nem én vagyok a téma!!!


"Nem érdekes, hogy az éjszakai bíztonságiöröket a BKV-n az érvényes jegy és bérlet meglétén kívül nem érdekel semmi?


Ha nincs érvényes jegy vagy bérlet az illetőnél, akkor leszállítják, vagy elfogadják a kétszáz forintot, de ha a továbbiakat látják, nem tesznek semmit:


Ivászat, hányás, rongálás, molesztálás és verekedés teljesen hidegen hagyja. Sőt mikor segítséget kér tőlük az ember, azt mondják őket, ez nem érdekli, oldja meg maga az ember, ha baja van.


Ezek akkor miért is bíztonságiörök???


És mi ez kéremszépen???"

2012. jún. 10. 07:07

fifivirág régen sem volt rosszabb a helyzet, mint most, több mint húsz éve járom az éjszakát ;-), bár több a védtelen tini, és ezért rájuk jobban oda figyelünk mi felnőttek


Azért a példa szerinti két részeg és a nyeszlett srác estén, persze ha éppen részeg rendőrök vandál kodtak volna szabálytalanul, még ilyen (rendőrségi) bajom is lehet. - De tudod mit, az lesz@rom, mert akkor aztán végkép nem venné be a gyomrom, hogy nem léptem közbe!


Amúgy nem vagyok rá büszke, sokadik génrációs kereskedő polgár és királyi katonatiszti család tagjaként vagyonökrödtem is, mert jobb volt, mint olvasni egy portán éjszaka például Kosztolányit, vagy még Nemes Istvánt is, mint bármi más, ami pénz és végzetség nélkül adódott volna. Aztán, mint szokás, ott is bele keveredtem a jobban fizetőbe, az éjszakába. És hát azért tény nyúltam mellé, meg volt féléves gyógyulású szilánkosra tört és fémmel foltozott csonttörésem is, de hát ezt is tanulsággal járt.


De soha nem voltam olyan állat, mint ezek a BKV-n.


Ha valaki törtüveggel hadonászik, és nem teszi azt le szép szóra, megérdemel pár pofont (ököllel).


Ja és nem vagyok kemény. Csak kicsit apatikus és életunt.

2012. jún. 10. 06:20

15 éve sem volt jobb a helyzet az éjszakain,csak akkor még nem voltak ellenőrök éjszaka.


Simán mutogathatott ittas,összevert ember pisztolyt a buszon,vagy simán körülfoghattak a cigányok és köthettek belém.Senki még csak le sem szart.Sem az emberek,sem a buszsofőr.Pedig nem voltam koszos,büdös,ápolatlan,részeg,csak egy tini.


Az emberek nagy része gyáva és érdektelen.

7. 298b15dfdd (válaszként erre: 4. - Gabor)(robaG)
2012. jún. 10. 05:00
Igen a segítséggel csínján kell bánni,pláne,ha úgy cseppensz bele egy akcióba,hogy esetleg nem tudod,hogy ki, kivel van,mert egyébként lehet,hogy éppen egy rendőr tanoncot csapsz fültövön,és ő azonnal elszalad ám feljelentést tenni,még,ha ő volt a verekedést kezdeményező is....
2012. jún. 10. 03:12
(3.) Drusyl24 írása bár ironikus, de pontosan megfogalmazza benne a valós helyzetett.
2012. jún. 10. 03:08
Ja és nem büszkélkedni szerettem volna, mert inkább hülye vagyok, hogy szóban nem tudtam őket leállítani, vagy nem egy izomkolosszus, akinek már a látványa félelmetes.
2012. jún. 10. 03:07

Én konkréten védtem meg embert akit vertek a buszon, az "ellenőrnek" (aki rádásul bízonságiőr) meg csak látványosság volt, ahogy ő foglamazott.


Az sem nagyon érdekelte, hogy én is kapok, verekedés közben meg adok is rendesen. Egy kisebb fajta tömmeg verkedést négy emberért (velem együtt), hat bíztonsági őr nézte karba tett kézzel. Pedig két nyíszlet részeg vert egy szerencsétlen srácot.


Egyetelen egy dolog miatt nem jelenttem fel a céget, mert nem volt jogos önvédelem, hanem könnyen önbíráskodás lett volna. Még úgy is, hogy segítettem, és nem léptem át a határt.

2012. jún. 10. 01:57

Sziasztok!

Én már évek óta éjszakaizok, 973, 979, és a 4-6-os vilin, és hát tényleg gáz!

Amúgy jó viszont, hogy sokan imádják az újságokat, főleg a napilapokat!

Vigyetek nekik pl. Blikket, Nemzeti Sportot, Borsot (ezek olcsók), és tuti, hogy ingyen utaztok! :-D

De azt azért ne várjátok, hogy olvasás közben még mások testi-lelki állapotával is foglalkozzanak..

Hiszen csak kallerek.

2012. jún. 10. 01:46
Én se értem igazából minek vannak, így is tömeg van. Én konkrétan mikor először találkoztam velük éjjel a 4-6-son azt hittem csak néhány vicces fiatal szórakozik, hogy hajnal 1 körül jegyeket bérleteket kérjenek, de nem...
2012. jún. 10. 01:40

Nem érdekes, hogy az éjszakai bíztonságiöröket a BKV-n az érvényes jegy és bérlet meglétén kívül nem érdekel semmi?


Ha nincs érvényes jegy vagy bérlet az illetőnél, akkor leszállítják, vagy elfogadják a kétszáz forintot, de ha a továbbiakat látják, nem tesznek semmit:


Ivászat, hányás, rongálás, molesztálás és verekedés teljesen hidegen hagyja. Sőt mikor segítséget kér tőlük az ember, azt mondják őket, ez nem érdekli, oldja meg maga az ember, ha baja van.


Ezek akkor miért is bíztonságiörök???


És mi ez kéremszépen???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook