Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biztosításokról fórum

Biztosításokról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztosításokról

1 2
24. pista55 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:21
Ezt honnan kellene tudni minden földi halandónak és azt, hogy mennyi? Amúgy eddig fogalmam sem volt róla , hogy ez egyesület. Azt sem tudom minek a rövidítése a neve, csak sejtem. :)
23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:20
Ha szerinted van, annak örülök. De javaslom, nézz utána, miképpen működik egy biztosítási egyesület.
22. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:18

Több minden kimaradt belőle, ha lesz időm megírom a folytatást.


Független pénzügyi tanácsadók is tevékenykednek, csak baromira kevesen vannak, ugyanis nem nagyon akaródzik az embereknek megfizetni őket. Az ő munkájuk ugyanis nem arról szól, hogy szerződést kössenek veled, hanem arról, hogy minden szempontból a számodra legmegfelelőbb terméket megtalálják. Csak akkor vannak jelen a szerződés megkötésénél, ha azt Te kéred és ezért plusz pénzt is fizetsz. Ellenkező esetben kapsz egy listát, minimum három, maximum öt olyan termék nevével amit számodra ajánlanak és Te döntöd el, hogy mikor, kivel szerződsz.

21. pista55 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:18
Azért már nem úgy van mint régen a Máv biztosító esetében. Ez nem egy új biztosító és azt nem tudom biztosan, de szerintem már van rá állami garancia, hogy kifizetik a kárt.
20. michelle.r (válaszként erre: 18. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:17
Ha tényeket közölsz, az nem rossz hír keltés. Ha valótlanságokat, a hentestől hallott, anyós által tovább adott infókat, az már inkább ;)
19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:16
Nem szükséges. Minden egyesületnek van tagdíja.
18. pista55 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:16
Én nem írtam ki mert egy biztosítónak sem szeretném rossz hírét kelteni. Lehet, hogy nem is ők a hibásak hanem aki a kalkulátort összeállította.
17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:15

Pontosan erről beszéltem, még azt sem nézted meg, hogy kivel szerződsz, megkerested a legolcsóbb tarifát. De nem nézted meg, hogy a pénzedért mit szolgáltatnak.

Ami egyik oldalról érthető - mármint az olcsóság keresése - de ha baj baj, ez lesz a legdrágább.

Ha nem fizet a biztosítód - mert mondjuk nincs rá pénze és ez könnyen előfordulhat, polgári pert indíthat ellened az, akinek a kárt okoztad.

16. pista55 (válaszként erre: 12. - 9d7907a17a)
2012. dec. 28. 15:13
Mindegy és az is, hogy van-e tagdíj, de akkor legalább feltüntették volna, hogy + 1800 ft tagdíj. Nem az összeg nagysága bosszant hanem az, hogy átverik az embereket.
15. michelle.r (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:11

Vááááááááááá, hülyeséget írtam.

12 x 60.000 x 15 az összeg, amit visszakapunk a lejáratkor.

2012. dec. 28. 15:10
Igen és ha valaki eláll a biztosítási szerződéstől, ilyenkor kötelezőnél mi lenne? Nem lenne biztosítása? Újat csak november végéig lehetett kötni.
13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:09
KÖBE? Benne van a nevében, hogy egyesület.
12. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:08
Ha négy betű a k-val együtt, akkor az egy biztosító egyesület, ahogy már más is írta. Náluk minden évben van tagdíj. És sajnos nem jeleskednek a kárügyintézésben sem.
11. michelle.r (válaszként erre: 7. - Pista55)
2012. dec. 28. 15:08

Sajnos az utóbbiban igaza van a biztosítónak, csak évfordulón lehet váltani. Bár lehet, hogy ez már változott és naptári év végén is lehet.


Soha ne higgy egy biztosítási ügynöknek! Különösen nem annak, aki rövid ideje van a szakmában. Túl bonyolult ahhoz, hogy pár hónap alatt meg lehessen tanulni. A barátnőm biztosítási szakjogász, néha megmutat egy-egy ügyet. Elképesztő. De azt tudnod kell, hogy minden pénzügyi tanácsadó cégnek kell hogy legyen felelősségbiztosítása és ha bizonyítható, hogy az ügynök átvágott, a cégnek kell, hogy kártalanítson.

Ez nem lehetetlen, elég ha csak írásban kérsz tőle ajánlatot, hogy pontosan mire kéred és írásban fogadod el tőle, amit alá is íratsz vele.


A biztosító nem az ördög műve, a legtöbbször azért csalódott az ügyfél, mert nem tudja, hogy pontosan mire is szerződik és a lehető legkevesebbet akarja fizetni.

10. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:07
Nem a kötvény kiállítástól, hanem a kötvény átvételétől.
9. pista55 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2012. dec. 28. 15:03
Nem akarom itt leírni a nevét, de ha érdekel priviben elküldöm. K-val kezdődik a neve, találgathatsz. Nem ismeretlen. Magyar biztosító.
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - 9d7907a17a)
2012. dec. 28. 15:03

Jó cikk, jó, hogy megírtad, bár azt hiszem, sajnálatos módon kevesen fogják elolvasni. Pedig kevesebb lenne az anyázás :)


A 3-as ponthoz:

Éppen most kötöttünk az uramnak egy olyan biztosítást az Aegonnál, ami nem befektetési egységekhez kapcsolt kockázati biztosítás. 15 év a minimum, ha túléli, az utolsó évben fizetett díjjal számolva a teljes befizetett összeget visszakapja. Ha esemény van, akkor kockázatiként működik.

Természetesen a visszafizetés a különféle kiegészítőkre nem érvényes, csak az alapra.

Ha nem indexálunk soha sem, 12 x 60 x 15.000 forintot kapunk vissza.


Amit kihagytál és szerintem nagyon fontos tudni, hogy 30 napon belül az ügyfélnek joga van elállni a szerződéstől, csak ezt általában elfelejtik a kedves ügynökök megemlíteni. Onnantól 30 nap, hogy a biztosító kiállítja a kötvényt.


Továbbá senki ne higgye el, hogy független pénzügyi tanácsadók. Gyakorlatilag többes ügynökök.

2012. dec. 28. 14:58
Lakásbiztosítással kapcsolatban is van rossz élményem. Nagyon sokat fizettünk és volt már kétszer villámcsapás miatt kárunk. Először még rendesen ki is fizették a kárt, de tavaly már nem. Egy elég jó állapotú számítógépért 17 ezer forintot adtak. Elvitték a gépet és azt mondták nem javítható. Szerencsére azért sikerült visszakérni és házilag megjavítani. Külön érdekesség, hogy a számítógépre külön fizettetett az üzletkötő mint nagy értékű berendezés. Azt mondta a kárszakértő, hogy teljesen felesleges volt mert kompletten az egész ritkán szenved kárt, így az egészet úgysem fizetnék ki. A tévéért is adtak 7 ezer forintot, mondván már régi volt és ennyit ér szerintük, de annyiért semmilyen tévét, nem lehetett kapni, használt öreget sem. Azt mondta ha nem fogadom el, nem fizetnek semennyit. Gondolom bírósághoz kellett volna fordulnom ami évekig elhúzódott volna és a végkimenetele is bizonytalan lett volna, így elfogadtam, de váltottam biztosítót. Az sem volt egyszerű mert azt mondták mikor már hónapokig nem fizettem a biztosítást és kötöttem másikat, hogy az új érvénytelen, mivel nem évfordulókor váltottam és kettő nem lehet. Persze ha valami miatt kártérítést kértem volna, nem kaptam volna díjnemfizetés miatt.
6. michelle.r (válaszként erre: 2. - Pista55)
2012. dec. 28. 14:58
Tagdíjat? Akkor te egy biztosítási egyesülethez szerződtél, nem egy biztosítótársasághoz. Bízzunk benne, hogy ennél nagyobb szívás nem lesz az év folyamán.
2012. dec. 28. 14:39
A másik bosszantó dolog az volt, hogy az előző biztosítóm nem küldte meg az árajánlatát, így bármennyit számlázhatott volna, épp ez miatt váltottam.
4. pista55 (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2012. dec. 28. 14:28
Nem érné meg vele foglalkozni mert nem olyan nagy összeg, csak bosszantó. 1800 Ft a tagdíj.
3. kristo_f (válaszként erre: 2. - Pista55)
2012. dec. 28. 14:26

És?

Visszamondod akárhogy is erősködnek, ha tényleg sehol nem volt feltüntetve

Pár éve valami miatt nem negfelelően számolt az online biztositás

A postázási és a biztositási helyek kölönböztek, ezeket keverte


Töröltem. Gondoltam én, de már küldte is a biztositó a csekket szerződést stb

Egy darabig vívtunk, aztán feladták

2. pista55 (válaszként erre: 1. - 9d7907a17a)
2012. dec. 28. 14:17
Most éppen én is bosszankodom mert kötelezőnél biztosítót váltottam. Elég jó ajánlatot találtam és azt választottam. Most mikor küldték a szerződést, derült ki, hogy tagdíjat is felszámolnak amivel együtt már nem is a legjobb ajánlat. A tagdíjat a kalkulátor érdekes módon nem jelezte.
2012. dec. 28. 13:08
Sokszor jelennek meg fórumok, tudásbázis kérdések, hogy a már megkötött szerződésekkel mi legyen, mert nem az történik amit szerződéskötéskor beígértek.

Először is, a cikknek nem egy bizonyos társaság, egy bizonyos terméke a témája. Kivételeket sok ponthoz lehet majd találni, de a cikk egy általános tájékoztatásra törekszik.

Ugrás a teljes írásra: Biztosításokról
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook